18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

KOČKY: Ve dvou se to lépe bojí

Jak já závidím vám všem, kteří máte domácnost v bezproblémovém soužití kočky a psa, natož pak koček a psů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dede 12.10.2009 17:28

Re: OT. Druhý pračkový průzkum:

Milá Blážo, a co takhle dávat prášek přímo do bubnu, ale v takovém tom speciálním "kelímku" k tomu určeném? On je zároveň dávkovač, takže nebudeš dávat prášku moc... Já to tak používám tady a funguje to :-) A možná by ses měla zajímat, jakou máte vodu, pokud je moc tvrdá, přidávěj změkčovadlo, to může být další důvod, proč se ti prášek pořádně nerozpouští

zana 12.10.2009 18:50

Re: OT. Druhý pračkový průzkum:

Já teda asi budu jediná s gelem, přednosta ho (na kůži) líp snáší než prášek. Taky spíš takový obyčejnější, extra značku vybranou nemám.

Vave 12.10.2009 18:54

Re: OT. Druhý pračkový průzkum:

Dávám jedině tekuté prášky, přestože v testech vycházejí hůř, co se týče prací schopnosti. Ale od té doby, co do pračky nesypu prášek, nemám na prádle mapy a hlavně nemám žádnou vyrážku. Ale možná je to všechno tím, že mám jen tu nejužší pračku (33 cm) s plněním zepředu (žádná jiná se mi do koupelny nevejde), takže se asi máchá v menším množství vody.

aida 12.10.2009 20:14

Re: OT. Druhý pračkový průzkum:

Používám prášek, ale dávám ho míň, cca o třetinu - a máchám dvakrát. Vzhledem k tomu, že většina našich šatů je tmavá, je to pochopitelné.

aida 12.10.2009 20:16

Re: OT. Druhý pračkový průzkum:

Jo a snažím se vybírat si prášek bez fosfátů a nepoužívám aviváž. Nějak jsem časem přišla na to, že je vlastně zbytečná a jen se zatěžuje životní prostředí.

aida 12.10.2009 20:27

Re: OT. Druhý pračkový průzkum:

Jinak se omlouvám, nejsem žádný extremista, jen mi vadí ten náš špinavý prýgl a zrovna ty prací prášky a aviváže jsou určitě jedním z důvodů.

Kočka 13.10.2009 9:29

Re: OT. Druhý pračkový průzkum:

Raději změnte prášek, také se mi to stalo. Dávat míň nepomohlo.

PetraK 12.10.2009 15:01

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

jehehéé, ještě že mám enem andulku;-D;-D;-D;-D

Kosťa dává pouze hubičky .Máme čistě platonický, romanticky vztah;-D;-D;-D

Rpuť 12.10.2009 15:05

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

;-P;-D

abyt 12.10.2009 15:48

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

Pozor na to, Petro, pozor. Takovejch bylo, co si myslely, že jde o jen platonickej vztah...;-) Nebyla jsem tu, jak to prosím tě dopadlo u těch policajtů? Vysvětlili to nějak?

PetraK 12.10.2009 16:33

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

NO tak budu dávat radši pozor na Kosťu. Jeden neví, co ho může napadnout, to je fakt. Střihlej je taky dost.

U policajtů - no prověří to. Tím myslím to, že můj hovor nikde není. V terénu byli, nikdo nic nenašel. Já taky ne. tak se můžu jen utěšovat, že měli pravdu Ti kdo psali, že třeba u nich matka z nepřizpůsobivé menšiny bere s sebou na rande i své dítko, čí třeba opilá matka, vlekla někudy odkud si své malé dítko.... nevím. Pořád si myslím- a moje kolegyně, která bydlí tamtéž, že je nepravděpodobný, aby v tuhle denní dobu na tamtom místě bylo dítě. Žádný se ale nepohřešuje, tak na nejhorší snad nedošlo.

Děkuju ještě jednou Jakubovi

Jakub S. 12.10.2009 20:11

Ale jakýpak copak. Stejně takový rozpačitý výsledek...

Jako ve sci-fi: byla návštěva í tý, nebo nebyla?

V brněnském Bronxu, aji mimo něj, můžete v tu dobu vidět tmavých dětiček poflakujících se pospolu někde - žádná vzácnost... pche. Dyť je to celou hodinu před půlnocí.

Je to divné. Ale aspoň máš číslo na tu jejich vnitřní kontrolu. Po-Pá 7 - 15.30, potom ovšomž soráč... a možná podle někoho je lepší volat na to sdružené číslo hasičů, zdravotníků a policie. Třeba vám to někomu hned zejtra (vidíte, jak používám jazyk domorodců?) příde vhod.

Ach zejtra, zejtra - kdopak ví? Možná si lehnem do rakví... to jenom mi naběhl jeden z mých bohů. Ze začátku století. Tamtoho. Taky se žádného věku nedožil.

Matylda 12.10.2009 21:32

Re: Ale jakýpak copak. Stejně takový rozpačitý výsledek...

Tak to znám ve zhudebněné podobě- zejtra, jo zejtra, kdožpak ví? Jó zejtra si lehneme do rakví- má milá, rozmilá neplakej, život už není jinakej... Ale kdo to zpíval nevím, já to znám jen od táboráku:-)

veram 12.10.2009 23:08

Re: Ale jakýpak copak. Stejně takový rozpačitý výsledek...

Tak jsem mírně nakoukla do Gúglu, kdopak toho Gellnera zhudebnil a místo toho jsem našla stránku, kde se lidi (zřejmě mladí) přiznávají ke své oblíbené básni. A světe div se, ten výběr ale vůůůbec není špatný...

Jakub S. 12.10.2009 23:51

Re: Ale jakýpak copak. Stejně takový rozpačitý výsledek...

Můj milovaný Gellner... nezvěstný od první velké ofensívy v Haliči v září 1914. Jeho verši jsme se opájeli v šestnácti, sedmnácti, osmnácti, jako už tři generace před náma... řekl bych, že to muselo zpívat po svém několik generací trempíků a študáků.

abyt 12.10.2009 15:46

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

Psal o něm Adams v "Ještě je můžem vidět". Ono je to takové trdlo nesmělé, důvěřivé, obyčejně jenom sedí, hejká a očekává, že ta samička sama dorazí a nějak to zařídí. Ovšem tenhle fotograf mu tedy padl do oka;-D.

PetraK 12.10.2009 16:29

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

ehehéé, trdlo nesmělé, jo???;-D;-D;-D;-D;-D to si nedovedu představit, jak by teda vypadal papouch troufalec;-D;-D;-D;-D;-D je to bomba, vážně.

Všimli jste si té chtivosti v očku papouchově???;-D;-D;-D;-D

Rpuť 12.10.2009 16:31

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

Mně se nejvíc líbilo jak na začátku toho fotografa obcházel a zjišťoval, kudy na něj....:-D

Jakub S. 13.10.2009 0:00

Re: Tak tenhle papouch rozhodně nehodlá vyhynout...

Je to naprosto uchvancancující!! Mně to odehnalo spaní. Ach jo...

PetraK 12.10.2009 13:32

Teď mi to došlo!!

Yga a Hošíček mají narozeniny ve stejnej den!!:-D Je to jasný. 12. 10. se rodí samí kašpaři;-D;-D;-D;-D;-D;-D.

Hošíček dostal šulcovej dort a lítací talíř. A copak dostane Yga???;-D

Bubu 12.10.2009 13:58

Re: Teď mi to došlo!!

Třeba totéž.... mně by to rozhodně potěšilo. ;-);-D

PetraK 12.10.2009 14:01

Re: Teď mi to došlo!!

Tak jo, mám v mrazáku ešče dvě pacičky, cestou z práce koupim buřta a pár párků na svíčky a udělám dort. Ve ZVeráku  koupim letájící talíř  a uděláme pro Ygu narozeninovou oslavu ;-D;-D;-D

Matylda 12.10.2009 14:03

Re: Teď mi to došlo!!

Z takovýho dortu by se rychle mohl stát lítací, pokud je Yga na sladký:-)

YGA 12.10.2009 14:25

Re: Teď mi to došlo!!

Chich - já doufám, že tedy sulcák nebude - ač nejsem až tak moc na sladké, tak na drkotinu nejsem vůbec - takové dobrůtky s radostí přenechám spoluoslavenci. A milému Ešuskovi přeji ještě hodně ztřeštěných a kašpařích let a posílám mu vééééélikánskou pusu na čumila. V

PetraK 12.10.2009 14:30

Re: Teď mi to došlo!!

říkala jsem si, že šulcákem asi neohromim ;-D;-D;-D;-D a co ten lítající talíř gumovej? ?;-D;-D

Ešusek , kdyby vědíl, s kým má tu čest být ve stejný den narozen, dozajista by byl velmi poctěn.:-) Takhle aspoň na dálku moc děkuje za přání a...... pokusí se neztratit příště obojek, aby si nemusel půjčovat od jiných a panička, aby ho znechuceně nevyhazovala;-D;-D;-D;-D;-D

Lucka V. 12.10.2009 14:55

Re: Teď mi to došlo!!

Jééé, tak to gratuluju oběma, povedli se jeden jak druhýR^;-DV Asi je to fakt speciální datum;-) 

PetraK 12.10.2009 15:02

Re: Teď mi to došlo!!

To je pravda, tihle dva spolehlivě pobaví.

Hošíček si od včera už s předstihem  představuje, že je malinkatý štěňátečko, takže se pokusil nasáčkovat do takovýho malýho křesla na chalupě a pak, že se musí nutně, ale nutně chovat. Jestli mi zase hodlá vyhlodat botník, půjde do polepšovny;-D;-D

Dede 12.10.2009 19:15

Re: Teď mi to došlo!!

Ať se "štěňátku" dobře daří a stále zůstává tvým štěstíčkem a inspirací :-)VVVVVV Z toho potom těžíme všichni, že ano ;-)

Jakub S. 12.10.2009 20:43

Re: Teď mi to došlo!!

Ale nepude, nepude...;-P