3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

POVÍDKA: Jarka Metelka by jen zíral!

V pokoji vládla ponurá atmosféra. Těžkým vzduchem se neslo ženské vzlykání a mužský hlas se ho snažil zklidnit: "No no, však nebude tak zle maminko, však on se ti vrátí," konejšil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 19.11.2007 10:14

Re: Re: Re: Člověk míní...

Teď jsme doklouzaly domů - je krásně, ale ušlapané sněhové chodníčky dostaly ledový kabátek... Aspoň jsme v tom lese byly samy a mohly řádit a řádit (pár fotek snad bude). Venku blbla jak pominutá, ale od branky ke dveřím už zase kňourala a teď kníká na prázdném pelechu. Už aby se to obrátilo k normálu :o)

Vave 19.11.2007 9:11

Re: Člověk míní...

Jééé, chudinka Buffinka!VV První hárání, to jsou ty fenečky vždycky tak zmatené a pýřivé, holčičky zmatené! ;-):-)  Vezmi si ji domů, prosíííím, a na dovolenou pošli Arguse! ;-)

Lucka V. 19.11.2007 9:21

Re: Re: Člověk míní...

Teď zrovna volala hlídací teta, že si Buffča našla kámošku a tím pádem přestala brečet. Tou kamarádkou je potkanice Myšulka:-D. Buffíš jí olizuje, přenáší z místa na místo, spějí spolu na pelíšku a Myšulce tahle péče zjevně nevadí.

Vave 19.11.2007 9:26

Re: Re: Re: Člověk míní...

R^R^R^VV Inu, od Tebe z domova je Buffiš zvyklá na ledajakou havěť! ;-);-D;-D;-D;-DVVVVVV

LFSH 19.11.2007 10:15

Re: Re: Re: Člověk míní...

A nepřeskočila rovnou ke štěňátku?

Štětinka 19.11.2007 11:05

Re: Člověk míní...

Buffinka je mazlík;-)V

Vave 19.11.2007 8:05

Skvěle,

pane Růžičko! R^;-D;-D;-D

Mně se líbí, jak to mají v Anglii, sedí hned u trávníku, a nepískají na své hráče, a nehážou na hřiště svinstvo ... jako teď v Izraeli na basketu. :-/;-(;-(;-(

Jiřina z GB 19.11.2007 8:51

Hehe, Vave...

to snad někde na vesnici... Tady ve Wolverhamptonu, když hrají Wolves (cože je každou sobotu), radši nechodíme do města - není kde zaparkovat ;-D. Dokonce v přilehlých ulicích okolo stadionu jsou zvláštní dopravní značky, které zakazují parkování jiným řidičům - jen fanouškům je povoleno... Lidi chodí se šálama a v dresech Wolves - staří, mladí...Z "kotle" se ozývá velmi hlasité povzbuzování...Každosobotní událost. Ale jestli něco hážou na trávník, to nevím. Mě by tam nikdo nedostal...

Pane Růžičko - povídání skvělé - zvláště pro mě - mám tři syny!! a fotbal hrají dva...naštěstí jen pro radost.

Vave 19.11.2007 9:09

Re: Hehe, Vave...

Nojo, Jiřino! VV Z kotle u vás se ozývá povzbuzování, ale u nás urážky, řev, pískot! Když vidím přenosy od vás, je to úžasné! Od nás se často valí dým a sprostota. A že u vás chodí lidé v šálách a dresech, to je fakt moc pěkné! :-) U náš občas chodí v maskáčích a jsou ocvočkovaní. :-/

Jiřina z GB 19.11.2007 15:36

Re: Re: Hehe, Vave...

Jasně Vave, máš pravdu. je to asi kulturnější...Ti, co se nevejdou na stadion, chodí do hospod a koukají na to na velkoplošných TV... Většinou se ale chovají slušně. Já jen chtěla napsat, že je jich strašně moc a je jim podřízeno celé město... nebo aspoň velká část v okolí stadionu. Když někde řeknu, že jsem z Česka (ne z Polska !!!!)., tak někteří říkají...ááá brankář Čech...

Xerxová 19.11.2007 7:20

k včerejší nezdařené hostině...

...jen dodám, že pozdě večer byl zbytek kosa tam, kde ho chudák krahujík nechal. Dnes ráno je mrtvolka pryč. Ale protože sníh má silnou ledovou kůrčičku, nedá se stopovat. Beta to asi ví, kdo si pochutnal, ale na rozdíl od Píška si důležité informace nechává pro sebe. Ale myslím, že krahujec se nevrátil (přece jenom je to denní tvor řídící se zrakem), že si smlsla lasice či kočka (máme v "revíru" obojí).

EvaŽ 19.11.2007 8:40

Re: k včerejší nezdařené hostině...

No aspoň se to zužitkovalo. U nás loví jen polotoulavé kočky, tak nám kosáci ze zahrady téměř zmizeli. Ája teď drží kočky za plotem, tak uvidíme, jestli se to zlepší. Dřív jsme měli na každém stromě hnízdo, ale Áji předchůdkyně Beky se koček spíš bála, tak měly na zahradě volné pole. To jediné mě na kočkách mrzí, že dokážou zdecimovat drobné ptáky.

Jakub S. 19.11.2007 12:05

kDYŽ ONY SOU NA TO HOLT KONSTRUOVANÉ, NO -

Xerxová 19.11.2007 12:14

Re: kDYŽ ONY SOU NA TO HOLT KONSTRUOVANÉ, NO -

U nás kočky zahradou občas chodí (i veverky, lasička...), ale není tam překočkováno. Kočky sousedů jsou domovenkovní, tudíž asi nejsou tak hladové, jako čistí tuláci. A Beta je sice kamarádská, ale to ty číči nevědí. Ale přeptákováno tedy máme;-D;-D. ne že by nám to vadilo, ale kilíčko slunečnice, pár rohlíků, lojová koule je v zimě tak na jeden den:-)

dino 19.11.2007 12:53

Re: Re: kDYŽ ONY SOU NA TO HOLT KONSTRUOVANÉ, NO -

Věc asi není tak jednoduchá - naše střídavě 3 - a vícečlenná smečka je ryze venkovní a na za hradě se běžně dopočítám pár desítek druhů ptáků (druhů, ne kusů, prosím), včetně těch docela zajímavých.  Záleží i na tom, jak ta plocha vypadá a kde je - u nás je dost jemného křoví (úkryt pro ptáky a kočka tam nevyšplhá) zvaného živý plot, krmítka a budky visí a mají plechové stříšky - a jsou na přehledných místech. Ale svou roli samozřejmě hraje i to, co člověk ovlivnit nemůže - např. bydlíme na okraji města a zahrady nejsou jediným útočištěm ptáků, jsou tu louky a břehové porosty u řeky a ani les není daleko - v důsledku čehož se rok co rok dělíme o lískové oříšky s ořešníky... Ale je pravda, že lov se kočkám rozmluvit prostě nedá...

terra 19.11.2007 12:54

Re: Re: Re: kDYŽ ONY SOU NA TO HOLT KONSTRUOVANÉ, NO -

Pardon, nezměnil jsem nick a nejsem tu nový - to jen kolega nahlížel a nechal tu svůj podpis...

Xerxová 19.11.2007 13:03

Re: Re: Re: Re: kDYŽ ONY SOU NA TO HOLT KONSTRUOVANÉ, NO -

Já si říkala, že někdo nový mlčící čtoucí se chytil na ptáčky a promluvil a on Terra;-D;-D Jinak druhů mám taky asi třicet a pomalu v posledních letech přibývají noví a noví strávníci.

Jiřina z GB 19.11.2007 15:41

Re: k včerejší vydařené Bety

Prokousala jsem se až dnes k Betím fotkám zimním a jejímu povídání, jak jste na ni ošklivíííí... Chudinka malá obrovská - jak tam někdo správně podotkl.;-D. (Jakub, Honza?)

Jakub S. 19.11.2007 20:09

Jáá, sím.. ale jak jináč tu holčičku v prvním záchvatu puberty nazývat - ?

Xerxová 19.11.2007 6:24

hezký den

hezký vstup do nového týdne všem zvířátkům i Zvířetníčkům.

V Liberci snad ještě není tak zle - mně zážitky z fotbalu i hokeje líčí 15-ti letá sousedka - od malička tam chodí s dědou :o) A známých kluci taky na stadiony chodí a zatím jsou celí. (a naštěstí všichni tito mládežníci jsou i šikovní a inteligentní - tak snad rozumný fanoušek nevyhyne...)

Lucka V. 19.11.2007 8:34

Re: hezký den

U nás ve škole děti pravidelně dostávají jednou za rok lístky na hokej - na Spartu. A vyrážejí tam s tatínkama a je to veliká událost;-D! Ale fotbal nějak nemusím... přitom by to byl hezký sport, kdyby to nebylo jen o tom, kdo co lépe nafilmuje a co rozhodčí přehlédne...:-/

Rpuť 19.11.2007 6:15

Jo, jo - kde jsou ty časy, kdy fotbal bejvávala sranda....

P i t r ý s e k 19.11.2007 1:31

Kdyby to nemohla být pravda..

... tak by to bylo k smíchu. Parádní počtení, J.R., smekám:-). Jendže, já jsem máma a mám syna. Tady, dnes už mu říkám, jestli se nestydí být tak starý chlap, že má ještě docela mladou mamču. A on se nám jednou nevrátil z čundru. Lidi, to byla příšerná noc. Na tu asi nezapomenu. Manžel ani nejel do práce. Seděla jsem na gauči a klepala se jako  ta vzpomínaná osika (to víte, mobily ještě nebyly). Kluci jeli na mustangách a ten provoz a počasí. Volali jsme do nemocnic snad po celé Vysočině. Naštěstí nic. A mladý se vrátil v pondělí k večeru, vysmátý jak to bylo fajn. Já myslela, že ho snad roztrhnu. A on se divil, jako cococo....! A ten Váš článek mi to všechno zase připomenul...... ( hmm, teď už mám v tom věku vnučku)

Jakub S. 19.11.2007 12:10

Tak toto sme na štěstí my nikdy nemuseli zažít.

Ale svým rodičům sem sám párkrát připravil něco podobného... to se snad ani nedá veřejně vypsat, a jak se jim za to pokorně dodatečně omlouvám. A hlavně by to do mě nikdo neřekl, ani já sám... mladý člověk je v té sebestřednosti a bouři energie, síly, hormonů, včleňování do společnosti neuvěřitelně sobecký!

P i t r ý s e k 19.11.2007 15:52

Re: Tak toto sme na štěstí my nikdy nemuseli zažít.

Pokorně se přiznávám, že svým rodičům jsem připravila stejně horkou chvíli, jenže oni se mohli leknout, až bylo povšem. Bydleli jsme v Břeclavi a moje milovaná babička přeslicová žila v Kyjově. O prázdninách ( mezi 4. a 5. třídou) se mi po ní stýskalo, tak jsem vzala po obědě kolo, dva bélešky a pláštěnku do pytlíku od cviček a prostě jsem do toho Kyjova ujela (cca 50km, tehdy). Dědu a bábi z toho málem trefilo. Naštěstí byl čtvrtek a rodiče mohli přijet až v sobotu (bábi je telef. ukecala) a za tu dobu vychladli.  Jinak, vlakem jssem do Kyjova, sama, jezdila od svých šesti let. Dnes naprosto nepředtavitelné.