29.2.2020 | Svátek má HorymírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POZNÁMKA NA OKRAJ: Co mám teď v hlavěŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 48, poslední: 5.12.2018 22:18, přehled diskusí

Milá Yvetko,:
Autor: Z. Vave Datum: 5.12.2018 22:18

četla jsme už ráno a teď znovu, skvěle jsem se pobavila. V létě jsme si na koupališti taky chtěli půjčit tento vynález, ale nikdy jsme neměli štěstí, vždycky byly všechny v provozu. Teď vidím, že nad námi (nade mnou) někdo držel ochrannou ruku. :)

Milá Ygo,:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.12.2018 18:37

dnes jsem tu pozdě. Jsi prostě devil ! Pamatuj, že na ilnlajnech jsou nepříjemné úrazy ale zase s podporou, třeba chodítkem na kolečkách ,před sebou by to mohlo jít dobře! :-)) Nedej se !

Jeníkovi bych ty chorvatské libůstky ponechala.

Re: Milá Ygo,:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 19:32

Ále já mu to přeju, i když on vždycky toužil po windsurfingu (:o))). Naštěstí poté, co jsme pozorovali jistého Poláka, který se během celého týdne ani na to prkno nepostavil, ač se o to snažil denně, ho to přešlo (:o)))

Re: Milá Ygo,:
Autor: M. Crossette Datum: 5.12.2018 20:03

ty YGO, tedy dovedeš (jako vždy) rozesmát - nejprve to "Z dálky, ale i z blízka jsem vypadala jako oživlý větrný mlýn posazený na válečkových ložiscích......" :), a teď "pozorovala jsem jistého Poláka..." :)))jsem se tu zase smíchy zakuckala :)))

Inlajny jsem též vyzkoušela. Bruslení na ledě od dětství miluji, tak když pak v Am. mě jedna kamarádka pozvala do haly na kolečkové, také jsem si řekla "to zvládnu levou zadní". Jenže jsem rychle zjistila, že na 4 kolečkách je manévrování úplně jiné, moc mi to nešlo a měla jsem pocit, že je to ještě víc o hubu než začínat na ledě. Seknout s sebou na tvrdou podlahu bolelo víc než na ledě (nebyla jsem tolik postrovaná). Byl to můj první a také poslední pokus. Když přišly do módy inlajny , s manželem (také skvěle bruslil) jsme neodolali a zakoupili je. Na nich nám to oběma šlo dobře, jenže nějak jsme neměli v blízkosti dost příležitostí a "dojíždět se projet" nás jaksi brzy omrzelo. Ale těch několik ježdění jsme si docela užili.

U fotek jsem se také skvěle bavila jak pohledem, tak tvými trefnými popisky. Vítězí ta "A jestli chceš, klidně ti předvedu na té fošně aj kotrmelec!" :))) Prostě jste jasně skvělá(rozvětvená)rodina, v níž nikdo nikdy žádnou srandu nezkazí. To se pak takové dovolené musí zaručeně vždy vydařit. Všem vám přeji mnoho takových dalších.

Re: Milá Ygo,:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 20:21

My se prostě máme rádi ... a máme stejný smysl pro kraviny (:o))).

Jó, inlajny,:
Autor: Z. Matylda Datum: 5.12.2018 14:01

na těch jsme občas jezdila, když byly děti malé, dneska už mě to nějak netáhne :) Jezdívali jsme na opuštěné zavřené silničce, přes trávník tam pak vedla šalinová trať. Spokojeně jsem si jezdila a jednou jsem dostala geniální nápad nadskočit- a přistála jsem rovnou na zadku. A zrovna jela kolem šalina a ohlídli se v ní úplně všichni :)

Re: Jó, inlajny,:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 15:12

To jsou ty drobné radosti života - vidět, jak s sebou někdo kecne na zadek! Ale to se určitě ohlídli proto, že jsi byla mladá, krásná a šikovná ... ne že by se od té doby něco změnilo!

Re: Jó, inlajny,:
Autor: T. Zana Datum: 5.12.2018 17:39

Ehm, pardon za tu asociaci, ale vzpomněla jsem si, že nejčastěji u nás inlajnisty potkám v blázinci :-))

Ono se tam moc pěkně jezdí...

Re: Jó, inlajny,:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.12.2018 18:23

:-)))

Ygo, fotkama:
Autor: M. Beda Datum: 5.12.2018 12:52

z pedlbórdu jsem se dostatečně bavila už včera, dnešní inlajny dílo "zkázy" dokonaly a já se tu chytám za břucho - ale máš pravdu, vypadá to taaaaak snadno, když na to koukáš

já jsem za školních let vyzkoušela (rekreačně) snad všechny existující pohybové disciplíny (akorát snowboard tehdy neexistoval a mně dělá nějak divně už jen ta představa, že máš ty nohy napevno připoutané k sobě v jednom daném postoji), a nafoukaně si myslím že jsem pohybově docela nadaná, vlastně s ničím jsem neměla problém

inlajny jsem měla možnost na půjčených zkusit jenom jednou a je mi to trochu líto, i když výsledek nakonec nic moc nebyl... teda jela jsem docela dobře, no ale zpupnost mi nedala a že si vyzkouším start z kopečku tak jako startují akrobati na lyžích - postavit se bokem ke svahu, ve výskoku se otočit směrem dolů a sjet to... což o to, i jsem se otočila a jela, ale chybka se vloudila v tom, že ten chodníček dolů nebyl vyasfaltovaný, ale z betonových čtverců, takže jak to začalo pořádně drncat, šla jsem na hubu, sedřela si dlaně a jak jsem zjistila za pár let, v zápěstí mám cosik malého zlomené - tož tak :-DDDDD

Re: Ygo, fotkama:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 15:10

No jo, má to tak někdo štěstí, když je pohybově šikovný ... Snowboard taky nedávám, ale Terka na něm jezdila docela šikovně a raději než na lyžích. Říkala, až bude zasněžený Monínec, tak si tam zajede na dopolední snowboardění a mne vezme s sebou ...

Re: Ygo, fotkama:
Autor: M. Beda Datum: 5.12.2018 16:06

tak se potom poděl, jaký to je!!!! teda pokud zasněží :-))))

já bych to i zkusila, na menším svahu na půjčeném prkně, ale já už asi ani nebudu nikdy na horách, tudíž je to šumák :-DDD

YGO,:
Autor: A. Lex Datum: 5.12.2018 12:31

tak ráda bych Tě viděla jako větrný mlýn, jak brázdíš vaší ulicí. Ale stejně jsi dobrá, já bych na inlajny nestoupla ani za nic a to bruslím od ranného dětství, dokonce jsem jako malá chodila do "kraso", na tehdy ještě existujícím zimním stadionu za Lužánkami.

Na pedlbortu bych také pohořela, protože když na rehabilitaci začnu cvičit na velkém bosu,nebo na nestabilní plošině, tak jsem také za větrný mlýn. Halt ty ochablé drobné, hluboké svalečky okolo páteře jsou znát :-).

Re: YGO,:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 15:03

Alex - právě ten paddleboard je fajn v tom, že je dostatečně široký, tudíž stabilní a lze na něm i klečet či sedět. Já zjistila, že nejlépe se mi na něm jezdí v tureckém sedu. Je to fakt sranda ... nevím, možná že na rok se na něj i postavím (vykulený smajlík).

A ještě:
Autor: T. Zana Datum: 5.12.2018 12:15

Pro jistotu znova hlásím, že na Hadech je vyúčtování. Prosím o kontrolu!!!!

Ygo, co dělá chcíp?

Re: A ještě:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 15:00

Ale jo, už to docela jde - už dokonce mluvím jako člověk (:o)) - ještě včera jsem mluvila jako alzák

Ygo..:
Autor: L. Jakovljevičová Datum: 5.12.2018 11:39

já tě prostě miluju :-)) Tvoje povídání mi vždycky zlepší náladu a projasní den! Piš, piš a nepřestávej, všechny nás uzdravuješ, protože smích léčí. A já jsem se dneska (a nejen dneska) dosytosti nasmála.

Re: Ygo..:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 14:59

Děkuju. Je vidět, že cizí neštěstí vždy potěší (:o))).

Re: Ygo..:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.12.2018 18:25

A kdy budou děvčičky, co?!

Re: Ygo..:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 19:28

Ehmm - děvčičky jsou slíbené jinde a znáš to, slibem nezarmoutíš (:o))))).

Brusle:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2018 10:48

prý dělají hezký zadek a krásné nohy - je fakt, že ty bruslařky vypadají vysoké a nohaté, a i když se na tom jakž takž jen štrachá, přece jen to má dost blízko eleganci. Nebýt té tvé zlomeniny, radila bych ti, abys brusle nevzdávala. Je u vás rovinka, a když nebudeš moct, můžeš si lapnout nějakého piciklistu a svézt se v závěsu :-)

Jinak tatínek jako trenér mě zbořil :DD

Re: Brusle:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 11:05

Náš taťka měl vždycky dojem, že jsme sportovně velmi zdatné a že jenom nepřízeň osudu tomu chtěla, že jsme se nestaly mistryněmi když ne světa, tak aspoň republiky (:o))) ... ovšem je blbé, že po nás nikdo nechtěl, abychom reprezentovaly v takových disciplínách, jako je pošupka nebo spojování v begbišu, tam bychom určitě excelovaly.

Tak se aspoň dožil toho, že jedna jeho vnučka byla druhá na mistrovství světa v moderním tanci (myslím, že to bylo v kategorii skupin rock a jazz) a je mi líto, že neviděl vítězit Terku na závodech nebo svoji nejstarší pravnučku se prezentovat jako mažoretku ... to by možná pýchou puknul.

Re: Brusle:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2018 11:08

Když ty úspěchy vidíš ty, vidí je i táta, protože ho kus v sobě máš.

Co je prosím pošupka a spojování (begbiš vím).

Re: Brusle:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 11:18

Pošupka je takový velký obdélník, rozdělený na šest čtverců (většinou namalovaný na málo používané vozovce zlomkem cihle). Ten placatý zlomek se vezme, hodí do prvního čtverce a pak se poskakování a pošupováním nohou postupně dostane do všech čtverců. Ten kamínek či zbytek cihle nesmí zůstat na čáře (to je chyba a nastupuje druhý hráč). No a postupně se hází do všech čtverců. Pak se zabírají domečky a pak se háže zády k obdélníku - prostě klasická hra na půl dne (:o)).

Na spojování v begbišu - prostě pinkáte s badminton takovým způsobem, abys nepřerušil hru a počítáš, kolik "spojení" jste dosáhly (tohle většinou hrají holky). Nad sto je dobrý výkon, nad pět set vynikající. Pak se ještě hrálo na zaháňku, což bylo poněkud akčnější (;o))

Re: Brusle:
Autor: Z. Lika Datum: 5.12.2018 11:38

Tak pošupku jsem neznala, a podle popisu patří k hrám, kdy se cvičí obratnost a síla. No a begboš - nejlíp se hrál v podvečer, kdy přestalo foukat, a hrálo se skoro do tmy. Spíš jsme mastili smeče, taky v dlouhých výměnách. Bylo to moc fajn, díky za připomenutí.

Re: Brusle:
Autor: M. Beda Datum: 5.12.2018 12:55

to máš pravdu Liko, na begbiš je vítr mor :-((((

páni 500, to už je fakt výkon!!!

Re: Brusle:
Autor: Z. Jenny Datum: 5.12.2018 18:27

..... a není něco na yotubu?

Re: Brusle:
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 19:34

Myslím, že nás tenkrát nikdo nenatáčel (:o)))))))).

Uááá, Ygo, tebe je radost číst :-))):
Autor: T. Zana Datum: 5.12.2018 10:05

A druhá radost, když si vohráblo jako já uvědomí, že to není tak docela, že všichni kolem jsou obratné laňky :DD

Úplně to vidím... a vidím svoje příhody, akorát že nikdy (zaplaťpánbu) nezaznamenané.

Brusle nikdy nebyly můj oblíbený sport. U nás moc nebylo kde bruslit, ty dva plácky, co bývaly polité, byli věčně plné a já se bála, že spadnu a všichni na mě budou koukat :P

Dvouřadé jsem zkusila, když jsem teoreticky prováděla na Hradě. Teoreticky proto, že mě přijali jako průvodce, vyzkoušeli a platili. Akorát že nikdy nikdo nepřišel, abych ho provázela. Za ten půlrok, co jsem tam vydržela, byl slovy jeden zájemce :P, toho si vzala zkušenější kolegyně. No a tak jsme se tam bavili po svém (bývali jsme 3 - 4), jednou kolegyně přinesla brusle. Jezdili jsme po místnosti, kde jsme trávili pracovní dobu - docela se divím, že to přežila :-))

Jo, ta fotodokumentace nemá chybu!

Re: Uááá, Ygo, tebe je radost číst :-))):
Autor: Z. Yga Datum: 5.12.2018 10:15

My měli kdysi na ekonomce při závěrečné Akademii (na konec roku se každá třída prezentovala svým uměleckým cítěním) dokonce číslo na kolečkových bruslích - akorát že jsme ho nakonec neukázali, neb se nám ztratil v tom šrumci hudební doprovod ... škoda, měli jsme to báječně nastudované.