23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Veterinární předpisy a cestování

Pokud je zvíře členem domácnosti, může ho život s páníky zavát i za hranice. Ať už na chvilku výletovou příhraniční, chvíli delší dovolenkovou, nebo i na dobu dlouhou...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
RenataE 22.10.2009 0:28

Re: Haló, děučata velkoměstský

Ale když si to napíšeš asi tak sedmnáctkrát, tak už ti to nepřijde tak příšerný;-D Jenom trochu;-D

Apina 21.10.2009 14:59

velmi podnětný článek

Xerxová, díky za nejen zajímavé, ale hlavně důležité informace. Sice nepředpokládám, že bych s naším kocourem cestovala jinam než mezi domečkem a Prahou, ale do budoucna se to hodit rozhodně může. Jeden nikdy neví, kdy se mu taková informace bude hodit.

Xerxová 21.10.2009 14:59

Re: velmi podnětný článek

jen nedoporučuji zakládat dlouho - předpisy se mění jak na běžícím páse - co platí letos, za pár let je jinak ;-P

Apina 21.10.2009 16:31

Re: velmi podnětný článek

V každém případě je to upozornění na to, že při převozu zvířete přes hranice musím dávat pozor a nemohu s ním cestovat, jak se mi zachce, i když už mezi státy kolikrát viditelné hranice nejsou. Takže díky za užitečný článek.

Lucka V. 21.10.2009 14:43

Perfektní cestovní návod!

Xerxová, super! Taky jsem zažila pátrání, kde, co a jak je potřeba, když jsme vezli maličkého slimáčka Diega z Francie;-D. Tenhle článek si ukládám, kdyby náhodou....;-P

 Jinak Buffinka má zánět v ramenním kloubu. Dostala ATB a snad to bude dobré, dneska už ťape veseleji, jen nevím, jak jí udržet v klidu. Nejspíš ji na procházku ponesu v krosně nebo se naučí jezdit na Sherylce ;-D   ( Mimochodem, mám vážné podezření, že je Sherylka  poněkud v jiném stavu;-P Začíná podezřele břichulínkovat. Ne tloustnout, ale kulatí se přesně tam, kde by v tomhle případě měla. No, uvidíme, byla ve stádě s hřebečkem, ale koupena prý byla s podezřením na neplodnost)  

Xerxová 21.10.2009 14:59

Re: Perfektní cestovní návod!

a Sherylku máte půjčenou nebo je taky vaše ?? S porodnictvím hříbátek máš zkušenosti... jen by Péťa přišla na čas o odrážedlo ;-D

Buffče držím palce, ať se to rychle srovná a hlavně ať je to výjimečná potíž V

Lucka V. 21.10.2009 15:16

Re: Perfektní cestovní návod!

Ne, prcek u nás jen bydlí. Porodu bych se nebála, spíš co potom dál... To hříbátko by bylo dost miniaturní a společně s Ráchel by ve výběhu být nemohlo, tedy, třeba mohlo, ale umřela bych hrůzou, že ho to nohatý pako zašlápne. Ale jo, zvládli bychom to a docela by to potěšilo. Uvidíme, tak za dva měsíce už by mohlo být jasno.

U Buffinky to bohužel vyjímečné nebude, přes veškerou kloubní výživu má to rameno špatné odmala. Ale většinou je to v klidu, jen po velké námaze občas chvilku pajdá. Ovšem optimismu jí to neubíráV

Bubu 21.10.2009 16:01

Re: Perfektní cestovní návod!

Takže se teď těšíte na minikoňátko. To je pěkné. A fouky fouky na Buffinčino ramínko...

zana 21.10.2009 16:12

Re: Perfektní cestovní návod!

takový rameno je děsná mrcha. Ale aspoň že jen takVVVVVVR^

Apina 21.10.2009 16:43

Re: Perfektní cestovní návod!

Já myslím, že by matička ponička dala na mrně pozor a Ráchelce by rychle vysvětlila, že se má držet z dosahu. No, však uvidíte až jestli to bude skutečně pravda. Ale napadá mě, že hřebeček měl možná sexappeal, který na Sherylku zabral, a také třeba mladší spermie. Někdy, když se to nechá přírodě a nesnaží se jí přesvědčit, aby jen tak narychlo podržela nějakému s dlouhatánským rodokmenem, mohou se dít divy - a třeba i pidihříbátka. Co my víme, jak to s Sherylkou zkoušeli předtím.

A Buffince přeju, ať je rameno brzy lepší a ať má pořád dobou náladuVVR^VVR^

Lucka V. 21.10.2009 19:39

Re: Perfektní cestovní návod!

Je to pravda, navíc poničku připouštět ve třech letech mi přijde dost brzy, je to hodně dlouhověké plemeno a dospívá později. Teď v šesti letech je mnohem pravděpodbnější, že se zadaří. A ten hřebeček, se kterým teď dlouho bydlela, je neodolatelnej - miniappaloosa, zcela pravidelně puntíkatej a povahově stejně perfektní jako Sherylka.V

týna 21.10.2009 19:32

Re: Perfektní cestovní návod!

soužití v jedné ohradě bych se teda vůbec nebála. máme doma koně velký, větší i největší, současně i malý a nejmenší. a i s koňátkama malinkejma si všichni žijou dohromady spokojeně a žádná velká koňová minikoňátku nic nepřišlápla. a to jsou dvě dost praštěný paka

zana 21.10.2009 16:00

Re: Perfektní cestovní návod!

ááá - částečně těhotná:-). Hm - to vypadá, že jste nakoupili jaksi výhodněji, než by jeden čekal8-oVV

Lucka V. 21.10.2009 19:33

Re: Perfektní cestovní návod!

Myslíš něco jako chlupatý kindervajíčko?:-D

Louk 21.10.2009 19:37

Re: Perfektní cestovní návod!

Lucko R^;-D;-D

zana 21.10.2009 20:24

Re: Perfektní cestovní návod!

Hezkýý;-D;-D;-D

RenataE 21.10.2009 22:21

Re: Perfektní cestovní návod!

Chlupatý kindervajíčko;-D;-D;-D

Abys věděla, my jsme kdysi měli chlupatý velikonoční vajíčka. V době, kdy frčely polštáře z chemlonu lepeného na kanavu, jsme tu technologii aplikovali na dekoraci vejdunků. Nikdo si je nedokázal vykoledovat, protože jsme je pečlivě schovali;-D

Rpuť 21.10.2009 20:16

Re: Perfektní cestovní návod!

To mě vrtá hlavou, jak může bejt jedna částečně těhotná....?;-D

Zdena b.p. 21.10.2009 20:53

Re: Perfektní cestovní návod!

Tobě taky? Já už tento termit měla nakliknutý odpoledne, ale pak někdo přišel a já se k tomuto rébudu nevrátila. R^;-D

Matylda 21.10.2009 14:16

Tak ten kavalírek

z útulku v Ostravě už je ze seznamu pryč. To jsem ráda, na fotce vypadal strašně smutně...

Apina 21.10.2009 14:48

Re: Tak ten kavalírek

Matyldo, já si stejně myslím, že někde na tebe jeden kavalírek čeká;-) Prostě a jednoduše to ale nebyl tento, pro toho už CD určila jiné páníčky.

Apina 21.10.2009 20:47

Re: ad Dívka v sedle

Ještě ke včerejšku - máš pravdu, ten dívčí románek - asi opravdu jediný, který jsem kdy četla, se jmenoval Dívka v sedle. JEště jsem si vzpomněla na naše literární pokusy v 8. třídě. Najednou přišlo do módy psát románky - pěkně co sešit, to jeden románek. V podstatě všechny spolužačky psaly dílka na téma, jak se jedna zamiluje do krásného chlapce, pak se vyskytnou překážky, dokonce se pohádají a třeba i rozejdou, ale nakonec se všechno urovná, koná se svatba a všichni byli šťastní až dokud neumřeli. A co myslíš, já jsem také napsala románek, jako jediná jsem měla za hrdinu koně, jmenoval se Černý Mustang a vyhrál všechny dostihy;-D;-D;-D Ale o klucích a nějakých láskách jsem tam teda neměla ani slovo, jenže já v těch 13 ještě byla fakt tele, což se o mých spolužačkách říci nedá..

Jakub S. 21.10.2009 21:26

Re: ad Dívka v sedle

Ale muselas teda být  p ě k n ý  tele...

Xerxová 21.10.2009 13:51

ještě dodatek

aby si snad někdo nemyslel, že je běžné cestování se psími miminky - nenaočkovanými... Tady se zpravidla nejedná o dovolenou, ale o dovoz (respektive) vývoz štěníků k novým majitelům.

Ještě poznámka -fňuk - právě zmizela většina sněhu z našeho krásného mladého šácholanu (magnolie) - všechny větve jsou vylomené z minikmínku, ten je rozštíplý... Uvidíme, jak na jaře obrazí - jestli vůbec... ;-(

abyt 21.10.2009 14:15

Re: ještě dodatek

Tak zavoskovat, svázat a doufat! Ta příroda letos vůbec dostává na frak, natož něžná magnolie.

Bubu 21.10.2009 15:59

Re: ještě dodatek

Zrovna magnólie! Ty to mají tak nerady :-/.... fňuk fňuk... Ta moje se mi za odlomenou třeba i malinkatou větvičku mstí tak, že nekvete. Zkus jí udělat ortézu a třeba se vzpamatuje.

Xerxová 21.10.2009 16:55

Re: ještě dodatek

operace proběhla - vzala jsem obvaz (sterilní ;-D), páník asistoval, držel větvičky ve správné poloze (Betka asistovala překážením ;-P) a já stahovala a fixovala... Nakonec to páník zamatlal jakousi voskovou emulzí na poraněné stromky... a na jaře uvidíme. Ze čtyř větviček je celá jedna 8-o

zana 21.10.2009 18:16

Re: ještě dodatek

ach joVV

Louk 21.10.2009 19:34

Re: ještě dodatek

No, přeci jen magnólka vyrostla v podhůří a je zvyklá na ledacos - třeba se vzpamatuje R^V. Ale z množství zdevastovaných stromů je mi hodně smutno ;-(.

Beda 21.10.2009 10:45

cestování se nás asi netýká - ALE! Kočko a terro!!!

Xerxová je spolu s Betkou dobyvatelem mnoha zemí (a moří), tak to jistě sepsaly holky dobře a pro četné z vás záslužně, já holt spíš prolítnu pro tentokrát diskusi;-)

Velká kočko - Bílé tlapičky se musí neustále kmitat. A mezi těmi kmity znehybní a všechny se uloží na červeném polštáři, na kterém spinkávala Lailinka. ...  jak zvednu zadek s křesla už jsou tam obě dvě a koulejí na mne očima  ... ach, to je úžasné, že máš ty kočenečky obě a ony jsou nerozlučné sestřičky k sobě přitulené!!!!!!VVVVVV

terro - žárovky nežárovky, já ti chci moc poděkovati za tvé včerejší psaní, které mě kousek před půlnocí krásně zahřáloVVVVVV ... dokud budou zde tací, pořád není na světě ještě až tak zle:-)R^