20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

PSI: Lovecké zkoušky aneb těžko na cvičišti, hůře na bojišti

Když už jsme se rozhodli s Ájou cvičit, bylo jen logické, že zkusíme také udělat zkoušky. Ano, ta formulace je schválně zdvojená, protože když je jedním z účastníků pes, je zkouška odvozena od slova zkusit něco, ne zkoušet někoho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
st 12.1.2009 23:29

lovečtí psi

A opravdu je nutno jich tolik pěstovat?  Je, vy miláčkové psů, pěstovat lovecké psy a ta velká plemena v Praze či jiných městech? Není to spíše jejich týrání nebo si u sebe si zdůrazňovat své "já"?

Jakub S. 10.1.2008 22:30

Děvčata a kluci, přežijte to jak to půjde.

Jsme porád s váma a budeme chtít vědět občas, jak se oběma stranám vede!

RenataE 10.1.2008 21:43

Re: Re: Re: Re: vrány pro Dede

já jsem v tomto ohledu byla úspěšná jednou jedinkrát, a nebylo to v tombole, ale na obskurní taneční soutěži v hotelu Internacional. Vyhranou štangli uheráku jsme si s partnerem rozdělili na místě;-D Pravda, bylo to tak 1987 a uherák byl pravý, tak nás to dost potěšilo;-D Od té doby vím - a taky jsem to do dejvického rozcestníku napsala - že sály v prvním patře hotelu mají nízký strop:-)

dalmatin 10.1.2008 20:11

Jsem tu až poslední,

ale s velkou pochvalou. Šikovný holky R^

EvaŽ 10.1.2008 20:07

Re: Re: Re: vrány pro Dede

Hm, v sobotu jsme byli na mysliveckém bále a byli úspěšní v tombole. Pak jsme byli tři dny na sjezdu a po návratu rozmrzlo. Takže od včerejška jsem zpracovala jednu srnku, tři bažanty a jednoho divokého kačera. Těžko říci, co bylo nejhorší, asi ten kačer. Momentálně si říkám, že příště ty lístky do tomboly kupovat nebudeme, ale zase zvěřina je dobrá, takže budeme;-).

YGA 10.1.2008 20:07

Re: Re: Hlásání

Milá Vave - věř mi, daleko horší bylo to druhé - to první bylo otázkou otočení auta do protisměru ;-D.

Vave 10.1.2008 19:49

Re: Hlásání

YGO VV, udělala jsi skvělou věc, že jsi dokázala přijmout a zase předat malou zrzku. Nebylo to jednoduché, ani to první, ani to druhé. Jsi úžasná! R^:-)VV

zana 10.1.2008 19:21

Re: Re: Re: vrány pro Dede

no tak, cukroví už se tu peklo;-)... akorát na tý hranici by to mohlo bejt zajímavý;-D;-D;-D

Xerxová 10.1.2008 19:06

Re: Re: vrány pro Dede

To jako že bych Dede upekla vrány a do Norska neservírované dodala??? Tak jestli teda něco nerada - tak škubání zvěře pernaté. Takže raději naporcuji kus srnce, jelena nebo prasete než škubat jednoho bažanta či kachýnku. A ještě to má broky... :o)

zana 10.1.2008 18:36

Re: Re: Gratulujeme

Určitě to babičce prospíváV, psi jsou pro nemocné skvělé odreagování. A Ája je moc šikovná, že neřeší ten vozík, to každý pes neumí.

Ale ona je taková celá šikovná:-)R^R^

Štětinka 10.1.2008 18:29

Re: Děkuji

Evi, já se k článku dostala až ted a vážně tě obdivuji. Víš, já si vždycky něco takového přála. Pro mě to bylo exteriérově špičkové zvíře, se kterým bych se nemusela bát chodit na výstavu. Skoti na počátku mé psí kariéry měli ještě třídu pracovní, dnes už jsou z nich jen společenští psíci, ale já tenkrát snila, že budu mít norníka. Eny uměla na povel šmejdit v trubkách, ale nikdy jsem nenarazila na spřízněnou duši, která by mě do těhle tajů zasvětila, nikdo takový nebyl, jen hromada snobů, co musela vyhrát caciba nebo cacita i kdyby měla za sebou na špagátě pytel erteplí. To mě otrávilo, dodnes si myslím, kdybych tenkrát narazila na takovou partičku jako ty, asi bych byla jinde... Výmluva vím, mohla jsem si to zjistit sama;-)

Vave 10.1.2008 18:25

Konečně jsem

si mohla přečíst celý článek. Už jsem se skoro děsila, že spadlé sebevědomí zvítězí :-/, ale naštěstí konec je bezvadně pohádkový. :-)R^

Myslím, že ani jedna nemáte žádný důvod k tomu, abyste klesaly na mysli, ostatně, Ája to ví a vůbec nic neřeší a raduje se z toho, že jste spolu venku a mezi partou podobně báječných cvoků. Tak si to, milá Evo VV, užívej bez stresu a s radostí a hlavně s obrovskou hrdostí na vás obě, jste totiž obě skvělé a úžasné a bezvadné! R^R^R^:-)

RenataE 10.1.2008 18:11

Re: vrány pro Dede

ten nadpis mě nadchnul;-D Vyskočila mi historka ze Scarlett (pokračování Jihu proti Severu), kde Scarlett získá liščí běh na nějakém honu a ostatní jedí zapékané vrány (velmi volně reprodukováno);-D;-D;-D

Dede 10.1.2008 17:11

Re: vrány pro Dede

Xerxová, díky moc... dnes jsem po nich na pobřeží zase pokukovala. Na netu píšou, ža vrána může mít 50 cm a to ony asi běžně mají. Ale ten pták, co jsem o něm psala, je o kus větší, než všechny ostatní vrány kolem. Sedává ze všech nejvýš a tváří se, že mu ten kus lesa i s fjordem patří. I proto jsem si říkala, že to bude asi chlap ;-D

veram 10.1.2008 16:20

Re: Gratuluju,

R^R^R^VV

EvaŽ 10.1.2008 14:59

Děkuji

všem za chválu. Já se nechtěla chlubit, já se snad budu červenat. Chtěla jsem jen ukázat, že se může člověk na stará kolena zbláznit a že je to príma. Se svými psy se celkem domluvím (i s většinou cizích) a úspěchy za světoborné nepovažuji. Jsou to úspěchy spíš strašně šikovné čubiny, která má vrozený talent. Jen se povedlo ten talent neudusit a snad trošinku rozvinout. Stejné úspěchy má každý, kdo má spokojeného psa. Ať dělá cokoliv, jak psala Xerxová, i "jen" pořádné procházky do přírody. Stejné úspěchy mají kočkaři, i když jim kočky nebudou cvičit. Prostě jde o to, že si člověk vezme zvíře a převezme nejen jeho přítulnost, ale i zodpovědnost za jeho zdraví tělesné i duševní. Že pro nás všechny na Zvířetníku není zvíře "VĚC". Za to patří pochvala všem zvířetníkům.

EvaŽ 10.1.2008 14:52

Re: Hlásání

Hodně štěstí pro milou El

P i t r ý s e k 10.1.2008 14:47

Re: Hlásání

.... a vzhledem k tomu, že jste známí, tak ji přece budete vídat, ne? Jen aby ta tvrdohlavka zase nezdrhla dírou v plotě. Znovu by už takovou kliku mít nemusela. A to by nás mrzelo, myslím, všechny.

ÁJO, jsi i s paničkou prima dvojka. Evi, to, že jsi se přinutila dělat s psinou, jakýkoli výcvik hodnotím mooooc vysoko. A navíc ještě tak úspěšně. Klobouk dolů. Hodně úspěchů.

EvaŽ 10.1.2008 14:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: je to fajn

Stoprocentně souhlasím.

YGA 10.1.2008 14:41

Hlásání

- tak tu byl nový páník El - vrátil nám obojek a vodítko a bylo nám řečeno, že ji už nevrátí (z čehož byl trochu zklamaný Jenda - on pořád věřil, že se k nám to rezavý štístko vrátí). Myslím, že se bude mít dobře - páníček je majitel stavební firmy a kancelář doma, takže je s ní i semtam přes den a navíc bydlí v domku s velkou zahradou. Tak snad to bude dobré.

P i t r ý s e k 10.1.2008 14:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: je to fajn

Výborně, XerxováVV

Xerxová 10.1.2008 14:29

vrány pro Dede

tak jsem hledala, jak je to s odlišením velikosti u krkavcovitých ptáků - a oni jsou asi stejní... Protože u dravců mi knížka píše o rozdílné velikosti, u některých druhů o odlišné barevnosti a u vran, havranů, strak, sojek, krkavců, ořešníků a dalších krákavých potvor knihy mlčí...

Jo a šedivka je větší než černá vrána

Xerxová 10.1.2008 14:10

Re: Re: Re: Re: Re: je to fajn

Evo - znám spousty slušných myslivců, i spoustu totálních vymaštěnců. Znám ty, kteří zodpovědně vystřelují holou (slabé a nemocné srny a srnčata) z přemnožených stád a jiné, kteří pálí jen po dokonalém paroží. Znám ty, kteří zaběhlým pejskům shání pány a ty, kteří se chlubí počty odstřelených psů, koček, káňat... Znám sdružení, kde se zajíci neloví, neboť jich je málo a každý zajoch má pomalu své jméno, i ty, co si jsou schopni vystřílet celou honitbu... Bylo by to na dlouhé povídání, ale závěr je jednoduchý - všude jsou lidi hodní a zlí, chytří a hloupí. Jen je vždy víc a hlasitěji slyšet o těch ne zcela normálních...

Hana W 10.1.2008 14:01

Re: Zdravím. To je velká věda - teda měla by být -

Divocak v pravem slova smyslu ne. Ale zdivocela prasata, co nekdy pred mnoha lety unikla z chovu a staraji se nejak sama o sebe. Vanderbiltove v Severni Karoline na estate zvanem Biltmore pred mnoha lety importovali divocaky, takze se tu a tam nejaky na divoko muze objevit, ale prirozene tady divocak neni.

EvaŽ 10.1.2008 13:40

Re: Re: Re: Re: je to fajn

No právě, jsou myslivci a "myslivci". Papaláši jsou asi všude na světě. A všude nesnesitelní. Ale nelze všechny myslivce házet do jednoho pytle. Taky jsem mívala problémy s dalmatiny, kteří některým "myslivcům" moc vadili i když feny nevinně (pes byl za mlada trochu loupežník). Taky znám bouchače, kteří jsou schopni zastřeli i kolegu nebo babku na houbách v roští. Popisovaný spolek jsou hlavně pejskaři, někteří z nich i myslivci. Jak říkají všichni v této debatě, problematika je složitá a rychlé a současně objektivní soudy dělat nejde. Mě lovit neláká, ale dovedu pochopit jiný pohled na věc. My nosíme  jen to, co už je uloveno a to ještě ne v přírodě, ale v bažantnici, kde se bažanti proto odchovávají. Najít to, co je zastřelené nebo zraněné je nutné a psici to moc baví. Tak jí to dopřáváme, když to jde.

Já se nehájím, nemyslím, že děláme něco špatného. Jen vysvětluji, co mě k této někdy kontroverzně vnímané práci se psem vede a jak to vidím "z druhé strany". Než jsem ten "druhý pohled" poznala, taky jsem měla sklony brát myslivce téměř jako škodnou. Proto chápu nedůvěru některých lidí ke všemu, co zavání myslivostí. Pak jsem začla číst o ekologii a ještě později jsem se dostala do výše zmíněné společnosti a musela jsem názory poopravit. Vše na světě je složitější, než ukazuje první pohled.

EvaŽ 10.1.2008 13:24

Re: Re: Teda to je úžasný!

Ona se právě poněkud mele. Proto je to jeden z nejhorších cviků. Na poprvé se mi pokoušela dát hubana (to jest výskokem), později by se také chybičky našly. Ale pokud pes sedí, nebo leží a nemá sklon zdrhnout, tak to většina rozhodčích toleruje plus mínus bodík. Naštěstí je to po celém dnu zkoušek jako poslední disciplína, takže je to trochu snazší. Bojím se všestranných zkoušek, kde je to před stopou. No na druhé straně, jediné co se může stát, že člověka vyhodí od zkoušek. To už jsme si taky vyzkoušeli a ani to nebolí.:-D Když nejde o život...

Ap 10.1.2008 13:17

Re: Teda to je úžasný!

To bude tím pečlivým výcvikem klidu, že pejsek leží a nemele s sebouR^.Gratuluju!!

Jakub S. 10.1.2008 12:36

Zdravím. To je velká věda - teda měla by být -

udržovat každou divokou zvěř v optimálním počtu - ani moc málo kvůli mesaliancím, ani moc moc - (c) JS - kvůli nebezpečí a zkáze lesa/pastvin. Jsou v přímořské Karolajně aji divoké prasata? Asi jo, že.

Jakub S. 10.1.2008 12:28

Absurdárium!

Jednoznačná fotomontáž nebo namontovaný a vysunutý dráp.

A v minulých dnech tam jsou špečky jedna báseň!

LFSHA 10.1.2008 12:18

Re: Teda to je úžasný!

My také. Možná kdyby to bylo 10 sekund po dlouhém lítání. ;-)