25.10.2020 | Svátek má Beáta


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Jak se pěstuje vistáriovník (2)

Ještěže jsem na jaře napsala o vistárii s trubačem porůstajícími uschlou topoloidní hrušku. Změna je život a dneska je všechno jinak...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Matylda 24.8.2016 7:43

Fakt dobrý,

liány holt vyžadují specifická řešení :)

Trubač dovezený z Rusavy se ujal a byl by už větší, kdyby ho pánové při sekání trávy neužali- no ale už raší znovu, tak snad. Z darovaných máků se ujal jeden, i když jsem zalívala, tak tu prostě byla v té době velká vedra- no, příští rok snad uvidím, kterej to byl :)

Z. Jajka 24.8.2016 11:32

Re: Fakt dobrý,

Máky jsou na přesazování podle mých zkušeností problematické. Kromě toho začátzkem léta zatáhnou a až koncem léta zase vyraší. Tak neztrácej naději. Zkusím něco zasatit do vysokých květináčů.

A. Lex 24.8.2016 11:56

Re: Fakt dobrý,

Já jsem také pro zasazení do květináčů a celé do země. Měla jsem kdysi máky, ale ty se tak rozrůstaly, že plevelily všechno okolo. Potom jsem je několik let likvidovala. Mají tlusté kořeny hodně hluboko. Dočkej času, budeš plet také, protože jak se uchytí jedním prstíčkem ....... ;-)

Z. Jajka 24.8.2016 22:05

Re: Fakt dobrý,

Plevelení máků potvrzuji :-) Teď řeším, co vymyslet s mochyní (ty dekorativní oranžové lampionky)... Pracně jsem ji vystěhovala z "lesní" skalky za dům (došlo i na Roundup), a děsně se rozrostla i tam. Přemýšlím, že ji přesadím nahoru ke zdi. Je tam úzký a poměrně suchý záhon. Ale asi vykopu jámu, vyložím ji silonovou sítí do oken a teprve v této "vaně" bude mochyně smět růst... A běda, jestli se pokusí zdrhnout.

Z. Svobodová 24.8.2016 23:47

Re: Fakt dobrý,

Jajko, potvrzuju, řže mochyně je taky děsný prevít. J Měla ji u domu v předzahrádce tchyně, která ale vloni umřela.Š vagorvi je předzahrádka i cwelá zýahrad šumák, takž jsem asi pře d týdnem zjistila, že na předzahrádce bude brzy jen ta mochyně.Já letos koncem jara zápasila s vykvetou sb vzenkou, kterábse vysemenila, kam se jín zlíbilo,protože jsem ji před vykvetením nerozsekala a nezaryla, Zkrátka i svazenka může býtb docela plevel, jkdyž se nezarjwe ještě před rozkvětem. Obě t rostliny jsou sice krásné, ale..