24.5.2024 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

POVÍDKA: Cestou

Bože jaký je to dnes ale pěkný den! Mám ráda pozdní Velikonoce, když už vyroste nová tráva a na keřích jsou čerstvoučké zelené lístečky. Velikonoce, při kterých vítr žene déšť se sněhem nad žlutými olezlými trávníky plnými psích... no prostě hoven, to je úplně na draka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Fallowa 27.1.2008 7:11

Re: O.T. Volili jsme

Zrovna před chvílí jsem četla na Seznamu,že v Jižní Karolině zvítězil Obama.

vampir 27.1.2008 11:16

Re: Re: O.T. Volili jsme

To asi dik tem cernym babickam. Zalezi asi na slozeni obyvatelstva,dovedu si predstavit, ze mnozi voli Obamu, protoze ma stejnou barvu pleti jako oni. Nektere   zase fandi Merkelove, jen proto ,ze je zenska. Mne je to jedno, zalezi na schopnostech jedince. Co by me  opravdu prekvapilo, kdyby se stal kanclerem Turek (puvodem).Sleduji s napetim, do tuheho jde az v listopadu.Skutecnost, ze v Americe je dnes kandidatem na prezidenta zenska a cerny, dovede ocenit nejlip Hana, ktera tam uz tolik let zije.

 

Jakub S. 27.1.2008 12:19

Su jenom dycky v rozpacích, dyž vidím,

že jediným kritériem volby důležité osoby je pro miliony lidí na světě prostá příslušnost k určité množině: mulat - hurá, toho beru! Konečně náš!! (Houby s voctem, že.) Žena: no konečně - tak holky, tu přece musíme, ne?! Na podzim sem mluvil s jedním z nejvýznamnějších indiánských básníků a teoretiků ind. lit. v US: začal najednou provádět osvětu jak v Horní Lhotě - jak je to úžasné, že v Jižní Americe jsou v čele hned dvou států už konečně Indiáni!! Nestačil sem lapat po dechu a ztrnule hledět... Nenapravitelní univerzitáni v US. A třeba indiánští - přesto... Otrok nechce svobodu. Neví co to je. Chce být tím pánem. A po vítězství je hned desetkrát horší, musí, to je zákonitost. Ach bože...

Hana W 27.1.2008 16:53

Re: Su jenom dycky v rozpacích, dyž vidím,

Samozrejme, ze volit jenom podle prislusnosti je bl*bost. Ale moznost si vybrat mezi kvalifikovanymi kandidaty bez ohledu na rasu nebo gender je parada. Zejmena, kdyz se jeden podiva na nasi jeste nedavnou historii. Prvni soudkyne Nejv. Soudu USA byla Sandra O'Connor jmenovana v r.1981 Reaganem. Ta graduovala jako nejlepsi ve svem rocniku na pravech na Stanfordu, ale zkraje nemohla najit zamestnani jine nez pravni sekretarka. takze jeden se pak nemuze divit, kdyz treba nektere zeny, ktere si jeste moc dobre pamatuji, ze ac vzdelane stejne jak pansky kolega, byly v praci dobrosrdecne poplacany po zadecku a pozadany, at prinesou kafe, maji hluboky pocit uspokojeni, ze jeden z vaznych kandidatu na prezidenta je zena - bez ohledu na to, jestli tuhle specifickou zenu musi nebo nemusi. Prejdeme-li k Obamovi - jeden se nemuze divit, ze cerne obyvatelstvo, zejmena na Jihu, prirozene gravituje k Obamovi. Ne proto, ze by s nim meli zas tak moc spolecneho - jeho zkusenost je dost jina. Ale proto, ze si jeste moc pamatujou, ze kdyby tak pred 30 lety Obama, vzdelany pravnik z Harvardu, si chtel dat burtika nekde na Jihu na vesnici, tak by misto burtika mohl dostal nakladacku. Proto nekteri lidi brali vcera k volbam vnoucata - at vidi historii.  Ale Obama zdaleka nesbira hlasy jenom cerne. Iowa, kterou vyhral, je temer bila. Hlasuji pro neho nezavisli, liberalneji zalozeni republikani a hodne mladych lidi prave proto, ze ma co rict, jak to rika, a ze nepritahuje pozornost k tomu, jak kdo vypada, ale za cim stoji a ze nabizi alternativu. Kdo nejvic pritahoval tenhle tyden  pozornost k rasovym rozdilum, byli Clintonovi. A, aspon v Jizni Karoline, je to stalo hlasy mladsich lidi, nezavislych a jinak slusnych lidi a i dost cernych hlasu.Stalo ji to muj hlas.

Jeste k tem otrokum, Jakoubku. Muzes mi ukazat cloveka, ktery se otrokem chtel stat? Teoreticky jeden by mohl tuhle analogii pouzit na ucinek 40 let komunismu -coz ja nedelam.

Jakub S. 27.1.2008 18:55

Jasně že ne, tak jsem to nějak vůbec nemyslel.

A dík a uznání za stručný a přehledný rozbor situace, vč. vašeho vlastního postoje! - Já tedy dělám většinou desetiletí ver smíšeném kolektivu (strašné slovo - ale už mi tak nějak vklouzlo do péra, no-) a nedovedu si představit, naprosto, ani před třiceti lety, že by ženu s týmž vzděláním a notabene postavením kolega jen tak poplácal a blahovolně požádal o přinesení kávy. To teda se nedivím, že z toho v US vznikl ten vychýlený šílený feminismus, který oprávněně u nás sklízí neúspěch. Kdo seje vítr -

Hana W 27.1.2008 22:24

Re: Jasně že ne, tak jsem to nějak vůbec nemyslel.

Ja vim zes to tak nemyslel - jako vseobecna propozice to ma moc do sebe - lidi drzeni prilis dlouho na kratkem obojku si neumi predstavit dalku.

Bláža 26.1.2008 20:51

Hlásání

Zatím se přihlásilo celkem 64 Zvířetníků, z toho 6 Zvířetníčat a ubytováno bude 59 Zvířetníků. Ke konzumaci pečeného prasátka se hlásí 62 Zvířetníků, včetně těch mrňousků.

Net 26.1.2008 21:10

Re: Hlásání

JEEEEEEE ! Prosim, mrkni - prisel mail?

Bláža 26.1.2008 21:12

Re: Re: Hlásání

Odepisovala jsem...nic nepřišlo?

zana 26.1.2008 21:13

Re: Hlásání

To je pěkný, to je pěkný....:-), už se strašně moc těšímV

Hana W 26.1.2008 21:50

Re: Hlásání

Tyyy jo! Blazo: kdy ze to vlastne je? nekdy v kvetnu, ze? Zacina to vypadat, ze bychom  s prednostou to do CR mohli zvladnout prave v kvetnu - vsechno to zavisi na soudnich terminech, ktere jsou temer finalizovane. Ne, ze bych se chtela registrovat, to je velmi predcasne, ale abych to mela v pamatovaku, kdyby se to nahodou takhle naskytlo.

P i t r ý s e k 26.1.2008 21:55

Re: Re: Hlásání

Hanči, anoooo!! Už, když jsi psala, jak to máš naplánováno a jaká práce Tě v květnu čeká, jsem držela palce, aby Vám to vyšlo a byli jste tady v termínu Sněžné!!! To by bylo primááá.

Bláža 26.1.2008 21:56

Re: Re: Hlásání

Hani, poslu ti e-mailem znovu informace, jo?

LENKA S 26.1.2008 22:12

Re: Re: Re: Hlásání

BYLO  BY  PRIMOVÉ, KDYBY  SE  NÁS  NA  TÉ  VYSOČINĚ  SEŠLO  TOLIK. JÁ   TO  TAK    POTŘEBUJU, ŽE     SE ANI   DOTĚŠIT  NEMŮŽU. KVĚTEN JE  JEŠTĚ  MOC  DALEKO....

Jakub S. 27.1.2008 0:21

TO SAMÉ JÁ, LENKO. MŮJ PŘÍPAD.

LENKA S 27.1.2008 0:47

Re: TO SAMÉ JÁ, LENKO. MŮJ PŘÍPAD.

JAKUBE, TO, CO  PROŽÍVÁME  NYNÍ  MY  DOMA  S PETRUŠKOU  JE  TAK   NERVY  DRÁSAJÍCÍ, ŽE  POTŘEBUJEME   DOBÍJET  NĚKDE  TU  VYDANOU  ENERGII. OBA  UŽ  NEJSME  NEJMLADŠÍ A JIŘÍ  NA  ROZDÍL ODE  MNE  JEŠTĚ  DĚLÁ DOCELA  NÁROČNOU  A  HODNĚ  ZODPOVEDNOU  PRÁCI. ON  SE  DOKÁŽE  HODNĚ  NABÍT  JÍZDOU  NA  MILOVANÉM  KOLE, ALE  UŽ  JE  TÉŽ   SKORO  NA  DNĚ  SIL. PETŘE TOTIŽ  OKAMŽITĚ   PO  NOVÉM  ROCE  VYMĚNILI  DRAHÉ, ALE  VELICE  DOBŘE ( DÁVKOVĚ) NASTAVENÉ  PRÁŠKY ZA  LEVNĚJŠÍ  VARIANTU. RÁZEM  JSME  SE  ZASE  OCITLI VŠICHNI   ZPĚT NA  STARTUŮ. Á  SE  JELA  DO  TÉ  PRAHY   ODREAGOVAT  OD  VYPĚTÍ A  NABÍT  SE  ENRGIÍ, TAKŽE JSEM   SICE   CESTOVALA  PŘES PŮL  REPUBLIKY, ABYCH   SE  ZVÍŘETNÍKY   NĚKOLIK  HODIN  POBYLA, ALE  POMOHLO  MI  TO  ZASE  NA  NĚJAKOU  DOBU. JEN  TA   MÁ  KAMARÁDKY  MNE  ZASE  HODNĚ  DNESKA  ZASÁHLA. JAK  BYCH   BYLA  OSOBNĚ  A  VELICE  RÁDA, KDYBYCH  SE  KONEČNĚ  TOMU  TVÉMU  BOHU  ZNELÍBILA  A  MĚLA   UŽ   VÍCE  KLIDU. TAKHLE   NMNE   VBRZKU  ČEKÁ   ZAS  DLOUHÁ  CESTA  DO  HRADECKÉ  NEMOCNICE.  PŘÍTELKYNĚ  MUSÍ  VĚDĚT, ŽE  JSEM  NA  NI  NEZAPOMNĚLA, A  ŽE  A  NI  MYSLÍM. JEN  MÁM OBROVSKÉ  ŠTĚSTÍ, ŽE  VLAK ( A  ANI 1.  TŘÍDU) PLATIT  NEMUSÍM A  PŘÍPADNOU   JÍZDU  JAKÝMKOLIV  ( I  DÁLKOVÝM )AUTOBUSEM  PLATÍM JEN  Z  JDNÉ ČTVRTINY. MUSÍM  JEN  MRKNOUT, ZDA  BY  MI NEJEL   NĚJAK  I TŘEBY  STUDENTAGENCY. TEN  MÁM  TÉŽ  ZA  1/4 CENY. JEN  SE  ALE  VŽDY  MUSÍM NĚJAK  DOPRAVIT DO  PLZNĚ ,COŽ  JE  NEJBLIŽŠÍ  MÍSTO, ODKUD    SPOJE   STUDENT AGENCY  VYJÍŽDĚJÍ

Hana W 27.1.2008 17:51

Re: Re: TO SAMÉ JÁ, LENKO. MŮJ PŘÍPAD.

LENKO, HLAVU VZHURU. JSOU VECI, KTERE MUZES OVLIVNIT, A JINE, KTERE NE. PODSTATNE JE, ZE VIS, ZE DELAS NEJLIP JAK MUZES, PROTOZE TO JE VSECHNO, CO  MUZES UDELAT.

NEMUZETE SE S TEMA DOKTORAMA DOMLUVIT, ABY PETRU DALI ZPATKY NA PUVODNI LEKY, KDYZ LEVNEJSI VARIANTA NEFUNGUJE? CHAPU, ZE JE TO OTAZKA I PENEZ A ZE SE VECI PO NOVEM ROKU TROCHU ZMENILY.VV

LENKA S 27.1.2008 21:59

HANI,

TO JSME  ZKOUŠELI. OŠETŘUJÍSÍ DOKTOR  JE  MOC  MALÝ  PÁN  NA  TAKOVOU  ZMĚNU. TU  MUSÍ SCHVÁLI PRIMÁŘKA. K  TÉ  SE  MUSÍM  TEPRVE  OBJEDNAT. SNAD  TO  VYJDE  PŘÍŠTÍ  TÝDEN, BUDE  -LI  MÍT ONA  NA  MNE  ČAS  A  CHUŤ. A  JE  TO  HLAVNĚ  O  PENĚZÍCH A  POKUTÁCH  OD  POJIŠŤOVNY  ZA  NEDODRŽENÍ  HLOUPÝCH   FINANČNÍCH LIMITŮ NA  LÉKY.  TEN  LÉK, KTERÝ  MĚLA  PETRA   OD  PRAHY, JE  PODLE  INTERNETU  TAK   STRAŠNĚ  DRAHÝ  PROTO, ŽE  PETRA  NA  MĚSÍC  SPOTŘEBUJE  2 BALENNÍ. DOPLATEK  ZA  TEN NYNĚJŠÍ  LÉK  JE  ÚPLNĚ  STEJNÝ,JEN POČET   BALENÍ   NA  MĚSÍC  SE  LIŠÍ. ALE   TY  DVA  LÉKY  SE  TLUČOU  A  TLOUKLY  SE  VŽDY, AKŽE   PETRA  MÁ  ZAS  ZÁCHVATY, KTERÉ  PŘED  DOKTORY  UTAJUJE. ONA  SE ÚČINNĚ  A  RAZANTNĚ  BRÁNIT   BRÁNIT   NEUMÍ   A  NEDOKÁŽE . NEMÁ  NA  TO  DOST  PSYCHICKÝCH  SIL A PRŮBOJNOST  JÍ  CHYBĚLA  ODMALIČKA. MUSÍM PROTO  MLUVIT S  PRIMÁŘKOU. TAKHLE   TO  DÁL  NEJDE.

zana 27.1.2008 22:10

Re: HANI,

VR^VR^

Hana W 27.1.2008 22:42

Re: HANI,

NEMAS TO JEDNODUCHY, DEVCE.  dRZIM PALCE.

Hana W 26.1.2008 22:14

Re: Re: Re: Hlásání

Jo, dekuju moc - mas zjevne na mne e-mail do prace. Zkus treba i domaci - cwilliamson7 zavinac sc.rr.com. Jak uz jsem si mockrat stezovala, muj domaci provozovatel obcas pozira ceske mejly, ale ne vsechny a ne od kazdeho. Kdyby to vyslo, byla by to parada, ale fakt jeste furt nevim. Dovolene mam nasetrene hafo, ale vzit si to v 3-tydnovem bloku. Zatim to vypada bud kveten nebo zari.

Bláža 26.1.2008 22:22

Re: Re: Re: Re: Hlásání

O.K. pošlu ti ješte jeden e-mail na soukromou adresu.

Bláža 26.1.2008 22:26

Re: Re: Re: Re: Hlásání

Hmmm, tak emil neprošel, nevim, kde je chyba...

Bláža 26.1.2008 22:27

Re: Re: Re: Re: Re: Hlásání

Zkus napsat ty mě. 25486zavináčnaseznamučeském

Hana W 26.1.2008 22:50

Re: Re: Re: Re: Re: Hlásání

No, to je prave ono. Chyba neni na tvem prijimaci. Treba Jakub, Beda, Dede do domu ke mne  projdou, zrovna tak jeden ze synovcu, ale Pitrysek, sestrenice, dalsi synovec, etc., neprojdou. Bez ohledu na to, jestli maji seznam nebo volny nebo neco jineho. Problem je mozna v tom, ze uzkostlivy prednosta narval pocitac protivirovejma vecma a dvema firewalls a tak se to pocitadlo asi skrabe po hlave a dela si ententyny, jestliva to pusti nebo ne. Ja si to najdu v praci.

LENKA S 27.1.2008 0:26

HANI, ZKUSILA JSEM TO POSLAT TAKY NA" CVILLIAMSONA"

  A  MASLÍM SI, ŽE  JEDINÁ  NEBUDU, KDO  TI  PODROBNOSTI  POSLAL.DOUFÁM, ŽE  TI  DORAZÍ  ASPOŇ NĚCO Z  TOHO.  PSALA  JSEM  JEN  NORMÁLNÍMI  PÍSMENKY  A  BEZ  DIAKRITIKY, TAKŽE   SNAD  TOHO TVÝHO    PSA CERBERA OŠÁLÍM  A  ON  NECHÁ MŮJ  MAIL VE  TVÉM  PC.

JoVo 26.1.2008 19:27

O.T DR.VĚTVIČKA NA LEONARDU.

8-oPro vás, kteří máte rádi pana dr.  Větvičku, tak si klikněte  zde. Je tam rozhovor z pořadu Vstupte na rádiu Leonardo.8-o           

zana 26.1.2008 19:47

Re: O.T DR.VĚTVIČKA NA LEONARDU.

Díky:-). Strašně se mi líbí, jak má příhodný jméno;-), tedy "nomen omen" tu fakt zafungovaloR^

Jakub S. 26.1.2008 20:50

Re: O.T DR.VĚTVIČKA NA LEONARDU.

Jedinečného, nenahraditelného pana dr. Větvičku poslouchám předlouho, jak to jde a natrefím, a pak kupuju soubory jeho povídání - záslužné od ČRo, stejně jako ta Kavárna u pavouka a tak. Podepsané knížečky sem předloni dal děckám k vánocům - jenže pro nikoho z nich rostliny, botanika, flóra vůbec tolik neznamená. Tak snad časem se do toho podívají. Byla by to škoda. Co rodič může? Daruje a pak už musí časem samy. Mohly by aspoň reagovat, když jim pošlu něco svého. To je holt těžký. Někdy jak do studny, no. Ničevó, není všem dnům konec.

JoVo 26.1.2008 21:06

Re: Re: O.T DR.VĚTVIČKA NA LEONARDU.

Jakube, nechci tady být za chytrého, ale na této adrese je několik pořadů, které byly vysílány na Leonardu. Je tam možnost stáhnutí v MP3, při kliknutí na download, nebo přímý poslech při kliknutí na stream. Už jsem si všechny stáhnul do počítače a vypálil na CD. Jeho poslední knihu Vltava už máme. Je to krásné čtení i pokoukání na Vltavu z ptačího pohledu.