18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: O dámském klubu a tak trochu i o Elišce Junkové

Slíbila jsem povídání o historii našeho klubu, s jehož současností jste se mohli v minulém povídání alespoň trochu seznámit. Tak teď dávám "slovo" Marušce a já jsem doplnila pouze několik vět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dušan Neumann 9.6.2008 22:49

chování a českých silnicích nechci komenovat

po Praze se dle mé zkušenosti dá jezdit jen v neděli ráno, nebo po jedenácté v noci. a řidič snažící jezdit aspoň nějak podle předpisů, je soustavně předjížděn, tlačen, oblikáván a zastrašován. Možná je to jen můj pocit, ale po demoličních předháňkách na Jižní spojce, skokovým prodíráním se na magistrále je po návratu jízdaz JFK, přes ucpanou VanWyck, LI Expressway, BQE, špičku Manhattanu a tlačenici u Hollandova tunelu téměř osvěžením.Není to rychlejší než v Praze, ale nikdo na mne nehouká ani se mne a sebe nesnaží zabít.

Hana W 9.6.2008 23:15

Re: chování a českých silnicích nechci komenovat

Jo, mam presne ten samej pocit.

RenataE 9.6.2008 23:33

Re: chování a českých silnicích nechci komenovat

Dušane, dávám karmuR^ Moc pěkné a pravdivé.

Hanča 9.6.2008 22:37

Re: Re: A to by se mi líbilo,

Šmarjá, já jsem si malovala, jak se volným tempem projíždím krajinou a Vy mě ženete stodvacítkou do Norimberku :-) !

Jakub S. 9.6.2008 23:38

Ježíši, to je ale plasticky vylíčeno, příteli!

No dyť známe (-25 let zpět) příběhy Dědečka automobila, že? Jenže, jak to napsala níž (kdo jiný...) vave: byl to, tehdy, SPORT!

Xerxová 9.6.2008 19:10

procházkové otázky

Dneska výlet z Betího pohledu nic moc. Žádní pejsci, dusno, v dálce hřmí... Procházku jsem natáhla dost dlouhou (od potoka k rybníčku a od rybníčku k bažince a od bažiny ke studánce - aby bylo stále kde omýt oslintanou hubu) , protože zítra mám celý den státnice a tak Kosatka bude hlídat na zahradě dědu s babičkou až do večera.

Ale na konci výletu se stala zajímavá věc. Na lavičce seděli dva "divní" mládenci (tak 16), hlavy barevné, kola odložená v trávě. A jeden na mě volal, že má dotaz. Dotaz zněl, jestli by mu na "takového" psa stačilo tak 2,5 nebo 3 tisíce měsíčně... Že má kapesné 5 (ale víc nikdy nesmí chtít  a že mu tak 3 zbývají). A že by rád velikého psa. Peníze jsem odsouhlasila, ale hned jsem školila o procházkách, úklidu loužiček, hromádek, veterině, jeho eventuálním dalším studiu... že pes se ošidit nedá a že ty peníze jsou důležité, ale není to jen o nich. A kupodivu jsme vedli velmi rozumnou diskuzi. Skončili jsme na tom, že musí dát řeč i s rodiči a opravdu si to musí moooc dobře rozmyslet. Betka znechuceně ležela ve vysoké trávě a čekala, až se vykecám;-D

Dede 9.6.2008 19:22

Re: procházkové otázky

Ahoj Xerxová, to je překvápko, když jeden narazí na rozum tam, kde by ho na první pohled nečekal, co? V Jsi dobrá, žes ho neodbyla a on se tak něco dozvěděl :-) 

Jinak ahoj, přijeli jsme včera pozdě večer a zatím moc nestíhám. Zkusím dávat na rajče (Sandvika) postupně fotky, ale je jich moc musím třídit. Slibuju, že je popíšu, tak by to měl být nakonec takový komiks :-) Jinak kdo milujete divokou vodu a vodopády, tak se máte na co těšit! ;-DV

Xerxová 9.6.2008 19:42

Re: Re: procházkové otázky

už se těším na norské pocestováníčko - ňam, ňam...

zana 9.6.2008 20:00

Re: Re: Re: procházkové otázky

I já, i já;-).

Jinak, Xerxová, taky chválím, že jsi nedala na první pohled. Vídala jsem to u kamarádů synka - ono to, že mladý muž vypadá jako magor a de.bilo neznamená nutně, že takovej je. Ale zvonku pozerané se to těžko odliší;-D;-D

Judith Saebel 9.6.2008 15:46

beach pyjamas 5

beach pyjamas 5

Matylda 9.6.2008 15:55

Re: beach pyjamas 5

Díky, myslím, že tohle je zhruba to, co jsem hledala.

Ejška 9.6.2008 17:50

Re: Re: beach pyjamas 5

Tak jsem našla: "Koupací úbory, vzor 264. Plážové pyjama, sestavené z jednobarevného a z tečkového pracího hedvábí. Pro horní díl změřiti horní, pro kalhoty dolní objem. Předloha střihu na listu číslo 69.";-D a na obrázku sedí fešanda v krásném  pyjama kostýmku, jemného vzezření s kudrnama na hlavě, mnó, já tuhle módu tak miluji;-D

Judith Saebel 9.6.2008 15:43

beach pyjamas 4 (zvetsenina)

beach pyjamas 4

Judith Saebel 9.6.2008 15:42

beach pyjamas 4

beach pyjamas 4

Judith Saebel 9.6.2008 15:39

Beach pyjamas 3

beach pyjamas 3

Judith Saebel 9.6.2008 15:36

Beach pyjamas 2 (podruhe, s vice detaily)

beach pyjamas 2

Judith Saebel 9.6.2008 15:32

Beach pyjamas 2

beach pyjamas 2 (strih k dostani v Anglii)

Matylda 9.6.2008 15:06

Ještě k tomu klobouku

Nemáte doma někdo dobový obrázek ze třicátých let- plážová pyžama dámská? Je to jako že halenka a široké kalhoty. Sháním obrázky, potřebovala bych (no dobře, tak potřebovala bych si to ušít nebo aby mi to někdo ušil, v Herculu Poirotovi to občas některá dáma měla a bylo to úžasné, navíc opět moderní!) Nebo kdybyste někdo měl internetový odkaz... Hledala jsem a nenašla.

Jakub S. 9.6.2008 15:13

Ano, Němci tomu říkali Strandpyjamas,

a su přesvědčený, že dnes byste v tom byly dokonale IN.

Ale... KAM BYSTE V TOM CHODILY - ?

Matylda 9.6.2008 15:21

Re: Ano, Němci tomu říkali Strandpyjamas,

No, jakube, já bych v tom vyrazila do ulic. Pokud nenosím džíny, tak máme většinou právě podobné široké kalhoty. Je to ten typ, co nosila Marlene Dietrich a každá ženská v nich vypadá dobře

vampir 9.6.2008 16:25

Re: Re: Ano, Němci tomu říkali Strandpyjamas,

Kazda ne. Napr. ja, i kdyz momentalne nenosim  na bocich prilis sadla, na tu modu musi byt zenska stavena a taky mit dlouhy nohy. Jako jedna znama, proto se strasne rada kouka na stare filmy s Dietrich a co.. Ze te to bavi, vzdyt je to nudny, ale ona ze dej ji pry nezajima, opaji se eleganci te doby. Taky  muzi v tech filmech jsou dzentlmeni kazdym coulem  a vzdy perfektne  obleceni. Na  klobouky  20. a 30. let  musite mit dobry profil.Ale moda je moda, nosi pak vsechny,i prateta Julina a  potomci se pak  rechtaji jakou mela tetka ranu.

Jakub S. 10.6.2008 0:04

Podotkl bych střízlivě, o dějiny odívání se zajímám průběžně, podílel jsem se kdysi aji na Husovce na jedné či dvou výstavách historie módy -

... tedy ceterum autem censeo, že aspoň trochu delší nohy (legs, nikoli feet) pro to musí být,

K těm materiálům, pokud nad tím přemýšlíte, co to je: pongette je dobová efemérní obměna  p o n g e e = nebarveného čínského hedvábí velmi šik barvy, dámy - barvy hodně světlé bílé kávy. A  b r o a d c l o t h  je bavlněný či hedvábný popelín, nebo aji jemná vlna (pro strandpyžama ovšomž nikoliv), tkané v dvojité šíři. Se zhnusením jsem zjistil, že v technickém A-Č slovníku to není - !

Hana W 9.6.2008 19:56

Re: Re: Ano, Němci tomu říkali Strandpyjamas,

To se mi libi, to bych si dala rict. Ze bych oprasila sici stroj? Ja jsem sveho case docela slusne sila.

Judith Saebel 9.6.2008 15:31

Beach pyjamas 1 (obrazek)

beach pyjamas 1 (aspon obrazek)

baty 9.6.2008 15:40

Re: Beach pyjamas 1 (obrazek)

´Matyldo, Moravská zemská knihovna, půjč si Světozor třeba z roku 1928 (protože ten máme se sestrou ročník napůl a určitě tam jsou ta plážová pyžama), měli módní stránku a jsou tam krásné čb fotky, tehdy se to šilo ze splývavých, chladivých variant čistého hedvábí, tj. krepdešínu, krepmongolu, saténu, nádherné art déco vzory nebo aplikace na jednobarevném. Nebo nějaké módy z té doby, tam toho bude plno. Je to strašně slušivá záležitost, pohodlnější než dlouhá sukně.Úplně tě chápu.:-)

Karolína 9.6.2008 15:38

Re: Ještě k tomu klobouku

Já zaryju nosem na chalupě na půdě. Tam toho bylo! Nedávno jsem zlikvidovala staré módní časopisy, byly toho strašné hromady. Teď toho lituju! Ale i tak toho tam totiž docela dost po rodičích zbylo - ročník 1910 tatínek a maminka 1928. A fakt je, že je to krásná a slušivá móda!

Klobouky - miluju! Ale už nenosím! Ani nevím, proč vlastně ne, když mi i dost sluší. Pamatuji si, že když mi bylo 16, tatínek mi koupil široký plstěný klobouk a maminka mi ušila maxi kabát z umělé kožešiny. Byl dlouhý až ke kotníkům, taková lahvově zelená barva, k tomu jsem měla ten široký klobouk, vypadala jsem na 20 a cítila se jako dáma. Ovšem ve skutečnosti mnou třískala puberta a dělala jsem neuvěřitelné kraviny. Jela jsem takhle tramvají za tatínkem do školy, učil tehdy na 2. úvazek v Resslově ulici na Ekonomické škole pro pracující a nesla si to tramvají na Karlově náměstí, abych vystoupila. A aby přitom všichni viděli, jak mi to sluší a jaká jsem dáma, hlavně ten pěkný mužský s knírkem, co tak zálibně po mně pokukoval! Hmmmm, míněno dobře! Ale špatně provedeno. Jak jsem byla zvyklá lítat v pánských botách bez podpatku a v bundě a manšestrákách, tak se mi ty podpatečky nějak zamotaly do těch cípů toho maxikabátu a já zakopla o první schod a vystřelila z tramvaje jak neřízená střela.  Davy na zastávce se instinktivně rozestoupily a já sebou po hlavě plácla do té špinavé blátivé sněhové kaše! A bylo po dámě! Klobouk mi donesl jakýsi důchodce, který sotva potlačoval smích a sbíralo mne asi 10 lidí, neb jsem si vždycky při snaze vstát z toho sajrajtu buď znovu šlápla na šos nebo srazila klobouk. Dodnes si to pamatuju jako úděsnou křivdu, spáchanou na neviňátku!

Beda 9.6.2008 15:45

PROČ SE TOMU ŘÍKÁ PLÁŽOVÁ PYŽAMA??????

8-o8-o8-o8-o???????

Matylda 9.6.2008 15:50

Re: PROČ SE TOMU ŘÍKÁ PLÁŽOVÁ PYŽAMA??????

Nosilo se to na pláž a kalhoty s etehdy nosily málo, střih tudíž vycházel z pyžama. Nejdřív to byla jen varianta na pláž a plážové sporty, posléze luxusnější variantu bylo možno nosit na menší slavnostní příležitosti. Samozřejmě s kloboukem, jak jinak.

baty 9.6.2008 15:51

Re: PROČ SE TOMU ŘÍKÁ PLÁŽOVÁ PYŽAMA??????

anžto se v tom sedělo a procházelo na pláži mezi koupáním, buď u chladnějších moří(tehdy se k teplým teprve začínalo jezdit v létě, do 20. let třeba Riviéra ,Egypt, Řecko měly sezónu v zimě), nebo když se někdo nechtěl nebo nemohl grilovat. Komplet kabátku a kalhot "pyjamas" má angličtina koloniální snad z indického prostředí neboco. A tehdy se ještě rozlišovalo pyjamas na spaní a na pláž.

Judith Saebel 9.6.2008 15:54

Re: Re: PROČ SE TOMU ŘÍKÁ PLÁŽOVÁ PYŽAMA??????

Nebo tady.