1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POVÍDKA: Jarka Metelka by jen zíral!

V pokoji vládla ponurá atmosféra. Těžkým vzduchem se neslo ženské vzlykání a mužský hlas se ho snažil zklidnit: "No no, však nebude tak zle maminko, však on se ti vrátí," konejšil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
PetraK 19.11.2007 12:47

Pane Růžičko,

tak nevím, jestli jsem Vám v létě psala, že jsem se zamilovala.... do Lužických hor. Trávili jsme tam letošní dovču a já jsem naprosto unešená. Huž mám dokonoce!!! ;-Dsepsanou zprávu o našem dovolování. Jen jsem se rozepsala a musím to poslat na několikrát. A hlavně - vybrat fotky. Musím říct, že Vám bohapustě závidím místo, kde žijeteV

Jakub S. 19.11.2007 11:34

Dóbré!

To je  perfektní aperitiv - nebo, jak říkáme my ševci - apretůra před odchodem do hospody...

alimo 19.11.2007 11:19

Pane Růžičko,

tak já jsem to tipovala nejdřív na vojnu a posléze na diskotéku. A vzpomínala, jak jsem "vyváděla" já, když byl synek ve svých necelých 16 letech poprvé vypuštěn na diskotéku:-D. Naštěstí to bylo na chalupě, t.j. na vesnici a cca 5 minut od chalupy, ale protože jsem mistr v tvorbě katastrofických scénářů, tak jsem do těch 4 ráno oka nezamhouřila:-D. Naštěstí už jsou mobily a synek byl posléze "vycvičen", že posílal sms, když se sám přesvědčil, jaké to je, mít o někoho strach. Kdysi na nás čekal na chalupě, měli jsme přijet odpoledne, ale něco do toho vlezlo a dojeli jsme před večerem. Synek stepoval na silnici za vsí a šíleně nadával:-D. My měli shodou okolností oba mobily vybité....a synátor už nás viděl v příkopu...v nemocnici atp.- celá mamča:-D

terra 19.11.2007 10:39

Pane Růžičko,

tak já taky přidám svůj tip: myslel jsem, že "mlaďas" vyrazil na zábavu do sousední vesnice nebo na vandr... Asi proto, že fotbalové zápasy - pokud vůbec - navštěvuji pouze divizní, a tam se to kromě několika nepublikovatelných výrazů zase tak vážně nebere. Vždyť ti fandové se navzájem všichni znají - a přespolní? Ti v případě nepříznivého vývoje utkání prostě naskáčou do autobusu a na pivo jdou až doma:-D Tyhle pozdní návraty a neočekávané překážky jsem vnímal hrozně hlavně před "mobilní" dobou. Pravda - většinou jsem to byl já, na koho se čekalo, a taky jsem se divil, proč ten strach, vždyť jsem v pořádku? Člověk si neuvědomí, jak šílené konstrukce dokáže vygenerovat lidská mysl, když má obavy o někoho blízkého. A je to zřejmě cosi, co se opakuje v různých podobách po generace - u nás doma se dodnes vypráví historka o tom, jak moje babička (jinak mírná a přívětivá žena) čekala na mé rodiče (když ještě netušili, že budou mými rodiči), kteří si vyrazili na výlet na motorce. Měli poruchu, vrátili se před půlnocí, a ta dobrá žena je vítala na prahu se sekerou v ruce řkouc, že jim ten krám na místě rozštípe. Pak si uvařili čaj...motorka přežila. Rodiče taky. Ale ty nervy... Takže díky za podařené vyprávění "ze života...":-)

PetrK 19.11.2007 10:09

:-) :-)) :-))

;-D;-D;-D;-D na to snad ani nic jinýho napsat nejde ;-D;-D;-D;-D já nejdřív odhadovala vojnu, pak nějakou zábavu a on z toho fotbálek ;-D;-D, to bych mohla doma štrejchnout něco podobnýho , až vyrazí synovec zase na Spartu;-D;-D

LFSH 19.11.2007 10:16

Re: :-) :-)) :-))

Já to tipovala spíš na nějakou demonstraci, tam se také často sejde kdovíkdo.

Jakub S. 19.11.2007 11:38

Ježíši - na Spartu?

To bych zešedivěl. Mě úplně stačí ostravské tvrdé jádro, když přijede fandit sem (stadión půl km ode mě). Ty manévry stovky metrů kolem... a hned naproti sou pokojné předválečné vilky...

terra 19.11.2007 14:20

Re: Ježíši - na Spartu?

Ale Jakube, tyhle lístky pro juniory s tatínky, mladé hráče (přípravka a žáci) a tak, jsou úplně jinam než do kotle... Pokud se tatík vlastní nešikovností někam nepřiplete... alespoň známý tam takhle chodí se synky už dlouho a vcelku v klidu... Jen ti kluci museli některé věci pochopit dřív - jako např., že ne každý chodí na fotbal kvůli fotbalu:-/ A manévry kvůli Ostravákům se pořádají i v Praze, převážně za účelem předběžného odstrašení.

jiný Honza 19.11.2007 22:00

Re: Re: Ježíši - na Spartu?

Hmmm, to je zvláštní - u vás se chystají manévry kvůi Ostravě a tady zase jen kvůli Brnu a Spartě (kdysi to byl ještě Cheb).

Jakub S. 19.11.2007 22:16

Ježíši - na Spartu?

To vyjde asi tak nastejno!

Jedna z mých biblí se jmenuje Muži v off-sidu (pův. znění), totéž platí aji o filmu a Panu Načeradci, králi kibiců. Bóže - to byly doby -

P i t r ý s e k 19.11.2007 22:57

Re: Ježíši - na Spartu?

Hmmm, hezké počteníčko, četla u babičky přeslicové, stulená v tom velikém ušáku "President", pod stojací lampou. Křeslo mám, lampu vzal čas ( sháním po bazarech)

Jakub S. 19.11.2007 23:57

Tak je to asi nejlepčejší.

Já doufám, že mi třeba potomci jednou ušák darují...

terra 20.11.2007 9:41

Re: Re: Re: Ježíši - na Spartu?

Ono to bude tím, milý Honzo, že ti "přespolní" se vždycky chovají trochu víc jako utržení ze řetězu. Nejspíš na to existuje nějaká psychologická teorie... Sparťanský kotel je povětšině taky dost nebezpečná záležitost, ale venku víc než doma8-o jak tvrdí očití svědci.

Li 19.11.2007 9:44

OT - trocha chlubení po víkendu:-)

včera byla v Letňanech výstava:-) Vystavovala se tam tři moje vnoučátka.-))) Takže po Dorce - Mišce tam byl Akbar Badoza - Velmi nadějný 1 v konkurenci!!!!!! Ve třídě dorostu fenek se poprala Miščina Anuška Badoza a Aikou z Brosikova, což je dcera Brosiky. Anuška vellmi nadějná 1, Aika N2:-) Dorka i Brosika jsou dcery Nastěnky VV A aby radosti nebylo málo, doma mě čekala SMS od Cipíska ;-P, že úspěšně složil zkoušku z výkonu ZZO ;-)VV ;-)VV

Lucka V. 19.11.2007 9:51

Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Velikánská gratulace tvým vnoučátkům!!!VV My jsme se tam byli kouknout v sobotu na berňáky a baseťáčky. Vzala jsem sebou i Arguse a Xenu a Xena byla strašně statečná! Dokonce jí hladili úplně cizí lidi a ona se smála a bavila! Vidím to tak, že na jaře jdeme vystavovat.

Rpuť 19.11.2007 9:52

Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Lídošku, gratulujuuuuu!R^

Xerxová 19.11.2007 10:09

Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Gratulace veliká - babišta Li se určitě blahem rozplývala :o) A Cipísek je frajer - od kavkazáka je to výkon jak hrom

Li 19.11.2007 14:50

Cipísek je

dvojnásobný frajer :-P Už má na svém kontě druhou zkoušku :-) Tím je myslím mezi kavkazáky už rekordman ;-)VV;-)

Štětinka 19.11.2007 11:04

Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

téééda LI, to musí být skvělý pocit vidět, že mé odchovy jsou úspěšné, toho jsem se nikdy nedočkala...

alimo 19.11.2007 11:21

Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Veliká gratulace, jsou to šikulkovéR^V

Jakub S. 19.11.2007 11:45

Gratulace!

Já teď nevím: vy ste byli na tom coursingu tam, čyli nic?

A: dyž se pejsci poperou, nemá to vliv na hodnocení, kvalifikování atd.?

Xerxová 19.11.2007 12:58

Re: Gratulace!

Dráčkov bohužel na akci nebyl. Podívat se na Li a kavkazáky můžeš http://mujweb.cz/www/lajdn1/index.htm  na těchto stránkách.

Jinak na výstavě se psi poprat v kruhu nesmí - jsou vyloučeni pro agresi. Mimo kruh musí mít páníci oči i na zádech, aby se něco nesemlelo. Ale většinou je na výstavách klid a mír

Jakub S. 19.11.2007 14:28

Dík, X. Dyť vím,

divili byste se, jak často se mi zničehožnic zachce podívat se na nějaké psí, chovné atd. stránky... A tohle je krásný spolek.

Jiřina z GB 19.11.2007 15:26

Jakube...

.. ta se mi posmíváš? Včera jsem napsala čyli já.!!Ale pak jsem se za to slušně omlovuvila.;-D

Jiřina z GB 19.11.2007 15:29

Re: Jakube...

heh, nechám toho... mám novou klábosnici a nějak mi to nejde - omluvila.

RenataE 19.11.2007 16:44

Re: Re: Jakube...

myslím, že Jakub "čyli" adoptoval, stejně jako my ostatní třeba "ále jendže":-)

Jiřina z GB 19.11.2007 17:25

Re: Re: Re: Jakube...

tak to ja... já se bála, že jsem ku posměchu...;-(. Čyli je dost děsné...

Jakub S. 19.11.2007 20:32

Ano sím já sem to adaptoval. Páč sa ně to lúbí, děvčico. Možu, né?

Jiřina z GB 19.11.2007 21:26

tož ba,

když ti nevadí, že je to také peprné...

Li 19.11.2007 13:59

Re: OT - trocha chlubení po víkendu:-)

Děkuji děkuji děkuji VV;-)VV J to strašně moc krásný pocit, fakt ;-) Když člověk vyhrává se svým vlastním psem, ale od jiného chovatele, je to krásný. Ale když pak začne vyhrávat vlastní odchov, pod "značkou" mé chovatelské stanici, je to náramné ;-) A když začnou mít úspěchy už vnoučci, tak to je k zbláznění nádherný ;-)