17.10.2019 | Svátek má Hedvika


Diskuse k článku

KOČKY: Jen sedm měsíců

mě dělí od chvíle, kdy jsem se koncem května ujala Šišky/Rozárky...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 25.1.2018 12:00

Re: Jitur

....neumím představit, co se takovému zvířátku honí hlavičkou, když zůstane samo v bytě s mrtvou paničkou....

přesně nad tímhle jsem taky přemýšlela. navíc v její situaci, kdy už tak měla za sebou dost a nestihla se z toho dostat.

Jsi fakt moc hodná, žes jí dala domov, lásku a zázemí.

Z. Jitur 25.1.2018 9:23

Re: Jitur

Díky, první článek jsem psala s neskutečnou zkušeností, že bychom se byli málem do bytu Marušky pro Šiši vůbec nemuseli dostat a ona by tam zůstala opuštěná, odsouzená k smrti hladem a žízní. Navíc si vůbec neumím představit, co se takovému zvířátku honí hlavičkou, když zůstane samo v bytě s mrtvou paničkou. Přemýšlela jsem i nad tím, zda o nemoci srdíčka, plic - předchozí majitelé nevěděli a jestli třebas i pro náklady s tím spojené, nezkončila Rozárka na ulici.

Druhý se psal hodně těžce, ale "vypsat se" ze smutku přece jen pomáhá

Z. Jitur 25.1.2018 9:03

Re: Milá Jitur, máš zlaté "kočičí" srdce

Díky za příspěvek, Maričko,

pamatuji se na Tvé vyprávění o Lucky a jejím astmatu. Ano, také jsem to věděla, že je pozdě, ale říkala jsem si, co když "oni" přece jen ještě něco zmůžou, abych nevynechala žádnou možnost, že se ještě něco dá udělat.

Z. Jitur 25.1.2018 9:00

Re: Jitur,

Díky, doufám, že byla šťastná.

Z. Jitur 25.1.2018 8:58

Re: Milá Jitur,

Díky!

E. Šusová 24.1.2018 22:19

Jitur

až dneska jsem četla předchozí vyprávění a spolu s dnešním článkem , ač je to oboje smutný čtení, tak chci moc poděkovat. Za Tvou přítelkyni lidskou a posléze i za přítelkyni kočičí, kterou se stala RozárkaVěřím že ani jeden článek se Ti nepsal lehce, mám tu mokrý oči. Je moc a moc dobře, že Rozinka mohla být u Tebe v teple skutečnýho domova. Přestava, že by umřela v bytě sama, hladová, bez vody..., nebo skončila osamělá na ulici , nebo v útulku, po ztrátě nového domova, paničky a nemocná.......... hrozná představa. Ještě jednou díky moc.

M. Crossette 24.1.2018 17:48

Milá Jitur, máš zlaté "kočičí" srdce

Je to smutné čtení a pro tebe to bylo jistě i smutné psaní. Šiška byla krásná kočička a prožila si toho hodně. Ale připomínej si, že u tebe nakonec a konečně přeci jen našla hřejivý - ač příliš krátky - domov. A nejen to, vždyť tys ji bezesporu zachránila život! Bez tvé vytrvalosti by po smrti Marušky určitě umřela hlavy v zapečetěném bytě. Jo, také jsem zažila podobný konec u naší mladičké kočičky Lucky. Také, když jsem s ní v náručí nasedala do auta, věděla jsem, že na veterinu už vezu mrtvou kočku. Přesto jsem tolik doufala, že se ji veterináři třeba ještě podaří oživit. Bohužel, jako v tvém případě, také jen moji smutnou doměnku potvrdil. Lucky měla astma a vet tenkrát neříkal nic o vodě na plících, Takže nemyslím, že tvoje Šiška-Rozárka také měla astma. Moc hezky jsi se s ní článkem rozloučila a fotky tvé zvířecí domácnosti jsou moc povedené!!

MMCH, nejmenovala se Šiška první žena Karla Svobody? Tedy on jí tak říkal.

A. Lex 24.1.2018 17:29

Jitur,

dala jsi Šišce kráné poseldní měsíce, dožila svůj kočičí život důstojně. Kéž by takhle mohly dožít všechny kočky! Nemoci jsou moc zlé, jak u zvířat tak u lidí.

Z. Vave 24.1.2018 16:41

Re: hezký den

Držím palce, aby se rodiče z virózy brzo dostali. Je ošklivo a řádí nejen pravá chřipka, ale i ostatní chcípy. :(

Z. Vave 24.1.2018 16:36

Re: Milá Jitur,

A ještě jsem chtěla napsat, že je moc dobře, že má Rozárka-Šiška svůj vlastní článek-pomníček.

Z. Vave 24.1.2018 16:35

Re: Milá Jitur,

Jsou bytosti, které nám projdou životem jen krátce, přesto to má pro nás hluboký význam. A někdy na to ani nepřijdeme, jaký vlastně.

L. Bláža 24.1.2018 15:35

Re: Jitur,

No úplně jiní :))

Z. Jitur 24.1.2018 14:53

Re: ach bože ne

Ještě k Tvé poznámce o fotkách. Jednou jsem takhle procházela Havelský trh a všimla si u jednoho stánku kreseb zvířat, optala se prodávající paní, zda nemá ke koupi také obrázek westíka, a od té doby se datuje moje "známost" s paní malířkou - mám už od ní velice pěkně namalovaného podle dodaných fotografií Scottyho, Ozzyho, gorilku Moju a dnes si právě jdu vyzvednout obrázek Šiši. Pokud byste měl někdo zájem, mohu předat kontakt

T. Zana 24.1.2018 14:51

Re: hezký den

Moc držím palce a myslím na vás!

T. Zana 24.1.2018 14:50

Re: Milá Jitur,

Určitě je lepší samostatný článek. Může se stát, že to někoho postrčí správným směrem a pomůže to.

Z. Jitur 24.1.2018 14:49

Re: Milá Jitur

Šiška, Šušu, Šiši, Šišinka, ale i Rozárka, Rózka, Rózinka, Rozára, "Rouz" - myslím si, že se naučila slyšet na Šišku, ale nejspíš jí bližší byla Rozárka

Z. Jitur 24.1.2018 14:47

Re: ach bože ne

Bedo, víš já nevím, možná se raději na vet poptat - vždycky říkám, raději dvakrát zbytečně (to už jsem tvrdila u dětí), než aby mi řekli, kdybyste byla přišla dřív... jako laik můžu těžko vědět, jaké příznaky k čemu patří a jak jsou nebo nejsou závažné. Ono to u Šiši opravdu laicky vypadalo, že kašle, nebo že se snaží něco odkašlat. Ale správnější by asi bylo říct, že vlastně spíš než něco vypudit, se snažila nadechnout, lapala po dechu. I já mám teď tak trošku dilema - s Maggie - ona už také několik let má permanentně ulepenou levou nosní dírku takovou hustou žlutozelenou rýmou. Buď se dírka zalepí, nebo jí tam trčí bublina nucle, nebo si odfrkne a nudle odletí a přilepí se na to, co je nejblíž - stěna, polštář, moje vlasy... :-) Díky téhle dlouhotrvající rýmě jsem odkládala pravidelné roční přeočkování - protože rýma byla výraznější, pak po několika týdnech méně, skoro žádná a když už jsem se chystala přeočkovat, znovu rýma. Když už to takhle šlo víc jak rok a bylo nutno očkování absolvovat, jakoby nikdy očkovaná nebyla; rozhodla jsem se nejprve vyléčit rýmu. Ale ouha, antibiotika nejspíš zabrala, jenže také nejspíš v tělíčku nastartovala nějaké jiné procesy, Maggie zhubla, přestala skoro žrát, dostávala kapačky a vypadlo to, pokud by se nelepšila a opět nezačala jíst až na eutanazii. Naštěstí se po několika dnech zlepšila - od té doby jí od nosu lítaj nudle, ona občas také tak odfrkává - podobně jako Šiši - a já to neřeším, protože jinak je v pohodě. No ale v téhle souvislosti zvažuji, zda s ní přece jen na vet nezajdu...

T. Zana 24.1.2018 14:47

Milá Jitur

Bylo to krátké, co jste s Rozárkou (mně se víc líbí Rozárka :-) prožily, ale dala jsi jí péči a lásku.

Z. Jitur 24.1.2018 14:28

Re: Jitur,

-sphynxové, jsou úžasní, co? Jiní, než ostatní kočiny

O. Joklová 24.1.2018 13:38

Re: ach bože ne

P.S.

Myška taky občas zcela bez příčiny lehce pokašlává (jako kousek níž píše i Bláža), trochu začínám ztrácet klid, myslíš že bych s ní měla dojít na veterinu???? jinak jí absolutně nic není... i na to astma co bylo u Maričky už jsem pomyslela, a teď že by ještě srdíčko???? začínám být docela nervózní :-(((((

O. Joklová 24.1.2018 13:35

ach bože ne

když jsem uviděla, že je článek o Šišce (Šiška je úžasné jméno, moc se mi líbí, nejspíš jsem to psala už u minulého článku), měla jsem velkou radost a když jsem si prohlídla fotky (vždycky dřív koukám na fotky než čtu), tak to už jsem se nadchla a těšila se, jak budu jednotlivé fotky komentovat

když jsem se ale pročetla k tomu, co se stalo, zbytek jsem už dočetla v slzách - bylo to jen včera, co jsem obrečela jinou kočičku, Ebinku od lucYnky, kterou jsem měla moc ráda a chodila jsem ji venčit (ona krásně a šťastně chodila na vodítku)

ale stejně ty fotky vyzvednu, buď ráda že je máš a že nad nimi můžeš na Šišku zavzpomínat... byla to moc krásná kočička, měla takový milý obličejíček a trochu statnou postavu, takové kočičky já mám moc ráda... řekla bych, že je s ostatními zvířátky docela blízko sebe, to znám mnohem horší případy... na tom škrabadle jak kouzelně uklání hlavičku a při vaření je totálně boží, mně na lince asistovala Nýna a moc mi to chybí... tři strategicky rozmístěné kočky se mi moc líbí a s Ozzym už jsou úplně natěsno vedle sebe

jsi moc hodná, žes po odchodu kamarádky vzala Šišku k sobě a věnovala jí šťastných sedm měsíců života (u nás první Zuzanka šťastně prožila pouhých 105 dní)... a jsem ráda, že tě syn stihl vzbudit, takže Šiška nezemřela sama, ale v tvé náruči - díky ti za ni, i za tento pomníček pro ni!!!!! (srdíčko)

L. Bláža 24.1.2018 13:33

Jitur,

jsi hodná, že ses o Šíšu postarala.

Připomíná mi to velmi projevy naší Mařenky, která taky divně kašlala asi od 6 let, ale na nic vet nepřišel a onemocněla nakonec s ledvinami.

A koukám, že máš taky sphynxe, to jsem nevěděla, že je nás tu víc. :)

Z. Jitur 24.1.2018 12:58

Re: Milá Jitur,

odpověď - Janaba, Rgova - :-)

-to že si vezmu Rozárku k sobě bylo dohodnuto dávno, dávno předem, de facto již u Šišky II. Rozárka byla v pořadí Šiši IV. Takže zpátky do útulku nebylo vůbec na pořadu dne.

Díky všem za krásné komentáře...

Opatrný výraz - to asi přesně vystihuje, ona nejspíš vědoma si svého zdravotního stavu, při všem, co zažila (a co ještě dávno před vlastně my nevíme), dost zkoumala pohyb kolem sebe

Z. Jitur 24.1.2018 12:54

Re: Rozárka dopadla dobře

Pusinku Suzince a Myšánkovi :-)

A. Rgova 24.1.2018 12:53

Re: Milá Jitur,

Janaba to píše moc hezky. Tak to je.

Srdíčko Rozárku zlobilo už dlouho. Je báječné, že měla u Tebe na spoustu dní svý doma. Těžko jsi mohla udělat víc. Děkuju Ti.

Moc krásná kočka, na fotkách má takový opatrný, ale zvědavý výraz .

Z. Janaba 24.1.2018 11:53

Milá Jitur,

díky za Rozárku, že jsi ji nevrátila zpátky do útulku, ale přidala ke své smečce. A konec jejího krátkého života u tebe? Myslím, že bych také ráda zemřela na prsou toho, kdo mě má rád.

Z. Lika 24.1.2018 11:53

Rozárka dopadla dobře

Užívala si tepla a dostatku a spousty mazlení.

Jsem ráda, že jsi napsala, co jí vlastně bylo a jak se to projevovalo, a jak jste léčili - jsou to užitečné informace pro každého, kdo pečuje o kočku.

Také je mi to líto, hned musím jít poňochňat ty svoje :-)

Přeji všem u vás hodně zdraví!

Z. Jitur 24.1.2018 11:25

Re: Milá Jitur,

to je mi líto, Vave, já jsem Lice psala hned, jak se to stalo, jestli mám dát vědět Zvířetníkům, když jsem předtím psala, jak se ke mně Šiši dostala - ale nechtěla jsem to dát jako O. T. ke článku někoho jiného, protože by to mohlo strhnout pozornost jiným směrem, a tak jsme se dohodly, že napíšu tenhle samostatný článek jen o a pro Šiši. Sice jsem na ni ještě nebyla nějak zvlášť fixovaná, ale i tak jsem z toho stále vedle a pořád o tom přemýšlím

Z. Jitur 24.1.2018 11:23

Re: Milá Jitur,

jj, jen mne trápí, že to nebylo na delší dobu, nemyslela jsem, že to bude jen tak "krátce"

Z. Vave 24.1.2018 11:12

Milá Jitur,

dopřála jsi Rozárce-Šišce sedm měsíců pokojného života s láskyplnou péčí. Děkuju Ti za to i za napsání tohoto rozloučení. Jsem nějaká rozhozená, tak mě hodně rozlítostnilo.