26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

PSI: Jak si vybrat plemeno psa (1)

Lidé si pořizují psa buď za nějakým účelem, nebo jako společníka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Yga 23.3.2020 9:17

Parkrát jsme byly s Terkou a Brooke na cvičáku, kde se zaměřovali především na stopování s vlčáky a měli s nimi moc dobré výsledky. Jeho šéf nám ukazoval fenu, která byla několikrát mistrem republiky ve stopování, a pravil. "Je to zlatý pes. Když cvičíme stopy nebo jsme na soutěži, nic ji nevyruší... ale jenom skončíme, tak si moc dobře vzpomene, kde ten zajic panáčkoval a zmizí v dál. Nic nepomohlo, je to prostě v ní! Naštěstí neloví, jenom se žene po stopě. Už jsem rezignoval..." Tož tak.

D. Ruščáková 23.3.2020 9:38

Ach ano, věřím, že bychom s tím člověkem měli mraky společných příhod! :D

E. Zvolánková 23.3.2020 7:24

Krásné pondělí všem. Evi, moc hezky jsi to vystihla. Tohle téma by se mělo čas od času objevovat pravidelně, protože lidem se to musí pořád dokola připomínat a omílat, že nad výběrem psa se musí přemýšlet. Já kdysi napsala povídání "Pro koho se hodí střední knírač", protože mě kdysi trochu naštval jeden známý, který o nich prohlásil, že jsou nevychovatelní a pitomí, a to je z toho důvodu, že jich pár znal, ale bohužel byli všichni v držení někoho, kdo si s nimi neuměl poradit...prostě si špatně vybrali pro sebe psa, co se pro ně nehodil....

U nich taky člověk musí počítat s tím, že mají tu vrozenou ostražitost a samostatnost v některých ohledech, co jim nikdo neodpáře.

Jinak jsem si při čtení vzpomněla na Rexíka. To byl přerostlý vlkošedý NO mého mužského, když jsme se poznali, měl ještě krásně rovnou záď...no prostě pan pes. Hodný, stopro poslušný, domácí kočky a slepice po něm mohly rajtovat, i když odpočíval. Ale jak přelítla slepice od sousedů, nemilosrdně byla skolena, oškubána a na místě sežrána, zůstal jen zobák :-)) Jinak byl Rex zlatíčko a mazel největší. Ale zároveň i velký hlídač. Toho, koho dobře znal, pustil do baráku i bez vědomí domácích, ale když se jednou nemohl dozvonit chlápek, co přivezl uhlí a zjistil, že je odemčeno, tak to chtěl jít dovnitř říci...Rex ho doprovodil v klidu až ke dveřím do domu, ale tam se postavil proti němu, skočil mu předníma nohama na ramena, a jak byl veliký, vrčel chlapovi do ksichtu. Chlap ječel "pomoc", vyběhl tchán, Rexe odvolal, ten zavrtěl ocasem a šel si po svém. Chlap si prý sednul na zadek a chvíli rozdýchával. To kolem něj už ale Rexík chodil naprosto v pohodě. Byl tam přece páníček a už si to řešil sám :-)) Rex byl taky pan pes.

Z. Jenny 23.3.2020 7:03

Mýmmživotem prošlo hodně různých psů s PP i bez(nalezenců).Největší dojem na mne zanechal pes JarkyF.Nasťa,moskevský strážní pes, který umí sám vyhodnotit situaci,když je třeba. Náš nalezenec kokr Daník jí v nestřeženém lidském okamžiku vlezl do její misky a Nastěnka to k údivu JarkyF.vyhodnotila jen na zdvižené oko a ukázání bělma,to vše v klidu v leže. Myslím, že měl ten blbánek náš velké štěstí a já to do dnes vidím.:-) Jinou kapitolou byly naše boxerky,jak hrozně působí na neználky,tak s největší vehemencí umí člověka umazlit do bezvědomí,včetně jeho přátel ale když je zle i ony to uměly vyhodnotit.

A. Bytová 23.3.2020 11:57

Asi si Nasťa říkala - no, drzý to je teda, ale malej a holt nalezenec..., tak ať si dá. :D

Z. Jenny 23.3.2020 18:41

:-)

Z. Xerxová 23.3.2020 6:52

hezké pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

Moc pěkně napsané povídání o základním dělení psů. Bohužel stále ještě většina lidí si psa vybírá podle vzhledu a módnosti - a ne podle povahy plemene a jeho ovladatelnosti a podle svých časových a fyzických možností...

jen my tam žádnou fotku nedodali a jsme mezi autory snímků

Z. Lika 23.3.2020 7:22

Pardon, mám vás v databázi a budete v 2. díle :)