23.2.2020 | Svátek má SvatoplukDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Bubi Jubi (léjum) číslo dvě (Bubi 13. díl)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 74, poslední: 2.8.2016 11:33, přehled diskusí

O Bubisce se vzdy dobre cetlo:
Autor: H. Williamson Datum: 1.8.2016 23:42

... Krasny pribeh.

Petro !!!:
Autor: M. Crossette Datum: 1.8.2016 19:39

Psala jsem už u první zprávy o odchodu Bubišky, ale ráda znovu zopakuji, jaký krásný život u vás dvou měla. Určitě by se bez vaší "adopce" těch dalších tří let nedožila. Zato u vás to byly tři nesmírně šťastné roky, a nedivím se Bubi, že si myslela, že u vás žije už odjakživa :) A když tys psala tenhle skvělý článek, určitě tě v té době ani ve snu nenapadlo, že bude poslední, že vlastně píšeš krásný Bubí nekrolog! Máte tři roky krásných vzpomínek a navíc hřejivý pocit, že jste stárnoucímu psu dali druhou šanci na nejen krásný, milující, ale hlavně aktivní "důchod" !

Také jsem užasla nad tím seznamem povelů, které jste dokázali Bubi naučit !!!!

Jak se s odchodem Bubišky vyrovnává Štajn?

Re: Petro !!!:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2016 20:25

Nu, k té poslední otázce Petra něco naznačila, když mi odpovídala k příspěvku "O Bubišce" níže.

Re: Petro !!!:
Autor: M. Crossette Datum: 1.8.2016 21:33

Děkuju Liko, přečetla jsem si to.

Re: Petro !!!:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2016 21:40

Mně se líbí, že je v Petřině odpovědi pěkně zaděláno na další výživná hlášení :-)

Re: Petro !!!:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 21:39

Maričko - Štajnidlo je takovej pan Smuténka teď. Zpočátku se i stranil psů - a to i těch, který měl rád a znal je od mala. Taky přestal úplně poslouchat. Teď už je to trochu lepší, ale smutný je. Bubi ho vychovala, ač byli učení fungovat každý sám za sebe, tak stejně spolu byli pochopitelně každý den. Usínali spolu (když jsme je nerozsadili) prostě byli dva. Štajník to věděl hned, že už je Bubi na cestě do pryč. Obcházel jí, párkrát se přišel podívat, když jsem s ní seděla v úterý na zemi, lehce zamával ocáskem a pak šel zase pryč. Kdoví, jaká komunikace v těch chvílích mezi zvířaty je. Jestli ten, kdo je na odchodu, chce být sám a dává to nějak tomu druhému najevo a nebo ten druhý naopak cítí, že se něco děje a vyhýbá se tomu. Kdo ví.

Petro,:
Autor: Z. Tora Datum: 1.8.2016 18:20

brali jste si Bubi jako starou psí dámu, dali jste jí nádherné tři roky života, co víc jste pro ni mohli udělat... víc opravdu nic. Je pravda, že si člověk nechce připustit, že už to zvíře má svůj věk a že neví dne ani hodiny, a pak si může vyčítat, že tohle ještě a támhle to.... ne ne. Dali jste jí toho tolik, minimálně stejně tolik, jako ona vám. Já se tu dívám na ty naše dva - vlastně tři - kočičí staříky a jediné, co si přeju, je, aby, až to jednou přijde, se netrápili. A abych eventuálně dokázala odhadnout tu hranici, kde už by to bylo přes míru a pustila je za Duhu.

Bubi byla jedinečná a jako taková vám ve vzpomínkách zůstane. A to je největší dar.

Re: Petro,:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 21:41

Odhadneš, protože je máš ráda a protože si umíš představit, co to obnáší a co bys už i ty sama nechtěla. A nebudeš chtít, aby si něčím takovým prošli oni. Ale držím palce, ať to ještě dlouho nemusíš řešit a jste pospolu.

Bubu:
Autor: Z. Verenka Datum: 1.8.2016 16:50

bola si mojím favoritom pri hrátkach s Ešusom i Rumíkom,priala som Ti to,každý by mal mať svoje a svojich.A tebe sa to podarilo.Mala si úžasné šťastie,že Ťa stretla Petra a jej muž..To sú fantastickí ľudia,prosím Ťa rozkecaj to tam za Duhou, nech to vie celý zvierací svet.

Re: Bubu:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 21:42

Děkuju Verenko, a pokud to tam za Duhou rozkecá, tak ať taky zařídí, ať se hezky rychle vrátí.

Re: Bubu:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2016 21:43

Nu, Petro, já o tom nechtěla začínat, ale na to můžeš vsadit poslední piškot.

Re: Bubu:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 22:13

a pak přijdu zas o prsty! :D

Re: Bubu:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2016 22:18

:D

Petro, až teď:
Autor: Z. Hanča Datum: 1.8.2016 16:06

jsem se dočetla, že Bubiška přešla Duhový most, a je mi to moc líto. I když to, jak byla do posledka čilá a radostná a v kondici (když zvládla Milešovku), bych přála každému pesovi.

Co mě ale přímo ohromilo, je výčet toho, co se Bubi pod tvým vedením naučila! Podotkla bych, že v jejím věku, ale to se u dámy nesluší, tak jakože jsem nic neřekla. Ale je úžasné, co jste vy dvě spolu dokázaly!

Sbohem, Bubi, byla jsi opravdu výjimečná!

Re: Petro, až teď:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 21:43

Ona se učila hrozně moc ráda, bavilo jí to, bavilo jí něco podnikat, něco podnikat spolu, vždycky když něco zvládla byla radostná a hrdobec. Učení jí šlo - do určitýho momentu - pak už se ozval věk - úplně samo.

Bubibabča:
Autor: L. Vaňková Datum: 1.8.2016 15:39

měla úžasné poslední roky života! Takhle skvělou smečku každý hafn nema A že si to zasloužila,to je naprosto jasné!

Já jsem se teď přesvědčila, že ani to, že štěně odejde k člověku prověřenému a známému nemusí být záruka úspěchu... Téměř přesně po roce se nám vrátil ilegální syn naší Cookie. S psychikou zničenou tak, že začal sám sobě devastovat ocásek a nebylo jiné řešení než amputace. Naštěstí je ve věku,kdy se ještě pro samé blbnutí lehce zapomíná to špatné, takže je den ode dne lepší. Jen já mám zase hlavu jak pátrací balón a řeším, co dál...

Re: Bubibabča:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2016 18:07

Tak to je bohužel šílený kontrast, jak taky někdo dokáže zacházet se psem... aspoň že v tom nepokračovali a vrátili ho. Můžu jedině přát,aby co nejdřív našel opravdu dobrý domov.

Re: Bubibabča:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.8.2016 18:47

ach jo - pamatuju se, jakou jsi měla radost, že jde tam, kde výborně cvičí zvířata a jak obdivují jeho šikovnost... Ilegální synek je hezké označení :o)

Re: Bubibabča:
Autor: L. Vaňková Datum: 1.8.2016 20:18

Ono se to po pár měsících zkomplikovalo vážnou nemocí v rodině, najednou nebyl čas a v dobré víře Fíka nechali na přechodnou dobu někomu z jejich cvičáku, aby s ním pracoval... Když pak zjistili, co se děje, hned jsme to začali řešit. V podstatě nešlo o špatný úmysl, ale o naprostou neznalost těchto plemen. Australáček opravdu nezvládne cvičákový režim a zavírání do kotce, chce být se svým člověkem a třeba jen sledovat, co dělá, jakékoli odloučení bere jako trest... Ale snad to bude dobré, je ve věku, kdy se zraněná dušička ještě rychle vzpamatovává a zapomíná na to špatné. Teď nám právě rotuje po zahradě nadšené australské klubko, mokré, neb spadlo do jezírka a ukřivděné, protože v tomhle stavu je doma fakt nechci. Buffinka se odebrala k Pétě do pokoje a chce mít klid :-)

Re: Bubibabča:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2016 20:22

Ach jo, zavírání do kotce... některá plemena to asi zvládnou, ale svědčí to některému? Neřekla bych. Tak hlavně že Fíkovi zlepšila nálada. Ocásek si domyslíte.

Re: Bubibabča:
Autor: L. Vaňková Datum: 1.8.2016 20:57

Náhodou mu to bez ocásku strašně sluší! Vyrostl z něho nádherný hafan, teď ještě sehnat človíčka, který využije jeho potenciál!

Re: Bubibabča:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 22:28

Lucko! to je hrozný tohle číst! Ještě, že je teda aspoň po tom všem pesan u vás a vypadá to, že se dává dohromady. Moc držím palce!

Re: Bubibabča:
Autor: L. Vaňková Datum: 2.8.2016 11:33

No mě to taky docela sebralo, ale když ho teď pozoruju, stává se z něho spokojené praštěné trdlo se spoustou povahových rysů jeho maminky. A nejspíš ho neměla s borderákem, ale s hrochem, to zvíře je ve vodě prakticky pořád. I misku s vodou pokádám na zem s připomínkou, že je na pití, ne na koupání! Problém je, že na něj nemám tolik času, abych s ním mohla nějak smysluplně pracovat, což by právě teď moc potřeboval...

Bubi:
Autor: Z. Matylda Datum: 1.8.2016 13:31

byla báječná psí babka a hrozně jsem toužila po tom, aby se Borůvka takového věku dožila. Tak ne.Teď spíš šílím z Karamelky, která například dneska šlohla z nízkého stolku pytlík cucavých bonbonů, ožižlala je a jaksi si je vetknula do kožichu. Kačka byla na mrtvici, když to zjistila :)

Já jsem doma nebyla, páč jsem vezla Kubu do nemcnice na kontrolu na popáleniny a ORL. Byl v sobotu na bitvě a trošku tam selhala jedna zbraň a on dřepěl kousek od ní.... tak má v holeních vpečenej střelnej prach a blbě slyší na jedno ucho. Na popáleninách mu řekli, že už stačí jen sprchovat a mazat (několikrát denně), na ORL si ho chtěli nechat na kapačky. Druhá volba byla ambulantní léčba do pátku a jestli se to nezlepší tak stejně kapačky. V sobotu večer mu ty nohy drbali v nemocnici rejžákem namočeným do dezinfelce a pak vyškrabávali zaživa, co šlo, ty uši jim nepřišly tak zlý. Dneska je všechno jinak :) Ale zas se Kuba svezl sanitkou s houkačkou, jeho kolegyně skončila v sobotu hůř, tu si v nemocnici nechali rovnou.

Re: Bubi:
Autor: Z. Xerxová Datum: 1.8.2016 13:48

ach jo - ty si letos s tou svojí bandou užíváš zdravotních průšvihů... tak ať je Kuba ten průšvih poslední !!

Re: Bubi:
Autor: Z. Lika Datum: 1.8.2016 13:53

Prokrista, to měl teda Kuba pech. Jak jsem rychločetla, četla jsem "amputační léčba"... jsem si říkala, jestli mu chtějí ufiknout uši??? Óne sranda, držím palce, ať mu uši odlehnou a slyší stále do daleka.

No jo, ohněstrůjci, to je rizikové povolání, ach jo. Jeho kolegyni taky držím palce, ať se dobře zotaví!

Re: Bubi:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 15:35

Ale ne!! Držím Kubovi palce, ať je zase co nejdřív úplně v pořádku! A kolegyni taky.

Re: Bubi:
Autor: Z. Hanča Datum: 1.8.2016 16:12

Uf, to si teda chudák Kuba užil! Držím palce, ať se spálenina zdárně zahojí a ucho začne zase fungovat !

Petro,:
Autor: A. Lex Datum: 1.8.2016 11:57

moc a moc krásnej, měla Bubi u Vás, konec psího živůtku. Když potkám starou vižlu, tak si hned na Bubi vzpomenu. Dala jsi jí opravdu mnoho lásky a péče a za to dík. Jsi skvělá ženská!

A ten její poslední výlet, i ten si užila a to je dobře zase i pro Tebe.

Re: Petro,:
Autor: E. Šusová Datum: 1.8.2016 12:07

ANo, máš pravdu, je to dobře i pro mě, hezky se vzpomíná na to, jak jí pánik zlobil s kelímkem a jak tam s ním blbla. Usmívám se při tom i teď, když o tom píšu, řádila jako správná Bubi.