19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KOČKY: Kočkodlak, aneb Elektrický Evelín

Již několikrát bylo konstatováno, že jsem zcela zanedbala portrét kocoura Evelína, a pouze trousím sem tam drobečky jeho příhod. Rozhodla jsem se to napravit. Starší čtenáři některé příhody znají, ale z jeho životopisu je nelze vynechat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Pastelka 7.12.2009 16:15

Další důkaz

existence a moudrosti Centrální Distribuce. Kamarádka přenechala dům v dědině dětem a na samotě za dědinou postavila vejminek, já mu z legrace začala říkat panství a ono se to ujalo. Poměrně dlouho bylo bez jakéhokoli chlupatce (ve starém domě pes + kocour Homeless), kamarádka nechtěla, "konečně bez dětí a jiných závazků". Já jí říkala, že to jednou přijde samo, nevěřila. Jenže takhle jednu sobotu za dveřmi veliké mňaukání - kočenka zubožená, bez jednoho špičáku, srst nic moc, ale domů a do tepla že by jo.  No a dál to znáte - vet, doléčit, odblešit, odčervit a pak už jenom hladit a krmit a mazlit a... S ironií sobě vlastní ji kamarádka pojmenovala Paris von Hilton. Inspirační zdroj jistě poznáte :-D  Ať žije CD!

Eva B. 7.12.2009 16:15

Rputi a Rputí smečko !!!!!

;-D;-P;-D jáááá se tak těším, až se k vám v létě příští rok vypravíme !!!protože tohleto se nedá , to se musí zažít na vlastní oči :-) od té doby, co jsi slovník naší rodiny obohatila o Poopíše, vždycky s netrpělivostí čekám na další povídání a komentáře :-) smečka zdraví do Jižních Čech!!!

Rpuť 7.12.2009 18:31

Re: Rputi a Rputí smečko !!!!!

Jste vítáni - předvedu i se svítí-nesvítí;-D

Beda 7.12.2009 15:34

to už je konec??????????????

jsem myslela, že budu číst dál a dál 8-o:-/:-P

konečně jsem si teda přečetla i článek :-) a zase si jednou notně prodloužila život ;-D;-D;-D;-D

čidla "svítí-nesvítí" jsou doooost dobrý;-D ... ještě schází foto, jak běháš po schodech a "děláš Blesana";-D;-D;-D;-D

díkyVVVVVVVV

Asteris 7.12.2009 17:15

Re: to už je konec??????????????

Jojo, taky mi bylo líto, že už je konec. Tak pěkně se to čte...

Rpuť 7.12.2009 17:32

Re: to už je konec??????????????

Ani mi nepřipomínej!;-P Elektrickýmu pánovi to taky přišlo nějaký legrační, jak tam běhám po čtyřech .... ale stačil jeden dobře mířený pohled a bylo po hehe. Mooooc dobře věděl, že má černý svědomí;-O:-D

jiný Honza 7.12.2009 14:39

Rputííííííšššš!!!!

;-D;-D;-D;-D;-D

To spínání světla výskokem mě dostalo! Podrbání zvířeně a klidně pokračuj v zaznamenávání. Díky za prodloužení života.

Beda 7.12.2009 13:17

lehce (?) OT - chcete vidět BOJOVÉHO PSA???

tak jeden opravdu děsivý je   ZDE   !!!!!!

YGA 7.12.2009 12:00

OT - fotky

Tak jsem tady s tím vápnem, aneb Pražení očima Moraváka ;-) (zazdila jsem oběd a tady je výsledek).

Emteska 7.12.2009 13:01

Re: OT - fotky

Super !!!!!!;-D

Beda 7.12.2009 13:14

Re: OT - fotky

muuuuuhahaaaaaaaaaa;-D;-D;-D;-D;-D

umělecké foto č. 024 nemá chybu!!!!!!!!!!

pardon, nepochválila jsem - super fotkyR^R^VVVVVVVVVV

sempervivum 7.12.2009 14:40

Re: OT - fotky

Krásně fotíš. Úplně jsem se vyjevila, kolik bylo člověků a psů. Vám to všem slušelo.

Vave 7.12.2009 14:59

Re: OT - fotky

KRÁSNÉ FOTKY! Milá YGO VV, Tvé Moravské oči koukaly moc pěkně!  A jak nádherně viděly Andulku! :-)

A vůbec, všechny Mikulášské fotky jsou báječné R^R^R^VV - udělala jsem si chlebovou pauzu a kochala jsem se. Seznam všech alb je na Hadech, budu se snažit ho aktualizovat. Kdybych někoho vynechala, ozvěte se mi, prosím a děkuju. :-)

jiný Honza 7.12.2009 15:12

Re: OT - fotky

Díky za fotky. Určitě to bylo moc fajn, ale při tom, jak jsme s MLP nachlazení bylo jen dobře, že jsme byli doma (a nevystrčili ani nos). I tak přávidím.

Zdena b.p. 7.12.2009 17:59

Re: OT - fotky

Nááádhera Ygo. FŠICHNI je máte ktásné. Jen já tentokrát asi nic neukážu. Já totiž musím nejdřív nalákat k nám Bedu na dobré papů, aby mi přijela uzdravit pecko. Ono se totiž rajče nechce s námi bavit ;-(

Lucka V. 7.12.2009 11:44

Rputi, jsi na zabití:-)))

Budeš mě mít jednou na svědomí, protože při čtení perliček ze života se zvířenou jednou umřu smíchy;-D;-D;-D Kam se hrabou komixy, tohle je ze života!

Mimochodem Buffinka po té včerejší srážce nezůstala bez následků - před každým rozběhem se opatrně rozhlíží, jestli se na ní neřítí Arinka;-D Jak včera poznamenal vůdce smečky  - srazit se čelně na několika hektarech volného prostoru je umění hodné dvou maximálních tydýtů;-D

Asteris 7.12.2009 12:12

Re: Rputi, jsi na zabití:-)))

Povídání je úžasný, četla jsem ještě v noci a Arinka se přišla podívat, co to vydávám za zvuky :-).

Co se srážky týká - omlouvám se za Arinku, ale ta je nepoučitelná. Dnes ráno v parku na Santošce ucítila svého dalmatiního oblíbence přes celý park a hnala se za ním přes lavičky, křoví, do prudkého kopečka a přes zábradlí....Mohla jsem se uřvat, marně. Zatančili si své tanečky, oběhli pár koleček a pak se spokojeně rozešli hodit domů chrupíka.

Lucka V. 7.12.2009 13:00

Re: Rputi, jsi na zabití:-)))

Neomlouvej se, tys jí to neporadila;-D. Střelený jsou obě stejně, na čelní srážku musí být dva;-D To bylo prostě opojení z volnosti a kamarádů a rozum si vzal dovolenou. A Arinka na to navíc má věk, je to krásná puberťanda.

jenny 7.12.2009 15:36

Re: Rputi, jsi na zabití:-)))

Tééda, máš mne na svědomí;-D;-D;-D

Lucka V. 7.12.2009 15:41

Re: Rputi, jsi na zabití:-)))

No pak ještě padla hláška že takhle CERN zřejmě nemají jen ve Švýcarsku a takhle že vypadá test urychlovače částic v české kotlině - srážka dvou pitomejch protonů uprostřed pole;-P

jiný Honza 7.12.2009 16:07

Re: Rputi, jsi na zabití:-)))

;-D;-D;-D

Bubu 7.12.2009 9:50

Evelín

Elektrický Evelín je pašák. Monitor jsem si nepoprskala, ale zato jsem zůstala zírat s šálekm před pusou. Jak asi dopadlo odtrhávání Evelína od salámu? Byl odtržen Evelín od salámu, nebo Evelínův flígr od Evelína? U nás by to byla velmi napínavá záležitost. Tuplovaně napínavá! ;-D

Prachovka včera ráno došla doprostřed kuchyně a velice hlasitě oznámila mňáu! (i s tím vykřičníkem. Pak ještě jednou. Nechápala jsem, ale vzápětí pochopila. Prachovka totiž došla do koupelny, usadila se na koberečku a kuck kuck blééééé, vyzvracela kusmyša. I posbírala jsem ubrouskem zbytky myša a nacpala kobereček do pračky. A se slovy - co to žereš, dyž sou nechutný, co takle kůžičku z kolena - jsme přešly do kuchyně a já nakrájela na kostičky kousek kůže z uzeného kolena. Nic moc dieta, ale tu nevyblila. A ty myše ulovila během dopoledne ještě dva. Nicméně už budu umět přeložit velmi hlasité mňáu s vykřičníkem.;-)

Rpuť 7.12.2009 10:13

Re: Evelín

Většinou to dopadne dobře - větší kus salámu mi zůstane;-D

jiný Honza 7.12.2009 15:16

Re: Evelín

To odněkud znám! ;-P

sempervivum 7.12.2009 17:03

Re: Evelín

Jiný Honzo, voňavý salám přeci  nemůže kocour pustit. Nádherně popsáno, kterak hladový kocour k lahůdce přišel. ;-)

Eva B. 7.12.2009 20:29

Re: Evelín

páááni prašanka Prachovka, hebký hedvábníček a ona chytá myši!!! sdělila jsem to Snížkovi, ale ten se znechucen odebral za televizi - proč by on, šéf smečky a nejsněžnější činčila v okolí měl něco chytat, když má mě a páníčka...a my dáme do misky hotové.chytat a porcovat  něco? leda můry, vosy a pavouky jako zákuseček a to jen v sezoně ;-P

YGA 7.12.2009 8:51

Chachacha

Už pár let jsem přesvědčená, že některé věci se nedají vymyslet - ty se totiž dějí Rputi! Pohlaď Evelínka a vysvětli mu, že prší proto, aby si vážil teplého bydla!

P.s.: ten tchoř Hopkirk mě zaujal - tak nějak to vidím vnitřním zrakem - jenom jestli se taky stejně tajemně vypařil 8-o;-D?!

Rpuť 7.12.2009 9:08

Re: Chachacha

To byla Hopkirka! Sídlila u nás na půdě až do té přestavby a dokonce tam vyvedla mladé - to byl neskutečnej rambajz a vypadalo to, že u nás straší. Ale protože jsme ji nerušili, tak ani nesmrděla. Až jednou se nějak nedopatřením vplížila do předsíně a asi proti ní vyjely kočky. Já jí ani nezahlédla, jen jsem rohožku větrala na dvorku asi 3 neděle - to byl neskutečnej puch a jenom jsem si říkala, jakou mám kliku, že to odnesla jen ta rohožka;-)

JInak ji občas někdo zahlídnul brzo ráno s kradeným vajíčkem v tlamičce. Ty jsme pak nacházeli různě poschovávaná po kůlně. A jednou v noci pochodovala po zídce naproti nám a ukrutně, za pochodu, na něco láteřila. Ale na focení byla už moc tma.

YGA 7.12.2009 10:14

Re: Chachacha

ad "ukrutně, za pochodu, na něco láteřila"  - žeby zjistila, že jí chodíte na vajíčka ;-D;-D;-D!

ad "Já jí ani nezahlédla" - kdo ví, jestli byla skutečná ;-), jestli to nebyl duch-puch 8-o!

Vave 7.12.2009 8:42

Je sice pravda,

milá RputinkoVV, že většinu historek už známe, ale to přece vůbec nevadí! Jsou kouzelné a kouzelně podané. R^:-)

Děkuju Ti za projasnění rána a přeju všem krásný den! VV