20.9.2021 | Svátek má Oleg


Diskuse k článku

105 PLUS: Blekoušek

Je to jen pár dnů, co jsem se dozvěděla, že...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 24.4.2018 19:08

Je mi to líto,

milá Vave, a vím, že tobě je teď po Blekouškovi moc smutno, protože sis ho opravdu oblíbila. Ale takhle (hnusně!) to prostě osud zařídil a v tom se nedá hledat logika ani spravedlnost, ale ani pochybení. Objímám Tě!

Z. Vave 24.4.2018 21:16

Re: Je mi to líto,

Děkuju, Hančo. Věřím, že ta obliba byla vzájemná, jen mě chodil doprovázet na focení a na vycházku.

M. Crossette 24.4.2018 18:47

Milá Vave, je mi moc líto

že Blekoušek takhle skončil. Ale tvoje chyba to rozhodně není, spíše toho řidiče. A u něho (ní) bych chtěla věřit, že prostě nebylo vyhnutí obzvláště u černého kocourka. Nemáš si co vyčítat a děkuji za to, že jsi ho chtěla nechat vykastrovat. Protože já jsem také nezlomnou zastánkyní kastrací (koček i psů), že stejných důvodů, které tu byly níže popsané.

M. Crossette 24.4.2018 19:04

Re: Milá Vave, je mi moc líto

Podobnou silniční tragédii a "co kdyby" jsme zažili večer. Je tu švagrová a jeli jsme k moři. V polovině cesty zpět seděla na silnici v protisměru želva. Než manžel stačil sjet ke kraji a otočit, na smůlu jela "želvím směrem" dvě auta. Když jsem k želvě (sameček ̈) doběhla, bylo už pozdě. Sice žil, ale zadní polovinu krunýře měl promačklou hluboko dovnitř a okraje krunýře rozlámané na kousky, které od odpadnutí držela jen vnitřní svalovina. Bylo to jasně čerstvé zranění, sameček z ran krvácel. Jeho přední část byla nezraněná a když jsem ho přenesla na krajní trávu, snažil se "odsunout" pryč. Byl to děsně smutný pohled a věděla jsem, že tohle zranění není možné dlouho přežít. Kolo auta mu najisto promačklo a prorazilo vnitřní polovinu těla a orgány, která tam má. Ale položit ho jen tak o kus vedle do trávy a nechat na pospas osudu jsem nedokázala. Během chvilky by ho obalili mravenci a takovou krutě bolestivou smrt jsem mu nepřála. A jak rychle a bezbolestně ukončit jeho trápení jsem také nevěděla. Tak jsem ho dala do krabice s tím, že ho zavezeme do zdejší záchranné stanice, kam jsme kdysi odvezli veveří sirotky. Přestože se sameček celkem živě cestou k krabici mlel, pochybovala jsem, že by na stanici dokázali jeho krunýř dát dohromady. Spíše jsem doufala, že mu budou moci odborně dát injekci na ukončení života. Jenže než jsme tam dojeli, bylo zavřeno (noční pohotovost tam není). Tak jsem samečka doma co nejšetrněji trochu opláchla a za pomoci švagrové a silné lékařské lepenky jsme přidržely okrajové kousky krunýře, které opravdu visely jen "na vlásku". Samečka jsem dala do hluboké nádoby, přidala vodu a trochu žrádla s tím, že ho na stanici odvezeme hned ráno. Ještě, než jsme šli spát, sameček se hýbal, ale do rána byl mrtvý. A také jsme si včera cestou vyčítali, že kdyby manžel mohl rychleji u želvy zastavit a já k ní rychleji doběhnout, možná by jí auto nepřejelo - možná?! Nestihli jsme to. Alespoň sameček nezemřel obalený ohnivými kousavými mravenci !

Z. Vave 24.4.2018 21:20

Re: Milá Vave, je mi moc líto

Udělala jsi víc, než by udělal kdokoli jiný, Maričko. Někdy se prostě osudu zabránit nedá. Snažím se to říkat i sama sobě, ale stýská se mi. Vždycky jsem Blekouškovi v zimě říkala, že brzo bude jaro a budeme hodně spolu venku. Nedočkal se toho, chudák.

Š. Matyášová 25.4.2018 6:59

Re: Milá Vave, je mi moc líto

díky Maričko.....

Z. Vave 24.4.2018 21:17

Re: Milá Vave, je mi moc líto

Ano, v únoru je ještě hodně tma a Blekoušek byl černý jako noc. Bohužel naše obec je hodně krátká a řidiči tu dost často jedou rychleji, než by měli. :(

A. Rgova 24.4.2018 17:14

Jj starej známej KDYBYCH JÁ

s tím se taky sem tam peru, ale víš jak to je, kdyby byly ....,.

Všechno je, jak má být.

Lze si aspoň představovat, že ho už nic nebolí a netejrá.

Byla to prostě smůla.

Z. Vave 24.4.2018 21:21

Re: Jj starej známej KDYBYCH JÁ

Smůla, velká kumulace smůly. Zatraceně velká.

Z. Tečka 24.4.2018 13:17

Vave, prosím, netrap se tím

já ty výčitky znám, taky jsem s nimi párkrát žila. Co by, kdyby...

Já jsem pochopila, žes ho právě nechtěla trápit pobytem vevnitř víc, než bylo bezpodmínečně nutné.

Připadalo mi, že Blekoušek pravé "teplo domova" vůbec neznal, proto se tak vyhýbal jakémukoli náznaku "vězení" (podle něj).

Byl to prostě osud.

Z. Vave 24.4.2018 21:24

Re: Vave, prosím, netrap se tím

Přesně tak. Tečko. Nechtěla jsem, aby byl před kastrací v kleci půl dne a ještě celou noc. Jednou za mnou vešel do domu, ještě byl malý. Říkám, že dojdu pro kapsičku a zavřela jsem dveře od domu. Vůbec se mu nelíbilo, že je v chodbě, i když to byla jen chvilka.

Z. Jenny 24.4.2018 12:16

Milá Vave,

je mi to moc líto. Bohužel úděl venkovní kočky bývá mnohdy smutný.

Však ty ostatní si Tě najdou a přijdou potěšit. Znám to od Nelinky,tam bývá strávníků a jaký krásný kousky.

Z. Vave 24.4.2018 21:26

Re: Milá Vave,

Děkuju Ti za účast, milá Jenny. Určitě nějaké kočky přijdou, ale myslím, že by to musela být velká náhoda, aby se objevil venkovní kocourek, který se nechá chovat a doprovází všude člověka jako malý pejsek.

O. Joklová 24.4.2018 11:56

achjo

ano, toto je daň za svobodu a venkovní kočičky mají mnohem kratší život, těch nebezpečí je příliš mnoho... je mi Blekouška moc líto a pláču tady s tebou, ale on (zatím?) nechtěl domů, jak už tady kdosi napsal, kočka která chce domů to umí dát dosti zřetelně najevo... útěchou ti budiž, že měl plné bříško a zažil mnoho lásky

mohli jste ho aspoň pochovat, nebo už jste ho nenašli?

hladím po tlapce, vše ostatní jsem už napsala níže v diskusi, moc se přimlouvám aspoň za Zuzanku-ducalku, a to co nejdříve, věř mi že sezóna koťat už začala, bohužel

Z. Vave 24.4.2018 21:27

Re: achjo

Nevím, jak a kde skončil. Radši jsem se neptala. Dozvěděla jsem se to dlouho poté, co ho ta paní našla.

Z. Janaba 24.4.2018 11:07

Já jsem

nenabyla dojmu, jak mnohé z vás a jeden komentujete, že Vave chtěla Blekyho zbavit svobody a uvěznit ho v obýváku. Vave ho chtěla nechat vykastrovat. Chtěla zabránit, aby plodil další nechtěné a strádající blekoušky. Za to jí buď velký dík, nemyslíte, pane Písaříku?

Vave, tyhlety kdyby jsou velké potvory. Ale chápu tě, dovedou člověka potrápit. Ale přejdou, jenom někdy, nečekaně, opět píchnou. Netrap se, úmysl jsi měla dobrý, nevyšel. Život je někdy pes.

Z. Yga 24.4.2018 11:42

Re: Já jsem

Ale Jani, většina z nás ví, že Vave chtěla Blekouška zbavit svobody jen na nejnutnější dobu (noc před kastrací) ...

Z. Vave 24.4.2018 21:30

Re: Já jsem

To jo, život je opravdu někdy pes. Tak blbě se to nakumulovalo.

Děkuju Ti za účast, Jani. A ano, chtěla jsem Blekouška zavřít do klece jen na nezbytně nutnou dobu, jen aby pokud možno vyhladověl přes noc a hned v 8 ráno měl jít na kastraci. Pak bych ho nechala vyspat a pustila ho zase ven. Doufala jsem, že bude na zahrádce bydlet. On tam přespával, až ten týden mrazů ho zahnal do statku, zřejmě do nějaké stodoly. Ale docházel denně na jídlo a pomazlení.

L. Písařík 24.4.2018 10:46

Všem prokastrátům.

Doporučuji shlédnout film, možná že je na Youtube, TEORIE TYGRA aneb I OCHOČENÍ MUŽI MOHOU ZDIVOČET. Zcela na konci pojednává o kastraci kocoura.

Š. Matyášová 24.4.2018 10:54

Re: Všem prokastrátům.

viděla jsem ten film několikrát,ale od kastrování toulavých kocourů a koček,mne to neodradilo a názor na kastrace jsme nezměnila...vy asi pro žádnej útulek nepracujete ,co?

L. Písařík 24.4.2018 11:00

Re: Všem prokastrátům.

Uhodla jste, pracuji když chci a v čem chci, což si mohu v 75ti letech dovolit a užívám života. Já vás vůbec nechci přesvědčovat, prostě, já mám pohled na život, vy zase jiný, kvůli tomu nemusíme být nepřátelé. Ale nechtěl bych, pokud příště přijdu na svět jako kocour - dle Budhova učení - dostat se do vašich rukou. Mějte se.

Z. Inka 24.4.2018 11:58

Re: Všem prokastrátům.

Já jsem pro kastraci koček, zejména kočiček. Protože každou zimu mi přibudou nějací strávníci, které holt domů vzít nemohu. Souseda už také poskytla domov třem, čtvrtý opanoval dvůr. Pokud by byli jen domácí záleží jen na mém nosu a povaze, jestli celý barák musí nutně vědět, že mám nekastrovaného kocoura a jestli se chci dívat na kočičku, která se imrvére mrouská, posléze i bolestivě. Pokud nevykastruji venkovní kočičku mohu se dívat na to, jak třikrát ročně rodí, pomalu začíná vypadat ošuměle, koťata po pár letech umírají hned po narození, ale ona si tu graviditu zaplatit musí. O kocourech urvaných, vychrtlých, olezlých ani nemluvě. Takže asi tak. Něco jiného bylo když jsme měli v JZD kočky ve chlívech, tam o počtu nebylo řeči, mléka bylo dost a myší také. Kočky byly v teple, nažrané a myši nehýbaly chlívem

Š. Matyášová 24.4.2018 12:21

Re: Všem prokastrátům.

Vy též, pravda, jste o čtvrt století starší,mohlo by se Vám to stát...

Z. Yga 24.4.2018 11:29

Re: Všem prokastrátům.

Film jsem viděla, líbil se mi, ale ta věta o kastraci mne docela nazvedla. Asi ani autoři filmu nikdy v žádném útulku nebyli a žádná zdevastovaná koťata či kočky neviděli - možná, že i vy jste vždy narazil jen na krásné venkovní kočky. Ale dost o tom pochybuju.

Z. Jenny 24.4.2018 12:14

Re: Všem prokastrátům.

Pochybuji, že oějaký český muž vůbec by byl schopen žít jako svobodný kocour, bez své misky,bez ošetření,věčný boj s ostatními kocoury o téměř jakoukoliv kočku, o teritorium,bez opatery na stáří. Úmrtnost vysoká,mraky nemocí.

Ovšem, ovšem,u lidí je to každého svobodná volba. Navíc nekastrovaný kocour značkuje a páchne,tedy lidem, ten puch nevyvětráš. Díky nezodpovědným množitelům je počet koček neúnosný a samozřejmě má vliv na životní prostředí a faunu vůkol.Muž přirovnávající se ke kastrovanému, či nekastrovanému kocourovi má pravděpodobně těžký mindrák, jako měl veterinář ve výše uvedeném filmu,ze své strašné manželky. A takový jaký tam byl pan Bartoška a paní Eliška, jim napsal scénárista.

Z. Vave 24.4.2018 12:19

Re: Všem prokastrátům.

Přesně tak, Jenny,

Z. Tečka 24.4.2018 13:12

Re: Všem prokastrátům.

Aha, talže Vy chcete dopřát kocourovi možnost uhánět kočky, patří to podle Vás k jejich svobodnému životu. Ale co potom? Vezmete si ta koťata na starost, budete je živit a dáte jim, co budou potřebovat? Těžko. To jen přibude pár hladových koťat někde u popelnic, která budou z nedostatku potravy pomalu umírat. Občas některé to kotě dospěje do věku, kdy samo bude mít koťata a tak se tam těch koťat objeví zase o něco víc.

A to je vaše verze svobodného života, ovšem z té horší stránky.

Já vím, že s lidmi Vašich názorů nic nehne.Podobné názory tadyí na vesnici má spousta starých lidí. Ale stálo by zato, kdybyste se někdy mohl podívat do nějakého útulku, jak zbědovaná a hladová koťata, která jsou právě důsledkem svobodného kocouřího života tam útulkařky ošetřují. Nevím, jestli by to s Vámi pohnulo, asi těžko,ale uviděl byste realitu.

L. Písařík 24.4.2018 18:57

Re: Všem prokastrátům.

Proč se schováváte za přezdívku? Já jsem starý a nemám chuť měnit své stanovisko. Čau.

Z. Tečka 24.4.2018 20:45

Re: Všem prokastrátům.

Já se neschovávám, žádná z nás se neschovává. Všechny se tu známe. Naše nicky mají dlouhou historii a jsou určeny a povoleny adminem právě jen pro tento web.

Ke změně názorů vás nikdo nenutí.

Jen mě napadá jeden bonmot, který je připisován M. Zemanovi...

Š. Matyášová 25.4.2018 6:59

Re: Všem prokastrátům.

Já jsem tu byl adříve,takže mám své jméno a nick znají všichni a k Tečce, kterou znám také pod jejím jménem, se připojuji, NAPSALA VÁM TO PŘESNĚ...