20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

105 PLUS: Blekoušek

Je to jen pár dnů, co jsem se dozvěděla, že...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Inka 24.4.2018 10:02

mnozí z vás vědí

že moje kočky jsou venkodomácí a tenhle strach je u nás bohužel stálepřítomný. Mimoto mám ekipu venkovek, ze kterých se mohou časem stát domácí, pokud Bimbo přežije další příspěvek do rodiny. Bohužel auto už jsme také jednou zažili.... Ale také jsme zažili kočičku, která byla dlouho venkovka a najednou stála na prahu a chtěla domů. Chtěla to, co jsme předtím několikrát zkoušeli, ale z naší vůle. Byla s námi až do doby, kdy uznala, že je toho právě dost. Potom se se mnou týden loučila ( bylo to poprvé, takže já netušila, že se se mnou loučí) a po týdnu odešla usnout na místo, které si sama zvolila. Já jim závidím, že mohou žít svůj život volně, navíc v miskách je stále plno poživatelných věcí. Pokud ne, přinesou si bohužel svoje. Já jim to odpouštím, Bimbo co nekouří našel znovu čich takže je za to silně hubuje

Z. Vave 24.4.2018 21:33

Re: mnozí z vás vědí

Moje kočky už zůstanou jen domácí, jsou už starší a neobstáli by venku.

Ten příběh kočičky si pamatuju, nedá se zapomenout. Kočky jsou tak zvláštní a jedinečné.

Z. Yga 24.4.2018 9:47

Milá Vave

Co si budeme povídat, každý má své kdyby ... ale na to se nehraje. S tvým příchodem se Blekýho život změnil. Užívali jste se navzájem, ten čas, který jste měli spolu vyměřený za to stál! Poplakej si nad jeho krátkým životem, ale nevyčítej si to. Život je sfiňa a krutý a nelítostný, proto je krásný. Jak říkala Sharka, přijdou další, kteří budou potřebovat tvou pomoc (bohužel, je mnoho pánů Písaříků mezi námi) a já vím, že u tebe ji najdou - to ty jsi víla Netřebka (:o).

P.s. vesnice je pro kočky velmi nebezpečná - náš Ziky, který se pohybuje v okruhu tří dvorků (aspoň si to - já naivka - tak myslím) minulý týden k ránu přišel s dírou v hlavě. Jeník myslel, že ho někdo střelil, já, že ho někdo praštil kamenem. Naštěstí vetka zjistila, že je to "jenom" prokouslé (nerada bych měla v okolí člověka, který ubližuje zvířatům) - po dvou pigárech antibiotik hezky odpuchl a začal se hojit. Už včera jsem se radovala, jak se hezky hojí, že jen pár dnů a strup odpadne ... neodpadl, dnes do rána si ho odrbal, takže momentálně vypadá hůř než před tím. Ale nemůžu mu nadávat - i já mám tendenci si strupy strhnout dřív, než se stačí zahojit ...

Ale furt přemýšlím, co ho mohlo hryznout. Sousedi přes jednou z obou stran mají sice psy, ale za jedno jsou v kotci a za druhé vlčák a pitbul, ale ti kdyby hryzli, tak je Ziky bez hlavy. Na kočku to rozpětí bylo moc velké - možná kuna, tchoř nebo liška! těžko říct. Jo - a ven chodí vesele dál, nemůžu ho zavřít doma, zbláznili bychom se všichni.

Š. Matyášová 24.4.2018 10:56

Re: Milá Vave

o hřebík z plotu Ege nebo o ostnatej drát....si to mohl udělat....

Z. Yga 24.4.2018 11:31

Re: Milá Vave

Ne ne, nakonec vetka, která věděla, kde hledat, našla protiskusk.

Z. Vave 24.4.2018 21:38

Re: Milá Vave

Je to o strach, ale když už se jednou Ziky odvážil ven, nedá si ti už vzít. :) Doufám ale, že tu potvoru už nepotká a že se mu to brzo zahojí.

Děkuju Ti za účast i za milá slova. I když teda víla Netřebka asi ne, leda tak - jak říká moje kamarádka Alice - víla Almárka, chichi.

Z. Matylda 24.4.2018 9:20

Chjo,

to je daň za kočičí svobodu. Kdyby to nebylo auto, mohlo to být něco jiného- liška, kuna, myslivec, lovecký pes... nedělám si iluze, to všechno se mohlo stát. Jenže bytovým být nechtěl. Náš Oriáš taky nechce být čistě domácí. Toulá se, chodí pokousaný, v noci slýchám řev kocourů z okolí, jak se (všichni kastrovaní!!!) rvou. Blekoušek měl krátký život, ale po tvém příchodu se aspoň pořádně najedl. Která venkovní bezprizorní kočka to má? Moc jich není.

Z. Vave 24.4.2018 21:40

Re: Chjo,

Je to daň za svobodu, máš pravdu, Matyldo. Jenže já jsem na to vůbec nebyla připravená. A asi nebudu nikdy.

Š. Matyášová 25.4.2018 7:02

Re: Chjo,

na to Vaví není připravený nikdo.....

Z. Vave 25.4.2018 7:31

Re: Chjo,

Já vím, Sharko. Na to se připravit nedá. Ale žádná kočka předtím mi ještě nikdy neodešla. A on byl tak mladý.

Z. Jitur 24.4.2018 9:15

Vave, tak dobře znám...

..."kdyby", asi nejvíc jsem si právě tohle prožila s mým prvním westíkem Scottym. Ale myslím, že jsi udělala, co jsi mohla. Jen se přidružila souhra dalších okolnosti a stalo se, jak se stalo. A Tvůj závěr o vnímání kastrace na venkově - je logický, je to proti přírodě - i když si úplně nemyslím, že to je hlavní důvod, proč se tomu nechává volný průběh a málokdo se stará o kastraci "volně" žijících kočin...

Z. Vave 24.4.2018 8:51

Fotka Blekouška

je tady: http://vave-ri1.rajce.idnes.cz/Rok_v_kraji_vily_Netrebky%2C_unor_2018/#DSC_0730.jpg. A ještě je na předchozím snímku.

O. Joklová 24.4.2018 11:42

Re: Fotka Blekouška

Vaví, byl MOC krásný a je vidět, v posléze i velmi dobře opečovávaný

T. Zana 24.4.2018 13:39

Re: Fotka Blekouška

Vavísku,netrap se. Všechna kdyby nejsou v našich silách. Blekoušek měl život krátký, ale spokojený.

Z. Vave 24.4.2018 21:41

Re: Fotka Blekouška

Děkuju Ti, zano. Bohužel moc krátký.

K. Holubová 24.4.2018 8:42

Vaví

Blekouška je mi moc líto, to víš, já a černé kočky! Nic si nevyčítej. Dělala jsi pro něj moc a že osud zasáhl rychleji, to už není Tvoje vina. Určitě byl šťastný a vděčný za pohlazení a kousek něčeho dobrého do tlamky, ale chtěl si žít svůj svobodný život, na to se zkrátka někdy doplácí. Jak tak znám CDK, tak určitě už sedí před Velkou Kočkou nahoře a kují pikle, jak seslat nového Blekouška.

Z. Vave 24.4.2018 21:43

Re: Vaví

Děkuju Ti, paní Holubová. Každopádně krmné a spací místo na naší zahradě bude vždycky pro nějakého toho kočičího bezdomovce připravené.

Z. Maya 24.4.2018 8:36

Já myslím

že Blekoušek zvolil volnost a svobodu a s tím spojené větší riziko před pohodlností domácího bydlení sám, kočka když chce tu domácí pohodu, tak se dovede k někomu vnutit. Však někdo to tak má i u lidí, připomnělo mi to ty rockové a herecké hvězdy, které zemřely mladé po bouřlivém životě.

Z. Vave 24.4.2018 21:47

Re: Já myslím

Milá Mayo, nechtěla jsem z Blekouška udělat kocoura domácího, chtěla jsem ho jen nechat vykastrovat. Což znamenalo podle doporučení vererináře kocoura odchytit večer a nechat do rána vyhladovět. Po kastraci (a ošetření tlapky) bych ho nechala vyspat a zase pustila ven.

Š. Matyášová 24.4.2018 7:36

milá Vaví...

vím, že jsem Tě uklidňovala,že se objeví,že ještě někde dělá svoje poslední koťata a pak přijde,ty ho lapíš a necháš ho vykastrovat..brečím za kadým přejetým zviřátkem, ať je to ježek,kuna,zajíc,kočka, sražený pták, srnka...vždycky mi bolest sevře srdce a já proleju několik slz, pokud mohu,zviřátko ze silnice uklidím, aby se z něj nestala rozježděná placka. Blekoušek si běhá za Duhou a ty ho svým smutkem a slzama stavíš a zpevňuješ pro ty další bezejmenné a neznámé, kteří neměli to štěstí poznat lidi jako jsi ty nebo my...neobviňuj se, není to tvoje vina...mělo to tak být...přijmi to Vaví, přijdou další,co Tě budou potřebovat, nebudou chtít tvůj smutek,ale péči,pozornost a lásku, trošku toho zpřízněného tepla,kterým na nějaký čas,ulehčíš jejich život...

nezapomeneš na Blekouška, bude tu pořád a to,co budeš dělat pro ty další,jako by jsi dělal i pro něj....

Z. Vave 24.4.2018 8:19

Re: milá Vaví...

Chodí mi sem na jídlo zrzavobílý kocourek. Je to ten, se kterým Blekoušek někdy běhal ve vedlejší zahradě. Je velice plachý. Chodí sem i bíloumourek. A samozřejmě Zuzanka-ducalka. Ta nosí ocásek stočený skoro jako Anka. :)

Určitě připravím pořádný bydlík na zimu. V tom stávajícím, polystyrénové boudě vystlané senem, občas někdo přespí. Uvidíme, sezóna koťat teprve bude. Třeba se tu objeví nějaký Blekouškův hřích. :)

O. Joklová 24.4.2018 11:31

Re: milá Vaví...

není to úplně k tématu Blekouška, ale vlastně je... Vaví, sezóna koťat už začala!!!! vykastruješ aspoň Zuzanku-ducalku??? moc se přimlouvám!!

jinak tam už velice brzy budeš mít nadělení, dokonce tipuji, že v bříšku už možná něco bude - ale i tak se to dá stihnout, ale rychle, moc prosím!!

Z. Vave 24.4.2018 12:18

Re: milá Vaví...

Sousedka, ke které chodí Zuzanka spávat (skočí na balkón a zaklepe si na dveře :) ), tvrdí že Zuzanka kastrovaná je. Já nevím. Na podzim koťata neměla, ani v létě. Pořád ji sleduju, jestli se kulatí, ale zatím houby poznám. Pokud by měla koťata, tak ji pak odvezu na kastraci. Jinak prostě tu údajnou kastraci ověřit nemohu.

O. Joklová 24.4.2018 13:08

Re: milá Vaví...

to je pravda, u kočky to nepoznáš - ale moc ráda čtu tu informaci, že už kastrovaná je, díky :-))))

Z. Vave 24.4.2018 21:48

Re: milá Vaví...

Doufejme, že to je pravda. Ale koťata od loňského července určitě neměla, tak snad vykastrovaná je.

Z. Lika 24.4.2018 7:25

Připomnělo mi to

jak jsem vídala uprostřed noci sedět kočky na silnici. Asi že to bylo vyhřáté místo, nevím. Nebo měly lepší přehled. Bylo to nervyderoucí, ale nedalo se s tím nic dělat.

Blekouš byl opravdu moc pěkný kocour, pro černé mám slabost.

Z. Vave 24.4.2018 21:51

Re: Připomnělo mi to

Byl krásný a hlavně to byl dobrý parťák.

Je možná, že se v létě kočky na silnici vyhřívají. Ale i psi. Na dovolené jsme jezdívali přes vesnici, kde na silnici pravidelně ležel pes. Poprvé jsme mysleli, že je už tuhý, protože se ani nehnul, i když už jsme byli blízko. A teprve pak pomalu a neochotně poodešel a pak se zase na své místo vrátil. :)

Z. Xerxová 24.4.2018 6:47

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům... :o)

Vavís, moc dobře víš, že venkovní kocouři (a kočky) žijí ve světě plném nebezpečí - aut, otrávených myší, úrazů, psů, lišek... Přesto by většina z nich s tvými bytovými kočenami neměnila.

Netrap se žádnými kdyby - nemá to cenu. Už se to stalo.

Z. Lika 24.4.2018 7:12

Re: hezký den

Mám s tím zkušenost - když chce venkovní kočka do bytu, zřetelně si o to řekne.

Z. Jitur 24.4.2018 9:27

Re: hezký den

...přidám opačnou zkušenost - tedy to, kdy domácí kočka (moje černá Terka) vypadla z balkonu, či prostě jen proklouzla nepozorovaně z bytu otevřenými dveřmi a tři týdny se toulala sídlištěm, což jsem zjistila hned první týden, poté, co se to stalo. Snažila jsem se jí odchytit, alel nenechala mne přijít blíž. I když westíka Scottyho a kocoura Adélu, které jsem s sebou při hledání brala, nechávala přijít až k sobě, zdravili se vzájemným otíráním tlamiček. Už jsem se vzdávala naděje, že ji dostanu zpět domů. A tehdy jsem si říkala, jestli chce být svobodná, zůstat venku, dobrá, smířím se s tím, i za cenu rizik, které to přináší. A ona se nakonec po třech týdnech nechala vzít do náruče a odnést domů. Evidentně na ní pak bylo vidět, jak je doma ráda; zhubla skoro kilogram, byla poloviční a ostatní "toulavky", ji asi zrovna v lásce neměly a kolik si urvala pro sebe z doneseného jídla, také netuším, mohu se jen dohadovat...