3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

POVÍDKA: Jarka Metelka by jen zíral!

V pokoji vládla ponurá atmosféra. Těžkým vzduchem se neslo ženské vzlykání a mužský hlas se ho snažil zklidnit: "No no, však nebude tak zle maminko, však on se ti vrátí," konejšil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
EvaŽ 19.11.2007 14:29

Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Gratulaceeee.!!! Už se těším na naše štěníse. My byli v Letňanech taky, tak se musím taky pochlubit. Ája dostala V1 CAC a res. CACIB. Ta, co nás porazila (tedy CACIB), je moc hezká fena, navíc ji panička umí dobře předvést, což nám zase tak moc nejde.Ale naše přemožitelka byla i BOB (nejlepší jedinec plemene) i BIG 2 (tedy druhá nejlepší ze všech retrívrů). Tak jsme prohrály velmi čestně s velkou krasavicí. Ája má stejně radši cvičení a zkoušky (tedy zkoušky jako závody), na výstavách se nudí. Ale my se tam sejdem se známými a pokecáme, tak musí jednou za čas vydržet.

Xerxová 19.11.2007 14:35

Re: Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Tak to Áje taky patří pořádné podrbání za ouškama - protože je holka šikulka. Já si před chvílí přečetla, že Betky bráška Banderas byl v neděli v mezitřídě V1 CAC. Takže taky boduje:-)

Li 19.11.2007 14:46

Re: Re: Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

GRATULACE VŠEM !!!!!!R^VV

EvaŽ 19.11.2007 14:48

Re: Re: Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Až Beta doroste a srovná nožky, tak by taky mohla mít úspěchy. Moc se mi líbí a hlavně je zlatíčko. Bráchovi gratulujem. Z výstav mám sice radost, ale není to to hlavní. Předchozí feny nebyly moc úspěšné a přesto jsme je měli moc rádi. I chov jsem oželela, i když mi "chovatelé" říkali, abych dala špatnou fenu pryč a pořídila si jinou. Pes je hlavně kámoš do nepohody, úspěch je jen někdy a jako bonus. Když je, dobře, když není, taky dobře. Hlavně že se máme.

Lucka V. 19.11.2007 14:44

Re: Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

R^Gratulujeme moc moc moc!!!R^ Možná jsme vás i viděli, pokud jste tam byli v sobotu.

P i t r ý s e k 19.11.2007 16:03

Re: Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Ájo, to je príma, blahopřeji!!

Jiřina z GB 19.11.2007 17:28

Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

myslí, že si to zasloužíš...VV Gratulujiii!!

Jiřina z GB 19.11.2007 17:29

Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

myslím,  že si to zasloužíš VV. Gratulace převeliká !!

Jiřina z GB 19.11.2007 17:30

Re: Re: Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Já mám dnes den... jsem zdvojená. Olmouvám se. Ale já to myslela vážně ;-D

Jakub S. 19.11.2007 20:37

Co jé - ? To je terazky nějaký nový jihoanglický folklór,

všecko dvakrát - ? - nebo to tam vnesli/y slovanské nezvladatelné živly? - nebo jí někdo zákeřně (přeložím: in a behind-a-bush-manner) instaloval (po)chybnou klávesnici?

Jakub S. 19.11.2007 20:40

A olmouvat se nemusíš...

že to myslíš vážně, ti teď už stejně nebudem věřit...

P i t r ý s e k 19.11.2007 15:56

Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Jupíííííí, Li, to je hezká zpráva. Třepu Ti tlapkou a blahopřejii!!

Li 19.11.2007 9:36

Skvěle:-)

Moc hezky napsané a napínavé R^ Nebyla jsem jako YGA, nekoukala jsem na konec a překvápko to byla fakt veliké. Díky !!

YGA 19.11.2007 9:31

Milý pane Růžičko

Normálně jste mě dostal - já nevydržela a udělala jsem to, co dělám v knížkách (ač se vždycky dušuju, že to už neudělám!) - koukla jsem na konec, kam ten kluk nakonec šel. Fotbal mi na mysl nepřišel - takže fakt překvápko jako u Christie. Děkuju za hezké počteníčko.

Jakub S. 19.11.2007 11:43

Vidíte - ?

Ná tož to je Slovácko! Oni  m o s i j ú  předem vědět, jak co dopadne. Esi do teho majú jit nebo né. Esi sa to oplatí.

Mě napadlo: desátý listopad na Starém Městě, případně první "diskotéka".

YGA 19.11.2007 15:59

Re: Vidíte - ?

A máš naprostou pravdu - je to moje prokletí - já to mosím vědět ;-€ ;-D! Už jsem si říkala, že by se měl vymyslet nějaký bazmek, který by zamezil otevření knížky na posledních třech kapitolách, dokud se k nim člověk poctivě neprolistuje skrz celou knížku. Nakonec, já i  ty detektivky čtu ráda i podruhé či potřetí - vrah už mě nepřekvapí a já si pěkně hovím s pocitem, že je to tak jasné milý vocne ;-D. Ale já se přemůžu a tu další knížku už nebudu číst odzadu.

baty 19.11.2007 16:26

Re: Re: Vidíte - ?

A já taky. Jak jsem teď čím dál větší vykopávka, po takové třetině knížky prostě neunesu to kombinační napětí a podívat se jednoduše musím. Buď se divím, nebo jsem ráda, že jsem uhodla a pak teprve si to v klidu dočtu. Tuhle jsem se přistihla, že odcházím od filmu pro děcka, protože byl moc napínavej - kampak se poděla naše frustrační tolerance.

Jakub S. 19.11.2007 20:15

Frustrační tolerance - hérgot - to je viac ako povereník?

baty 19.11.2007 23:01

Re: Frustrační tolerance - hérgot - to je viac ako povereník?

no pravdažeáno, kto eště nebol v Prahe ministrom, nech si nastúpi, rýchlik na tretej kolaji je pripravený na odchod...

Jakub S. 20.11.2007 0:00

Frustrační tolerance - hérgot - to je viac ako povereník?

R^!!!! Veru tak -

WWW 19.11.2007 9:01

Teda !!!

Pane Ruzicka, ted jste me proste dostal. Ja si hned zkraje tipoval, kam ten kluk sel. A byl jsem si jistej. A on sel na fotbal.  Prozradim, at  vidite, jakej jsem trouba.

Ja to zase situoval do te me "oblibene" totality a byl jsem presvedcen, ze kolektiv spolupracovnic ho pozval na oslavu Mezinarodniho dne zen.

Jiří Růžička 19.11.2007 9:49

Re: Teda !!!

Zdravím WWW, velmi nebezpečná kombinace! Já si pamatuju, jak se u nás na Žižkově jednou semlela taková pumelice. Žili tam dva kámoši, jeden se jmenoval Michal a druhý Dežo. Jednou se zrovna na osmého dohodli, že udělají maminám radost a hned po ránu se vydali obstarat kytku. Nikdo nevěděl, kde kytky "koupili", ale už brzy dopoledne stáli u pultu v jedné prvotřídní restauraci, která otvírala již brzy ráno. Oba měli bohaté pukéty a bylo jich tam plno. Do té restaurace chodili na snídani popelkové, uhlíři a vůbec, bylo tam jako u nás na Žižkově. V každém hostovi bylo plno dobroty a tito chlapíci měli i veliká srdce. No, a když se blížilo poledne, Dežo usnul a Michal zcepeněl. Byl sice při vědomí, ale nereagoval.

Chodil tam taky Pumpa. Byl to stařeček, který toho dokázal mnoho pojmout do svého žaludku a hlavně tekutiny, podle toho ho taky pojmenovali. Vozil na staré kárce železo a tak si k důchodu přivadělával na pivo. Slovo dalo slovo a oba kámoše za bujného smíchu naložili na kárku a vezli k rodinám. Oba dva bydleli za rohem. Kárku vedl Pumpa, na ní leželi oba vítečníci a na nich bohaté květiny. Zezadu tlačili popelkové a se slzami v očích si prozpěvovali známý námět z pohřbů: pam, pam pa dam. Jenže, jedna z mamin zrovna z okna rovnala děti na ulici, a když viděla to procesí omdlela. Ona myslela, že je to pohřeb! Mluvilo se o tom ještě pěkně dlouho a jestli tam ještě bydlí, mluví se o tom dodnes!

Tedy ještě jednou pěkné pozdravení, R+P.

R+P

Jakub S. 19.11.2007 12:00

Krásné, přímo vidím!

Vybavil se mi pěkný žižkovský film Poločas štěstí(?) s Vinklářem. Sám si vaříš, sám si pereš... že se na to - ?

jiný Honza 19.11.2007 22:02

Re: Krásné, přímo vidím!

Ten se mi moc líbil!

zana 19.11.2007 19:05

Re: Re: Teda !!!

Duo R+P dnes vyloženě perlí;-D;-D;-D

Jakub S. 19.11.2007 11:58

Oslavy MDŽ. Jú! To JE téma!

Tí mladí už neskáj ani nevíja, jak sa súdružky umňély bavit... Aj ze súdruhama, a najlepší sa zabávaly z týmy ostatníma. Ná potom býl zas chvílu klid, baby spokojené, chlapi mňéli pokoj. A tých sněženek a bárčeho zmárněných - ja kúrňa...

Jednúc, jedinkrát zme enem zkusili, chlapi ve výzkumáku, smluvit sa a nic ím nedat, nekúpit - nic. To je svátek tých tam oproti (OV KSČ). Ja kruci!! Zme si dali. Před poledněm sem ale honem smetal přes bránu zháňat kde co, enem dyž to bylo zelené. To už nám tak oslazovaly život, že sa to už nedalo! Práskaly šanónama a dveřma a hleděly jak fúrije. A dostaly zelené a napit - a pokluzené. Pravil starý kolega: Šak u nás na Pulčinách také každá kráva mosí mět ve svoju dobu svoje, tož... ale na mú dušu, ogaři, to sem netušíl, kolik jich je aj tu...

P i t r ý s e k 19.11.2007 16:08

Re: Oslavy MDŽ. Jú! To JE téma!

Na do sa dá akorát řéct: " Uaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahaha!" Dyž nechceš tych smajlíků

Lucka V. 19.11.2007 8:44

Člověk míní...

Tak jsem konečně Buffince domluvila tu kastraci. Termín  - tento pátek. No a holčička naše malá chlupatá začala hárat8-o! Trefil by mě šlak!;-D Ale utvrdilo mě to v přesvědčení, že ta kastrace je pro ni jediné možné řešení. Abychom si ušetřili zoufalství Arguse a nepřetržité hlídání, odvezla jsem Buffču k naší hlídací tetě.  Argus je tam vždycky spokojený a nemá s tím problém, nečekala jsem tedy nic jiného ani u Buffinky, která se tam narodila a má tam svoji sestřičku. No a ona problém má. Truchlí, zoufá, teskní...jestli se to do dneška nezmění, jedu pro ni a radši budeme hlídat, než ji trápit.

Xerxová 19.11.2007 9:07

Re: Člověk míní...

Tak se asi Buffče nechtělo na operaci a dojednala si odklad. My teď trpíme falešnou březostí - to množné číslo tam je schválně - protože tím jejím kňučením a hrabáním a kňouráním nám leze na nervy všem :o) Já se teď vrátila od zubařky a hned jdeme na delší procházku - je krásné jasné slunné zimní počasí, tak ať se jí hormony pohybem vyplavují... Jinak jsme se dočetla, že nejvíc falešně březí jsou "dobře živené" fenky rozcapené láskyplnou péčí rodiny. A pak se mám divit :o)

Vave 19.11.2007 9:12

Re: Re: Člověk míní...

Chudinka Betynka!VV "Štěníka" jsi sebrala, honíš ji po kopcích, a teď ji ještě čeká dieta a že na ni budeš dělat neláskyplné kukuše! ;-);-D;-D;-D