28.1.2023 | Svátek má Otýlie


Diskuse k článku

KOČKY: Náš Bohouš a my

V době před šesti roky, tj. asi po jednom roce našeho společného soužití s naším kocourem Bohoušem, se mi na těle začaly objevovat drobné červené skvrnky. Zpočátku jsem si toho příliš nevšímal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Lída Š. 24.3.2006 8:32

Re: Re: Blechy v milionech - POINTA

Paní Hano, to je síla!  I já se tady drbu jako WWW a myslím, že se budou postupně drbat všichni  Okamžitě jsem si vzpoměla na svůj trapas, když jsem byla na odběru krve a na ruce, z které mi byla krev odebírána se čile rozeběhla blecha a já se hanbou málem propadla
zana 24.3.2006 8:55

Re: Blechy v milionech

Kdo máte potomka kolem dvaceti, jistě si vzpomenete na vši v českých školkách a školách. No, věděla jsem o tom, ale nějak mě to nespojilo, když jsem začala mít takové divné svědění nahoře na krku, až ve vlasech... Nakonec jsem už z toho byla tak zmožená, že jsem šla k doktorovi. Ten mi (bez kouknutí) rovnou napsal papír na kožní, no a tam mi paní doktorka docela mile vzsvětlila, že mám nájemníky...
zana 24.3.2006 8:56

Re: Re: Blechy v milionech

fuj, MNĚ to nespojilo
Blanka 24.3.2006 9:19

Re: Blechy v milionech

Kamarátovi doniesli najdúšika, kríženca NO. Bol v dosť zlom stave, bolo sa mu treba venovať  a trochu ho aj vykŕmiť, čo by sa pri jeho vlastných troch veselých (a dominantných) kopách nedalo. Tak sa ľútostivá Blanka ponúkla, že kým sa mu nenájde trvalý domov, vezme si ho k sebe na privát. Slovo dalo slovo, havo prinesený, šťastný zo spoločnosti ľudí, poslušný, urobil, čo človeku na očiach videl - proste idylka.
Asi o dva dni na to sedíme s priateľom v peknej, bielej, čisto postlanej postieľke pred televízorom, keď tu zrazu zbadám na plachte nejaký divný pohyb. Akási skákavá čierna bodka. Pozriem lepšie - tu je ďalšia, aj tu... Chvíľku mi trvalo, kým som pochopila, kto sa rozhodol hrať na našej plachte majstrová sveta v basketbale. Okamžite som volala dotyčnému kamarátovi, že nech donesie niečo na odblšenie (čas: 22:30, sobota) alebo proste nech niečo urobí, že ja s toľkými podnájomníkmi v jednej posteli spať nebudem. Do toho zúril môj priateľ, že odchádza spať k rodičom, lebo konečne vie z čoho má po celom tele tie divné červené pupienky a ráno tu ten pes nebude, lebo mu osobne vybaví pobyt v desinfekčnej vani v nemocnici.
Korunu tomu zasadil kamarát, ktorý zahlásil, že pesanu treba len poriadne vysprchovať, ale od chvosta smerom ku hlave, že blchy sa pred vodou shovajú na hlave a keď riadnym prúdom vody umyjem aj tú, zoskáču dolu. Na to dodal, že tie čo ostanú na ňufáku mám rozpučiť. A aby som si dávala pozor, nech naskáču do vane s vodou, nie do ostatnej časti kúpelky, lebo sa môžu rozliezť do celého domu.
Pri predstave, ako sama zápasím so 40kg psom vo vani, popritom dirigujem blšky, že skáče sa len do vane s vodou, inde je na semafóre červená, som už vytáčala číslo na pohotovosť s hlásením akútneho infarktu.
Našťastie, kamarát to myslel len zo srandy o pol hodinu (podotýkam, že to už bolo 23:30) s frontlajnom v jednej ruke, flašou vína na ospravedlnenie v druhej a neakým zázračným sprejom na rýchlu deratizáci
Blanka 24.3.2006 9:38

Re: Re: Blechy v milionech

A neakým sprejom na rýchlu deratizáciu bytu vo vrecku.
Potom ti už šlo rýchlo: vystriekať psa aj byt a počkať, kým sa to trochu vyvetrá. Keďže bolo leto, čas čakania sme strávili s vínkom v ruke na lavičke v blízkom parku.
A dôsledok? Priateľ sa stal bývalým (po ešte páre mojich extempóre spojených so psami) a kamarát súčasným manželom.
 
PS: Ospravedlňujem sa, nevšimla som si prekročenie dĺžky príspevku a odseklo mi to
Zdena bez psa 24.3.2006 10:40

Re: Re: Re: Blechy v milionech

Ano, ano. Není nad prověření partnera ohněm. Já jsem zažila něco podobného. Můj miláček -synáček  nevlastňák se vrátil od krátkozraké a velmi čistotné babičky s mezipřistáním v našem bytě jsme společně startovali druhý den ráno na 3 neděle na chatu. První dva týdny jen já, dcera a synáček . Přednosta nás jen doprovodil na víkend. Chlapeček, kudrnatý blonďáček se začal večer na chalupě ze spaní nepředstavitelně drbat. A v ten moment mi naskakoval katastrofický scénář. Já i tatík - pusa na přivítanou. Večer doma bitva s polštáři. Ráno, miláček synáček samou radostí nad odjezdem s námi oběhl 3 postele. Na chatě před spaním vystřídal 2 postele. Dcera vlasy po zadek jako víla.  Tak jsem ho nechala vyspat, dala si panáka na infarkt a dovolená začala podrobnou instrukcí odjíždějícímu přednostovi. Nakonec jsem ho poslala za kamarádkou - majitelkou několika dětí, která si hned tak před něčím na zadek nesedne. Odpovědný mužský při odchodu moje písemné pokyny roztrhal a prohlásil, že je dospělý a to, co má miláček v hlavě (v počtu 49 ks dospělců a nepočítaně zaděláno na další generace) je veš DĚTSKÁ.  Ještě,  že na vlak odešel opravdu hbitě. Odvšivovala jsem sebe, dcerku a miláčka, peřiny na chatě a celé oblečení. Dcerunka se zájmem počítala kousky a já věděla, že mi ten rum nebude stačit, protože střízlivá tu situaci nezvládnu.  A víte, že to tomu prevítovi vyšlo? Doma nebyla ani jedna. Asi tam nebyly ty správné hlavy .
PetraK 24.3.2006 11:10

Re: Re: Re: Blechy v milionech

Blanko - to je nádernej způsob, jak ke spolehlivému manželovi přijít
WWW 24.3.2006 0:31

halooo Ameriko !!!

Halo Ameriko !!! Pani Mirko, pani Fallowa, pani Hano, vo co se vsadite, ze vas dneska predbehnu. Zrovinka jsem premyslel, kam umistim dnesni pohadku na vikend. A kliknu si rovnou na Bohouska. Von vypada jako vopravdovej pohadkovej kocour. tak ta pohadka prijde k nemu. Bude delsi a budu ji muset napojit, Bohousek se zlobit nebude, on uz pekne prijal k sobe toho prastenyho Zemlicku !!
veram 24.3.2006 0:49

Re: halooo Ameriko !!!

Ahooj WWW! Já už se nemůžu Žemličky dočkat, tak sem s ním! Nebo půjdu spát!
PetraK 24.3.2006 10:49

Re: Re: halooo Ameriko !!!

Jejda to jsem neměla teda chodit ještě spát, mohla jsem vás tu všechny potkat!
 
Zdravím Veram. Jak se daří? Něco nového ohledně případného přírůstku?
veram 24.3.2006 13:01

Re: Re: Re: halooo Ameriko !!!

Propána! Že byste věděla o nějakém mém dalším vnukovi? :-)))) Kdepak, o pejskovi uvažujeme pořád, ale o prázdninách plánuji dost dlouhé a daleké cestování, tak to by se nehodilo.
RenataE 24.3.2006 0:50

Re: halooo Ameriko !!!

Dobrou noc, WWW, jste rychlej jako kocour! Už se těším na pohádku, možná si na ní ještě počkám. A až si přečtete Mlsotník od Kataríny, určitě vám taky potečou sliny jako mně. Nebo jako mlsnýmu kocourovi. Hm, obvykle píšu skoro spisovně, ale v tomhle spojení to nejde
WWW 24.3.2006 1:00

Re: Re: halooo Ameriko !!!

Mila RenatoE a Veram ! Ja jsem bohuzel v praci a nemuselo by se mi podarit pohadku dopsat. Ale pred obedem se na to vrhnu. A copak to, ze jeste nespite ??
veram 24.3.2006 1:09

Re: Re: Re: halooo Ameriko !!!

to je jasné, noc je ještě mladá ..... :-)))
RenataE 24.3.2006 1:15

Re: Re: Re: halooo Ameriko !!!

Čekám na pohádku! Jak vím od svých dětí, bez pohádky prostě den nekončí. No dobře, tak si jí nechám až na večer. Ale jestli to opravdu chcete vědět, tak: večer s dětmi na koncert (tříletá dcera poprvé v životě), večeře, nacpat myčku, nacpat pračku, rozmyslet co zítra v práci, pohádka (uzavření kompromisu mezi tří- a devítiletým dítětem je vrchol diplomacie), vyřídit pár pracovních mailů a pak relaxace na Zvířetníku. Pár dnů jsem nestíhala, tak jsem opravdu měla co číst, i jsem si trochu zaslzela u vašeho příběhu o tlačence. Ale jen trošičku, protože to vlastně dobře dopadlo. A taky nosím brýle a přes ty se slzičky špatně otírají. Tak dobrou.
Hana Williamson 24.3.2006 1:13

Re: halooo Ameriko !!!

Amerika zdravi a jde jizt pizzu a tesi se na pohadku.
Fallowa 24.3.2006 13:14

Re: halooo Ameriko !!!

Milý WWW,nechci Vám kazit radost,ale mě můžete předběhnout kdykoli - většinou jdu na NET v 8hod.,dnes jsem místo na NP jela ráno na velký nákup,takže mám zpoždění.Mimochodem;pokud jste mě zařadil mezi psavce z Ameriky,je mi líto,ale v té zemi jsem bohužel nikdy nebyla a obávám se,že už ani nebudu.Na západ jsem cestovala poprvé před 9lety do Londýna - to mi bylo 50...Jsem zkrátka z generace,která nikam na západ nemohla a jsem moc ráda,že díky NETu si můžu s lidmi ze západních zemí povídat na Zvířetníku.Moje domovská základna je v Praze.Tak a teď si jdu přečíst slíbenou pohádku!
Vojáčkovi 24.3.2006 20:08

Re: halooo Ameriko !!!

 Pane WWW. Právě jsem oznámil Bohouškovi, že pro něj budete psát pohádku na víkend. Koukal na mně, vrtěl lehce ocáskem a určitě si v duchu představoval, že to bude zase nějaká legrace. Pan Werich by řekl, že to bude sranda. 
WWW 24.3.2006 21:01

Re: Re: halooo Ameriko !!!

Ja vas Vojackovi pekne zdravim. Na tuhle debatu dlouho nezapomenu. Radeji se k ni ani nechci vracet, ja jsem si toho drbani uz uzil dost. Pozdravujte Bohouska, pohadka je uz napsana a preji hezky vikend. Ja ho jeste nemam, jsem v praci, zacina mi az ve dve hodiny rano. Ach jo !
Vojáčkovi 24.3.2006 23:35

Re: Re: Re: halooo Ameriko !!!

Pane WWW. Přejeme také pěkný víkend. Pro upřesnění proč je v článku náš Bohouš i když je to pro nás i pro Vás Bohoušek. To proto, když se k nám pozvolna nastěhoval ,slyšel na jméno Bohouš. Když je s námi na zahradě a zavoláme ho k sobě Bohoušku, tak nepřijde. Zavoláme-li Bohouši pojď sem, tak přijde. Dobrou noc.