23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

PSI: Jak roste doga Beta VI. - prosinec

Tak kohoutek už má naše psí holčička nad úrovní desky stolu (ten náš stůl je 74 cm vysoký) a její hubička si tudíž vezme, co potřebuje a fenečka při tom nemusí trapně poskakovat, či se zdržovat lezením po židlích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pouzarka 2.1.2007 10:35

Re: Dnes naposled...

Buffy, teď už bude jenom dobře.

Lucko Ty to zvládneš a i Tobě bude zase veselo.

Vakandi 2.1.2007 10:49

Re: Dnes naposled...

Děfče zlatý jsme s tebou celá smečka VVVV

MaRi 2.1.2007 11:11

Re: Dnes naposled...

Všechna slova jsou slabá, takže posílám jen poděkování za měsíce, které Buffy mohl prožít tam, kde ho měli rádi.

Lucka V. 2.1.2007 11:12

Díky za podržení za tlapku

Já jsem tady nechtěla kazit novoroční náladu, ale nějak to muselo ven. Spoustě lidí to může připadat praštěné, ale Buffíček byl od první chvíle, co jsme se našli, absolutně spřízněnou duší. Naší domácností prošla spousta zvířátek, která byla nesmírně milující a milovaná, ale takovéto souznění jsem fakt zažila poprvé. O to větší pro mě tohle byla rána, navíc zcela nečekaná. Samozřejmě přemýšlím, co dál a asi vím... Plánujeme uskutečnění několika kroků k rozšíření a záchraně slimáčků gaskoňáčků - prvním z nich bude spoluúčast na dovezení pejska s chovnými předpoklady z Německa, z nepříbuzného chovu. Už je zarezervovaný z plánovaného jarního vrhu, oba potenciální rodiče jsem už viděla na fotce. Bohužel ho nebudu mít já, ale jedna báječná paní, která má možnost cestovat po výstavách v celé Evropě.

Judith Saebel 2.1.2007 14:46

Re: Díky za podržení za tlapku

Lucko, myslím , že jenom ten, kdo nikdy neztratil svého zvířecího kamaráda by považoval Vaši reakci za praštěnou. 

A až se ta rána trochu zahojí, můzete sem, prosím Vás, dát pár fotek slimáčků gaskoňáčků?  Bude Vám to asi připadat divné, ale já o tomhle plemeni vživotě neslyšela.

MaRi 2.1.2007 14:53

Re: Re: Díky za podržení za tlapku

na http://hadopasi.profitux.cz/index.html jsou fotky Buffyho i Xeny

Judith Saebel 2.1.2007 15:04

Re: Re: Re: Díky za podržení za tlapku

Díky za odkaz - ty fotky jsou moc pěkné. 

Eva B. a smečka 2.1.2007 21:33

Re: Díky za podržení za tlapku

Lucko, takoví jsou basítkové ... mají to v povaze...i když Buffy byl vyjímečný. tak až to nejhorší přejde, popátrejte a pořiďte si zase basítka. není jiný pes jako basset :-)))

Lucka 2.1.2007 11:22

Re: Dnes naposled...

;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(

Medvídek 2.1.2007 11:33

Re: Dnes naposled...

Buffíku, pozdravuj všechny tam za tou duhou a dávejte mi tam pozor na Amálku, je maličká a vy jste všichni veselí habáni...

Štětinka 2.1.2007 11:34

Re: Dnes naposled...

Lucko, to je šok, já myslela, jak si mi v Letňanecj povída, že to je od úrazu,...proboha, brečím tu s vámi. Ale máš pravdu, už je mu dobře, jen Argusovi to bude chtít asi dalšího kamaráda. Mrzí mě to, to bylo rychlý. Šmarjá, je to hrozný. Promiň, ale asi to zvládám hůř, než Ty....

Lucka V. 2.1.2007 11:44

Re: Re: Dnes naposled...

Prvotní příčina toho všeho byl opravdu dle veterináře úraz, na prvním i druhém vyšetření to tak vypadalo. Jenže tam začalo růst něco špatného a šlo to strašně rychle. O tom, jak to zvládám já, lépe nemluvit. Ty dva dny, od chvíle, co jsem se dozvěděla, že je všechno v háji, do chvíle, kdy jsme to museli ukončit, bych nepřála nikomu, zejména takhle o Vánocích. Snažila jsem se to zvládat a netrápit s tím zbytek rodiny, vlastně do poslední chvíle něco trochu tušil jen manžel. No a samozřejmě jsem se posléze sesypala a nemůžu se z toho vzpamatovat. Ale vím, že Buffákovi už je dobře a že to takhle pro něho bylo lepší.

Štětinka 2.1.2007 12:33

Re: Re: Re: Dnes naposled...

Lucko, i když je to otřepaná fáze, já vím, jak Ti je. Já už takhle pochovala dvě psí kamarádky. Enča od diagnozy karcinomu plic k uspání měla taky jen dva dny a s Dustynou to byl delší boj plný střídajících se nadějí, operací a neúspěchů, kritický ale byl poslední měsíc. Že je konec jsem ale pochopila až když mi zavolal vet, že už ne...

Proto vím, že to nejde nebrečet, že člověk  cítí jem maximální bolest a že čas pomáhá jen velmi, velmi pomalu.

Jak je Argusovi? A co holka? (zapomněla jsem její jméno,promiň)

Lucka V. 2.1.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Argus chudák truchlí. Pro jeho nevýbojnou a citlivou dušičku byl Buffy tou největší oporou. Holky jsem na to velmi pozvolna připravila (jsou tři - Lucka, Terka a Péťa) a zvládly to mnohem lépe než já. Nejlepší útěchou jim i Argusovi jsou návštěvy u Xeniných štěňátek. Mimochodem, malí slimáčci jsou kouzelní, už koukají a začínají objevovat svět. Jen ty krátké nožičky je ještě neunesou, protože jsou to břichulíni nenažraní! Jedna z těch holčiček na mě vyvíjí nenápadný, ale systematický nátlak - když mě slyší, okamžitě se začne kroutit a povídat stejně, jako to uměl její děda Buffy. Nevím, jak to dopadne s mým předsevzetím, že chci čistokrevného gaskoňáka....;-)

Xerxová 2.1.2007 13:32

Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Tak tento boj ti nezávidím - rozum určitě říká - vydrž na Xenina další - už čistá ňufátka, nebo si přivez už teď štěníka z ciziny (i když si tu cenu umím představit, ale třeba bys nějakého Francouze přemluvila, že chceš šířit slávu plemene... někdy to jde, že překvapivě vyjdou vstříc....když bys jim vylíčila útulek a Buffíka...)ale ta malá živá housenka slimáčkovitá tě bude silou genů maminky i dědečka lámat, že chce zůstat doma.... A rozhodnout se musíš sama (i když ti holky a tvá polovička určo s rozhodováním pomůžou). A Argus by měl z holky taky určitě radost, nemusel by zdrhat, měl by fenečku doma....

Štětinka 2.1.2007 13:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

teda Xerxová, tos mi moc nepomohla. Mně sem nějak furt Xena nezapadá. Je její majitelkou Lucka? Kdo je otcem štěkanátek? Jsem myslela, že je to gaskoňáček čistokrevný a že maj mimi s Buffíkem, ale to jsem koukám mimo mísu...

Xerxová 2.1.2007 13:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Buffy byl Xeny tatínek. A Xena se spustila a má tedy štěňátka na "nácvik" - nejlepší řešení průšvihu před plánovanými čistokrevňáčky. Jinak Xena není Lucky, ale pokud se nemýlím, patří do širší rodiny. Takže maminka Xena je slimáček, ale tatík je směska....

Štětinka 2.1.2007 13:32

Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

No jo, čistokrevnej, ale tohle je jeho krev,ne? To bych neváhala, mít možnost mít doma alespoň část své lásky... Jen holčička a Argus? Co když se zamilují?8-o

Že máš těch dětumí víc jsem netušila, tak je vemem společně do cirgusu, nebo na jeleny?;-)

Štětinka 2.1.2007 13:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Ještě. Ona Xena neni slimáček? jsem se asi nějak zamotala, sem myslela, i podle fotek, že je..

Lucka V. 2.1.2007 14:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

To jsem ti v tom ale udělala zmatek, co? ;-)Xena je slimáček, dokonce s několika tituly, Buffyho dcera. Majiteli se jevila jako problémová - první štěňátka se nepovedlo odchovat, takže mi ji nabídl. Tři psi, k tomu dva kluci a holka, to bylo nad mé síly, ale mám báječné kamarády, kteří jí byli ochotni poskytnout azyl. Takže jsem sice její majitelka, těžko ale můžu jejím lidičkům říct, že ji chci zpátky, ty citové vazby jsou silné na obou stranách. Jak už napsala Xerxová, s tou mrňavkou ve mě bojuje rozum a cit. Samozřejmě bych ji chtěla, nejsem vystavovací šílenec a nepotřebuji čistokrevného psa. Dík Buffymu jsem se ale s Gaskoňáčky seznámila hlouběji a cítím se jaksi morálně zodpovědna za šíření tohoto plemene u nás. Na celém světě jich už zbývá skutečně jen pár, pokud se s tím něco neudělá, zaniknou. V současné době začínám hledat chovatele po celém světě a jak už jsem psala, povedlo se mi v Německu zkontaktovat chovatele, který nebyl líný prostudovat rodokmeny našich psů a podle toho dát dohromady pár víceméně nepříbuzný těm našim. Na jaře od něho máme zamluveného pejska, na jehož koupi se budu spolupodílet. Jelikož ale není v mých možnostech s ním jezdit po výstavách v Evropě, nebude bydlet u nás, ale u paní, která tohle vše zvládne a má v tom praxi.

Jo a na jeleny bych někdy ráda vyrazila. Dvě holčičky jsou už na výlety  s maminkou trochu velké, ale Péťa by byla nadšená, v Letňanech se totiž zamilovala do Darlenky.

Štětinka 2.1.2007 18:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Tak už to chápu! Ufff, to jsem ale natvrdlá, mně nějak nástup Xeny na scénu utek a už se to táhlo. Ale, nechápu, proč si její štěkanátko nenecháš, vždyť je to vážně Buffíka krev,já bych neváhala. A jesli jak říkáš si Francouzi vybírají, komu štěně dají, tak je zájemců dost a není třeba, abys měla na mysl zachování plemene

Jak vypabá tatínek Xeňátek?

Fallowa 2.1.2007 13:44

Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Lucko,je mi to moc líto;-(;-(;-(,vím,jak ti je;mě odešel pes ,kterému jsem vděčila za to,že mě podržel psychicky po pohromách,které se na mě nahrnuly během jednoho roku - Ferda IV.Ferda II je zlatíčko,ale na jeho předchůdce stále vzpomínám;-(.

MaRi 2.1.2007 14:20

Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Lucko, opravdu nechci zlobit, ale jestli si jste s Xeninou holčičkou sympatické, myslím, jestli je její láska tebou opětovaná, není co řešit. A čistokrevný d´Artagnan může ještě po čase smečku doplnit. Věřím, že se rozhodneš tím nejlepším způsobem.

Lucka V. 2.1.2007 14:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Opětovaná láska...To ani jinak nejde. Když promluvím ve vedlejší místnosti a v pelíšku se okamžitě nadšeně začne kroutit a povídat sotva koukající žížalka, která má navíc  - i když je proti Buffymu světlejší - na těle přesně ty znaky, co měl on...  

Vave 2.1.2007 16:32

Re: Re: Re: Re: Re: Dnes naposled...

Možná, že Buffíkova vňučka bude stokrát lepší než čistokrevný gaskoňáček. ;-) Třeba i pro Arguse by bylo dobré, kdyby byl postaven do role ochránce malé slečny slimáčkové. :-)

zana 2.1.2007 11:40

Re: Dnes naposled...

Do háje, do háje, do háje;-€

Lucko, je mi to hrozně líto. Takovej skvělej pesan to byl. Ano, už ho nic nebolí, ale zato to všecko bolí toho zbylýho člověka, viď....

Pevně držím za tlapkuR^VVVVVV

Zuzka 2.1.2007 12:15

Re: Dnes naposled...

Pohlazení i ode mně. A na bolavou dušičku pofoukání.

Alča 2.1.2007 12:39

Re: Dnes naposled...

;-(Tak tady bulím a musím Ti milý Bufíčku říct, že nebudeš chybět jen Lucce a Argusovi, ale určitě nám všem tady na Zvířetníku.....  Taková jste byli s Argusem parádní dvojka! A panička nám o tom tak hezky psala.... no nic už s tím neuděláme, jsi v té nejlepší společnosti našich kamarádů, kteří už odešli, teď pomáhají Tojefukovi a Kardiakovi a Ty také určitě přispěješ velkým dílem k tomu, aby to Zvířetníkové nebíčko bylo krásné místo pro život ...VV

Lucko, moc mě odchod Bufíčka mrzí, mělas tu dvojku žížalkovou moc ráda .... tak nezbývá, než utěšovat Arguse a brzy mu opatřit nějakého kamaráda!R^

Zkumavka 2.1.2007 12:55

Re: Dnes naposled...

Lucinko,nejsem schopná se k tomuhle vyjadřovat,už hlavně proto,že nevidim na klávesy.Hodně sil,stejně jste statečná ženská!!R^VR^

jenny 2.1.2007 13:12

Re: Dnes naposled...

Kamaráde, Buffy, pozdravuj tam prosím od nás všechny, je mi to moc líto.VVVVVVVVVVVVVV