8.8.2020 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

PSI: Mí Pražané mi rozumějí (Štajn, díl 21.)

Maďarský vižlák si přišel postěžovat tam, kde najde pochopení - na Zvířetník.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jitur 26.10.2016 15:49

pozdě, ale přece

zdravím, opět neskutečně vtipně a krásně napsaný článek s osobitým humorem, který je jen Štajnovi (pánčičce) vlastní, díky, J

H. Williamson 24.10.2016 23:44

Ach jo, Petro

To jste si teda s pani Talirovou nalozili bremeno. Verim, ze az se vam ji podari zvladnout, tak to bude velmi uspokojive. Mezitim vam drzim palce a preju pevne nervy.

Z. Vave 24.10.2016 21:48

Re: Inu, to už tak bývá,

Jestli s Thali někdo může něco udělat, tak jsi to Ty a Brtník a Rumíček, to je jasný. :o)

Držím palce, abyste měli to nejhorší za sebou co nejdřív. Abys měla čas na psání. :)

E. Šusová 24.10.2016 21:31

Re: Inu, to už tak bývá,

Ne-ee!! Nechciiii dva zpěváčky ptáčky!! Kdepak, nic!

S Thali je ta nevýhoda, že ji nemáme od malýho štěnda, je veliká a dynamická, zvyklá si dělat absolutně co chce a to se hůř opracovává. Ale jo ono to půjde, však makáme jak barevní, všichni tři.

E. Šusová 24.10.2016 21:29

Re: Štajníku,

Hááá, takže taky, jo? Jako u Světluchy a u nás, jo? Každej drží formát před tím druhým! To je ftipnýýýý! Já myslela, že to je jen u nás.

E. Šusová 24.10.2016 21:28

Re: Petro !

No jeho tvář, má dosti ojedinělý hlas, by se půlka národa strhla smíchem :-D

E. Šusová 24.10.2016 21:27

Re: Ahoj Petro,

fuj hrubka, když jsem byla s Taly, tak ne že jsme potkali, ale potkalyyyy.

E. Šusová 24.10.2016 21:25

Re: Ahoj Petro,

Eh, pánbůh ví, kdy přestat natahovat skřipec, aby se jeden nezbláznil. Dnešek byl zcela výjimečný den!! Jak ráno, tak teď odpoledne byla Talinka na příjmu!!!!! Dneska jsem to nakombinovala tak, že vyrazila nejdřív s páníčkem, měli nakázáno si v polích jenom hrát, žádný učení, aby byla neunavená. A my jim šli s Rumíčkem naproti, tam jsme si pesany vyměnili a já lehce s Talinkou pracovala na soustředěnosti na to závaží, který má na konci vodítka :-D. Moc hezký to bylo. Když pak zapomněla, že jsme tam spolu a šla myškovat, stačilo v tichosti dojít, vzít za courající se vodítko (bez něj to zatím nejde)a normálním hlasem, bez hulákání /ze kterýho je mi šoufl/ říct ne a zavolat ji jménem. A to mému nadšení nebyl ještě konec, domů jsme šly více-méně na prověšeným vodítku!!!!!! A potkali jsme statnýho výmaráka, jehož panička souhlasila, že nám udělají figuranty, abych mohla Taly ukázat, že když se bude chovat tak a tak, k psovi se dostane a bude si moci pohrát -jištěná vodítkem. A aby toho nebylo málo, podařilo se mi uprostřed hry upoutat její pozornost, přišla si pro odměnu A MĚLA ZE SEBE RADOST!!, takže mě pokousala :-D, stejně jako Bubi v radosti hryže. Pak jsem zariskovala a vypustila ji do prostoru, aby mohla vypustit tu radost-potřebuje vždycky tryskat. Odlítla, ve mě se zastavil orloj, otočila to a přilítla zpátky, aby mě mohla zas kousnout. Bože - včera jsem nespala starostma, jak to bude a dneska neusnu radostí, jak to bylo dneska super! Tomu se říká nevyrovnanost :-D.

E. Šusová 24.10.2016 21:18

Re: Jo, zpěvák

:-) chudera Světluch, ani pofunět si nemůže dle libosti, aby nebyla vysmívána :-D. No Rumouš by jí chápal. Když byla Bubi, tak to bylo v autě stížností! Teď jak je Talířová, podstatně ubyly :-D :-D. Asi by si taky připadal krapítek trapně :-D

Z. Jenny 24.10.2016 20:22

Petro !

Díky za krásný den, písání mi ho celý spravilo. Hodně štěstí a úspěchů s Thálií a Rumštajna přihlas do Jeho tvář má svůj hlas a náš taky už dopředu, líbeznil jeden zrzavej :)

Z. Dalmi 24.10.2016 19:53

Re: Jo, zpěvák

Jé, já tě četla až po napsání mého příspěvku :-) Psovstvo všude bratry (sestry) má :-)

Z. Dalmi 24.10.2016 19:51

Štajníku,

i Tisáci ti rozumějí. Lord Sorbon sice nekvílí, ale potichu slintá (pořád lepší než když krmil virtuální kachny v kufru) a proletářka Ejsi provokativně koulí očima. Jeden před druhým se nechtějí shodit, což byl můj záměr a lest, kterou zatím neprokoukli - pssst!

Z. Vave 24.10.2016 18:41

Inu, to už tak bývá,

že doma nikdo nebývá prorokem a že doma jsou často umělci zneuznaní. Ale Rumíčku, nevzdávej to! A jen co slečna Thalie udrží pozornost na dobu delší než pikosekundu, vezmi si ji do parády a nacvičte duet. To bude teprve pozornosti, potlesku, obdivu a drbání! Bude ho tolik, že převáží drbání zcela jiného rázu, které posledně předvedla pánčička. Je vidět, že ve výchově pánčičky jsou ještě jisté rezervy, tak se na ně zaměř. :o)

Milá Petro, máš to teď nabité. Ovšem jak čtu o slečně Thalii, tak si najednou vzpomínám, jak jsi bědovala před časem nad malým zrzavým torpédem, které má svou hlavu a je s ním těžké pořízení. A kolik že uplynulo vody, a Rumíček si už umí kupovat rum, tatranku a umí líbeznit a vůbec fšecko. Takže dočkej času, však i Thalie bude líbezná ... a navíc skvělá zpěvačka. :)

Z. Matylda 24.10.2016 18:22

Jo, zpěvák

byla Borůvka. Dokázala kvílet v autě i v šalině. Světluška nekvílí, zato sedí, koulí očima a nervózně funí. Karamel sebou práskne a spí. Kvůli tomu Světluch nemůže funět tolik, aby nebyla za trapku :)

D. Ruščáková 24.10.2016 17:54

Re: Ahoj Petro,

Petro, tedy klobouk dolů, že zvládáte aspoň ty malý krůčky. Ono to půjde, ale tohle období je děsně vyčerpávající. Víš, psy, kteří venku zapomněli, že existuju, jsem měla dva - Daníka a Ari. Oba navíc usilovně kazili ty "hodné", tedy Kazana a Berry - a to to byli / jsou jinak milovaní a milující pejsci, na které nikdo málem ani křivě nepohlédl. Ale ta děsivá samostatnost a touha po stále nových dálkách se lámala děsně těžko, aspoň mně. U Daníka se to podařilo, Ari jsou skoro čtyři a už se můžu rozčilovat, když si udělá kolečko delší než 3 minuty - začínali jsme na třech hodinách nepřítomnosti, u obou psů. Zábava ani krvavý biftek nezabíraly, prostě to bylo silnější než oni. Prostě jsem musela vydržet, než se jim ty tři ojedinělé buňky v mozku srovnaly do řady a mozek se při vzrušení z dálek přestal odpojovat, pak se už skutečně mohlo začít cvičit. Pro tvoji informaci - buňky se začaly náhodně řadit až po druhém, spíš třetím roce věku:))

Tvoje ohaří lejdynka je navíc zanedbaná, takže se nadřeš dvojnásob. Ale věřím, že pokud to někdo může zvládnout, jste to vy dva (srdíčko).

A moc děkuju za zprávy, průběžně na vás myslím a už jsem si říkala, jak asi je. Zase se ozvi - aspoň do komentářů:))

Z. Asteris 24.10.2016 17:20

Re: Petro,

Nojo, Jenny, aby sis nepřisadila! :)) A nejlépe prostředek, možná, že chce takhle stopovat.

Z. Jenny 24.10.2016 16:34

Re: Petro,

A nejvíc miluje Arinka asfaltový cesty! :-))

E. Šusová 24.10.2016 16:01

Re: Rumíčku, ty teda musíš být tenor

Jak se dělá filuta? POkusím se- až někdy čas dovolí - dohledat mezi fotkama, popsat to moc nejde, na to musí mít jeden ten správnej gezicht :-D

E. Šusová 24.10.2016 14:44

Re: Petro,

:-) tak tohle u Rumajzla nehrozí, že by se mu nechtělo ven :-D,krásná představa. I když možná, kdyby měl dostatečně vděčný publikum..... kdo ví :-D

E. Šusová 24.10.2016 14:43

Re: Ahoj Petro,

Já jsem vděčná za to, když se po mě Talířka za barákem, kde nikdo a nic není, už ohlídne na tichounký písknutí. Když je na vodítku tedy a opravdu ji nic nevyruší. Ona je ke všemu navíc opravdu totálně ořvaná, nereaguje na normální hlas. Posun je i v tom jejím venčení se. Už se jí to daří líp. A taky v tom, že už objevuje hru s námi. Včera jsme zase vyrazili do míst, kde není otevřená krajina, je to úzká stezička mezi strání nahoru a dolů a můžeme si dovolit jí s krátkým vodítkem dát "volno". Ovšem s tím, že to musí být dynamický a zatraceně pod kontrolou, nesmí nám ujet ani ň. O všem musíme vědět, ji nesmíme spustit na vteřinu z očí a dát jí důvod být s námi, takže utíkací, hledací hry na kratičkou vzdálenost mezi námi, hra s balonkem. Na poli bychom neměli šanci ani náhodou, tam bychom ztrácely body, který se nám podařilo získat jinde, protože každým úprkem si to pes upevní dál a dál. Plus tím jak je velká si nemůžeme dovolit, aby vzala dráhu do někam. Jí přiláká i pár na procházce s kočárkem, přiletěla by k nim a nastal by čardáš. Za palce dík, potřeba jich je :-)

Z. Yga 24.10.2016 14:06

Re: Ahoj Petro,

Jelikož vím, co to znamená, když venku pes žije ve svém světě, do kterého nepotřebuje člověka, tak upřimnou soustrast - a to jsme my měli aspoň doma celkem klid (když jsme byli doma - ovšem každé opuštění stanoviště bylo krutě trestáno - opravdu toho sežrala za tisíce, o našich nervech ani nemluvím). Hele, ale ono se to všecko časem utřepe - Brooke je šest a půl a už se na horizontu po nás ohlídne ... (:o)))) ... a tuhle dokonce Terka tvrdila, že už by jiného psa nechtěla (ovšem to bylo dvě minuty před tím, než našla mrtvolu ... Brooke našla mrtvolu a mocímermo si ji chtěla vzít domů ...)

Ovšem smekám klobouk hodně hluboko před tebou a tvým mužem ... a vím, že vy to dáte mnohem, mnohem dřív. Držím celé smečce palce.

Z. Asteris 24.10.2016 14:05

Petro,

Ty máš úžasný dar popsat události tak barvitě, že to člověk přímo vidí a dokonce i slyší. I když ráda bych se taky někdy přesvědčila, jestli si to představuju správně :). Arinka naopak cestování miluje, auto je nejlepší, ale i vlak a autobus, tramvaj (pokud není velký nával), jen metro ji trošku něčím vadí, asi ty zvuky. Minule mi v nestřeženém okamžiku nastoupila do autobusu a vůbec se jí nechtělo ven...

E. Šusová 24.10.2016 13:42

Re: Ahoj Petro,

híml. nejde mi sem vložit celá ta reakce pro Tebe Dede, tak to musím hodit asi znovu? Sepsala jsem grafomansky dnešní den, pro představu...

E. Šusová 24.10.2016 13:40

Re: Ahoj Petro,

Dneska jsem vstávala v pět, v

době, kdy byla Talířová venku, abych měla čas a klid pro Rumíčka, pak se

mi podařilo docílit toho, aby si v klidu lehla a nechala se klidovat,

hladit, aby nelítala bytem, nekramařila, nechtěla se rvát, nehábala s

nábytkem,

E. Šusová 24.10.2016 13:39

Re: Ahoj Petro,

Učení jde pomalu, protože ona se neumí soustředit, pozornost ztrácí po

půl vteříně - opravdu nepřeháním. A jak tam není vazba na lidi, tak i tu

musíme pochopitelně budovat a tím jde všechno pomaleji. Ale jde, po

pidimidi krůčkách, ale jde.Ovšem za cenu toho, že oba vstáváme ráno

brutálně brzo,a bychom to všechno stihli.

E. Šusová 24.10.2016 13:37

Re: Ahoj Petro,

Nemohla, není sil. :-D Myslím, že tohle byl poslední článek, který jste kdy četli na posledních dvěstě let. Dřív se to asi u nás doma neusadí. Je to jako žít uprostřed cirkusu,kde lítá utržený ruský kolo a jeden ohňostroj za druhým. Teď doopravdy nepřeháním. Myslím, že vzít si někdo neznalý takovýhodle psa z útulku, asi to brzo zabalí. Ne pro její povahu, to ne, ona je neuvěřitelně milá, ale je neovladatelná a nezvladatelná. A má svůj svět a tím pádem venku nepotřebuje už nic jinýho a taky jí nikdo jiný nezajímá. V kombinaci s razancí vystřelený dělový koule, bez pudu sebezáchovy, je to bez nadsázky místy nebezpečný do všech stran. Sejmula už i drahou polovičku. Po silnici šli koně. A to s tím počítal. A není zase žádná houžvička. Jí je jedno, zda se oběsí, uškrtí, zláme si vaz, nohy.... Doma je taky všechno vzhůru nohama, protože ona doma neumí být a neumí být v klidu. Musí se učit opravdu úplně všechno. Naštěstí dýchat, jíst a pohybovat se umí sama. To ostatní ne.

D. Ruščáková 24.10.2016 12:55

Ahoj Petro,

tedy, ne že bych neocenila psího zpěváka (Ari je taky zpěvanka:)), styl psaní i moc pěkné fotky, ale jsem strašně zvědavá na jiné věci - např. jak to jde s Lady Talířovou! (Ty jsi s těmi jmény zvíře, já už zase nevím, jak se to zvíře doopravdy jmenuje - Thálie?:))

Nemohla bys dát nějaký update?:))

O. Joklová 24.10.2016 11:57

OT - Mikulášské Venčení 2016

i letos se sejdeme na procházku s pejsky, tak se hlaste a zapisujte do kalendářů :-)))))))

všechny informace najdete na hadech v sekci SETKÁNÍ A SRAZY :-)))

E. Šusová 24.10.2016 11:55

Re: černá barva zrůžoví

Nikoliv milé dámy, nikoliv. Ale život s Talířovou je natolik náročný, že mi nezbývá moc prostoru na vnímání okolního světa.

Z. Rpuťová 24.10.2016 11:39

A co se Štajnidlem zkusit Flash mob? :)))))

https://www.youtube.com/watch?v=SXh7JR9oKVE