17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

PSI: Povely pro psy

Pokud pes neví, co po něm páníček chce, aby udělal, obvykle to neudělá. Pes to často neudělá, ani když ví, co přesně má udělat - ale o tom tenhle článek není…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Iva 28.3.2006 11:04

Znova

Kačere, to su rád, že "kočičího" blbce nemáme doma sami. :-)
Pája 28.3.2006 12:58

Re: Neskákej!

Kačenko, nezoufej, u nás je nemlich to samé, já zas používám Chovej se slušně nebo Jsi normální  To když Frogi zabere a chce mu urvat ruku u samé zadele. Hračky taky likviduje, já mu vždycky říkám, ty jsi chudinka, jako maličký jsi neměl hračky(kýble jich měl) a tak si neumíš hrát a proto je musíš ničit  Už jsem rezignovala, klacek je zadarmo, pes si ho většinu najde sám a taky sám zničí. A pokrok, umí mi ho přinést na kontrolu jestli je to vhodný jedlý klacek, bez hřebíků a trnů. Je zvláštní,že Yorinka trvala na přinesení klacku až domů, kdyžto Frogi jej sám od sebe upustí u dveří a zas když vyjdeme ven tak si ho tam najde A taky se liší velikostí, Frog upřednostňuje větve zvící 2 metry a víc a jak je smutný když se mu náhodou zlomí, kdešto Yorča si nechala klace hezky upravit na nosící velikost, prostě dáma
 
Kačer 28.3.2006 13:16

Pájo :o)

jo, jo, klacky to je náš vleklý problém, Andula si visí na větvích, ležící větve (délka dva metry i větší) bobruje a žere! Mrňavka se to od ni naučila a žere a bobruje taky, obě pak doma svorně tlapku v tlapce blijou :o(
Iva 28.3.2006 13:35

Kačere

někdy mám doje, že u netu sedí naši hafani a dávají si rady, jak nejvíc nasrštvat páníky a pak se na nějakem chatu trumfujou :-))
Pája 28.3.2006 15:07

Re: Pájo :o)

ano , i tohle znám, teď je chvilku klid, ťuk ťuk
ale co bychom pro své miláčky neudělali,že? Vstanu uklidím ten čurbes polituju chudinku pejska
dalmatin 28.3.2006 10:35

Náš přednosta

vytrvale ignoruje oficiální příkazy, které dcera přinesla ze cvičáku. Zajímavé je jeho pokárání - silným hlasem "sešdebil" a pochvala - něžným tónem "nojo, sešmujdebil". A náš pes má jméno, abyste si nemysleli že se jmenuje Debil. Zajímavé je, že jediný povel, který opravdu bez výjímky vždycky poslechne je: "Na místo!"  A neskáče na lidi, nikdy.  A to je tak všechno, čím se můžu pochlubit, protože jinak si myslím, že občas má poruchy sluchu.  Nebo my nedostatky ve výchově.
Kačer 28.3.2006 10:51

Re: Náš přednosta

:o)))))) seš můj debil mně opravdu rozesmálo!
Zdena 28.3.2006 9:34

IVČO!!! Ivčo!

Hlavně prosím pošlete fotky - ty nemám. Tak uvidíme, třeba z toho paní D.R. udělá články dva - každá jsme viděla totéž, ale jinýma očima.
Iva 28.3.2006 9:38

Re: IVČO!!! Ivčo!

Zdeno něco najdu, já jsem teď opravdu nefungovala a za chvilku opět padnu do postele, musím načerpat sílu na to, abych sešla s čoklou dolů aspoň na vyčůrání.
ZDENA 28.3.2006 9:31

Zapomněla jsem!!!!

Jeden z nejčastějších povelů je NESKÁKEJ!!!  nebo NEVOTRAVUJ!!!
 
 A tak chodíme po světě a já namísto "Dobrý den" řvu "Neskákej".
 
 A tuhle  proti  mně šli takoví dva dobře oblečení pánové a jeden pravil "Madam, my to opravdu neměli v úmyslu!"
Iva 28.3.2006 9:41

Re: Zapomněla jsem!!!!

I když to spíš patří vejš taky mám zážitek s pány. Venčila jsem tetinýho kokrška a on učinil svou potřebu. Jenže já jsem neviděla kde a tak jsem chodila po parku a hledala. Zastavili mě dva pánové a ptali se "Copak se vám ztratilo?" "Hovno" Odpověděla jsem a hledala jsem a byla úspěšná, teda pokud bylo Fidovo :-)))
YGA 28.3.2006 10:16

Zdeno i Ivo, dobré

Můj muž kdysi běhal po lese i s čoklinou, tenkrát odrostlým štěnětem, které se vrhalo za každým člověkem. Když tedy doběhli důstojnou paní, mužíček, chtěje ji ochránit před skákajícím psem, zařval hlasem mocným, slova nevybíral - ke mě, hajzlíku! Paní zkameněla, pomalu se s chvějící rukou na srdci obrátila a upřela vystrašené oči na muže. On jí vysvětloval - já aby na vás neskákala a vy se nelekla. Na to ženička odvětila - copak psa, toho bych se nebála, ale vy jste mě svým řevem vyděsil k smrti.
smoky 28.3.2006 10:34

Re: Zapomněla jsem!!!!

u nás je nejdůležitější povel VYPADNI a PADEJ - náš pejsek je z útulku, už ho máme více jak 6 let a na nějaké povely typu MÍSTO vůbec nereagoval. Takže když chceme, aby šel na místo, musí dostat povel vypadni (ale s láskou řečený ).
Eva Š. 28.3.2006 9:28

Povely

má asi každý nějak upraveny (pokud tedy není ortodoxní výcvikář ). Místo sedni občas používám sed, lehni - leh, na chodník u nás znamená totéž co na kraj silnice, štěkej - štěk, nejdůležitějsí povel je ovšem stůj. A taky umíme (teda Rocco) potřebu na povel - když potřebuji, aby se rychle vyvenčil, tak původní povel, který zněl "hov/nko" jsme předělali na dělej . A když se chce náhodou vykáknout někde zcela nevhod, zasyčím na něj neee a když dojdem na vhodnější venčící místo, tak můžeš značí, že už je to jedno.  člověk si toho svého psa naučí,co potřebuje. Horší je, že když pak použije naučené povely na jiné psy, tak si často neuvědomí, že ne vždy je pochopí .
Vakandi 28.3.2006 9:34

Re: Povely

U nás je to " vyčůrej se... " a platí to i na velkou potřebu.
Iva 28.3.2006 9:43

Re: Re: Povely

Já řvu na Bettynu "čůráme!" A když si jde večer ještě přečíst večerní zprávy, tak to zahajujeme (to je slovo) "Jdeme čurat?"
smoky 28.3.2006 10:36

Re: Re: Povely

 to je jak u nás, na našeho Ralfíka zase platí povel - Jdi se vyčůrat - a už zvedá nožižku.
Blanka 28.3.2006 11:09

Re: Povely

U nas na to vzdy platil povel "Cika - kaka". Kratke a ucinne.
 
Pája 28.3.2006 13:10

Re: Re: Povely

My zas používáme: Frogi pěkně vyčurat a vyka...t  a jelikož mám psa opožděnce, nezvedá nožku a stačí mu jedno vyčurání,ale při jeho velikosi vyčurá půl kbelíku  
a povely k poslušnosti, já se teda snažím je dodržovat, páč se chystáme na zkoušky  ale jinak  obdobné je to u nás na cvičáku, pes nese aport - dělej zdechlino - povzbuzuje panička nebo místo ticho . zavři hubu,
Jo a já jsem jednou chtěla,aby mi kůň dal nohu a tak jsem řekla dej pac, kupodivu ji hezky zvedli  akorád kamarádka stalá jak solný sloup a tekly jí slzy - dodnes nevím proč
Vave 28.3.2006 9:25

Jo, jo,

naše Anka taky umí český povel "pocem", teda když chce. Taky umí "pozóóór, auto!", "tady deme", "tam nelez" a již zde zmíněné a všeobjímající "fuj!" Ještě umí "běž spinkat do postýlky" a nejspolehlivěji fungující povel je "na". Pak máme ještě povel mimovolný, když jí totiž řekneme, že je šikovná, očekává za to odměnu. :o)
A teď trochu OT: v pátek jdeme s tím nekonečným háráním na sono, jestli nemáme zánět dělohy. A pak bude s největší pravděpodobností následovat co nejrychlejší kastrace. Tak prosíme o držení pacek, tlapek, palců, drápků, ploutviček a dalších končetin. :o) Díky.
 
Hela S. 28.3.2006 9:28

Re: Jo, jo,

Držíme všechny palce i tlapky!
PetraK 28.3.2006 10:46

Re: Jo, jo,

Vave - jde se na to, já už palce držím.
nemám obavy, že by to nezabralo ani tentokrát.
Kačer 28.3.2006 11:01

Držíme převelice

ať to Aničce dobře dopadne, zánět dělohy není nic moc. Budu na Vás moc myslet. Nás to čeká taky s Abbie, na druhé hárání čekat nebudu, protože Abbie je falešně březí! Tak moc podrbej Aničku, že ji Růža zdraví a Andula taky :o)
Iva 28.3.2006 11:30

Re: Držíme převelice

vave i Kačere, tak to ustůjte, držíme tlapky.
PetraK 28.3.2006 11:49

Re: Držíme převelice

ááá Kačere, co to čtu??? Chudinka Bugatka! Posílám jí hubištu na čeníšek. Někde jsem četla, že na falešku pomáhá maliník. Nevím o tom nic víc, jen se o tom zmiňovaly holky od ohařek, že když je faleška, tak zvýšit zátěž, trochu ubrat v krmné dávce a aplikovat maliník. Můžu se zkusit někde poptat, jestli chceš.
Vave 28.3.2006 12:41

Re: Držíme převelice

Chudáček Růženka, tak se bohužel pobalila, co? Tak ji drbni za ouškem, jo?
Kačer 28.3.2006 13:37

Re: Re: Držíme převelice

V tomhle se pomamila, Honey měla falešnou březost od prvního hárání, Andulka nevěděla co to je, až do doby, kdy měla štěňátka. Jinak Pípo, o maliníku jsem neslyšela, krmím na půlku a zátěž má taky velkou, běhám s ní i do schodů, ale třeba u Anduly to vůbec nepomáhá, tak uvidím třeba u mrňavky to bude fungovat :o)
Fallowa 28.3.2006 11:21

Re: Jo, jo,

Držíme palce i tlapky!
Vave 28.3.2006 13:04

Re: Jo, jo,

Děkuju všem za držení okončetin a až budu v pátek odpoledne něco vědět, dám zprávu.
Pája 28.3.2006 13:15

Re: Jo, jo,

I já se přidávám s držením tlapek, za nás to bude 22 končetin