1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Rybník na hranici panství

Dole pod hrází se v šikmém slunci leskne hladina právě napouštěného rybníka. Venkovský farář hledá oporu pro svá záda ve kmeni prastarého dubu a prudký vítr mu bere slova od úst a jeho volný oblek se pokouší proměnit v montgolfiéru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
terra-san 14.2.2008 10:12

Re: Milí Terrovi

Jiný Honzo, díky - a jsem ráda, že povídání plní účel. Konec konců je to kromě jiného i pokus o vytvoření trochu jiného prostředí než je to "mediální", které si lebedí v krizích, násilí a hrubostech všeho druhu (prý by to jinak lidi nečetli...no, jak kteří, že). Lidi, kteří něco opravdu dělají a dokážou i pro druhé většinou nemají PR agenturu a neví se o nich. A já bych ráda, aby se vědělo... Měj se moc fajn, třesu ploutví - zatím jen virtuálně:-D

Xerxová 13.2.2008 19:37

zakázky

hlásím, že právě odešly zakázky obrázků pro Pitrýska, Ygu a Blážu. Doufám, že dorazí čitelné. Pokud vás překvapí hrubka v emailu, to je jen standardní pozdrav mé polovičky pro mě... buďte rády, že tam nedopsal holki... (on je ten, co mi hledá chyby, ale s radostí je vkládá do textu pro mě, abych nevyšla ze cviku - tak jste to schytaly taky) ;-D;-D

YGA 13.2.2008 20:34

Re: zakázky

Zakázka došla - chyby jsem si nevšimla. Ale jak tě mám zafixovanou jako Xerxovou/Betovou, byla jsem chvíli na vážkách, kdo mi to píše - a eště k temu chlap ;-D;-D;-D. Tímto děkuji tvé horší ;-) polovičce za zprostředkování - je to zlato čtyřiadvacetikarátové. A obrázek je moc krásný - heč heč heč.

Xerxová 13.2.2008 20:38

Re: Re: zakázky

Já vím, že je to divné - ale když už to naskenuje a nacpe do jpg, tak to i rovnou pošle... je to rychlejší, než to přecpávat ke mně na PC... Jsem ráda, že zrovna k tobě to dorazilo - u ostatních mám adresy ověřené, tuhle jsem "kradla" od někoho z rozesílaného hromadného emailu...

jiný Honza 13.2.2008 20:50

Re: Re: zakázky

Jako autor zkratky MLP upozorňuji, že se pletete. Manželé se označují jako MDP (resp. TDP), tedy moje druhá polovička (tvoje druhá polovička) - aby bylo jasno, kdo o kom mluví. Tedy MLP je ona, MDP je on. U 4% záleží na dohodě, ve zvláštních případech lze používat pro oba partnery LP i DP.

Kadlus 13.2.2008 21:40

Re: Re: Re: zakázky

nechci sahat do autorských práv, ale s přibývajícím věkem nabývá zkratka MDP jiného významu -D=drahá, obrazně i doslova. Není snad nutné precizovaně cizelovat (nebo snad cizelovaně precizovat?-ať je vidět, že nejsem žádnej malej bl/bec). Úprava exteriéru, obalová technika - mám pokračovat ?

Zdena b.p. 13.2.2008 22:52

Re: Re: Re: Re: zakázky

V minulém tisíciletí jsem přednostu domácnosti (tak tento termín jsem tu zavedla já, ale nevymyslela) titulovala drahý. Jeho koníčky mne přišly zatra draho  :o/ 

P i t r ý s e k 13.2.2008 21:16

Re: zakázky

 Již jsem odeslala e-majla plného obdivných výkřiků. Omlouvám se, ale vatu do uší si musí zastrčit TDP, neb jsem bez rozmýšlení blimbla na odpovědět a nepodívala jsem se na adresy.8-o8-o táááákovéééé oči, jak hledím:-)

Zdena b.p. 13.2.2008 19:36

Průběžné hlásání

Právě jsem kratince mluvila s Vave a Dede, které se mi ozvaly ze srazu. Vážení nezúčastnění, tam to vře a burácí. Už se těším na hlásání a rajčatovou nastěnku. HI HI:-)

Hans dědiny 13.2.2008 20:21

Re: Průběžné hlásání

Jo, já mluvil s LenkouS - je tam pěkně veselo! Ať si užívají, já jim to přávidím.

YGA 13.2.2008 20:39

Re: Re: Průběžné hlásání

Kristepane - kdo je Hans dědiny - jsi to ty Jakubíku (promiň, ale číslo IP se zásadně nepamatuju).

A já jim to přeju, holkám (a Kadlusovi, je-li přítomen) šikovným. Však doufám, že i my, chrabří Moravené či Moraváci (jak je komu libo) se ještě do května sejdeme - toho bohdá nebude. Promyslím, pozeptám se místních, kdy by se to hodilo.

Jo, a na zdraví všech v Praze zúčastněných pozvedám číš perlivého zeleného vetlínku (v sobotu jsem čistila ledničku a zapíchla jsem si drátek do palce, tudíž musel být ztrestán ;-D).

Jakub S. 13.2.2008 20:48

Ne, já ne. Nevím, kdo to je, já obecně su na čísla lempl.

Mně nevolal nikdo. Škoda že nejsme s našima amigos.

Já sem teď dopil své obvyklé mojito. A napadlo mě, že být teprv teď lešetínský fašank, šel bych za BOBO - takové to bobo v rudém kostýmku a s třešničkama za ušima. Jo, já mám pane za ušima - ale tohle už nerealizuju. Závtra, závtra, núr nyšt hojte...

jiný Honza 13.2.2008 20:51

Re: Re: Re: Průběžné hlásání

Soráč, nějak se mi přemiklíkoval nick - jsem to já jako zamlada i když teď jinak vypadám...

YGA 13.2.2008 20:59

Re: Re: Re: Re: Průběžné hlásání

No, já si říkala - když to není Kuba, tak je to Hans. A ono fakt ;-D.

WWW 13.2.2008 21:01

Re: Re: Re: Re: Průběžné hlásání

tak me napadlo, kdyby jsi udelal preklep a vynechal "o" !

Kadlus 13.2.2008 21:47

Re: Re: Re: Průběžné hlásání/na jižní Moravu

ne, jsem doma,protože jsem se jednou ozval, že z principiálních důvodů (používám třeba vlastní jméno) nesnáším, že něco je podmíněno účastí na něčem jiném (Hadopasi). Tak patřím mezi " neinformované- ale svoje celoživotní zásady měnit nehodlám. To nemění nic na tom, že jsem v téhle hospodě rád.Ještě poznámku-všechno špatné je k něčemu dobré-přesně na trase CV-Praha u Loun bouračka a 7 křížků. I časově by to sedělo.Taky sedím - doma.

YGA 13.2.2008 22:07

Re: Re: Re: Re: Průběžné hlásání/na jižní Moravu

Jejda Kadlusi, ale setkání snad není podmíněno tím, že budeš i na Hadopasech - na tom vůbec nesejde. My jsme rádi, že jsi tady. Hadopasi není nic proti nikomu - to je vlastně prodloužená ruka Zvířetníku - ale jestli se ti Hadopasi nelíbí stačí, když dáš někomu z nás mejlíka, tak ti různé akce oznámíme - někdy se tam vedou tajnosti - např. dárek pro Dede apod., proto se to veřejně neprezentuje zde. Zkrátka, jsi vítán ať už si zaregistrovaný na Hadech nebo nejsi - koneckonců těch zvířetnických chlapů je poměrně málo, každý navíc je vítán ;-).

Kadlus 13.2.2008 22:27

Re: Re: Re: Re: Re: Průběžné hlásání/na jižní Moravu

takhle mi to bylo prezentováno,s podtextem " Když nechceš, je to tvoje věc. A emílka mám třeba pod wéwečkovinama. Přiznám se, že tuhle diskuzi kolem Hadopasů (je to už dlouho),tak tu jsem ještě nezkousl- a asi nezkousnu. Omlouvám se, že jsem takhle reagoval,ale nejsem typ, kterému když jednou řeknou- sem nelez, že hledám zadní vchod. Tož tak - doby, kdy za nějakou účast (třeba SČSP) bylo zase něco jiného, ty nesu těžko, stejně jako drobnosti v chování, které mi to byť jen vzdáleně připomínají.

Jakub S. 13.2.2008 22:42

Diskusi kolem hadopasů - nepamatuju, asi přede mnou.

Ale ať už cokoliv, my jsme v tom dnes nevinně! A hele: co může být přízračnější a víc eklhaft, než nějaké ty okolnosti, výpady,  osočování a udávání a lavírování na Bigblogeru - co?! To bylo... no a přežilo se to. To byl teda konglomerát - Ale pochopil jsem, že tohle tady má určitý smysl: aby to zůstalo mezi náma, co má zůstat... já si spíš teď říkám spíš něco jiného - jsou-li eště u těch Amigos.Nevím nic. Bez spojení není velení. Ale za 10 min du výjimečně spat. Brou, kamaráde a všici.

Zdena b.p. 13.2.2008 23:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Průběžné hlásání/na jižní Moravu

P.Kadusi, to je mi líto. Zrovna včera jsem se odhodala se na vás opatrně zeptat právě na těch Hadopasech. Měa jsem trochu strach, jesti vám něco vážného není. Ti, kterých jsem se ptala nevěděi. Víte ono je těžké něco zorganizovat, aby si každý řek svj názor a zstalo to utajené adresátovi dárku.Je to vlastně taková skoro dětská konspirace a lidi, kteří to vymýšlí se radují okolo té realizace. Zkuste si představit, že by se tu mezi skvělé kokany motaly názory o ilustraci dárku a dalších detailech. Je mi líto, že se vám dostalo takové odpovědi, ale realizace rzných akcí přes Hadopasi je opravdu snadnější. To není klub vyvolených.

MaRi 13.2.2008 23:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Průběžné hlásání/na jižní Moravu

Zdeno, mohu se připojit a podepsat, cos napsala? Mně se to nepovedlo napsat tak výstižně.

Zdena b.p. 13.2.2008 23:12

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Průběžné hlásání/na jižní Moravu

Sorry, já už si tu klábosnici fakt musím koupit. Věčně mi padá pod stůl určitá část písmenek BÚÚÚ

Zdena b.p. 13.2.2008 20:47

Re: Re: Průběžné hlásání

KDO JSI????? ZÁHADNÁ KRÁSKO????

Ty nejsi Jakub. Jakuba (maminku) já poznám. Ta má tenčí hlásek :-)

Jakub S. 13.2.2008 20:51

Chm. Hlásky se už dávno dají upravit pilníkem, a na druhém konci těla

- chirurgickýma onýma, a je pokluzené.

štětinka 13.2.2008 21:10

Re: Průběžné hlásání

mně taky volali, jsou veselí a hraví!R^

Já tu bohužel mám tátu s jeho psem, jež na stará kolena je nevypočitatelný (útulkář), večer vyrazil na tchýní (chytrej pejsek ;-D ) a ta tu ječela jak furie, tak jsem neměla odvahu odsud odjet.

Dede je nadšená z almanachu, ale mě moc chybí, že to nevidím na vlastní oči

Zdena b.p. 13.2.2008 21:16

Re: Re: Průběžné hlásání

Fšak mně taky. A mám dojem, že na fotkách uvidíme opravdovou voební kampaň, jak má být.

Zuzka 13.2.2008 22:11

Re: Re: Re: Průběžné hlásání

Jo,jo, i u mě se ozvalo v telefonu mocné zvolání. Však jsem je varovala, aby ten lokál nezbořili.

JoVo 13.2.2008 19:34

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Pepíček, kterému máma zakázala se koupat v přilehlém rybníce, přijde domů s mokrými vlasy a povídá, že spadnul do vody."Tak jak to, že nemáš mokré i oblečení?" "No, měl jsem takové tušení, že bych mohl spadnout, a tak jsem si je radši sundal.":-)Klidný večer a hezké sny.8-oVVR^

YGA 13.2.2008 20:43

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Chachachá - ten Pepíček je ale filuta. Ale tuhle mu to s Aničkou nevyšlo. To Anička přijde domů a řeká mamince "Víš mami, jak jsi mi říkala, abych Pepíčkovi pořád nedávala ručičku. Tak dnes mě prosil, a já mu ji nepodala!" Matka rodu vece "To je dobře, Ani, a co na to Pepíček říkal?" A poslušná dcerka odvětí "Co by, chvilku ještě řval, ale pak se potopil a už nevyplaval!"

Já vám nevím, po kom ty děti jsou ;-D;-D;-D!

Jakub S. 13.2.2008 20:55

R O Z V E R N Í Č E K

Kristuše oba - bohovské oné! Nuž boli oni tý dzeci dobre vychované k onému. Správaniu. Že ako všecko majú robyt ako pány.