18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

PORTRÉT: Felix

Jmenuji se Felix a jsem roční nekastrovaný kocour rasy český mourek. To, že patřím do druhu kocour domácí šavlozubý, jste určitě všichni poznali sami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 19.9.2007 13:19

Re: Re: ZOO

Jééééé Ape, tak popojeď ještě o stanici ku Praze a stav se u nás na kafe.

Ap 19.9.2007 13:53

Re: Re: Re: ZOO

Aha, a to je kde? Omlouvám se, mám mezery ve vzdělání a na hadopasech nejsm, neb mám pouze firemní adresu a omezené přístupy:-/. Bohužel nevím, kdy da kde se budu vyskytovat. Jisté by mělo být v sobotu výstaviště v Lysé, protože tam je veliká koníčkovská výstava a nadupaný program. A nocujem nejspíš v Uhříněvsi u mého bráchy.

Zdena b.p. 19.9.2007 14:07

Re: Re: Re: Re: ZOO

Víš, kdybych neměla v sobotu po o. ohlášenou smečku kondolujících, tak bych tam popojela třeba přes les na kole (z Čelákovic). Ale kulatiny se holt odložit nedají, no. Tak je musím nějak přežít. Nejsem nadana slavička a tak se oslavy rozprskly do několika vrcholů a mně to připadá jako memoriál. :-)

zana 19.9.2007 17:58

Re: Re: Re: Re: Re: ZOO

Zdeni!!!!8-o8-o, ty něco významnýho slavíš;-D, přiznej seR^!!!!

Jestli se nepletu, tak přeju hodně zdraví tělesného i duševního a dobře to slavení přežij;-DR^R^R^VVVV

Ap 20.9.2007 6:29

Re: Re: Re: Re: Re: ZOO

Tak vše nejlepší a na sobotu pevné nervy a dobrou náladu!!!R^V

Myš 19.9.2007 12:10

Re: ZOO

Určitě fotit budu a myslím, že Veram a ostatní také. Povídání na sebe nenechá dlouho čekat. Dítka jsem předala rodičům a připomněla všechno potřebné a teď ať si nedočkavců užívají rodiče ;-).

LFSH 19.9.2007 13:31

Re: Re: ZOO

Zítra by se mělo trochu oteplit a svíti sluníčko - tak budete mít skvělé počasí.R^

Olčava 19.9.2007 19:47

Re: ZOO

Chi chi, to jsou tedy starosti, to tě Myško lituju. Dostala jsem se k počítači až teď, ještě jsem nic nečetla, jen to Myší hlásání. Moc se těším, že vás všechny uvidím aspoň ráno. A teď už zase pádím, snad se ke čtení ještě dostanu, asi někdy v noci.

Bláža 19.9.2007 9:42

Felixi

jsi moc pěkný kočičák a jestli se rád chováš, tak bych si tě klidně pochovala, naše Máří totiž chovací moc není :-)

LFSH 19.9.2007 10:07

Re: Felixi

Felix se rád chová, ale chovající nesmí sedět, musí stát nebo ještě lépe chodit. (Upozorňuji: na delší chování je těžší!)

Bláža 19.9.2007 10:22

Re: Re: Felixi

Jo ták! Takže chování s vyhlídkovým letem! No prosím, je to požitkář!;-D

LFSH 19.9.2007 10:26

Re: Re: Re: Felixi

Kdyby jen to. Po oslovení Vaše kocourstvo je nutné mu vykat!! a pokud člověk nedodává dostatečně rychle piškotky, skončí pokousaný a poslintaný. ;-D

Medvídek 19.9.2007 10:38

Re: Re: Re: Re: Felixi

A neslituje se ani když se mu řekne "Mračte mlaskavě posečkat mylorde než, ó já nehodný lenoch, dosprintuji do spíže pro dalších desettisíc piškotků." ?;-D

LFSH 19.9.2007 10:42

Re: Re: Re: Re: Re: Felixi

Felix při prvním zaslechnutí zarachtání krabičky provede velký skok, jako přistávací plocha mu slouží osoba držící krabičku, a pak požaduje okamžitý a nepřetržitý přísun, výmluvy ho nezajímají. ;-D

Medvídek 19.9.2007 10:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Felixi

No jo, máte holt těžkou službu.;-D

terra-san 19.9.2007 10:39

Re: Re: Re: Re: Felixi

Jeden sibiřský kocour (mimochodem nádherný kousek barvy "Něvská maškaráda") nejlépe slyšel na oslovení Vaše Vysokoprevoschoditělstvo, ale to chtělo trochu jazykového cviku. Když to náhodou zaslechla návštěva, buď spadla smíchy pod stůl (já), nebo začala přemýšlet, jak společensky co nejpřijatelněji zavelet k odchodu z té podivné domácnosti...:-) 

MaRi 19.9.2007 10:42

Re: Re: Re: Re: Re: Felixi

;-D 

Medvídek 19.9.2007 10:43

Re: Re: Re: Re: Re: Felixi

Můj oblíbený kocour je Behemot alias Kňour, postava to z románu Mistr a Markétka. Ale netuším co je za rasu.:-) 

LENKA S 19.9.2007 11:40

LENKO-BLÁŽO,

ČETLA JSEM TVÉ UPOZORNĚNÍ  A NA HADOPASI JSEM  MRKLA HNED A NĚCO MÁLO PŘIPODOTKLA. DOUFÁM, ŽE ADRESUwww.hadopasi.org,ZNAJÍ I  NIOVÍ ZVÍŘETNÍCI. PŘIPOMNĚLA  JSEM JI JEN PRO JISTOTU  TÁPAJÍCÍCH  NEZNALCŮ.

Medvídek 19.9.2007 9:35

:o))

Prosím vás lidi já se v kočkách nevyznám, "český mourek" to je fakt existující rasa, nebo je to fór ?:-)

LFSH 19.9.2007 10:09

Re: :o))

Český mourek je kočičí varianta vetaje. ;-) Někdo by možná řekl obyčejná venkovská kočka (podobně jako vetaje nazývajími obyčejnými vořechy), ale Felix (i Sisinka a Hugu a další) přece vůbec nejsou obyčejný.

terra-san 19.9.2007 10:34

Re: Re: :o))

Medvídku, evropské krátkosrsté kočky (což je úřední označení plemene) se vyskytují v tzv. plných barvách (černá, modrá,červená, krémová) + bílé, želvovinové (kombinace ploch černé a červené) nebo s kresbou, a ta může být mramorovaná, tečkovaná nebo tygrovaná. Takže mourek jako Felix by nejspíš byl želvovinový s tygrovanou kresbou:-). Ale to platí pro chovy a tedy evropské kočky s PP (Evropská organizace chovatelů koček FIFe toto plemeno uznává), jinak je český mourek opravdu kočičí varianta vetaje, a je jich popravdě řečeno nejvíc, klasický chov evropských krátkosrstých koček není zdaleka tak rozšířený, jak by to mohlo vypadat. Tolik alespoň stručně ze základů "kočkologie". 

Medvídek 19.9.2007 10:41

Re: Re: Re: :o))

Hu, to je fakt věda. Díky moc.:-)

Jana Bu. 19.9.2007 12:07

Terro, pro zajímavost -

já žiji v domnění, že ne každá domácí kočka je evropská krátkosrstá - evropanky mají svůj standard, který musí splňovat a tak do např. experimentálního chovu se nehodí všechny kočky. A barva se určuje stejně bez ohledu na to, jestli je s PP ne? Tím se nechci hádat, spíš mě zajímá, jestli to mám zafixováno správně či ne.

terra-san 19.9.2007 12:50

Re: Terro, pro zajímavost -

Jasně, JanoBu. - je to tak, jak píšeš. Ne každá kočka venkovská je kočka evropská krátkosrstá, většinou jsou to všemožní kříženci (vetajové - proč by kočky nemohly mít taky své "vesnické tajemství",ne?). Proto jsem se pokusila zdůraznit, že to, co píšu, platí pro ty "uznané" - se standardem. Barva je vždycky tak trochu otázkou fantazie toho, kdo kočku popisuje, i když u těch "urozených" by si neměl moc vymýšlet a měl by se držet právě těch vyjmenovaných, standardem uznaných barev a jiné do chovu nepřipustit. Ale jak má člověk popsat třeba zjevně nestandardní číču, která má očividně mezi předky habešana nebo siamáka, přes jednu generaci se tam mohl vyskytnout i peršáček... Výsledek? Polodlouhosrstá kočka štíhlé tělesné stavby s úzkou trojúhelníkovitou hlavou,modrýma očima,  barvy krémové, a dalo by se říci akromelanická, tedy s tmavě hnědými až černými tlapkami, ušima a koncem ocasu. Jenže tahle kočka nemá uvedené části těla černohnědé, alébrž tygrované... Takže zase jednou je každá teorie šedá... :-) 

Zdena b.p. 19.9.2007 13:12

Re: Re: Terro, pro zajímavost -

Tak se konečně mohu dotknout klábosnice a hned je tu tak náááádherné téma. Kočky mne nejvíc pobavily tím, že milým  genetikům zamíchali v teorii. Klonovali číču a ona se jim odměnila kotětem jinak zbarveným :-D:-D:-D. A páni vědcové mají hned záhadu.

LFSH 19.9.2007 13:25

Re: Re: Re: Terro, pro zajímavost -

Ono vůbec spojení vědci - kočky - geny  nabízí zajímavé situace. Děda dodnes vzpomíná, jak nějaký výzkumný ústav sháněl inzerátem trojbarevného kocoura. ;-D

Jana Bu. 19.9.2007 16:42

Re: Re: Terro, pro zajímavost -

Dík za odpověď. Jo, občas mi přijdou pod ruku (či do depozita :) tak zajímavě zbarvené čičiny, že i dlouholetí chovatelé mají problém s určením ;-)

JanaBa 19.9.2007 11:07

Re: Re: :o))

Já bych je po vzoru vetaj nazvala veko(venkovská kočka):-)

LFSH 19.9.2007 11:10

Re: Re: Re: :o))

To by si to někdo mohl splést s pečivem zvaným veka.