23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

POVÍDKA: Cestou

Bože jaký je to dnes ale pěkný den! Mám ráda pozdní Velikonoce, když už vyroste nová tráva a na keřích jsou čerstvoučké zelené lístečky. Velikonoce, při kterých vítr žene déšť se sněhem nad žlutými olezlými trávníky plnými psích... no prostě hoven, to je úplně na draka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rpuť 26.1.2008 15:19

OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

Sandy je kouzelná hovičí holka, asi tak poloviční než Blesan, černá s pálením. Dneska tu byla jen na seznámení a jelikož jsou jí teprve dva, skvostně si s Blesanem zablbli. Včera začala barvit, takže den D nastane asi příští pondělí a Sandy dorazí i s panem odborníkerm, že aby to dobře dopadlo, když jsou oba prvničky. Tak nám držte palce;-)

Fallowa 26.1.2008 15:50

Re: OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

Rputi,držím palceR^,Ferda tohle absolvoval před dvěma lety - výsledek:tři štěňátka:-)

Štětinka 26.1.2008 16:06

Re: Re: OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

Rputi, těším se malé Blesátka! Neboj, příroda udělá své, pokud fena neni z těch, co i během svých dnů psy nemá ráda, tak si poraděj. Pak je dobrý fenku nechat stát pár minut s podložnejma zadníma nohama. Ale i to se mi vždy zdálo moc nepřirozený.

Bláža 26.1.2008 16:04

Re: OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

Včera na venčící psí louce jsme potkali 1,5 roku starého hovíka černého s pálením, paničku moc neposlouchal, zato byl velmi kontakní k pejskům a chtěl si hrát. Před Krejgem hopsal a natřásal se, byl moc pěkný!

Rpuť 26.1.2008 16:40

Re: Re: OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

1,5 roku - to je v květu puberty, takže poslušnost nic moc. Když oni si tak rádi dělaj z lidí srandu....;-)

RenataE 26.1.2008 17:24

OT dotaz pro Rpuť

Psala jsem panu Kalfusovi, jestli jejich úžasný pekáč může do myčky. Že prý ano, ale on že nechává předmývat kočky a psy. Můžu ho strčit do myčky, i když nemám zvířectvo? Děti nemají dostatečně dlouhé jazýčky;-D Myslím to vážně (až na to předmytí), chtěla bych druhý názor:-) Na jednu stranu jsem líná, na druhou stranu bych nerada za rok kupovala nový.

Rpuť 26.1.2008 17:44

Re: OT dotaz pro Rpuť

Renato - když to říká autor;-) Obecně - je to kamenina, která se pálí na víc jak 1200° - teplota v myčce by tomu vadit neměla.

RenátaE 26.1.2008 18:09

Re: Re: OT dotaz pro Rpuť

No jo, autor - si může zvyšovat odbyt;-D Spíš jsem myslela, aby se to "neomlelo", když vidím, jak to devastuje některé sklo:-( Nemyslím tím "závoj", ale poškrábání. Mám už delší dobu koláčovou formu, ale ta se do myčky nevejde, tak jsem o tom vůbec neuvažovala - ale pekáč se vejde:-) A opravdu musím pochválit, mám několik keramických forem, ale tyhle jsou zdaleka nejlepšíR^

Rpuť 26.1.2008 18:40

Re: Re: Re: OT dotaz pro Rpuť

Renato, to ti může říct opravdu jen výrobce, keramika je v postatě alchymie. Já mám např. od jedné francouzské firmy pekáček a velký rendlík z litiny. Fantasticky se v tom peče, ale do myčky to kvůli smaltu nesmí...česká litina může, smalt vydrží ... je to všechno o chemii...

RenataE 26.1.2008 19:02

Re: Re: Re: Re: OT dotaz pro Rpuť

Creuset? Jsem jedno ucho, přeju si to:-) I to mám naplánované jako dárek - zapékací miska (až jí seženu, model je dávnou out).

Hana W 26.1.2008 19:16

Re: Re: Re: Re: Re: OT dotaz pro Rpuť

Jo, tenhle model mi v mycce funguje perfektne

Rpuť 26.1.2008 20:10

Re: Re: Re: Re: Re: OT dotaz pro Rpuť

Invicta -  http://www.invicta-sa.com/pages/telechargement/catalogue/catalogue/chasseur.pdf   Bohužel, v Čechách se už nedostane, nešlo tu to prý vůbec na odbyt. Snad v Polsku, vzhledem k tomu, že tam mají o polskou mutaci (dle vlaječky soudě)

RenataE 26.1.2008 17:18

Re: OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

Není Blesan spíš prvňáček?:-)

Hana W 26.1.2008 22:19

Re: OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

Palce drzime, aby bylo nadeleni!

P i t r ý s e k 26.1.2008 22:29

Re: OT - tak jsme tu měli na návštěvě pannu nevěstinku

To víš, že budu fandit, aby se pan Blesan předvedl jako naprosto neodolatelný svůdník:-)

Bláža 26.1.2008 14:49

Je tu někde Fallowa?

Potřebuji vědět, zda se hlásí k pečenému praseti v květnu! :-P

Fallowa 26.1.2008 15:44

Re: Je tu někde Fallowa?

Jsem tu a hlásím se,že ANO!

P.S.:Stačí mi půlka prasete a dva řádky brambor;-);-D;-D;-D...

Bláža 26.1.2008 16:02

Re: Re: Je tu někde Fallowa?

O.K. Píšu si! ;-D;-P

Štětinka 26.1.2008 16:07

Re: Re: Je tu někde Fallowa?

Nejsi ty náhodou paní Asterixová? ;-D

Fallowa 26.1.2008 16:18

Re: Re: Re: Je tu někde Fallowa?

Spíš Obelixová:-D!

Jakub S. 26.1.2008 16:32

No - takových by bylo...

Štětinka 26.1.2008 16:42

Re: Re: Re: Re: Je tu někde Fallowa?

no, já se v nich nevyznám, ale vím, že tam vystupuje i nějaký "něhně" protože to manža furt používá;-D

LENKA S 26.1.2008 20:09

TEDA, FALOVA, JÁ SE TU SMÍCHY KÁCÍM ZE ŽIDLE. .

MOC  A  MOC  JSEM   TAKOVÉ    ASPOŇ  CHVILKOVÉ   ODLEHČENÍ  POTŘEBOVALA. DNES   V POLEDNE JSEM  SE  DOZVĚDĚLA O  MOC  ŠPATNÉM  ZDRAVOTNÍM STAVU   JEDNÉ  ZE   SVÝCH   OPRAVDU  SKVĚLÝCH  KAMARÁDEK. ODSTĚHOVALA  SE  MI  AŽ KE  SVITAVÁM, MÁM TO  K NÍ   VELICE  DALEKO A  UŽ  STRAŠNĚ  DLOUHO  JSEM  SE  JÍ  NEMOHLA  DOVOLAT. LIDIČKY, DRŽTE  JÍ  PROSÍM  I VY VŠICHNI  VŠE, CO  MŮŽETE.

 PŘED  VÁNOCI  ABSOLVOVALA  JAKOUSI  SPECIÁLNÍ  OPERACI    DLOUHO  SELHÁVAJÍCÍCH  JATER S A  CHVÍLI  TO  VYPADALO  , ŽE  BUDE  TROŠKU  LÍP.  ALE  NENÍ!! JEJÍ  IMUNITNÍ  SYSTÉM ZNIČÍ VŠE, ALE  I  TO, CO  BY  POMOHLO. DNES  JSEM  SE  DOZVĚDĚLA  OD   JEJÍ  SESTRY, ŽE  KAMARÁDKA  ZŘEJMĚ  HNED  ZPOČÁTKU  LEDNA  PŘECHODILA  TĚŽKÝ INFARKT, ANIŽ   BY  TO  KOHOKOLIV Z  JEJÍCH NEJBLIŽŠÍCH  ZPOZOROVAL. PŘEDEVČÍREM  PRODĚLALA  MOC   SLOŽITOU OPERACI  SRDCE  A  MÁ UDĚLANÉ   3 BAYPASY.PŘEŽILA SICE, ALE   VYHRÁNO  JEŠTĚ  NEMÁ. MÁ VELICE  TĚŽKOU  CUKROVKU A  PÍCHÁ  SI  JIŽ   SPOUSTU    ROKŮ   INZULÍN. CUKROVKA  JI  SKORO  PŘIPRAVILA  O  ZRAK, NEFUNGUJÍ  DOBŘE  ANI  LEDVINY. MÁM O  NI   OBROVSKÉ  OBAVY. JSEM  NYNÍ  DOMA  SAMA A   NEMÁM, KOMU  BYCH  SE  VYPOVÍDALA. JIŘÍ  DNES  MUSEL   S  PETROU, KTERÁ   BYLA   DOMA   NA VYJÍMEČNÉ  PROPUSTCE, A  VRÁTÍ  SE  AŽ  V  10 VEČER  POSLEDNÍM  VLAKEM. ZAPOJTE   PROSÍM  PALCODRŽNU, ZVÍŘETNÍČCI.  DOUFÁM, ŽE   BUDE  FUNGOVAT A  KAMARÁDKA  SE  MI   ASPOŇ  TROŠKU  A  V ROZUMNÝCH   MEZÍCH  UZDRAVÍ.  LIDIČKY, JAK    JAK  JÁ  NECHCI, ABY  MI  ZA  DUHU   ODEŠEL   DALŠÍ  ČLOVÍČEK!!!

zana 26.1.2008 20:29

Re: TEDA, FALOVA, JÁ SE TU SMÍCHY KÁCÍM ZE ŽIDLE. .

LENKO, MOC DRŽÍM, SNAD BUDE DOBŘER^R^R^R^VV!!

LENKA S 26.1.2008 20:42

ZANO, DÍKY MOC.

PO ZKUŠENOSTECH SE  SVÝMI  LEDVINAMI  A  SRDCEM, S KARDIAKEM, TOJEFUKEM A ČESTVĚ  S EVAM, UŽ   SE  MI  JEN  CHCE  VĚŘIT, ŽE  TO  BUDE  FUNGOVAT. NETUŠÍM, JAK  BYCH  JI  MĚLA  POVZBUDIT A  POMOCI.  PŘÍTELKYNĚ  LEŽÍ   NA  HRADECKÉ  KARDIOCHIRURGII, KTERÁ MÁ  NEJLEPŠÍ POVĚST, TAKŽE  MI   ZBÝVÁ  JEN  DOUFAT  A  ČEKAT   NA  LÉKAŘSKÝ  ZÁZRAK.

zana 26.1.2008 21:10

Re: ZANO, DÍKY MOC.

VV

Jakub S. 26.1.2008 21:27

BOŽE, LENI:TEBE MUSÍ MÍT PÁN BŮH VELICE RÁD...

ALE HRADEC MÁ VYNIKAJÍCÍ POVĚST, DNES SE DAJÍ DĚLAT VELKÉ VĚCI!

JÁ SU VELICE RÁD, ŽE JSI BYLA NA TĚCH VINOHRADECH - JSI TO TAM, JEDNA Z NICH, JO? ČASEM SE VŠICHNI POZNÁME, TO BUDE BEZVA. A TŘEBA SE NĚKDY PODÍVÁM AJI K RADBUZE, KDO VÍ? AŤ SE PETRUŠCE DAŘÍ JAK TO JDE, A MUSÍ SE DAŘIT. JSTE NA VŠECKO DVA, UŽ JENOM TO TAK ZÁVIDÍM.

VERAM 26.1.2008 21:31

Re: BOŽE, LENI:TEBE MUSÍ MÍT PÁN BŮH VELICE RÁD...

DRŽÍM PALCE JAK JEN MŮŽU ! ! ! VVVVVVVVVV

LENKA S 26.1.2008 21:34

Re: BOŽE, LENI:TEBE MUSÍ MÍT PÁN BŮH VELICE RÁD...

JAKUBE, ANO, BYLA  JSEM  TAM. TA   ROZČEPEJŘENÁ   A SKORO  HOLOHLAVÁ  ŽENSKÁ   S  MALOU  VĚNOVANOU  MYŠÍ, KTERÁ  SE  PATŘIČNĚ  PUBERTÁLNĚ  KSICHTÍ, JSEM OPRAVDU  JÁ  SAMA.STADÍM SE, ALE  NEDÁ SE  UŽ  NIC  UDĚLAT. A  MÁM  VÁŽNĚ  O  PŘÍTELKYNI  OBROVSKÝ  STRACH. NA  SKORO  STEJNÉ  DIAGNÓZY(KROM TĚCH  JATER)  MI  ODEŠLA TAKY  SESTŘIČKA. PŘÍZNAKY  SE  ZCELA  SHODUJÍ. JÁ  SE  PROTO  TAK  BOJÍM....

Fallowa 26.1.2008 22:18

Re: ZANO, DÍKY MOC.

LENKO,DRŽÍMR^R^R^V!