30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Hořící Klokánie.

Sucho vládne krajinou už drahnou dobu...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Blaza 10.12.2019 18:54

To je šílená katastrofa! Hrůza! Ať začne pršet, prosíííím! V

M. Crossette 10.12.2019 18:48

Jirko, to je děsné, proklikala jsem se i těmi fotkami (stejný odkaz co sem dávala včera Alex). O uhynulé zvěři tu také psali - je to tááák smutné. Nechci zmenšovat utrpení lídí, ale ti mohou utéci, být evakuováni (a třeba s sebou vzít to nejnutnější k přežití). Ptáci možná stihnou uletět, ale zvěř může akorát prchat hlouběji do lesa, ale s ohněm za zády nakonec tenhle běh prohraje. O těch úlech jsem také neslyšela, ale dává to smysl. Třeba v Kalifornii jsou lesní požáry každoročně, že se divím, že jim ještě nějaký les zbyl. A také tam vždy trpí zvěr. Ale u vás se to zdá ještě mnohanásobně horší. Tak moc přeji, aby se co nejdříve spustil liják, který by pomohl nejen těm vyčerpaným hasičům.

Z. Matylda 10.12.2019 18:04

Jako dítě na táboře jsem pomáhala jeden lesní požár hasit a popálená zvířata jsem viděla. Bylo to dost hrozný, takže úplně chápu, jak strašný to je.

A. Zemanová 10.12.2019 14:07

Je to hrůza. Obří požáry byly, jsou a budou, ale vždycky to byla, je a bude hrůza a bolest. Kéž by u vás co nejdřív zapršelo! Držete se!

Z. Jenny 10.12.2019 11:22

Kruté ! Tu bolest nad zničenou zemí a zmařenými životy nelze ani vyjádřit.

A. Lex 10.12.2019 9:37

GEORGI, to je čirá Apokalypsa. Je mi z toho všeho úzko! A ten, kdo si říká, "ještě že to u nás není" je pouhopouhý blázen. Nemluvě o politicích, kteří blábolí nesmysly, že klimatické změny neexistují! Tak ty bych nahnala do té spálené země a - uživ se jak umíš! Tak jako tamní lidé a jako přeživší zvířata. Je mi to moc líto, jak těch tvrdých schopných lidí, tak zvířat, která za nic nemohou. Ty se na planetě nerozmnožují jak kobylky a neničí si ji pod nohama. ;-(

D. Ruščáková 10.12.2019 9:24

Georgi, to je zhmotnělé peklo, tam u vás. Už delší dobu prosím, aby tam u vás pořádně zapršelo, ale opravdu nevím, jaká je s nástupem léta na déšť tam u vás naděje. Chudáci lidi bez domova, farmáři bez zvířat... ale těch aspoň někdo pomůže. Uhořelá a ohořelá zvířata... to je prostě noční můra, těm se v podstatě pomoct nedá.

Z. Maya 10.12.2019 8:33

Viděla jsem to video o záchraně popáleného koaly, co kolovalo po netu, medvídka museli pak stejně utratit, ale alespoň se pokusili. Naříkal teda strašně, to bych taky nedala. A tolik shořených domů, to je taky neštěstí.

Z. Lika 10.12.2019 8:31

Jen doufám, že se poblíž houfují dešťové mraky a už jsou na spadnutí. Kéž je ta pohroma už za vámi.

T. Zana 10.12.2019 8:15

I tady se objevují články o tomhle neštěstí. Příroda je někdy krutá.

Georgi, držte se!

Z. Yga 10.12.2019 7:44

Milý Jiří - tentokrát neradostné čtení, ale i tohle je Austrálie. Ano, o spálených a popálených zvířatech se tady taky píše, ale třebas ty úly a včelstva mne nenapadly. Musí být opravdu nervy drásající akce, zachraňovat to, co zbylo. Držím palce, ať vám konečně pořádně zaprší a ochladí se.

Ubohá zvířátka a ubozí lidé, které tato přírodní katastrofa postihla. Doufám, že vám se požáry vyhýbají! V

E. Zvolánková 10.12.2019 7:40

Také přeji krásné ráno a kéž by mohlo být krásné i pro všechny v té "Klokánii"... Je to opravdu hrozné číst to od někoho, kdo v tom přímo žije...Člověk tady v ČR, kde je teď něco mezi jarem a zimou si to pořádně nedovede představit, ani když se na to dívá na fotkách....Prostě vidíte fotky, ale nejste v tom...je to úplně něco jiného. Představa všech těch zraněných zvířat je opravdu nervydrásající...Ale v lidských silách není všem pomoci, i když se určitě spousta lidí snaží....

Georgi a Vám všem tam, držíme všechny palce i tlapky, ať přijde déšť, ať se to podaří co nejdříve zarazit....Škody, co už to napáchalo se budou napravovat dlouho, ale příroda je mocná, časem si zase pomůže. Myslíme na Vás.

Z. Xerxová 10.12.2019 6:53

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Smutné čtení o přírodní katastrofě. Jiří, držte se...