2.7.2020 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Krasobruslení

Letošní australské ohnivé léto je definitivně za námi. Ochladilo se a s oblohy občas padá vláha, a nám s mírným zpožděním v TV dávali v programu letní krasobruslení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Zana 31.3.2020 10:08

V Praze úplně zmizely takové ty plácky, co za mého dětství bývaly mezi baráky a v zimě je někdo polil. Bývalo to dost hrbolaté, ale bylo kde jezdit.

Posledních pár let městské čtvrti organizují něco podobného, docela chvályhodná iniciativa. Akorát že místo mnoha malých kluzišť je jedno velké, takže pro mnoho lidí je daleko. No, teď je to jedno.

Z. Lika 31.3.2020 10:18

My letos (tedy na přelomu :-) objevili dobrý umělý plácek na Grébovce, a nebyl nijak narvaný. Půjčovali i brusle, vstupné na celý den snad za padesát. Potěšilo mě to.

Š. Matyášová 31.3.2020 10:19

většinou nám pocákali z hydrantu parkoviště,které ohradili prkny a v noci chodili dostřikovat...tatínkové...a děcka se vyblbla...a turnaje se pořádaly ...a večer se zas plocha umetla, polila ...jo to ještě mrzlo a v zimě padal sníh.....

Z. Matylda 31.3.2020 19:00

U nás se polívalo vodou dětské hřiště mezi paneláky... teď bydlím na dědině a dělá se kluziště na sokolském hřišti, kde se v létě konají hodové zábavy. Kupodivu je to u nás zadarmo, tak sem jezdí ze všech okolních dědin, páč pak už je jen v Brně- a za peníze.

A. Lex 31.3.2020 10:00

Jirko, moc dobře si pamatuji, na Romanovi, Hanku M. Půvabné lidičky. Já byla zrovna v předpubertě a vzpomínám si, jak po večerním sledování černobílého přenosu, jsme se spolužačkami o přestávce zkoušely vzadu za lavicemi "krasobruslit". Sólo i ve dvojicích, jak nám fantazie a prostor dovolovaly. Učitelé byli shovívaví, byli rádi, že vybíjíme energii pohybem.

Š. Matyášová 31.3.2020 9:19

Tak sourozenci Romanovi i Hanka Mašková,mne minuli...ale Josef Žídek ne, toho znám osobně a přátelíme se. Jenže jeho zastínil Ondrej Nepela.

Ale nejvíc se mi "kraso" dostalo pod kůži díky filmu Ledově ostří... fanúšikovia krasokorčulovania by mne za to ukamenovali,recesisti se budou dobře bavit.....

Z. Lika 31.3.2020 10:16

Ten film se mi taky líbil, drsná sranda, ale parádní bruslení. A taky to ukazuje, aspoň trochu, jak příšerná je to dřina a jak těžké je poskládat dobrou dvojici.

Š. Matyášová 31.3.2020 10:21

no já řvala u té komise, která jim zakázal abruslit - samá krasobruslařská elita...evidentně i lidi jako Boitano a spol,nejsou žádní suchaři.....

Z. Lika 31.3.2020 10:47

Jéžiš já je nepoznala, budu to muset znovu zkouknout a trochu soustředěněji, člověku utečou takové perly!

Š. Matyášová 1.4.2020 10:43

je to ten první díl, s Hederem a Ferellem.

Ve filmu se osobně objevili mimo jiné tito krasobruslaři: Sasha

Cohen (stříbro na ZOH 2006), Peggy Fleming (zlato na ZOH 1968), Brian

Boitano (zlato na ZOH 1988), Nancy Kerrigan (stříbro na ZOH 1994),

Š. Matyášová 1.4.2020 10:44

Dorothy Hamill (zlato na ZOH 1976), Jamie Saleo a David Pelletier

(zlato na ZOH 2002, společně s ruským párem Běrežná, Sicharulidze).

E. Zvolánková 31.3.2020 8:56

Ahojte všichni....nojo krasobruslení...nostalgie. Jako mladší jsem s mamkou koukávala na přenosy a obdivovala zejména taneční páry milovala jsem Anisinovou a Peizerata (nevím, zda jsem to správně napsala)...jezdili za Francii. Dnes už jen trénují další nové naděje. Ale ti dva mi utkvěli, protože tehdy byla Marina Anisinova první ženou, která při jízdě zvedala svého partnera :-). Fortelná ženská a přesto nesmírně elegantní.....

Nedávno jsem úplnou náhodou viděla nějaký záznam z jejich jízdy v televizi a říkala si "no to jsou oni". Jeho zlaté vlnité kadeře a její do kontrastu k tomu úplně červené se nedaly přehlédnout :-)).

Jinak já sama na bruslích nestála od střední školy a dcera si to poprvé vyzkoušela ve škole, kdy loni a ještě letost (než zavřeli školu) chodili se třídou místo tělocviku na místní stadion. Začalo jí to bavit.....No, jestli bude dál mrznout, tak možná ještě bude moci vyrazit na rybník.....(Neee, hlavně už ne zimu...Doufám, že tento mrazivý týden už bude poslední záchvěv a že už konečně pak přijde definitivně to jaro!)

Z. Xerxová 31.3.2020 6:45

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o)

hmmm - tak letos jsme si venku nezabruslili ani jednou. Několikrát s Trpajzlíky na stadionu - jezdíme do malé "vesnické" haly - kde je málo lidí, vlídné prostředí a spousta legrace. Ale do krasobruslení to má daleko - k uchvácení vnoučat stačí, že babička zvládá jezdit pozadu :o)