21.9.2021 | Svátek má Matouš


Diskuse k článku

PORTRÉT: Felix

Jmenuji se Felix a jsem roční nekastrovaný kocour rasy český mourek. To, že patřím do druhu kocour domácí šavlozubý, jste určitě všichni poznali sami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
RenataE 19.9.2007 22:43

OT ale musím se podělit

Byla jsem dneska na prezentaci psacího náčiní Parker, Waterman a Lamy. že jsem tam na vlastní oči viděla plnicí pero za 378 000,- je zcela vedlejší. Hlavní je, že nás pozvali i na prohlídku Obecního domu - a to bylo úžasné. Provázel nás velmi zasvěceně jeden ze zaměstnanců a nebyla to taková ta prohlídka vpravo hleď-vlevo hleď. Ze zajímavostí, které jsem si zapamatovala -  ve třetím suterénu jsou tři studně, napájené studenou vodou z Vltavy. Od vody se ochlazuje vzduch, který se rozvádí po celém domě. Jedna z podmínek pro stavební povolení byla staticky zajistit Prašnou bránu, na místě Obecňáku totiž původně byly zbytky hradební zdi, které bránu jistily. A tak byl zbudován opěrný jakože gotický můstek, který obě stavby spojuje. Hlavice sloupů tohoto můstku mají ovšem secesní výzdobu:-)

Dede 19.9.2007 22:53

Re: OT ale musím se podělit

Páni Renato, to bych si také nechala líbit, takovou prohlídku. Hlavně ty studně by mě zajímaly! Obecný dům je velmi krásný a Praze sluší...:-) 

RenataE 19.9.2007 23:00

Re: Re: OT ale musím se podělit

Bohužel až ke studním jsme nesešli, ale bylo to opravdu nádherné. Byli jsme na primátorském balkónu (to je ten velký v průčelí), v sálech známých i méně známých, v saloncích, restauracích.... Řemeslná úroveň je fantastická, hlavně pasířina a keramika - jak originály, tak kopie. Dva historické výtahy jsou z Ringhofferovky (vyráběli tramvaje) a taky jsme se dozvěděli, že Ringhofferovic tramvaje měly doplňky z exotických dřev (okna, ostění a tak) a ty výtahy jsou taky takové:-) Jsem toho plná, ale na Rozcestník to není, nemám fotky (já trubka) a moc bych toho musela vynechat.

zana 19.9.2007 23:06

Re: Re: Re: OT ale musím se podělit

Renato, nééé, napiš to!!R^ Nebo to zapomeneš a to by byla škoda. Fotky halt budou jen zvenku, klidně ti to vyfotím, jestli chceš.

Před časem jsem absolvovala tu obyč prohlídku pro kaštany a i ta byla úžasná, takže tohle muselo bejt prostě super.

RenataE 19.9.2007 23:17

Re: Re: Re: Re: OT ale musím se podělit

No dobře, tak já se nad tím zamyslím:-) Nějaké fotky přece jen mám, kolegyně foťák měla, ale přišla jsem na to až pozdě.To abych se zamyslela rychle, protože - jak jsi správně řekla - jinak to zapomenu;-D

P i t r ý s e k 19.9.2007 23:19

Re: Re: OT ale musím se podělit

 Já znám obecňák jen kam může veřejnost a filmuo něm v telce. Je opravdu krásný a při prohlídce bych měla oči navrchhlavy8-o8-o.

Prosím Dede, došlo? Pořád mám připomínky v nevyžádané poště a tak tuším, že to není v pořádku. 

Dede 19.9.2007 23:26

Re: Re: Re: OT ale musím se podělit

Nic nemám a spamy jsem kontrolovala... prosím, ještě jednou, ano? Budu hlídat :-)

P i t r ý s e k 19.9.2007 23:46

Re: Re: Re: Re: OT ale musím se podělit

:-/uuuuuuuf, to je smůla. jdu na to:-) Raz, dva fčíííl!!