2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

POVÍDKA: Ve třech

Seděla v křesle, nohy měla pohodlně opřené o starý gauč a oči se jí samy zavíraly. Služba byla klidná, nikomu se nepřitížilo, nikdo se s nikým zatím nepohádal a kupodivu i všechny přístroje fungovaly jak měly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jakub S. 8.3.2008 21:06

Tak já myslím, A, že dáš-li zvířetníkům svolení, budou ti rádi říkat Jájo: no - ?

Všichni každou chvíli, vlastně neustále, něco ztrácíme, a něco nacházíme. Jde o to vnímat, chtít vnímat, nepropadat apatii, která soustu z nás často zavalí jak devátá vlna. Pokud to není nezvladatelný chorobný stav ovšem, že.

Už přemýšlení o tom, v čem je mé JÁ, mé ego, znamená pořádné plus, bez ohledu na případné výsledky: primitivové, agresívní pudová dravá zvířata v lidské podobě takovým slabostem a směšnostem nepropadají.

Medvídek 8.3.2008 19:24

Re: A EVROPA se ukázala, co? Kdyby to tak pokračovalo.

Prý bude. Jen tepelný štít jim zatím chybí k tomu aby se do ní mohli posadit lidé a pilotovat ji, jinak prý všechno má, ochranu proti záření i mikrometeoritům, 32 motorů, z toho 4 tažné a 28 manévrovacích, kabinu....

Baty - startuje z Francouzské Guyany. Za pár hodin.:-)

Jakub S. 8.3.2008 21:27

No... až jim tam taky ten blbej indián podnítí nějakou tu rrevolución - bude mít Evropa po pr- é

po ftákách...

Zdena b.p. 8.3.2008 18:19

Když tak o tom přemýšlím,

tak já se spíš ukecávám. Ta nehorázně líná se hádá s tou svědomitou a nakonec to stejně za ty dvě musí udělat ta hloupá třetí, která prohlašuje, že než do té "diskuse " dát duši, tak to je míň náročné jít a udělat ...

Jakub S. 8.3.2008 18:19

A já se omlouvám, ale musím najednou ještě jednou

vzpomenout tatínka. Když poprvé přišel ke  z d r a v u š k á m (takové slovo nikde není, jenom u nás!!) do první hodiny úvodu do pediatrie či péče o děti/kojence, byl už pak slavný tím, co jim důtklivě kladl na srdce: Děvčata - pamatujte, že budete nosit nejkrásnější stejnokroj, jaký na sobě žena vůbec může mít: šaty  s e s t ř i č k y ... važte si toho - !

A ony si toho vážily... a jeho milovaly. Dodnes někdy, když se někde prohlásím (to se dřív říkalo, prohlásit se), se druhá strana odmlčí a: Nejste náhodou syn pana primáře - ?! Jééé.... A já ho najednou v těch rozšířených očích té paní  zase vidím. Promiňte.

Dede 8.3.2008 17:12

Ahoj Zvířetníci

chtěla bych popřát ke svátku všechno nejlepší naší soudničkářce Ele - Gabriele :-)V Milá Elo, ať se daří na co sáhneš, tvoje koníčky nebolej nohy a vůbec radostně poletuj světem! Ahoj! ;-DVVV

zkumbabka 8.3.2008 17:17

Re: Ahoj Zvířetníci

Já též . S dovolením bych se přidala. R^

Zdravím všechny Gabinky!!:-)R^

Zdena b.p. 8.3.2008 17:54

Re: Re: Ahoj Zvířetníci

Já bych si s dovolením také...přidala. Fšecko nejlepšííííí Ele i Gábinkáááám

zana 8.3.2008 18:52

Re: Ahoj Zvířetníci

Tak to se musím přidat - milá Elo, všecko nej nej nej a hodně koníčkůR^VVVVVV

Velká kočka 8.3.2008 18:56

Re: Ahoj Zvířetníci

VVPřidávám se k přání Gabrielám, mám jednu děsně fajn Gábinku v rodině. Všechno nejlepší přeji a doufám, že jste to už patřičně oslavily a nebo právě slavíte.VVVVVV

A moje maminka má dnes narozeniny a kdyby se jich bývala dožila bylo by jí 99 let. Ale už tu 15 let není a já na ni s obdivem vzpomínám jak všechno trápení v životě tak statečně nesla. A nebylo toho zlého opravdu málo. Maminečko, jistě se tam za duhovým mostem staráš o všechny svoje kočičky a moje kočičky i kočičky nikomu nepatřící a stejně tak o naše pejsky, kteří se dotkly našich životů svou pacinkou. A za všechno ti moc děkuji, nevím jestli jsem ti to za tvého života stihla říci, byla jsem přece tak daleko. Tvého malého vnoučka  jsem odvlekla do téhle cizí země a tys za ním musela vždycky na skok přijet. Ještě že tě vůbec pouštěli. A 13.března máš svátek a tak spouštím tu tvoji: Já malé poupě.......promiň, nějak mě hlas neposlouchá a tak jenom v mysli: Já malé.......Ach Pane Bože, moc se mi po tobě stýská naše malá velká maminko.

Ale tak společně oslavíme naši Gábinku a všechny ostatní Gábinky ať je v životě čekají jenom samé dobré věci. Jsem ve Švédsku tak po švédském zvyku: hurá, hurá, hurá, hurááááááááááá!!!!!VVVVVVVV

Jakub S. 8.3.2008 19:04

A,A,A - !

Myslím, že víc očiček se teď zarosí... jak vroucí, výstižné. Takže: piš, piš, piš, nebo tě sní myš!

P i t r ý s e k 8.3.2008 22:38

Re: A,A,A - !

A já se drřžím za Jakubem, Velká  kočkoR^R^ piš, piš, piš...

Zdena b.p. 8.3.2008 19:07

Re: Re: Ahoj Zvířetníci

Milá Velká kočko, moje maminka má, vlastně by měla taky svátek 13.3. a narozeniny 29.3. a to by jí bylo 95 roků. Ta se za duhovým mostem zase stará zááásadně o ptáčky. Měla je naučené jako podle hodin. Sama jsem byla svědkem, že měla otevřené okno a do košíčku z kokosu nandavala pro sýkory tuk se smínky a jednatelka koňadra vletěla do pokoje, sedla na stůl a hubovala, co prý je to za pořádek, že už je tolik hodin a večeře nikde.:-) Těch krmítek měla vlastně 6 a nekterá i na laně a spoštěla je k sousedům na hrušku. :-)

veram 8.3.2008 19:21

Re: Re: Re: Ahoj Zvířetníci

Tak se zpožděním všem Gabrielám a všem dalším oslavencům posílám blahopřání a obrázek.

Velká kočka 8.3.2008 21:09

Re: Re: Re: Ahoj Zvířetníci

Zdeno b.p., to jsem moc ráda že je to za duhovým mostem tak pěkně uspořádano, že je každý potřebný a má své úkoly. ;-):-D Protože to nejhorší co se může člověku a i ostatním stvořením stát je být nepotřebný. :-( Ať už tady a nebo za duhovým mostem. :-(;-(

Zdravím tě a pohlaď za mne Mourýna. Ozvu se.

Vave 8.3.2008 21:01

Re: Re: Ahoj Zvířetníci

Velká kočkoVV, krásně jsi to napsala, zapaluji svíčku za Tvou maminku i za maminku Zdeny b.p.VV,

A ať žijí všechny Carliriely, Gábiny a Ely, Elinky !! VVR^VV!!

jenny 8.3.2008 21:23

Re: Re: Re: Ahoj Zvířetníci

I já se s dovolením připojím a taky svíčičku zapálím, za všechny co už tu nejsou. Moje maminka odešla od nás 13. března a tak mám taky to období.

A k svátkům a narozkám vše nej , těm kdo slaví.VVVVV

L 8.3.2008 20:50

Re: Ahoj Zvířetníci

Všem Gabrielám také přeji jen to nejlepší.

Hanča 8.3.2008 15:48

Moc pěkné, Dede,

to znám. Ve mně se občas hádá vzorňačka s lemplem - a dokonce se stává, když zvítězí lempl, že mně samotné se jaksi uleví. Mimochodem - Ty jsi snad byla v nemocnici na stáži, měla jsem pocit, že čtu o své drahé sestřičce, jinak čerstvé vrchní sestře.

Jakub S. 8.3.2008 17:36

Olomučačko, to je veliká věc, paní vrchní!

Snad sem to už psal, možná Markétě, ale to neva, teď tobě, resp. tvé sestře na druhou: po mém tatínkovi, jednom z legendárních baťovských primářů, zůstalo ve špitále (doufám - ?) mj. taky jeho neustále opakovaná devíza, resp. upozornění: Po primáři je na oddělení nejdůležitější paní vrchní. Až potom přijdou ostatní lékaři. - A taky co ona řekla či navrhla bylo automaticky bráno jako názor pana primáře, byť se o tom dověděl třeba dodatečně... Je to tak, Dalmi?

No... čtvrtinu města měl na oddělení, buď jako pacošky, nebo jejich rodiče, nebo je prohlížel po porodu. Nesmírně se zasloužil o vymýcení polia. Ve špitále byl deset-jedenáct hodin denně, kolikrát tam bleskově šel večer (bydleli jsme skoro vedle).  Atd. ... Převrat přežil o osm let - a nestál magistrátu a nikomu ani za návrh na čestnou medaili. Z lékařů ji dostal už skoro tucet,  půlka z nich byli tehdy partajníci, a/nebo byli psavci... on  j e n o m  léčil a vedl dvě oddělení.  Se la ví. Še nú... merd´... Nic, už končím, nebojte se. Ale musel sem.

Hanča 8.3.2008 22:48

Re: Olomučačko, to je veliká věc, paní vrchní!

Jakube, moje sestřička na druhou má štěstí, že si ji její pan primář opravdu považuje. Léta spolu dělali na sále a když se uvažovalo o otevření nového oddělení, šel do toho jen pod podmínkou, že ona půjde s ním jako vrchní sestra. Vlastně to oddělení vybudovali společně z ničeho, pan primář to dobře ví a na svou paní vrchní nedá dopustit. Jo, pod takovým šéfem se pak dobře pracuje!

Vave 8.3.2008 15:36

Dede

milá Dede, objímám Tě. VV Teď nezvládnu napsat víc, ale večer se zastavím na kousek řeči. :-)

A ukážu vám Tádoše.R^

zana 8.3.2008 14:38

Dede jako etalon dobrého čtení :-)

zase nezklamalaR^. Díky.

A hlásím v Praze od rána zataženo a šedivo ... i když venku to je lepší, než se zevnitř zdá.

Xerxová 8.3.2008 15:15

Re: Dede jako etalon dobrého čtení :-)

Heč, my máme dneska i docela pěkně. Ale dopolední výlet jsme si trošíčku ztížili ;-D- netrefili jsme se na správnou cestu a pak jsme na Jezdce (skála nad Libercem se zbytky staré tvrze a krásnou pověstí...) lezli po čtyřech všichni tři... převýšení jak hrom, spousta balvanů, skal, popadaných stromů, tekoucích potůčků... Tak upocená už jsem dlouho nebyla. Kosatka zvládla vše v pohodě a ani doma neodpadla - na rozdíl od nás dvou;-);-D Cesta zpátky po "správné" cestě byla klidná, vrstevnicová, proklatě všední a nedobrodružná;-D

Jakub S. 8.3.2008 17:43

Re: Re: Dede jako etalon dobrého čtení :-)

Jezdec - ? To su blázen... Za svého hektického paranoického libereckého podzimu 68 sem tohle nějak propuskál. A dokonce tvrz? A pověst! Chtěl bych víc, sím.

Xerxová 8.3.2008 17:58

Re: Re: Re: Dede jako etalon dobrého čtení :-)

S tvrzí jsem to asi přepískla - doložen strážní hrad ze 14.století nad údolím Černé Nisy. Dnes jen skála se zábradlím. Ale na mapách je značen (žlutá značka z Liberce do Jizerek). Podle pověsti obýván loupeživým Černým Jezdcem, který ukradl pomocí tajné chodby (či tajných kouzel) krásnou dceru pánovi z Hamrštejna (to je na úplně opačné straně města u Machnína). To by ta tajná chodba musela být hooooooodně dlouhá. Pro nás se jedná o procházku blízkou (od odemčení branky po návrat slabé dvě hoďky). Nevýhodou je. že nám v cestě stojí funkční lom na žulu, který zrušil přímou cestu a tak jsme holt putovali cestou necestou.

Xerxová 8.3.2008 18:08

Re: Re: Re: Re: Dede jako etalon dobrého čtení :-)

Tak jsme vytáhla Sedláčka - X. díl, str.195... Nejmenuje se to kupodivu Jezdec, ale Reitštein;-) A Sedláček tvrdí, že to bývala tvrz;-D;-D

Jakub S. 8.3.2008 18:23

Aha, Rejtštejn. Dík!

Ale stejně sem tam nebyl. Jednak furt pršelo nebo bylo škaredě, jednak byl  p o d z i m  6 8. Skončilo to nemocí medvěda v zoo a následným šíleným dance macabre v celém městě, v předtuše konce. Resp. pro druhé nového začátku. Že o tomhle nevíš? Nebo ano?

Xerxová 8.3.2008 18:34

Re: Aha, Rejtštejn. Dík!

Něco vím, ale vlastní vzpomínky to nejsou - byla jsem ve věku jesličkovém:-)

zana 8.3.2008 18:54

Re: Re: Re: Re: Re: Dede jako etalon dobrého čtení :-)

hele, já nejsem němčinář, ale není to tak nějak totéž (jezdec - reitštein)?