22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

ROZHLEDNÍK: Jak se bránit hackerům?

Není to tak dávno, co bylo primárním cílem hackerům vám zahltit počítač nebo vás zlomyslně připravit o data. Ta doba víceméně minula, protože kromě škodolibého pocitu, že někomu ublížili, z takové aktivity hackeři jiného užitku nemají. Proto se soustředili zejména na krádeže peněz vším možným způsobem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 19.3.2008 20:21

Další varianta:

Vбћenэ Ceskб Sporitelna vyъctovat drћitel, customer,

Vzhledem k nekolik selhalo prihlбsit pokusy aby vy online vyъctovat, tvoji Ceskб Sporitelna vyъctovat vlastnosti mнt bэt zakбzanэ za od ten cas od tomu oznбmenн. Na dalљн vyъctovat znalosti, aby restaurovat vбљ vyъctovat vlastnosti i vytvбret nejakэ online platba, musнte kontakt nбs u ("adresa") Tomu poselstvн je na znalosti ъcely jenom..  -  Poteљit chбpat ta my neumн reagovat aby jednotlivэ zprбvy skrze tomu emailovэ oslovit. Ono nenн zajistit i mel by ne bэvat zvyklэ na kreditnн karta souvisejнcн otбzky.:

1. Kontaktujte nбs ve ("adresa")  -   2. Prihlбsit na do tvou online bankovnн konto i proљetrit tvou Vyъctovat Vlastnosti.  -  Po tй co vy predloћenэ tvoji poselstvн, overit na za reakce uvnitr 24 hodiny.

© Ceskб sporitelna a.s. Vљechna prбva vyhrazena. Materiбly urcenй pro verejnost CBTSNZNZRLXFTLJQJUTEMMLSLGUIVFZMVMRELJ

Jako překladatel a jazykový úpravce a vůbec psavec krutě závidím! Invenci, neotřelost, variabilitu, ortografickou rozmarnost, prvek napětí, okamžitě přenesený na adresáta, hravost... shledávám v tom jasné prvky bulharštiny či makedonštiny, zničeho nic prvek ukrajinštiny, písmena  z kyrilice a řecká...

zana 19.3.2008 18:57

chválím

četla jsem už včera a dneska se mi to líbí taky;-)R^R^R^.

Problém je jenom v tom, že oni (padouši) jsou vždycky o krok před námi.

Ošklivá poznámka pro ty,  co internet banking raději nepoužívají:  všichni zloději ještě myšlenku obyčejné staromodní krádeže neopustili....:-/

Jakub S. 19.3.2008 17:06

Nebo tohle - to je přece půvabné nad pomyšlení:

             Tebe mit 1 novy OSTRAZITY poselstvi

       Byt prijemny obnovit se tvuj Ceska sporitelna

    Tvuj Internovana osoba Bankovnн ucet is beh kufrik.

Az k Logika , byt prijemny cvaknout clen urcity clanek pod : (adresa)                                  

                              © Copyright 2008 Ceska sporitelna

Jakub S. 19.3.2008 16:59

Další varianta - začátek

Vбћenн klienti, 

rбdi bychom Vбs upozornili na novou verzi podvodnйho e-mailu (tzv. phishingu). Novб verze e-mailu mб jako ty predeљlй vzbudit dojem, ћe byla odeslбna z e-mailovй adresy Ceskй sporitelny, tentokrбt vљak z oficiбlnн e-mailovй adresy banky 

(emailová adresa)

Obsahuje odkaz v tele na ъdajnй webovй strбnky internetovйho bankovnictvн banky a uћivatel je vyzvбn k prihlбљenн, tedy zadбnн osobnнch bankovnнch ъdaju.  -  Prosнm, verifikujte tuto emailovou adresu kliknutнm na spojenн nнћe:

Hanča 19.3.2008 14:51

Velmi záslužné,

milý Finrode! Vlastně jsi udělal práci za Českou spořitelnu. Jistě by pro peněžní ústav honosící se titulem Nejdůvěryhodnější banka roku 2007 neměl být problém obeslat své klienty podobným upozorněním. Když tak hezky funguje rozesílání reklamních tiskovin s upozorněním na nové "produkty", různé balíčky služeb, výhodné spoření, úvěry atd. Jistě ten problém nevznikl včera. Ona by publicita kolem toho byla jistě větší, kdyby tímto způsobem přišla o peníze nějaká významná firma. Ale takhle  - no, nebudu předem vynášet soudy, uvidíme, co bude ochotna spořka pro své klienty udělat!

Kadlus 19.3.2008 12:44

Rady Dědy Porady:

Napsal jsem osobní konkretní doporučení, jak se já celkem účinně bráním.Automat mi příspěvek celkem pochopitelně vyhodil(považoval některé věci za reklamu.Tak je najdete tady.

text

Pokud budou další dotazy, napište je buď sem, nebo přímo na @.Pokusím se doplnit ! Použitý návod funguje spolehlivě.

zana 19.3.2008 18:43

Re: Rady Dědy Porady:

Ano, zlatá slova. Osvěta, osvěta, osvěta. Je fakt, že banky v tom dělají trestuhodně málo.

JarkaF 19.3.2008 11:55

info - HOAX

"Jedním z velmi častých nešvarů, který se na Internetu vyskytuje, je šíření poplašných, nebezpečných a zbytečných řetězových zpráv, tzv. hoaxů.

Cílem serveru HOAX.cz je informovat uživatele o těchto nástrahách, se kterými se denně setkává a které ohrožují jeho běžné používání internetu.

Server HOAX.cz obsahuje pravidelně aktualizovanou databázi nejrozšířenějších podvodných e-mailů. Dříve než rozešlete jakýkoli řetězový e-mail, navštivte naši databázi hoaxů a ujistěte se, že právě Vy nerozesíláte nebezpečný e-mail svým přátelům, známým či obchodním partnerům."

http://www.hoax.cz/cze/

Eva B. 19.3.2008 11:20

maily

tak už mi ta pitomost taky přišla na mail... vysadila jsem tedy filtr na všechny maily od csas. snad to k něčemu bude. chtělo se mi nejprve odpovědět : jděte s tím do hýzlu, debilové a už mě neobtěžujte, ale škoda času na ně . Finrode, velké díky za varování!!!!

štětinka 19.3.2008 11:45

Re: maily

jak se to dělá??? 8-o

Eva B. 19.3.2008 11:54

Re: Re: maily

chicht už to zase nevííím jednala jsem podle návodu a zase jsem to pustila z hlavy -)

Lída Š. 19.3.2008 10:50

Štětí

já to nemyslela vůbec zle. Jestli jste to tady tak pochopili, pak se všem omlouvám.

štětinka 19.3.2008 11:16

Re: Štětí

ne, neboj! Já vím, že to tady nikdo se mnou zle nemyslí:-), jen mi to takhle občas znova se připomene, jakej jsem v/ůl:-/

Eva B. 19.3.2008 11:23

Re: Re: Štětí

Štěti, ale no tak... nebýt Finrodova varování a tvého problému, tak jsem na ten odkaz klikla sama!!! a to jsem starý praktik, vymáhám pohledávky, o lidech nemám vůbec žádné iluze a moc nikomu nevěřím...tak se vůůůbec nemáš proč cítit jako husička, TOHLE se mohlo stát absolutně každému!!! a vůbec, my ti děkujeme, že jsi o tom řekla, jinak nás bylo víc, kdo jsme byl v maléru, víš to vůbec? hlavu vzhůru a třídenní průjem na ty svině svinuté :-)

štětinka 19.3.2008 11:45

Re: Re: Re: Štětí

já nevím, já jsem poslední dobou jak těhotná. Chvíli brečím, chvíli se chechtám... A s kým jsem v tom? Se Zvířetníkem, nebejt jeho, tak jsem jen nerudná fuchtle;-D

Jakub S. 19.3.2008 12:11

Hele, mě prosím tě vynech -

já už další alimenty  n e p l a t í í í m !

štětinka 19.3.2008 18:38

Re: Hele, mě prosím tě vynech -

neboj, jsem jen falešně březí!

Stačí mi omezit pití (Houbičku mi neberte!!!) a bílkovinu a trochu víc pohybu. No, Xerxová mi tyhle myšlenky rychle vyžene;-DR^

jiný Honza 19.3.2008 23:29

Re: Re: Hele, mě prosím tě vynech -

Už jsem se bál. ;-P To by bylo drahé.

zana 19.3.2008 18:49

Re: Re: Štětí

Štětí, klídek. Nějakej děsivej prů ... nedopatření se povedlo každýmu. Ježkovyvoči, kdybych já měla vyprávět, jak jsem nám objednala zájezd a napsala do kalendáře o měsíc později, takže když jsme se vrátili z (jiné) dovolené do Prahy, tak jsme zjistilil, že jsme už dva dny ve Francii8-o8-o To bylo ještě dražší:-/.

Vave 19.3.2008 11:29

Re: Štětí

Ale Lídošku zlatej!VV Vždyť my víme, že jsi nic špatného ani neřekla ani nemyslela!:-)

Jakub S. 19.3.2008 8:16

Zase jeden...

Tohle mi došlo dnes zas:

Vazeni klienti, radi bychom Vas upozornili na novou verzi podvodneho e-mailu (tzv. phishingu). Nova verze e-mailu ma jako ty predesle vzbudit dojem, ze byla odeslana z e-mailove adresy Ceske sporitelny, tentokrat vsak z oficialni e-mailove adresy banky csas@csas.cz. Obsahuje odkaz v tele na udajne webove stranky internetoveho bankovnictvi banky a uzivatel je vyzvan k prihlaseni, tedy zadani osobnich bankovnich udaju.

Prosim, verifikujte tuto emailovou adresu kliknutim na spojeni nize:

(a odkaz)

štětinka 19.3.2008 9:44

Re: Zase jeden...

ano, tohle mi přijít před pár dny, věděla bych, že zrada je vlízt na stránky. Kdybych, co bych...;-(

V té době ale nikde nebylo varování, že se to tváří jako stránky čs:-/

vampir 19.3.2008 11:50

Re: Re: Zase jeden...

tak to uz ted vime, ale neni vylouceno, ze nas ti gauneri nenapali znova, nikdo neni pred nima jistej, ani Deutsche Bank,mysleli jak to maji sicher a voni jim vybirali  pry zahranicni kartou penize z automatu pres ucty klientu, ale vymysleli takovy system, ze automat sypal , ale  na uctech se nic neukazalo8-o Jak na to vubec prisli, nevim, ten expert, ktereho prizvali do zprav, byl z toho tak popletenej, ze jen zmatene maval nejakou kartou a kroutil hlavou.

EvaŽ 19.3.2008 7:34

Výborně

snad i s hvězdičkou.

Jěště bych dodala, že nejlepší obranou proti hackerům je ZDRAVÝ ROZUM. Vidím-li něco neobvyklého, nejprve přemýšlím, pak si ověřím (dotazem u lépe informovaných známých, ve spořitelně, nebo jinde). A soukromé údaje bez důkladného ověření NIKAM nepíšu. Stejně jako nevěřím na bezpracný zisk, výhru, úroky 25% a podobně. Stejně neotevírám podivné přílohy (ani ze zdánlivě známého mailu - piráti si vypůjčují maily, které má člověk v adresáři).

Trochu pomůže dobrý poštovní program a proklížeč a antivirový program. Bohužel produkty Microsoftu jsou děravé jak řešeto. Používám Mozila Thunderbird a Firefox, který mi ukáže skutečnou adresu, tou fiktivní uživatele nenachytají. Jenže ke každým Windosw je přiložen prohlížeč a poštovní program Microsoftu a Mozila se musí instalovat extra (i když je zadarmo). S tím hackeři počítají a tak mohou pohodlně útočit jen přes nejběžnější programy a vyplatí se jim to.

MYSLET ale může každý. A důležité není mít technické znalosti, ale být psychicky připraven na to, že i na internetu mohou být lumpové (a že jich tam pár je:-/). To je problém každé nové technologie, že lidé se dřív naučí ji fyzicky zvládnout, než se psychicky připravit na rizika.

Díky FF, takovéto články moc pomohou.

EvaŽ 19.3.2008 7:38

Re: Výborně

Koukám, že po sobě nečtu. Aspoň budou překlepy jako kvíz;-P na broušení pozornosti a inteligence. I když o mojí inteligenci to vypovídá něco jiného:-/;-P. Je vidět, že se na Zvířetníku cítím bezpečně, tak jsem nepozorná;-P

Lída Š. 19.3.2008 8:27

Re: Re: Výborně

Máš myšlenky na sonu :-PVV

Souhlasím s Tebou. Nad gratulacema k výhře, viagrou, spořitelnou vůbec nepřemýšlím a mejlíky mažu a mažu a mažu. Bez otevření. Pak mi zbyde výběr mejlů od lidiček milých a pak od lidí, jejichž jména mi nic neříkají a tam se řídím podle názvu. Co se mi nezdá jde bez milosti pryč. Otevřu až pak známé adresy a má-li přílohu, tak tu otevřu jen v případě, že je v mejlu text, je mi jedno jaký - třeba - trhni si nohou, ale vím, že je to snad od danné osoby. pokud v textu nic není, jde mejl také do háje. Tož tak.

štětinka 19.3.2008 8:40

Re: Výborně

no, nemůžu říct, že bych nemyslela, ještě před pár dny, bych tvrdila, to samé, co ty, ale kdyby to bylo tak jednoduchý:-/

Vave 19.3.2008 9:34

Re: Re: Výborně

ŠtětíVV, už to neřeš, byl to nešťastný mžik a pak klik a neštěstí bylo hotovo. Někdy se prostě schrují dohromady různé okolnosti a člověk udělá blbost a pak jen zpětně zírá, jak to proboha mohl udělat. Stalo se něco podobného každému z nás, něco jsme si zahodili, smazali, rozbili, pokazili. Tohle byly naštěstí jen peníze, nešlo o vztahy nebo zdraví či dokonce o život.

Prostě je to memento pro nás všechny, že každý jsme někdy nějak zranitelný.

Objímám tě, ŠtětíVV, už se tím netrap!

A Andy!VV Moc děkuju za bezvadný článek, jsou tam dobré tipy a rady. Běžný uživatel, tak trochu internet podceňuje, protože kdo není lump, prostě jako lump nemyslí. To kopírování z wordu nebo klikání na virtuální klávesnici, to je skvělá rada. Přiznám se, že doteď jsem psala heslo naprosto v klidu na normální klávesnici, teď už nebudu! Díky!:-)

štětinka 19.3.2008 9:42

Re: Re: Re: Výborně

Vavísku, jsi zlatíčko, mačkám palečky!VV

EvaŽ 19.3.2008 9:51

Re: Re: Re: Výborně

napsala´s to krásně Vave. Kdo není lump jako lump nemyslíR^. Co jsem se snažila napsat bylo, že na internet musíš přistupovat s tím, že jsou tam lumpové. A myslet na to (i když sama nejsi a nebudeš lump).