20.9.2019 | Svátek má Oleg


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Lex 8.9.2019 20:15

No to jsou mě děsivé zprávy.

Byla jsem celý den pryč, v Domově, kde byla maminka a fotila jsem Pouť. Od rozloučení s maminkou, jsem tam byla poprvé. Už mám status dobrovolníka a začnu zase jezdit pomáhat. Zpočátku jsem byla zaskočena, že tam maminka už není :-( , bylo to zvláštní a nezvyklé. Ale zaměstnanci a sestřičky mne přijali opět mezi sebe :-) . Akorát jsem celá ucaprtaná.

Jo a zajímavost, včera jsem se chtěla přihlásit na Psa z noťasu (Windows 8) a ani ťuk. Takže Android (jsem momentálně na tabletu) se přehlásit dá, ale Windowsy nee.

T. Zana 8.9.2019 20:36

Re: No to jsou mě děsivé zprávy.

To je divné - mně to jde na tabletu i na PC, ale ne na mobilu :P

M. Crossette 8.9.2019 17:31

Tak ještě k Zaninu "uzlu"

Moc pěkné téma. Doma jsme na tom stejně jako ty, jen já vážu jako Franta, manžel jako ty! Když jsem ho prvně viděla provlékat ty dvě smyčky, nechápala jsem, jak si někdo může vázat botu takhle "nešikovně" (a on si myslí to same o mém způsobu). A choť zavazuje takhle nejen boty, ale třeba i nějaké stužky, provázky. Nejprve udělá uzel, pak v každé ruce drží jednu tkaničku, ty tak nějak pomocí palců nadhodí, "opře o stěny" boty a udělá dvě smyčky najednou. Pak je vzájemně provlékne a utáhne. Někdy se mu ale nepovede nadhodit obě smyčky zároveň a nadhazuje znovu. To moje (a Frantovo) vázání se povede vždy napoprvé :) Ale jak manžel, tak i já děláme často ještě ten druhý, zpevňující uzel. Nebo já, když mi po uvázání kličky ještě visí delší kousky tkaničky, tak je provléknu do(pod) vázání v botě. Dělám to hlavně u tenisek, protože jak v nich chodím třeba vyšší trávou apod, často se tkaničky za něco zachytí a klička povolí, nebo se zcela rozváže. ALE vlastně "převazuji" jen vyjímečně, protože všechny troje tenisky, co mám v předsíni jsou uvázané tak (dost volně), že si je nazuji jen pomocí dlouhé obouvací lžíce už zavázané a nemusím se ohýbat !!!

T. Zana 8.9.2019 20:37

Re: Tak ještě k Zaninu "uzlu"

Taková obyčejná věc jako uzel na tkaničkách a co je v tom za různé způsoby :-)

Z. Janaba 8.9.2019 11:11

Trochu pozor!

Norsko je sice daleko, ale jeden nikdy neví. V Oslo umírají psi. Během několika dnů jich zemřelo třiadvacet a to do 24 hodin po prvních příznacích. Jsou hlášeny případy i z jiných oblastí, veterináři neznají příčinu a mají příkaz všechny postižené posílat do vet. nemocnic. Dnešní noc bylo v Oslo přijato pět psů, dva z nich už zemřeli. Veterinární instituty a laboratoře pracují jako o závod a na tiskové konferenci oznámili, že u všech postižených našli dva typy bakterií, ale nejsou ji jisti, že jsou příčinou. Nejsou si jisti ani žrádlem nebo pamlskama, tam zatím nenašli žádnou shodu. Otrava něčím to také není. Doufáme, že zítra si snad už budou jisti víc a budou schopni tomu učinit přítrž. Už aby!

U postižených psů se bez příčiny zhorší celkový stav, zvrací, ale hlavně mají průjmy se spoustou krve. Pokud se rychle nedostanou na kapačku a širokospektrální ATB, rychle umírají. Jsme vyděšení, psa venku nevidět, ven jenom na vodítku, vyhýbáme se jiným psům, zdravíme se na dálku.

Maričko, vás i Bobyho je mi velice líto, kocourka nešťastného! Ale jak vidíš i tady na severu teď hodně lidí truchlí po svých kamarádech. Ach jo!

T. Zana 8.9.2019 11:33

Re: Trochu pozor!

To jsou hrůzy :-((

Snad doktoři na něco přijdou, tohle přece není normální...

Z. Xerxová 8.9.2019 12:01

Re: Trochu pozor!

už o tom vím - Maya už o tom psala předevčírem. Hrůza - hlavně se to šíří rychle...

M. Crossette 8.9.2019 17:12

Re: Trochu pozor!

Tak to je tedy děsné, čtu teď o tom poprvé!!! Není třeba něco silně dráždivého ve vzduchu, nějaký únik plynu či tak? Lidé to necítí, nevadí jim, ale psi to cítí a zabíjí je to? A jsou zasaženi jen psi v Oslo, nebo i jinde v Norsku?

Jinak také Jano děkuji za soucit.

Z. Janaba 8.9.2019 18:53

Re: Trochu pozor!

Začíná se to objevovat i jnde, ale sporadicky a dneska jsem četla o jednom psu ve Švédsku. Prý něco podobného se tu objevilo někdy v osmdesátých letech. Snad ten mor dokáží proboha brzy zastavit. Pokud tedy nebudou muset vyřizovat telefonáty, prý desítky tisíc vyděšených psích držitelů je bombardují dotazy, co, kde, jak. Ale samozřejmě funguje i jpp, což situaci neprospívá. Uvidíme, jestli přijdou s něčím pozitivním zítra.

A. Lex 8.9.2019 7:32

Je mi to líto, Maričko

a myslím na Tebe! Jinak nevím co víc mohu na tu dálku udělat....

Z. Xerxová 8.9.2019 6:17

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Maričko, je mi to moc líto...

Jdeme do hor

M. Crossette 7.9.2019 20:58

smutné OT

Prožíváme velký smutek, umřel nám Bobík. Nemůžeme se z toho vzpamatovat. Vždyť mu v tyhle dny byly teprve dva roky (našli jsme ho před 2 roky koncem října jako 2 měsíční kotě). Přišlo to nečekaně a rychle. Ráno běhal venku, spokojený, hravý jako jindy. O pár hodin později byl mrtvý. Zpětně vidím jedinou změnu v tom, že se ráno nehrnul k talíři s masem jako jindy. Ale v noci jsem ho slyšela a viděla chroupat granule, tak mě ani nenapadlo se nad raním "nechutenstvím" zamýšlet. Prostě neměl hlad. Venku se kočkoval s Gigner, honil motýla, hřál se na sluníčku - jeho ranní rutina. Ani náznak toho, k čemu se schyluje. Snídali jsme, kočky uvnitř, Bobík ležel vedle Rusty na chladných kuchyňských dlaždičkách. Najednou se rychle zvedl, divně kníknul a běžel k záchůdku (bylo to tak zvláštní, že jsem šla za ním). Hrabal, extra dlouze seděl a když vyskočil, místo typické "louže" nic, sucho. Samozřejmě jsem si vzpomněla na Odysea, jenže Bobík neměl žádné jeho příznaky - až teď to sucho. Po pár minutách byl v záchůdku znovu, a pak zase znovu, stejný výsledek - sucho.

M. Crossette 7.9.2019 21:07

Re: smutné OT

Byl čas přivést k nám Trixie, ale musela počkat, Bobík byl důležitější. Na naši veterině byla jen asistentka Laura, vet je na dovolené, musíme volat jinam. Volali jsme tam, kde kdysi byla Dixie. Blížilo se poledne, v sobotu zavírají ve 12. Ale uznali akutnost situace, máme honem přijet. Cestou Bobík už dost plakal - nevíme jestli protestoval, nebo od bolesti. U příjmu nám paní řekla, že vet už byl pár min. pryč, volali mu a jede zpět. Máme tam Bobíka nechat, zavolají nám hned jak se vrátí a prohlédne ho. Byli jsme připraveni na to, že si ho tam zřejmě nechají do pondělka "na pozorování". Doma jsme nebyli ani pět minut, když volal sám drvet. Se zprávou a politováním, že Bobík zemřel. Vlastně ho už z přepravky vyndavali polomrtvého, umřel na stole. Zkusili mu dát nějakou oživovací injekci, nepomohla. Jeli jsme si pro něj v šoku. Jak je to možné, co se mu stalo? Napadlo mě, jestli ho třeba venku nekousl had. To vet vyloučil, podle B chování a příznaků spíše myslí, že mu v měchýři nebo jinde praskl vřed, zhoubný nádor - rychlá smrtelná otrava. Mohl v něm růst skrytě dlouho, třeba od malička, nebo narostl agresivně velmi rychle. Bobíka celou dobu nebolel, sám o něm nevěděla my terpve ne. Nemáme si nic vyčítat, nemohli jsme to tušit, prostě jeden z těch smutných nepředvídaných konců. Já si jen zpětně uvědomuji, jestli právě jeho nezvykle dlouhý posed v záchůdku s tím nebyl spojený i když vždy zanechal "louži" a nic ho při tom nebolelo. Ale kocourci mají močovod delší, byl náš první kocourek, tak jsme si říkali "kluci čůrají déle". Vrátili jsme se s ním domů, "rozloučit se v soukromé" - byl stále teplý, podajný, jako když spí. Pak jsme s ním jeli do zvířecího krematorie (kam jsme v prosinci vezli fenku Sadie). Pán s námi soucítil, před dvě dna tam zpopelnil svého psa (15let) a plakal jako dítě. Teď tu sedím, nejsem schopná nahlas vyslovit jeho jméno aniž bych spustila vodopád, zatím to nedokážu vstřebat, nemohu uvěřit. Náš něžný, miloučký kocourek je navždy pryč !

Z. Iva 7.9.2019 21:29

Re: smutné OT

Maričko :-( .

M. Ri 7.9.2019 21:34

Re: smutné OT

To je mi líto - chuděra kocourek. ale prožil svůj život, i když krátký, u milujících lidí a s přátelskou smečkou.

T. Zana 8.9.2019 11:32

Re: smutné OT

Maričko, to je mi moc líto! Bobíka, krásného a milého kocourka - ale asi hlavně vás, protože jeho už nic nebolí, ale vám je do pláče.

Objímám na dálku!

A. Zemanová 8.9.2019 16:15

Re: smutné OT

Milá Maričko, to je mi moc líto! S takovou láskou a něhou jsi psala o příchodu Bobíka k vám, jako by to bylo včera. Nemůžu tomu uvěřit. Objímám Tě na dálku, musí to moc bolet.

M. Crossette 8.9.2019 17:05

Re: smutné OT

Moc vám děkuji za slova útěchy. Vlastně se omlouvám, že jsem se o tom tak obšírně rozepsala. Řada z vás jistě také takhle zcela nečekaně(jako rána z nebe) ztratila (i víckrát) milovanou kočičku-kocourka. A popraly jste se s tím samy v tichosti. Já to v sobě měla včera po návratu tak čerstvě bolavé, potřebovala jsem nějaký "ventil"! Stále to moc bolí, vidím ho tu všude, chybí mi. Ale také mi od rána v hlavně zní slova známé písně "Ať se trápíš pro cokoliv život půjde dál. I pro tvé oči, moje malá čas dávno lék svůj uchystal.." Takže moc děkuji a vím, že čas pomůže.

M. Crossette 8.9.2019 17:07

Re: smutné OT

samozřejmě tohle platí i pro Bedu a Lídu, nevím, proč to naskočilo takhle uprostřed.

O. Joklová 7.9.2019 22:31

Re: smutné OT

Maričko, upřímnou soustrast :-(((((((((

L. Jakovljevičová 8.9.2019 9:00

Re: smutné OT

Maričko, je mi to moc líto! Kocourka už nic nebolí a člověk si tu bolest nese sám. Hebkou trávu pod tlapkama a teplý pelíšek za Duhou, milý Bobíku!

Š. Matyášová 9.9.2019 6:11

Re: smutné OT

Maričko,objímám tebe i Jaye...nezasloužil si to Bobík, ani Vy.....

L. Bláža 7.9.2019 18:39

Zavazuju

asi jako Franta, kolem jedné obtočím druhou. Ale fixuju jako Zana, tedy dvě kličky kolem sebe. A je to! :))))

T. Zana 7.9.2019 19:28

Re: Zavazuju

Helemese, to je mazaný :-))

D. Ruščáková 7.9.2019 20:33

Re: Zavazuju

Zavazuju stejně jako Bláža :) Jen s tím druhým uzlem jsem kdysi začala při stopování (rušit psa při práci kvůli vlajícím tkaničkám? Skandál!!!:)) a pak se mi stal zvykem. Snažím se to nedělat na městských botkách, ale někdy se zapomenu:))

A. Zemanová 7.9.2019 16:36

Dělám uzel jako Franta

a jak níže podotkla Xerxová, ty dvě smyčky byly pro mrňata nebo neumětely. :) Zřejmě je to ovšem jen nějaký sudetský předsudek, či čo. :)

Momentálně se na týden a na plný úvazek starám (od čtvrtka do čtvrtka) o sedm plus dvě kočky a jednoho pejska, protože moje sestřenice odjela na dovolenou. Trávím čas v domě, jehož spodní část je stará několik století, a z okna v patře koukám do pohádkové a tajemné zahrady. Úžasné dny v tichu a samotě.

T. Zana 7.9.2019 18:10

Re: Dělám uzel jako Franta

To zní naprosto úžasně.

Až na ty sudetský předsudky ;-)

Z. Iva 7.9.2019 18:17

Re: Dělám uzel jako Franta

Hlásím se k sudeťákům ;-), tedy rodem Sudeťák jsem, ze dvou smyček to motaly jen lamy :-)

J. Hlavatá 7.9.2019 16:30

tak jsem to zkusila

ale tvrdě mě to vyhazuje na účet idnesu. Celou dobu jsem se přihlašovala pod číslem mobilu Tak jsem vytvořila nový mail, ale stejně to i po potvrzení trvá na svém. Musím se přihlašovat mailovou adresou.

Z. Iva 7.9.2019 18:19

Re: tak jsem to zkusila

Nemusíš, ale asi jsi odklepla, že chceš sloučit účty, dalo se to zrušit.