6.10.2022 | Svátek má Hanuš


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok z okna 12

Jaký byl prosinec 2019

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Rgova 6.1.2020 23:02

A já jsem zpět :-). Třikrát mne systém vykopl a třikrát mi pan K.....a pomohl zpět, teď už snad budu vědět jak příště. Nepřestává mě rozusmívat jeho příhodné příjmení. Jsem moc ráda, že je tak trpělivý. Chybělo mi sem tam se tu zapsat:-P

Z. Lika 7.1.2020 10:06

Skvěle!!

Jen připomínám, aby ses přihlašovala do diskuse pouze ze stránky Zvířetníku nebo Neviditelného psa.

Díky za trpělivost R^

Z. Jenny 6.1.2020 20:32

Renato za vše díky! Tvé pohledy z okna mne těšily celý rok! V

D. Ruščáková 6.1.2020 19:10

Díky, milá Renáto, hezky se mi s tebou koukalo po Praze a nejen po níc. Dnes se mi líbila rozkvetlá třešeň (viděli jsme mezi svátky podobnou v Košicích:)) a ten šílený Václavák. Letos jsem měla u nás děti už před Vánocema, takže jsem vánoční Prahu nezažila. Tak aspoň nahlédnutí s tebou:)) Jo a ještě něco - stejnými barvami v Košicích rozsvěceli Dóm sv. Alžbety - s červenooranžovou to vypadalo aspoň... no... zabydleně, ale třeba zelená a modrá vypadaly dost zvláštně. Ale přiznám se, že po nějaké chvíli pozorování jsem došla k názoru, že se mi to vlastně líbí. Barvy se měnily pozvolně, nic neblikalo. Možná to potěšilo i svatou Alžbětku:))

M. Crossette 6.1.2020 18:29

Renáto, také děkuji za tvé celoroční pohledy z okna (a odjinud) :-) Každý měsíc byl zajímavý, v tomhle posledním se mi líbíl výběr "hmyzu v zimě" :-)

Jsem napnutá, kdo byl tak hodný, že se ujal (foto-upsal Zvířetníku :-)) na dvanáct měsíců roku 2020 . Každopádně děkuji a těším se moc.

O.T.

Včera jsem úplně náhodou našla v jedné knížce založený papírek s těmito slovy. Papírek je to zažloutlý, takže už letitý a vůbec nevím, odkud jsem si to opsala. Asi mě to tenkrát dojalo stejně jako teď.

Buď za dobře s ptáčky,

oni jediní ti budou zpívat nad hrobem,

dávno po tom, co na tebe všichni lidi zapomněli.

T. Zana 6.1.2020 19:03

Maričko, to je pravdivé a krásné V.

Z. Hanča 6.1.2020 18:24

Moc hezký 12. měsíc, milá Renáto, i celý rok 2019 tvýma očima! Dnes se mi nejvíc líbila rozkvetlá třešeň, to je tedy údernice! A samozřejmě váš betlém je obdivuhodný.

Díky za objevné, unikátní, nápadité, vtipné pohledy na rok 2019!

A. Rgova 6.1.2020 22:57

Také jsem Renáto se zájmem sledovala Tvé postřehy. Umíš zaujmout a máš smysl pro detail. Těšila se na každý další měsíc. Díky

T. Zana 6.1.2020 13:28

Milá Renáto, moc jsem si tvoje fotočlánky užívala, díky.

Tentokrát mě zaujaly ty kvetoucí třešně (u Antoníčka na Strossmayerově náměstí kvetly taky) a pak ta zběsilost na Václaváku 8-o.

Vůbec mi přijde, že hezkou vánoční výzdobu vídám zcela výjimečně. Jak na veřejných prostranstvích (i když tam je to obvykle o chlup lepší), tak v oknech a na zahradách. Nejvíc mě vždycky zarazí ty zběsile blikající obrazce nerozeznatelných tvarů...

No jo, žít a nechat žít ;-D.

Z. Matylda 6.1.2020 15:56

Dokážeš si představit, jak u toho blikání usínáš? Já ne :-/

T. Zana 6.1.2020 19:01

Přesně...8-o

A. Zemanová 6.1.2020 12:53

Milá Renáto, koukání z okna mě s Tebou bavilo. Ukázalo mi Prahu, jak jsem nikdy neuměla nebo neměla možnost si ji všimnout. Děkuju Ti za osobitý fotoseriál a už se těším na ten příští. Není jednoduché ho celý rok připravovat, ale na druhou stranu ten přínos pro měl byl ohromný. Už jen v tom, že mě dokázal vyhnat zpoza pece. :-)

Z. Matylda 6.1.2020 11:00

Renáta ukázala Prahu z úplně jiného pohledu- a mě moc bavil. Díky, jsem zvědavá, kdo bude další :-)

Z. Yga 6.1.2020 10:35

Milá Renáto - opět velmi zajímavý fotočlánek. Jsem ráda, že jsi nás provedla loňským rokem, bylo to vtipné a hezké. Líbí se mi, že co autor, to jiný pohled na svět.

Moc se těším na další potoulání naší krásnou zemí - kdopak se toho asi ujme, kam nás letos jeho články zavedou?!

Z. Lika 6.1.2020 9:28

Ta vlasatá vrba, tu jsem si moc oblíbila. A fotky "skrz" mě vždy nadchly. A to nebe. A záhony. A parky. A Vltava. No prostě pěkné to bylo.

Na Václaváku jsem byla naposled před Mikulášem a zdá se, že jsem dobře udělala, ještě by se ze mě mohl stát epileptik. Díky za dokumentaci, jsi statečná a obětavá ;-D

Díky za Rok z okna, zase jsme se pokoukali úplně jinak.

A Fotočlánky Rok budou pokračovat, můžeme se těšit.

E. Zvolánková 6.1.2020 7:26

Také se přidávám a přeji všem hezké sváteční pondělí a děkuji za fotočlánek...Jojo, ten Václavák byl fakt psycho letost...byli jsme 21.12. s mužem v divadle a z těch barev tam mě úplně bolely oči. Jinak ale jaro už asi neplatí. Od noci v Praze sněží, je pod tím popraškem přimrzlo, takže je to na chodnících trochu o ústa....Já si málem namlela cestou do práce. Počítám, že přes den to nejspíš vše roztaje, ale to zasněžené ráno, kdy byl padající sníh vidět ve světlech lamp....to byla romantikaR^

T. Zana 6.1.2020 13:30

Prosím tě, z kterého konce Prahy jsi? U nás na severu nepatrně posněhávalo, ale chodníky vydržely suché. Ne že bych si stěžovala ;-D;-D.

Z. Minka 6.1.2020 14:48

A teď si dámy představte, že já jsem v nějakém pominutí smyslů koupila na Silvestra lístky do divadla, naštěstí jsem ještě byla tak soudná, že na odpolední představení od šesti a ne od osmi, a to prosím na Václavák do Studia DVA:-) ty šílený blikající stromy, ideálně v krvavě rudé jako z hororu, bylo to nejmenší;-D jako bonus jsem objednala před kulturním zážitkem posezení v lepší restauraci u Staromáku a naivně jsem si myslela, že se pomalou procházkou projdeme ze Staromáku přes Můstek nahoru na Václavák...po nakouknutí na Staromák po páté odpoledne jsme zbaběle zacouvaly do metra a ze Staroměstské to vzali na Muzeum...a večer to byl už úplně masakr, mezi dělobuchy jsme prokličkovaly na Béčko a bič a pryč, a to bylo nějak v půl deváté...když jsme potkávaly naše vietnamské spoluobčany, jak tahají z aut obří bedny plné pyrotechniky - pro vlastní potřebu - tak jsme prchaly pryč, domů, k naší zvěři;-D

T. Zana 6.1.2020 19:03

To bylo opravdu drobátko nerozvážné ;-D;-D;-D.

Z. Lika 6.1.2020 21:14

My byli na Silvestra na koncertě v Rudolfinu (tj. kousek od Staroměstského nám.) - ale dopoledne a bylo to ještě fajn. Po poledni bych se už bála, doslova - petardy a ožralce nesnáším, stal se ze mě psék.

Z. Xerxová 6.1.2020 6:38

hezké tříkrálové pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Díky za celoroční práci - za pravidelné pohledy na matičku stověžatou tvýma očima. Moc hezký seriál - zase jiný, než byly roky předchozí.