19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

POZVÁNKA: Brno, sobota 17. května 2014

„Strážmistře, ručnici opřenou o sud nechá pouze ožralý četník! A srovnejte si tu dohodu, ať vypadáte, že v tom chodíte denně!“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Žampachová 15.5.2014 7:13

Re: OT hlášení

Jo ještě dodatek. Malá se bude jmenovat Fleur de lis. Příjmení Tercius.

Z. Lika 15.5.2014 7:17

Re: OT hlášení

Evo! To je výborná zpráva po těch nervech. Blahopřeji, líp to za daných okolností snad nemohlo dopadnout :-)

Z. Jenny 17.5.2014 20:28

Re: OT hlášení

Evo, gratuluji moc a moc. Hlavně, že to dobře dopadlo, spadl mi kámen ze srdce..

Přeji štěnísku, krásný psí život.

Z. Xerxová 15.5.2014 7:25

Re: OT hlášení

To zní hezky, že když už problém nastal, tak se vyřešil nejlepším možným způsobem. Jak je veliká ?? Je to otesánek, a nebo byla příroda rozumná a nechala jí "správnou" velikost??  Betka i s bráchou (byli jen dva) měli 800 gramů - což je rozumné. Znám případ štěníků z málopočetných vrhů, kteří měli přes kilo a často to pak dopadlo blbě...

E. Žampachová 15.5.2014 12:20

Re: OT hlášení

Dělali jsme co jsme mohli, aby nebyla obr. Krmení pro matku kvalitní, ale v běžné dávce, pohyb a zátěž jako by březí nebyla. Takže malá má 480g (ve velkých vrzích máme rozmezí 330-440g). Taky proto to dopadlo dobře. Navíc fena byla ve sportovní kondici. Ale stejně je v tom kus kliky :-)

H. Williamson 15.5.2014 7:51

Re: OT hlášení

Evo, mam radost, ze to dobre dopadlo.

Z. Štětinka 15.5.2014 8:09

Re: OT hlášení

Gratuluju k malé Fleurce! To bude pěknej mazánek, když  má 3 mámy a žádného sourozence :D

Z. Vave 15.5.2014 8:53

Re: OT hlášení

Evi, mám obrovskou radost! <3 Gratuluju a nadále Ti držím palce.

Přeju všem krásný den. <3

Z. Yga 15.5.2014 9:21

Re: OT hlášení

Hurrráááá a sláva!!! Fleur de lis - překrásné jméno pro holčičku. Já myslím, že Derry zvládne prvomaminkování dobře, a možná Flérku semtam i pujčí babičkám (:o)) ... později.

A chce to podrobnější reportáž - a fotky.

A. Lex 15.5.2014 10:07

Re: OT hlášení

Přeju od srdce jen to nejlepší, aby Flérka prospívala, byla zdravá a těšila se z přízně všech těch natěšených tetiček a babiček (však ono je to časem přejde) :-).

A. Bytová 15.5.2014 10:13

Re: OT hlášení

Gratulace ovace!

D. Ruščáková 15.5.2014 11:40

Re: OT hlášení

Milá Evo, radovala jsem se včera a raduju se dál - hlavně při představě tří fen snažících se naráz pečovat o jedno štěně:)) Fleurka bude nejspíš pěkně rozmazlená psí holčička:)) (To jméno - naskakuje mi správně šifra mistra Leonarda?:))

Jinak doufám, že napíšeš článek o tom, proč je pro fenu většího plemene tak riskantní čekat jen jedno štěně a o svých zkušenostech, jak ses k takové situaci postavila. Vím, žes nic nezanedbala a pomohla jsi onomu příslověčnému štěstí, jak to jen šlo.

Věřím, že takový článek by si lidé přečetli se zájmem a ti zaujatí klidně dvakrát:))

E. Žampachová 15.5.2014 12:24

Re: OT hlášení

K původu jména - žádný Dan Brown. Hezky poctivě heraldická lilie Bourbonů a později francouzských králů. Fleur si vybrala budoucí panička, tak jsem to po dohodě trochu upravila, aby to pasovalo do naší hrdinsko- královské linie :-)

M. Crossette 15.5.2014 17:26

Re: OT hlášení

Tady se přídám. Jednak k velké gratulaci úspěšného porodu maličké "fr. lilie" (máme v domě na skládacích skříních držáky v jejím tvaru :) ) a jedna ku přání Dede zmíněného "naučného" článku.

T. Zana 15.5.2014 11:58

Re: OT hlášení

Evo, gratuluju moc, dopadlo to asi úplně nejlíp. jak vůbec mohlo. Teď teda ještě vychovat a holčina může k natěšené paničce.

Tak ať to matka a spolumatky snášejí co nejlíp!

M. Pajakerryková 15.5.2014 11:59

Re: OT hlášení

aj já gratuluju!!! a krásné jméno fenečka dostala!!! už se těším na hlásání :)

pohlazení všem starostlivým holkám chlupatým :)

Z. Hanča 15.5.2014 20:09

Re: OT hlášení

Sláva, že všechno dobře dopadlo! No a teď si princeznička Fleur může užívat, že se všechno točí kolem ní.

T. Zana 15.5.2014 6:33

No ne!

Ono to bude už tenhle týden?

Budu se muset kouknout - i když do Brna asi nepojedu :-(

Z. Lika 15.5.2014 4:35

Půjdete?

Hm, ještě jsem na žádné muzejní noci nebyla, a podle rozhovorů, které zaznamenala Jjana, to vůbec nemusí být nuda!

Zajímalo by mě, jestli tu někdo napíše o svém zážitku z muzejní noci. Jestli síněmi dusali dinosauři a po chodbách chřestily zbraně římských vojáků...

Přeji krásné ráno! :-)