28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 22.5.2022 16:31

Procházka po Praze dnes byla docela úmorná; včera jsme frflali, že je zima (fičelo studeně), dnes pro změnu, že je horko... halt počasí se nezavděčí.

Ve Stromovce to bylo krásné, ale těch lidí! No jo, co tak člověka napadne, kam jít ;-).

A. Zemanová 22.5.2022 12:38

Zdravím a mávám. :-) K pěti malým dětem za chvíli přijede šest velkých a budeme grilovat nedělní oběd, tak se těším. :-)

Přeju všem krásné odpoledne. V

T. Zana 22.5.2022 16:29

Vy musíte být hodně skladní ;-D.

Z. Jenny 22.5.2022 10:10

Krásné nedělní dopoledne všem a taky pohodový zbytek neděle. Venku je příjemně,tak hezky čerstvo,slune blunce ale zatím nepálí,bude fajn prochajda. R^ Včera jsem jela s psicemi od rybníka autem( záda bolí jak čert) a zapomněla jsem zavřít zadní okna, Jenka si přelezla dopředu ke mně a Conča začala vzadu řvát,když jsme míjely jakéhosi Bročka či Cvočka ,potkáváme je denně. Tak jsem ji okřikla a ona zmlkla,pochválila jsem ji,dojela k domu,otevřu dveře a Cony nikde!! Panebóže,jsem se vyděsila na kvadrát,napřed jsem myslela ,že vyklouzla tiše,rychle ven, rozhlédla jsem se volám, NIC. Rychle jsem skočila zpátky do auta a jela zpátky. Ta potfóra vyskočila ven otevřeným oknem a já to vůbec nepostřehla!! 8-o Stála tam u potoka jako puk,nestalo se naštěstí nic,seřvala jsem ji děsně,sebe taky ,ještě víc! No, budiž mi poučením! Hlavně,že mám vzadu upevňovací pásky pro obě psice, ten kousek od rybníka mi nestálo za to je připínat...... Teď se chová jak beránek nejhodnější .R^V

Z. Lika 22.5.2022 12:48

Chudinky vy dvě! Hlavně že jste se našly. Teda ale provětrala sis adrenalin pořádně 8-o

T. Zana 22.5.2022 16:28

Brrr, to musely být nervy 8-o.

Z. Xerxová 22.5.2022 6:45

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

včera jsme procházkovali v civilizaci, tak dneska je na řadě les za humny

M. Crossette 21.5.2022 19:26

Krásné fotky. Tedy Jajko, co tys dokázala vykozlit za krásu za tak krátnou dobu v novém bydlišti8-o Představuji si, jak v krátké době, když se místní obyvatelé tvé časti budou v neděli dohadovat, kam po obědě vyrazit na krátkou procházku, jednoznačné rozhodnutí bude - "kolem Jajčiny zahrádky", kouknout se co je tam nového (a určitě vždy bude na co koukat).

Lupiny mám velice ráda, hlavně, když se jich sejde vice barev. Také jsem si je zde první rok zkusila zasadit, vůbec nevzešly i když samozřejmě jinde v USA se jim také daří. Zimolez nám už dávno odkvetl, ale tenhle na fotkách je nějaký "macatější" asi vice šlechtěný, protože nás je mnohem tenčí. Bohužel tu navíc zápasí v karolinským jasminem, který začíná vyhrávat, tak zimolez ubývá, zdaleka ho není tolik co dříve.

Liko, krásná lesní šťavnatá zeleň, na to se také moc hezky kouká !

Venku se mi suší prádlo, snad uschne, než začne pršet, má pak být pršavo další 4 dny. Včera krátce sprchlo, ale když jsem asi za dalších 10 min. rýpala na záhoně, pár cm. pod povrchem už byla zemina suchá jako trout. Takže delší, hloubkový déšť vůbec nebude na škodu.

Přečetla jsem si o p. Wágnerovi, to je mi líto, před pár lety mi velmi ochotně a úspěšně pomohl, když jsem zápasila s fotkymi na rjačeti a přihlášením. R.I.P.

Z. Lika 22.5.2022 8:51

Maričko, přesně jsi to vystihla s těmi procházkami kolem Jajčiny zahrádky :-) Já takhle moc ráda obcházím kolem zahrad a nakukuji, obdivuji. Myslím, že kolem Jajčiny zahrady už vede pěšina, možná se ocitne na turistických vyhlídkových trasách :-)

A. Alimo 21.5.2022 14:10

U nás tedy byla večer bouřka. Vypadalo to hrůzostrašně, vichr, najednou černo, liják jak blázen. Ale po chvíli už jen pršelo, sice dost, ale bez většího větru, bez krup a podobných lahůdek. Bála jsem se o rajčata, ještě jsme je neměli přivázané u tyček (už jsou :-)). Zalila se zahrádka, napršely sudy, v lese asi popadaly stromy přes silnici, hasiči jezdili jak diví i dneska dopoledne. A jestli dneska nezaprší, zítra zase budem zalívat....:-) .

Z. Jenny 21.5.2022 13:25

.... taky jsem si všimla, že si byla nejen v Modřanech ale i V Košířích. :-)R^V

Z. Jenny 21.5.2022 13:22

Liko! Jiří Wagner R.I.P.;-( Aston to napsal moc hezky.R^V

A. Zemanová 21.5.2022 14:00

Ach, to mi je líto. Jednou byl s námi na Pražení, byl velice příjemný v osobním i písemném styku.

T. Zana 21.5.2022 17:42

Je mi to moc líto. Taky jsem ho na pražení potkala, byl milý.

Z. Lika 22.5.2022 7:25

Jsem z té zprávy dost špatná, jak by taky ne. I když už asi půl roku ty hodiny dotikávaly, bohužel. Na tu zprávu asi nikdo není připravený, jak si myslí.

Z. Jenny 21.5.2022 13:10

Odd rána se mi nedařilo dojít na Zvíře,jen jednou jsem se dostala na FB a pak opět,zapnout,vypnout ,restartovat a pořád dokola. Zřejmě to souvisí s tou včerejší slotou leckde drsnou. U nás jen burácelo, jinak nic,dnes od rána slunce blunce,tak uvidíme. Snad to všichni přečkali ve zdraví! R^V Jdu se kochat Jajčinými fotkami. Mně kvete venku modrá drobná kopretina,doma za oknem orlíček,ten přijde ven, jen co vylezu,záda mne zlobí,sákryš! Mějte se krásně sobotně a už žádné nepohody a nečasy! A když tak déšť,prosíím! V

L. Blaza 21.5.2022 11:48

Pěkný den všem. U nás byla spíše předpovídaná vichřice, než srážky. Jinak letos máme nějak přemnožené mšice, jsou všude.

Z. Lika 21.5.2022 10:57

Dobré dopoledne, snad jste přečkali bouřlivou noc v pořádku. Netušila jsem, že téma cesty se tak sejde s Jirkou Wagnerem, ale tak už to chodí. Nevím, jestli by se mu líbila zelená údolí, ale příjemná kavárna s papírovými novinami, to ano.

Přeji všem krásné výletění a spoustu zážitků a prožitků V:-)

Z. Xerxová 21.5.2022 10:43

procházka byla dneska vodítková dlouhá, kolem krásných vil, kvetoucích rododendronů a azalek... a kolem botanky a ZOO jsme příměstským lesem došli k Lesnímu koupališti a zase domů. Psík vzorný, na vodítku netáhne, od psů se vždy bez řečí rozešel požadovaným směrem, byla jsem spokojená...

Až když se dostal na lesní cesty, kde to dobře zná, začal lehce blbošit, tahat vodítko... a pak to přišlo... VODNÍCI ;-D DVA VODNÍCI... neb se připravoval tradiční dětský pochod "Velká a malá ťapka". Ne, vyfotit se s nimi nepůjde, schovával se za nás a jasně naznačoval, že je vhodné pokračovat v cestě. A to chudák netušil, že za zatáčkou je plno obřích barevných terčů a běhá tam tlupa Indiánů v čelenkách s luky v ruce... Tak ti se mu nelíbili taky. Náladu mu spravila až krásná běhací fletka (na 6 let nevypadala ani náhodou) a honička na volno.

A. Zemanová 21.5.2022 9:21

Dobré ránko! U nás se tedy moc nezalilo, víc světel, rámusu a větru, než vody. Ze čtvrtiny bytovkové střechy možná tak 100 litrů v nádrži. Ocitli jsme se na velice suchém místě, což mě mrzí, protože moje vytoužená zahrada by potřebovala vodu.

Ten divoký svah se mi moc líbí, Jajko, vlčí bob je na něj ideální. Mám ho ráda, ve starých zahradách z mého dětství rostly úžasné rhododendrony a taky spousta vlčího bobu v různých barvách. Bylo tam hodně fialových odstínů, ale i růžové.

Včel a hmyzu obecně je tak málo, vzpomínám na bzučivé louky svého dětství, pod každým krokem jako by vybuchovali motýli i kobylky. Byly to krásné a pestré, živé louky.

Mám tu pět vnoučat. Od rána si hrají na covid i se svými plyšáky. Je to hra tak sofistikovná, že ji nechápu. :) Neobejde se bez občasného hulákání a pištění, což je její velké mínus, protože jsem se vzbudila s migrénou a prášek ji zatím ještě nezahnal.

Přeju všem dobrý den. V

T. Zana 21.5.2022 7:29

Venku to vypadá hezky, zalilo se.

I když včera, když jsme dojeli se skoro hodinovým zpožděním do Prahy, tak jsem moc lásky k vlaku necítila. A na Hlaváku pod skleněnou střechou bylo asi sto stupňů.

Snad se teď ochladí na nejakou rozumnou teplotu a chvíli to vydrží.

Z. Jajka 21.5.2022 11:10

V Modřanech 1 mm, což je 1 litr/m2, takže nic moc. Jen ten vichr...

Z. Xerxová 21.5.2022 6:11

hezkou sobotu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

i tady všechno kvete a roste. A je všude krásně zeleno. Večer se zase hezky zalilo (ale žádné drama se nekonalo), prostě prošly bouřky s lijákem (nad Jizerkama bylo hůř)