20.6.2021 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

VíP: Víkendový pokecník

Aneb psi v zimě

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Xerxová 21.1.2018 15:44

dnešní výlet...

... snad si nebude Najt v týdeníčku stěžovat, že nebyla procházka. 19 kiláků - krásné jasné počasí, slůňo slůnilo - přesto umrzlý sníh křupal pod nohama. Spousta zvěře (včetně bílé daněly), spousta vodních ptáků (kormoráni, volavky) a dokonce zřejmě na mršině hodující orel (z auta ráno viděné - a káně to nebylo - ta posedávala kolem a byla výrazně menší). Meandry Ploučnice nás uchvátily - díky umrzlému terénu ani bahno nebylo... Trasa napůl po značkách, napůl po cestách kdysi vyjetých tanky...

T. Zana 21.1.2018 16:23

Re: dnešní výlet...

To musela být paráda! Před časem jsme to tam zčásti viděli v létě, ale bylo hrozně málo vody.

Z. Xerxová 21.1.2018 16:43

Re: dnešní výlet...

vody je spousta - slepá ramena jsou zamrzlá, jinak to teče dost rychle... Šli jsme z Hradčan nejprve na Skalní bránu a Psí kostel (znáš ??) a pak až na most u Brenského mlýna. Zpátky po druhém břehu Ploučnice - po cestách a cestičkách podle vody (v pohodě schůdné). Jen tedy množství jelenů, daňků a srnců bylo výrazně větší než normální (pochválím psa)... Na žlutou jsme se napojili až před mostkem přes Ploučnici (očekávala jsem most a ona to byla kývající se dřevěná lávka... klouzavé zasněžené kuláče neměly chybku :o) ) a došli po žluté do Hradčan.

T. Zana 21.1.2018 18:38

Re: dnešní výlet...

Aha, tak tady to neznám. Nechceš o tom napsat?

A. Lex 21.1.2018 12:32

Domnívám se, že psové

z valné většiny sníh milují. Ta jeho absence je mi líto už kvůli nim samotným. Dovedou si vzájemně nádherně hrát, honit se, válet se v něm (docela dobře, podobně jako kdysi koberce se v něm v i vyčistí :-) ).Ti kteří, tak jako Erny nebo Ajvinka, mají na holeních a předloktích jemnější dlouhé chlupy si sice nabalují mini-sněhuláčky, které je nutné při delších vycházkách drolením likvidovat, ale doma to jistí vlažná sprcha. Mezi polštářky zespodu tlapek a mezi prsty vtírám starou dobrou indulonu, když vyrážíme na delší prochajdu do čerstvě napadaného sněhu. Nebo na běžky.

U nás sníh zatím drží, ale je mokrý a chvílemi do něj už prší.

Z. Yga 21.1.2018 13:04

Re: Domnívám se, že psové

U nás už třetí den jak přes kopírák (:o)) - do rána nasněží, přes den roztaje a je hnusně. Dnes do toho prší ... fakt nevím, kam půjdeme. Jeník chce jet do města, tak se asi necháme vyhodit u Apolla a nějak docapkáme k domovu ...

T. Zana 21.1.2018 13:35

Re: Domnívám se, že psové

Tady od noci do dopoledne sněžilo a vypadalo to hezky (teda sněhu byla trocha, tak na dekoraci, navíc dost mokrého). Pak se vyjasnilo a svítí slunce - což je moc pěkné, ale ten sníh teda taje, že...

Doufám, že to do rána nezmrzne. Asi zmrzne :-(

Z. Tečka 21.1.2018 16:09

Re: Domnívám se, že psové

Tady taky tak. Kdyby už tak byl konec března...

Já taky předpokládám, že to umrzne, ale doufám, že to zase během dne roztaje, musí.

Z. Matylda 21.1.2018 17:24

Re: Domnívám se, že psové

Ano, Ygo, u nás zrovna tak. Ale s výběrem vhodné trasy- po poli- jsme dovedla pouze mokré psy, nikoli zabahněné. Ovšem to, že v noci roztáté zmrzne, pak na to nasněží a ráno nevidím, co pod sněhem, jsem zjistila včera- jela jsme ke květinářce pro kytici (mamka včera slavila narozeniny) a přibrzdila jsme u pravoúhlé zatáčky na konci ulice. A pak už jsme se nestačila divit :) a pracně jsem srovnávala plovoucí auto do rovna :)

Z. Kytka 21.1.2018 10:24

V Praze sněží

je krásně bílo, ticho a klid. Ve čtvrtek fučelo a pršelo, tak jsem šla na vycházku do tepla hotelu International v Dejvicích. ;o)

Máte-li chvilku, můžete se vrátit v čase do padesátých let kdy byl hotel otevřen. Místo složitých předělávek do moderna je vše ponecháno v původní podobě a prezentováno jako přednost.

http://jitka-kytka.rajce.idnes.cz/Hotel_INTERNATIONAL/

Hezkou zasněženou neděli.

Z. Yga 21.1.2018 12:26

Re: V Praze sněží

Zajímavá procházka! Takový návrat v čase ...

Z. Jenny 21.1.2018 9:17

Tak

už můžu vzít rolničky,nasněžilo. Vypadá to krásně,psiska jsou vyvenčena,jdu se morálně připravit na poledne, bude větší vycházka.

Snad se sníh do té doby nezvrhne v břečku. Přeji všem krásnou neděli.

M. Pajakerryková 21.1.2018 10:07

Re: Tak

u nás taky, takže další absence a Chicka zapřahnu do saní a bude mě vozit po pasekách

Z. Jenny 21.1.2018 10:27

Re: Tak

To bych ráda viděla.Ne,nepřijedu,do vršku to klouže. :-))

M. Pajakerryková 21.1.2018 15:41

Re: Tak

natočím ti to na video, jestli něco takového proběhne

Z. Lika 21.1.2018 8:56

Od rána krásně sněží

Bez větru, je kolem nuly. Střechy, stromy, auta, parky... nádherně bílé. Rolničky si přimyslím :-) Neodolala jsem a trochu se venku prošla. Přeji krásnou neděli.

Z. Xerxová 21.1.2018 7:36

hezký den

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

jdeme ven, psisko potřebuje vyběhat a nám to neublíží. Plán je 17 kiláčků... uvidíme, jestli to půjde a nebo bude vícsněžno, než v kraji Ploučnice očekáváme

E. Žampachová 20.1.2018 19:56

Hádanka

asi není rozluštitelná. Modré oko u většiny plemen není povolené nebo je nežádoucí. Může být u zbarvení merle (melír, je známý modrý melír, ale jsou i jiné), ale je nežádoucí. Povolené je u husky, ale to tenhle pejsek není určitě. Ale v americe je řada plemen, která nejsou FCI (kyologickou federací) uznána a člověk je ani nezná.

Toller (Nova scotia duck tolling retrívr) to zcela určitě není. Nejen kvůli očím, ale je na tollera velký, má jiný výraz. Spíš bych tipovala na křížence. Specifika USA jsou, že je tam pojem "čistokrevný" nebo "papírový" chov brán dost jinak, než u nás (a v Evropě). Řadaamerických chovatelů by u nás spadala pod nálepku množírny a psi neodpovídají standardu. Jsou tam ovšem i kvalitní chovy, které jsou nějakým způsobem registrovaní pod FCI. Ale jinak američani často vezmou plemeno, některé znaky křížením výrazně zvýrazní a pak si to nechají uznat jako "americký" - viz americký kokršpaněl, americká akita, americký buldog. A pak je řada místních plemen, některé uznané, některé neuznané (to platí nejen pro USA). A samozřejmě všude jsou kříženci. Důležité je, že modrooký zrzek vypadá jako dobře živený spokojený pes. Na plemeni tolik nezáleží.

Pokud mají psi dobré bydlo, teplotní výkyvy zvládnou. Naše chlupaté potvory se dnes s chutí válely ve sněhu. Když jsme měli dalmatiny, chodili ven i v -15 tak na hodinu, dvě. Pak do tepla. Tehdy se oblečky nenosily, tak chodili bez kabátku. Jen nesměli ležet nebo déle stát, v pohybu vydrželi bez problémů. Starý Nick se takto dožil 15,5 roku.

Z. Lika 21.1.2018 9:03

Re: Hádanka

Evo, děkuji za bezva rozbor a spoustu zajímavostí. Ten pejsek mi na první pohled připomíná zmenšeného bernardýna s očima po babičce akitě :D A spokojení nepochybně jsou, Igor má často nějakého psa navíc "na hlídání", takže páníci vědí, že se u něj jejich zlatíčko bude mít dobře.

Pro psy je venku myslím nejhorší vichrná slota. Tak ať u vás moc nefouká a procházky jsou příjemné.

E. Žampachová 21.1.2018 12:39

Re: Hádanka

My chodíme (téměř) v jakémkoliv počasí. Zkoušky byly dokonce i říjnu, když byla ta obrovská vichřice. Je pravda, že jsme se v lese báli my i někteří psi. V dobrém oblečení se dá přežít skoro jakékoliv počasí. Zvlášť kdy jdeš pak do tepla, uvaříš si čaj...

M. Pajakerryková 20.1.2018 19:55

dívám se na pejska

a bud je to kříženec australského ovčáka nebo nějaké emerické plemeno o jehož existenci nemám páru

jinak bych prosila všechny co plačou po sněhu, aby si přijeli pro to bílé sfinstvo u nás lebo zítra bych ráda jela na cvičák, už máme 3 absence a za chvilu mi Chicco poleze po stropě :)

Deli hárá a zvládáme zatím v klidu, vůbec Chicka nebere a to je asi v nejlepším, tuk tuk aT je klid až do konce a vždy tak

Z. Lika 21.1.2018 9:04

Re: dívám se na pejska

Doufám, že dnes cvičák zvládnete. Ale... když sněží i tady, tak u vás asi kór.

M. Pajakerryková 21.1.2018 10:08

Re: dívám se na pejska

no tak traktor tu projel takže dolů by to šlo ale co pak posléze zpět?? takže další absence a Chic bude trénovat pobyt v kenelce

Z. Yga 20.1.2018 18:52

Igore!

Krásné vižlí a ridžbecí fotky. Líbí se mi jak na sněhu tak doma. Všichni psi vypadají, že jsou v naprosté pohodě (:o)). Toho barevného pejska jsem nepoznala - mohl by to být toler, ale ty oči se mi nezdají (:o))).

Ale abyste si nemysleli, u nás je taky sníh - teda UŽ není, ale byl, dnes ráno - asi tři hodiny (:o)))).

http://yga.rajce.net/2018_Leden_snehovy

Z. Lika 21.1.2018 9:06

Re: Igore!

Jéje, Ernestovi se dělají sněhové bambule, to je teda radost. To ho doma opláchnete hadicí, nebo bere vlažnou lázeň?

Krásné fotky!

M. Crossette 20.1.2018 18:51

to jsou krásno fotky !!

a všem jim to sluší jak v apartních kabátcích, tak lenošících v domě :) Je jich tedy plný dům, ale odhaduji, že jejich páníčci ho mají hodně velký. Též "návštěvník" je krásný pes, plemeno nevím, ale jeho barva masky na hlavě a svěšené uši mi připomíná bernardýna, tedy směs s něčím menším, méně huňatým.

Jinak Dede, plemeno "toller" jsem tedy vůbec neznala, musela jsem googlit, o lousiánnských leopardích psech jsem slyšela prvně tak před třemi roky, ale že se jim říká "Catahoula" je mi také novinkou. A při tom jsou to americké rasy :)

Ridgebacka jsem prvně viděla někdy v 80. letech v Německu. Vycházela jsem z domu (velká bytovka)a zrovna do něho vcházel jeden z nájemníků s tímhle psem. A já si všimla toho tmavého "páteřního hřebenu" na jeho zádech, který byl naježený. Tak jsem se ptala, co je zač. No a byla to pro mně nová rasa a páník dodal, že "ridge" na zádech má naježený víc, než normálně, protože mě nezná a je prý celkově trochu lekavý (jinak prý zlatíčko).

Z. Jenny 20.1.2018 17:40

Zase

jedna domácnost, kde je pořád všude obsazeno.:-)) Jako u nás.

Křeslo-pes, gauč-dva psi,židle-kočky. Vánoční fotka je bezva, jakož i ostatní moc hezké,co je to za pejska vlevo fakt nevím. Ať žijí vižlové a jejich kamarádi!

D. Ruščáková 20.1.2018 17:01

U nás

je konečně zima takřka ladovská a psiska jsou nadšena - a já taky, i proto, že nemám pro změnu všude bahno:))

Ten pejsek - pohled a tvar hlavy skutečně vypadá jako catahoula (znám je, jedna s námi trénuje:)), ale zbytek pejska bych tipla spíš na tollera - http://www.toller.cz/index.php

Za sebe musím říct, že ta rezatá smečka se mi na fotkách líbí víc v polštářích, než ve sněhu:)) Oni si to pohodlí tak krásně užívají!

Z. Olčava 20.1.2018 15:35

Takováhle krásná zima

by se mi taky líbila. I když v zásadě moc zimní člověk nejsem, ale když je zima, tak ať je zima se vším všudy. To se pak z okna s hrnkem horkého čaje v ruce hned líp kouká na tu sněhovou krásu.

T. Zana 20.1.2018 14:54

No, jsou to krásné fotky

Ale kde tady v Praze bereš pocit, že je zima? Myslím takové to roční období s třpytivým sněhem, cinkajícími rolničkami a tak :DD

Možná někde na Moravě...

I když teda ty teplotní skoky... tak ty jsem ráda, že tu nemáme.