6.5.2024 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

PŘÍRODA: Vistáriovník naposledy

...ale moje vistárie naposledy určitě ne

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jajka 18.5.2022 17:52

...průklest...

Š. Matyášová 18.5.2022 6:56

zelené ruce a jsme ráda, že genofond zachován...

po letošné sezoně nabízím cibule žlutých a vínových tulipánů, keříky pivoněk, astry a jinou květenu...místo odběru - Ronov n/D, případně odvezu do Pardubic, Chrudimi...

Z. Lika 18.5.2022 6:47

Taky mě napadlo, že smíchovské vistárie mohou přežít a možná nové majitele překvapí, odkud se vynoří.

Určitě je prima, když se odnože takhle chytí - přece jenom má člověk zažitou tu krásu a mohutnost a tu spoustu let s ní... Ten váš nový dům určitě obroste a zaroste a budete jako u Hobitů :-)

M. Skálová 18.5.2022 6:44

My jsme rekonstruovali barák v roce 2001 až 2 a s vistarii jsme se rozloučili. Asi za šest let se objevila, začala růst a za čas i kvést a teď ji máme plný balkon.

A trubače se nemůžeme zbavit, vyráží i tam kde nikdy nebyl.

Z. Jajka 18.5.2022 17:59

Z toho mám obavy, bude zkraje v květináči a pak asi dostane místo za plotem. Radikální řešení je uříznout u země a pahýl namazat (někdy i opakovaně) koncentrovaným roundupem, ale to není řešení k omezení. To je návod na totální likvidaci...

Z. Xerxová 18.5.2022 6:21

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

je krásné, když tvoje kytičky šly s tebou. Do nového. A vistárie je úžasná. A co víš, třeba v zemi a stavebním binci přežije i rekonstrukci... a nebudou jen nové rostlinky, ale vstane i stará bojovnice...