10.7.2020 | Svátek má Libuše, AmálieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


VíP: Aneb víkendový pokecníkŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 15.2. 2019 21:16, přehled diskusí

Teda to jsou krásné fotky!:
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2019 20:39

A ten kocour Mňoukal je krásný taky.

Jajko, Tvoje sněženky jsou prostě šampionky, vždycky první! Já jsem na podzim zasadila na jaře vydloubané sněženky z původní zahrady, zatím jich vystrčilo hlavičky jen pár a jsou zavřené, ale i tak z nich mám radost. Dnes odpoledne jsem na zahradě ostříhala uschlé trvalky a radovala se, že na keřích jsou pupeny, že rybičky přežily a našla jsem i pár lístků krokusů.

Re: Teda to jsou krásné fotky!:
Autor: Z. Vave Datum: 15.2.2019 21:16

Jo! A odnož jasmínu nahokvětého od Tebe už letos trochu kvetla. Je zatím maličká, ale snaží se. :)

Ani u nás :
Autor: Z. Matylda Datum: 10.2.2019 15:14

takhle kytky nevykoukly, na předzahrádce mám hromadu zbylého sněhu a odtává to pomalu. Jezírko střídavě zamrzá a odmrzá, prostě na JJM to zatím ještě vůbec jarně nevypadá ...

Jajko, :
Autor: A. Lex Datum: 10.2.2019 13:14

kdepak u nás jaro! Všechno je zalezlé v zemi a ještě spí. Nebo leží na záhonech vrstva mokrého sněhu a pod ním - kde nic tu nic. Stále pilně krmím ptáky, protože i když je něco nad nulou, tak hnusně fouká, pocitově nic moc. Přeju, aby jaro na vaší zahradě pokračovalo, je to takový milý příslib!

Jajko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 10.2.2019 10:17

díky krásné předjarní fotky, moc potěšilo. Půjdu se taky podívat, zda by náhodou sněženky nelezly i v té mojí oplocence,která už sice není oplocená ale sněženky jsem tam dala a svítílo na ně sluníčko.

Včera svítilo celý den slůňo, byly jsme s psovým dlouho venku, nádhera! Dnes svítí od rána,takže budeme pokračovat ve zkoumání přírody.

Re: Jajko,:
Autor: T. Zana Datum: 10.2.2019 10:24

Užívej si sluníčko, Jenny, tady je zataženo, větrno...

Re: Jajko,:
Autor: A. Lex Datum: 10.2.2019 13:42

Jenny, u nás také včera slůnilo, ale já ležela v duchnách, přepadl mě akutně můj chronický chcíp a beru vysoké dávky antiviretik. Dnes je u nás hnusno, zahuhláno a fouká. S Ajvi nyní chodí MLP. Aspoň se trochu hýbe. Ale v pátek večer jsem byla v divadle Bolka Polívky. Hráli Misery - p.Petr Štěpánek a pí.Zlata Adamovská. To byl herecký koncert!!! Lístky byly dárkem od Ježíška.

Re: Jajko,:
Autor: Z. Olčava Datum: 11.2.2019 0:17

To divadlo mohu potvrdit. Já na tom tedy byla v Praze, a bylo to strhující.

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 10.2.2019 7:02

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Je obleva, sněhová pokrývka klesá. Ale při dnešní Padesátce (to zase budou v televizi krásné pohledy na Jizerky) o výšku sněhu nemusí mít starosti - všude je vysoko nad metr (někde skoro dva)

Re: hezký den:
Autor: T. Zana Datum: 10.2.2019 10:25

Ráno jsem si pustila v rádiu předpověď počasí a těšila se, že řeknou, jak to vypadá v Jizerkách - a nic. Tak díky za zprávu :-)

Nahoře to snad moc netaje.

Krása!:
Autor: T. Zana Datum: 9.2.2019 20:25

Budu muset zajít do botanky a podívat se, jestli je něco nového. Už jsem tam viděla kvést jasmín nahokvětý, kalinu vonnou, vilín... ale teď tu byl týden sníh (ještě místy je), tak uvidíme, jestli je něco nového.

Máš krásnou zahradu, Jajko!

Re: Krása!:
Autor: A. Lex Datum: 10.2.2019 13:45

Zano "Tvoje" botanická, kterou tak dobře znám z Tvých fotek byla onehdá v TV, akorát už nevím v jakém pořadu. A já stále povykovala: "Tenhle pohled znám a tuhle kompozici má Zana mnohem lepší!" atd.

Jajko, krásné fotky !:
Autor: M. Crossette Datum: 9.2.2019 17:10

a je vidět, že sněženky mají správné jméno (říká se jim tak kvůli barvě, nebo že přežijí- začnou růst - (ještě)pod sněhem?

Mňoukal je kočičí fešák a má moc i hezké jméno (dali jste mu ho vy, nebo si ho "donesl" od sousedů?)

A když už je tu kočky, malé O.T. Možná jsem před dvěma dny také slyšeli o tomhle zmrtvívstání kočky. Na severu Montany při víc jak třináci pod nulou našel majitel svoji kočku zmrzlou, obalenou sněhem a bez známky života. Na veterině se jí podařilo pomalým táním probudit a vrátit do života - bez následků. Jen je teď prý pouze vnitřní kočka :) Myslím, že částečně ji zachránil i její hustý kožich. Ale já si při tom na něco vzpomněla. Kdysi jsem četla o ruské dětské doktorce na Sibiři, která opakovaně a úspěšně operovala malé děti ne pod narkózou, ale postupným zmražením, protože by klasickou narkózu nepřežily. Tak je její tým postupně obkládal ledem (byly tam obrázky)a sledovali pokles teploty, dokud neklesla tak jak potřebovali. Po operaci zase dítě pomalu zahřívali. Určitě záleží i na délce takového zmražení, což byl určitě případ téhle kočky. Také podobně zmrzla a zase pomalu rozmrzla, ale měla štěstí, že v tomhle stavu asi nebyla dostatečně dlouho.

https://tinyurl.com/y99nznfw

Re: Jajko, krásné fotky !:
Autor: Z. Tečka Datum: 9.2.2019 18:54

Komu se to nepodaří otevřít, jako mně, tak tady, jestli to půjde. https://www.novinky.cz/koktejl/496742-na-kost-zmrzlou-kocku-veterinari-zachranili-fenem.html

Jarní naděje:
Autor: Z. Nelina Datum: 9.2.2019 16:05

Velká zahrada, velké možnosti = i hodně práce.

Krásné, díky.

Neodolala jsem:
Autor: Z. Lika Datum: 9.2.2019 15:04

a posadila do článku všechny fotky - ať si to předjaří užijeme :-)

A Jajce hlásím, že mi opět nasadila na květ klívie od ní (stejně jako loni). Ó, já se mám!

Re: Neodolala jsem:
Autor: Z. Jajka Datum: 9.2.2019 15:40

Ty se máš - žížalí voda a světlé zimovací okno. U mě zatím nic...

Kde je jaro? :
Autor: Z. Dalmi Datum: 9.2.2019 13:40

My tu máme hory sněhu, to by sněženky by musely mít metrové stonky. Ale dnes je sváteční den, protože asi po měsíci je vidět nebe a svítí slunce. Doteď jsme byli v mlze husté tak, že by se dala krájet.

Jo a straky taky kradou pejskům z misky. Tedy Sorbonovi, Ejsinka jim nic nenechá.

Re: Kde je jaro? :
Autor: Z. Lika Datum: 9.2.2019 15:05

Mlha je prý dobrá na pleť, ale nevím, jestli to Dalmi utěší. A věřím, že sněženky pod tím sněhem už vyrazily, jsou pod ním pěkně v teple.

Re: Kde je jaro? :
Autor: Z. Dalmi Datum: 9.2.2019 16:10

Máš pravdu, neutěší. Na fotkách je jaro, kochnu se :-)

děkujuuuuuuuuuu:
Autor: M. Beda Datum: 9.2.2019 12:12

za ty fotky, Mňoukal je přenádherný mohutný kocourek, krásně proužkatý - hned jsem si ho uložila (srdíčko) (srdíčko)

zahrádka se ti Jajko moc hezky probouzí a sníh možná není úplně to co už chceme, ale SNĚŽENKY ve SNĚHU jsou prostě krásné :-)))))))

ehmmmm - "sněženky u udatny" - u čeho že to????????

Re: děkujuuuuuuuuuu:
Autor: Z. Jajka Datum: 9.2.2019 14:53

My té rostlině vždycky říkali tavolník, ale to je spíš název pro keře Spirea. Tohle, pod čím rostou sněženky ve velkém, je bylina, mohutná. Česky Udatna lesní, latinsky Aruncus dioicus (sylvestris). Podle wikipedie roste i u nás divoce, v chladnějších vlhkých místech - Jeseníky? U nás na zahradě roste na suchých, částečně stinných místech a pokud jsou extémní horka a sucha (loni) tak má jen něco přes metr a ne obvyklé dva metry.

Re: děkujuuuuuuuuuu:
Autor: A. Lex Datum: 10.2.2019 13:50

Jajko, světe div se, mám v tom našem suchu a horku také udatnu, asi čtyřicet let, ještě od své tchýně. Akorát není ani metrová spíše jenom půl (metrová) a loni poprvé v těch šílených teplotách nekvetla, ale žije!

Tedy žila.

Jajko, krásné fotky:
Autor: Z. Tečka Datum: 9.2.2019 11:23

ty už máš na zahrádce opravdové jaro. Já ještě sněženky nehledám, podezdívka plotu brání slunci a tak ještě stále zůstává pěkná vrstva sněhu. O dolní zahradě ani nemluvím, tam zatím sluníčko vůbec nedosáhne. Ten sníh, co napadl kolem 3.2. byl pěkně mokrý, sesedal a zledovatěl. Navíc na něj naházela radlice ještě sníh ze silnice, takže tady to bude trvat ještě dlouho. Teď jsem se pokoušela odsekat led aspoň u vrátek, naproti u auta je to marný. A to má začít zase sněžit.

Já chci jaro! Ty fotky mě tak navnadily! A ukecanej kocourek je moc krásnej.

Straky tu naštěstí nemáme, aspoň zatím. Granulky dávám taky ven, protože se tu kdysi objevil mouratý hezký kocourek, evidentně ničí, plachý, vděčný za každý kousek jídla.

Milá Jajko,:
Autor: Z. Yga Datum: 9.2.2019 11:07

na tvé zahrádce to fakt vypadá, že se jaro chystá - nejvíc mne dojaly sněženky ve sněhu. Holt Omen nomen ... Fotky jsou krásné všechny, nejhezčí je západ slunka (ten neomrzí) a fotky kecálka.

Aby tady nechyběli psi, tady je pár fotek z minulé soboty, kdy jsem s Terkou byla na psí výstavě v Brně. Hádejte, koho jsme tam potkaly?!

http://yga.rajce.net/2019_Vystava_Brno

Ach jaro!:
Autor: Z. Janaba Datum: 9.2.2019 11:05

Milá podívaná na fotky s příslibem jara. Kéž by, už mě zima nebaví. Letos napadlo spousty sněhu, dnes se oteplilo, přišel déšť, na cestách odmyl sníh a odkryl ledovou vrstvu pod ním. Nedá se chodit, nedá se jezdit. Bude veselo!

Kočičí granule kupuji ve třech provedeních. Nejlevnější v supermarketu pro mé vrány a hostující straky, dražší tamtéž pro venkovní kočky a ve speciálu je to Royal Canin pro našeho tlustého rozmazlence. V prádelně mám na polici průhledné krabice s nápisy Vrány, Kočky venku, Náš kocour a Pes. Na dotazy, jestli granule ptákům nevadí odpovídám, že mé vrány bez úhony navštěvují moji kantýnu už několik let. Sama jsem měla ze začátku obavy, ale ukázaly se liché. Mají tam také misku s vodou, ale mohou si zaletět i k blízkému potoku. Což potvory nedělají, proč taky! Servisní služba funguje bez zádrhelů a v zimě předkládá vodičku mírně zahřátou. Aby probůh nenastydly! Každej jsme nějak ujetej, že ano, ale přece jen, po dlouhém přemýšlení, jsem upustila od vaření čaje. Taky byl problém jakou značku! Nu což.

Re: Ach jaro!:
Autor: Z. Yga Datum: 9.2.2019 11:09

Já myslím, že pro vrány slabý zelený čaj, popřípadě heřmánkový na uklidnění (:o))))

Re: Ach jaro!:
Autor: L. Jakovljevičová Datum: 9.2.2019 13:17

..hm a do něj panáka rumu pro zahřátí :-))

Re: Ach jaro!:
Autor: M. Beda Datum: 9.2.2019 12:16

ad "našeho tlustého rozmazlence" - Jani, vy máte i kočičáka???? to mi úplně uniklo :-))))))))))

hihi, ty krabice s nápisy Vrány, Kočky venku, Náš kocour a Pes mě pobavily :-DDDDDDDDD

Re: Ach jaro!:
Autor: Z. Janaba Datum: 9.2.2019 13:45

Ano Bedo, máme tlustého rozmazlence, kterého nám ve slabé chvilce přidělila CD před sedmi lety. Nad námi a psem vládne pevnou tlapou. Nás nebije, pes občas dostane.

Dámy, že mě to nenapadlo! Rum! Dobrá prevence, jistě i pro vrány. (Sem se teď rozesmála při představě, jak se drží kolem krku a krákorají na střeše garáže).