18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

KOČKY: Už dvakrát tak tak přežila...

Na začátku tohoto příběhu bylo pěkné, zdravé a spokojené černobílé kotě. Podle vzhledu a chování se zdálo, že první měsíce života téhle sametové kuličky byly opravdu šťastné. A to je pro kotě, narozené na malé vesnici, něco jako pro nás hlavní výhra v loterii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Snugi 13.10.2008 8:41

Brouk roste :o))

Lidičky, já bych kočindu hrozně moc ráda, ale rozhodnutí to není jednoduché. Jednak mě vlastní jeden leguán zelený, který rozhodně v terárku bydlet nechce, neb za terárium považuje byt, a druhak nevím, jestli se nebudu stěhovat a pokud ano, tak vlastně kam. Takže takhle: pokud se v nejbližší době mé stěhování konat nebude a kočička stále bude hledat domov, tak se hlásím :o))

Eva B. 10.10.2008 0:02

Re: Krásná kočička

zdravíme všechny  terrovic a číčánky  všechny!!! posíláme pohlazení a máváme tlapkou!!! a jestli mi to ten neškodný příspěvek zase smaže jako předtím, tak se namouduši budu hooooodně zlobit ;-€;-P

Eva B. 9.10.2008 23:55

kočka netová :-)

http://davadu.ugandalfa.cz/fotogalerie/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=0 Luisina oblíbená zábavička :-)

Eva B. 9.10.2008 23:45

že by?

26868409 opravdu nemám dojem, že by pouhý text o tom, jak si moje kočka hraje se svými kamarády - dvěma peršánky a jak se má dobře v naší rodině, mohl někoho pohoršovat. takže milá redakce, čtete bedlivě a laskavě mi sdělte, co vám na tak neškodném komentáři vadí. na Neviditelného psa chodím číst a psát od roku 1998, ale toto je poprvé. a doufám, že i naposledy.

Eva B. 9.10.2008 23:41

Re: Krásná kočička

ono se nám z Luisičky asi líhne parádní evropáček...celkově zesílila a když jí sahám na bříško, špíčky tam nejsou  -  naše slečna se bleskově nabaští a většinu času ( když se zrovna nemazlí) lítá, drápe, šplhá, cupuje, pronásleduje oba huňáče a tak vůbec :-) tak teda nevím :-) pravda,na prostocviky jsou 4 sibiřáci náročnější než 2 peršani :-) Snížek tedy stíhá, Prado je kořist - je vždycky uloven, oblízán a pak okousán a oplácán, dokud to Luisu baví :-) nebo že by vypadala tak blahobytně ze samé spokojenosti, jak kolem ní všichni její poddaní skáčou? ;-D a co ještě Luisičku baví http://davadu.ugandalfa.cz/fotogalerie/displayimage.php?album=search&cat=0&pos=0

terra-san 9.10.2008 15:43

Re: Krásná kočička

To mohutné je přece srst!:-D A taky ( a to už bez smajlíka) nastrkuje Luisička do foťáku...ehm...sedínku, že... Což, jak vědí všechny, kdo nějakou sedínku vlastní, je blbost, protože dotyčná část těla pak vypadá - ano, VĚTŠÍ8-o

terra-san 9.10.2008 14:34

Re: Krásná kočička

To je nádherná trojka, EvoB. - taky jsme si nějakou dobu mysleli, že Dalí je frustrovaný útulkový kocourek postižený citovou deprivací:-D Než jsme pochopili, že jeho představa o mazlení je: drbat a česat a  nuňat 24 hodin denně, mezitím krmit a házet plyšmyš a chovat a uspávat. Že zbytek smečky potřebuje jíst a pracovat a spát a že nemáme jen jeho - nezájem! Ale Sigi - černobílý kočkour je taky mazel. Takže Snugi, nech brouka broukem a začni se rozhlížet po pelíšku...Čikitka je úžasná... Zdravíme Tříkočičín!!

Naďa J. 9.10.2008 14:33

Re: Krásná kočička

Zdravím Evu a Luisičku! Evo, skoro bych ji nepoznala. Kde je její štíhlost?;-)

Eva B. 9.10.2008 13:35

Re: Krásná kočička

potvrzuji :-)  zTříkočičína mává tlapkou jedna kosatička jménem Luisička ( portrét už se píše) :-) ještě jsem nepotkala většího mazlíka, mohla by mi celý den sedět za krkem a všude se mnou chodit a hladit se a hladit a spát s námi čumáček u nosu a budit ráno olíznutím  a pořád příst a a..tak. to bude v genech černobílých kočiček :-) já bych neváhala, Snugi ;-) tady je naše slečna s svými rytíři : http://davadu.ugandalfa.cz/fotogalerie/displayimage.php?album=66&pos=0 pejsánek se do záběru nevešel :-)

EditaK 9.10.2008 13:06

Re: Krásná kočička

Moje skúsenosti s čiernobielymi mačičkami sú také, že majú labky hlavne na to, aby mohli pribehnúť k človeku a umaznať ho k smrti.  VV Zdá da, že Čikita to potvrdzuje, tak netreba váhať. Ešte že náš posledný prírastok je tiež čiernobiely a mazná sa a mazná...:-D Až Čikita zavrní, tak všetky chrobáky zmiznú a zostane len radosť .

YGA 9.10.2008 10:47

Re: Šárko

No - a taky je v lidech hodně zakořeněná pověra, že vykastrovaná kočka neloví myši 8-o;-€. A nikomu to nevymluvíte. A můj švagr zas zastává názor, že v baráku má být tolik koček, kolik se samo uživí lovem myší ;-€;-O - že krmená kočka neloví! Myslím, že je šlechtic ducha, de-Bil (podobně rozumných keců má přehršle). Achjo, co s tím - fackovat na potkání.

P.s.: kocourová si momentálně kočičky domů pořídit nemůže a má pro to opravdu pádný důvod, takže Snugi - popadni brouka za krovky, vyhoď si ho z hlavy a do bytu si nakvartýruj nádhernou kočičku (je mimořádně krásná)!  Určitě nebudeš litovat.:-)

Vave 9.10.2008 10:37

Re: Krásná kočička

SnugiVV, ČB kočičky mohu vřele doporučit! Takova malinkatá kosatečka sluší fakt každé domácnosti!;-) A Čikitka má naprosto okouzlující souměrný obličejík, to se vidí málokdy! Je moc krásná. :-)VV:-)

terra-san 9.10.2008 9:53

Re: Šárko

Starších a na venkově - taky mi to přijde děsné. Ale pokud jsem o tom slyšela, tak se topila koťata čerstvě narozená, jedna jinak strašně hodná babka (už je po smrti, de mortuis nil nisi bene - tak se jí tímto omlouvám) měla vždycky hrozný strach, že nenajde čerstvý vrh své kočky, protože "jak je to suché a chlupaté, už to neutopím..." Jenže když jsem jí nabízela, že dám Mindu kastrovat na vlastní náklady, tak nechtěla - byla nějak přesvědčená, že kočka nepřežije narkózu a nechtěla o ni přijít. A teď se v tom vyznejte8-o. Krásný den přeji 

Alex 9.10.2008 9:44

Re: Krásná kočička

Snugi zvládni to své entomologické běsnění ve své hlavě a UVAŽUJ moudře. Je to fakt hezká kočička a hlavně má hezkou dušičku. A hlavně si konečně zaslouží i hodného človíčka. A navíc by jsi mohla psát článečky jaké pokroky Čikitka dělá a my bychom věděli jak dobře se má. Já jsem bohužel (nebo bohudík?) ve vlastnictví jednoho, na nás závislého kocoura a do domu cizí kočka nesmí. Mám obavy, že by odešel. Už několikrát naznačil, když jsem zachránila nějaké další kotě, že tak učiní. Potom jsem měla kalup kotě umístit do dobré rodiny.

Petro, mě stejně jako Tebe "dostala" ta pasáž o koupeli. Vím totiž, že na vesnici se takhle s koťaty jedná. Když agituji za kastrace, tak na mě koukají jako na sadistu . Ale topit koťata, to je normální.;-O

Matylda 9.10.2008 9:34

Re: Šárko

Mně spíš přijde strašný, že spousta starších lidí v topení koček a koťat nic špatného nevidí. Takhle se to přece dělalo vždycky...

PetraK 9.10.2008 8:26

Šárko

to je teda síla  ! Tím myslím tu koupel v jezírku;-€. Doufám, že se brzo zadaří a Čikitka bude mít svůj nový domov.

Snugi 9.10.2008 8:18

Krásná kočička

- a já mám brouka v hlavě :o))

YGA 9.10.2008 8:07

Ach jaj

- tak krásná kočička! Opravdu je to jedna z nejfotogeničtější koček, co jsem viděla. Jak je mi líto, že si ji nemůžu vzít - u nás už je stopstav na jakékoli zvíře. Nevím, jak jestli je už kocourová připravená na kočičí nápor - ona sem nemůže, ale zkusím jí přeposlat oba článečky, třeba se chytne - dám pak vědět.

P.s.: dnes ráno Jenda furt hledal myš. Já už se zaradoval "My máme myšku? Ukaž, kde?" - to zklamání, že se jedná o myš k noťasu!

EvaŽ 9.10.2008 7:19

Re: Ťuky, ťuk Kocourová!

A hele, stejný (nebo podobný) nápad. Nick by mohl klidně zůstat;-)

EvaŽ 9.10.2008 7:18

Klid je asi to poslední

co bychom Čiki mohli nabídnout. Tak jí přeju, aby se našlo dobré místečko na celý život.

Komu v poslední době odešla kočička a nenechala náhradu?

Alex 9.10.2008 7:14

Ťuky, ťuk Kocourová!

Zdravím nejenom Tebe, ale všechny Zvířetníky, ale nebyla by to výzva? Sice bychom musely přehodnotit Tvůj nick, ale kdo ví???

Karolína 9.10.2008 6:57

To je pokušení,

nejdřív Matýsek, teď tohle kouzelné mrně, ach jo!!!!!;-(

Nemůžu, i když bych ráda! Ale to vy všichni víte! Tak mu můžu aspoň držet palce a zavolat kamarádům do Hradce Králové, kteří milují černobílé kočičky, jestli by jedno neadoptovali. Nevím, jak na tom s počtem právě jsou. Mají domeček se zahradou, ale kočičky u nich bydlí kde chtějí - doma i venku.

LA 9.10.2008 6:55

Bohužel,

u nás by byla také v nebezpečí. :-( Držíme tlapky R^, aby brzy našla nový domov a zapoměla na všechno zlé (ale na pokus o zákeřné utopení se zapomíná špatně, vím to z vlastní zkušenosti).

Vave 9.10.2008 6:48

Tenhle

týden je na Zvířetníku ve znamení krásných koťat. VV  Bohužel se ale mohu jen dívat a obdivovat je, vzdychat a pevně držet palce, aby všechna ta nadýchaná klubíčka měla štěstí a potkala svou YGU a svou MaRi, jako ti další krásní kotíci, představení tento týden . R^;-):-) VV

Inka 9.10.2008 2:48

Omlouvam se,

 ze se mi prispevek podarilo poslat dvakrat.:-/

Inka 9.10.2008 2:47

Cernobila micinka

Zaplat panbuh za dobre dusicky, jako jste Vy Sarko. Ja bych si kocicku vzala hned, moje nejoblibenejsi kocicky jsou prave cernobile, ale bohuzel ziju za velkou louzi.  Mym domovem uz proslo hodne kocicek, vzdycky se naslo misto pro novou cicu, jeden cas jsem jich mela jedenact, momentalne mam jenom dve kocicky, jednoho zrzouna, ktereho jsem nasla pred 12ti lety a jednu kocicku, tu mam teprve tri tydny, chudinka byla kost a kuze, zablesena a pouze s jednim zubem.  Ale je to strasnej mazel, uz se naucila i prist a pekne pribira na vaze.

Sarko, ja taky preji kocicce, at co nejdrive najde domov, kde bude milovana a rozmazlovana.  Preji hezky den

Inka 9.10.2008 2:43

Cernobila micinka

Zaplat panbuh za dobre dusicky jako jste Vy Sarko. Ja bych si kocicku vzala hned, moje nejoblibenejsi kocicky jsou prave cernobile, ale bohuzel ziju za velkou louzi.  Mym domovem uz proslo hodne kocicek, vzdycy se naslo misto pro novou cicu, jeden cas jsem jich mela jedenact, momentalne mam jenom dve kocicky, jednoho zrzouna, ktereho jsem nasla pred 12ti lety a jednu kocicku,  tu mam teprve tri tydny, chudinka byla kost a kuze, zablesena a pouze s jednim zubem.  Ale je to strasnej mazel, uz se naucila i prist a pekne pribira na vaze

Sarko, ja taky preji kocicce, at co nejdrive najde domov, kde bude milovana a rozmazlovana.  Preji hezky den