21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

KOČKY: Když se kočkám změní zaběhlý režim

V polovině loňského listopadu nečekaně umřela fenka Trixie. Nám se po ní velmi stýská, ale říkali jsme si, že alespoň kočky si její smrtí polepší. Jenže...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Žaludová 6.2.2020 21:31

Maričko, upřímnou soustrast se ztrátou Trixie! Hlavně že jste vše přežili, i ty výměny střech - tohle by pro mne byla čirá hrůza! Kočičky jsou krásné, každá jiná, a já mám konečně přehled o tom kolik jich vlastně je. I já mám tři, ale všechny jsou bílé se skvrnami. Ta laserová myš je úžasná! My máme podobnou rybičku. Teď už jen klid a spokojenost vám všem přeje Renata z Brna s kočkou Sally a kocoury Odysseem a Frankem.

Z. Jitur 5.2.2020 16:05

Opožděně, nevěděla jsem, že Vám v krátké době odešla hned dvě zvířátka, je mi to líto

D. Ruščáková 30.1.2020 21:03

Maričko, nepochybovala jsem, že pod vaším laskavým dohledem kočky stavební lapálie zvládnou :) Všechny jsou krásné - zkusila jsem vybrat, která se mi líbí nejvíc a fakt váhám! Asi zůstanu u svého prvotního dojmu a hlasuju pro Woody. Nebo Rusty? Nebo... Ginger? :D

M. Crossette 30.1.2020 22:22

Děkuju Dede. Také bych těžko vybírala. Líbí se mi všechny tři a dobrovolně bych se nedokázala zbavit ani jedné. Při tom jsou mezi nimi dost velké charakterové rozdíly V Je spousta mnohem hezčích, přímo nádherných koček, ale tyhle jsou naše a tak jsou samozřejmě NEJ V

T. Zana 30.1.2020 16:17

Maričko, krásně jsem si početla - a ty fotky R^! Kočky máš vyfocené v těch chvílích, kdy předvádějí nějakou svojí speciální vlastnost, moc se mi to líbí (a moc jim to sluší).

Dobře, že už máte ty komplikace za sebou a kočky se můžou v klidu přeorientovat na novou rutinu. S vaší skvělou podporou to zvládají :-).

M. Crossette 30.1.2020 17:01

Děkuji Zano, vypadá to, že kočky už si zvykly, že volnosti mají teď mnohem víc, než dříve a je klid.

Když skončili práci na naší střeše, kočky vylezly - dost opatrně - z úkrytů. A my jim tvrdili, že teď už je ruchu konec - a bác ;-€, další den brzy ráno začalo to samé o kus přes ulici (ale jiná firma). Sousedé měli už delší dobu na části střechy nataženou plachtu, asi jim někde také zatékalo. A tak když viděli práce na naší střeše, rozhoupali se i pro tu svoji (nebo to shodou okolností měli také na ten den předem domluvené - to asi spíš). Balíky s novými šindely vždy přivezou den, dva předem, ale asi je složili za domem, protože jsme je neviděli a skrz rachot na naší střeše jejich skládku neslyšeli - jinak bychom kočkám "nelhali" :-/.

A. Zemanová 30.1.2020 15:53

Říkám si, že až nastane jaro, zaběhne se nový režim naprosto přirozeně, budete zase hodně venku a všechno si sedne.

Moc hezký článek a fotky, Maričko, děkuju.

M. Crossette 30.1.2020 16:51

Vave, také si to myslím, že i kočky mají rády hezké počasí. Včera tu pršelo ba lilo, tak byly kočky uvnitř a šly ven až večer. Ale zato všechny tři vyběhly jen jsem otevřela dveře. Protože ten umytý večerní vzduch jim asi příjemně voněl. Teď je tam obloha krásně umytá, mudra a svítí sluníčko, tak si užívají. Jak dopíšu komentáře, půjdu je zkontrolovat, jestli už nechtějí domů :-).

A. Zemanová 30.1.2020 20:15

Mají u vás ráj! V

Z. Lika 30.1.2020 10:59

S velkým zájmem jsem to četla, velkým. Stavení ruch bohužel také máme několikrát za sebou, a občas to bylo opravdu až neúnosné. Čas se spoustou fyzických aktivit - honičky, bábrlata a pod. , aby dostaly stres z těla - pomohly.

Připomnělo mi to - objevil se nový feromonový sprej feliway friends - a ten u nás opravdu významně pomohl. Funguje tedy jen v uzavřeném prostoru, prostě chce to si přečíst návod.

Ještě k fotkám - Rusty s česaným bříškem, tak nad ní jsem se rozpustila a rozplynula dočista a blaženě. Ale všechny kočky jsou parádní a ty společné chvilky, kdy se kočky uvolněně povalují kolem, to je opravdu požehnaná pohoda. Krásně se staráte, Maričko V

Z. Lika 30.1.2020 11:01

Zmatlala jsem to všechno dohromady - chtěla jsem napsat, že ten sprej pomohl při sžívání zvěře. Na sbíječky nepomůže ani svěcená voda, ledaže bych šla kropit přímo ty dělníky... :-/

Z. Yga 30.1.2020 12:02

Ovšem dělníky kropit kalašnikovem... ;-D;-D;-D

Š. Matyášová 30.1.2020 12:56

to ne, to by si proděravěla tu novou střechu :-D

M. Crossette 30.1.2020 16:33

;-D;-D

R. Žaludová 6.2.2020 21:24

... ale to asi něco jiného než voda, natož svěcená ....

M. Crossette 30.1.2020 16:47

On hluk strhávání staré krytiny takovým hrablem se skoro podobá škrábání namrzlého sněhu. A s rámusem to spadá do přistěveného kontejnéru (viz fotka). Pak natloukají podkladový izolační papír a nahází na to balíky šindelů (to je jak házet na střechu cihly). A pak šindele nastřelují , což je jak práce se sbíječkou. Umějí to fakt fofrem (balíky šindelů mají při ruce), takže 6 pracantů celou střechu klidně za ty dva dny zvládne, jen za podstatně většího rámusu (ten dělá to a ten zas tohle :-))

Žádná jiná kočka se takhle česat nenechá. Bílá Indy kartáčování milovala (byl o tom článek), ale bříško si česat nenechala, nebo jen krátce. Naopak Rusty drží a ty packy takhle fakt roztáhne sama od sebe (to jsem neudělala já). Zároveň se při tom zcela rozplacatí, kulí na mě oči, přede a já se musím smát (ne nahlas, to by se jí mohlo dotknout :-)).

E. Žampachová 30.1.2020 10:48

Skoro všechna zvířata jsou konzervativní. Kočka je na změny sama, i když jí citlivý člověk může pomoci. Pes to má jednodušší, pokud má důvěru ke svému člověku, tak zvládne hodně. Naše holky řemeslníkům "mistrovaly" chodily je kontrolovat, co tam dělají. Ne jako hlídačky, spíš ze zvědavosti. Už během dnes si na cizí zvykly. Bohužel, řemeslnící potřebovali otevřená vrata ven, tak holky musely být zvřené nebo pod mou kontrolou, bydlíme na rušné ulici. Neutekly by, ale kdyby se podíbvaly do silnice, nedopadlo by to dobře.

My kočky nemáme, ale všechny odchovy se s kočkami nějak popasovaly. Buď se ignorovali, nebo kamarádili. A to i tam, kde měli páníčci obavy. Alf kocoura přenáší v tlamě, nosí i pánovi slepice, pokud tyto nechtějí dobrovolně domů. Fleti nejsou zabijáci, v souboji bych se spíš bála o psa.

Štěňata jsou bumbrlíčci. přibýrají 40-50 g denně. Fleur už se jde ochotně protáhnout kostru na procházku, ale jinak se stará perfektně.

E. Žampachová 30.1.2020 10:49

Za hrubku se omlouvám, buď probírají nebo přibývají...

Z. Lika 30.1.2020 11:02

To přibýrání mi přišlo takové opravdu bohatýrské ;-D

E. Žampachová 30.1.2020 11:16

Taky se bohatýrsky cpou;-D

M. Crossette 30.1.2020 16:31

Bohužel nám se soužití Trixie s kočkami nepodařilo (a že jsme to ze začátku zkusili). Když nám dávali novou střechu na vedlejší dům, ještě jsme Trixie neměli. A teď v den pokládaní nové střechy na našem domě, Trixie umřela. Takže nevím, jak by ona ten rachot snášela. Ona skoro vždy reagovala na neznámý hluk štěkotem (právě na ty popeláře apod. i když ne dlouho) . Tak přestože jsem jí původně plánovali nechat na její zahradě, ale kdyby moc štěkala, převedli bychom ji k nám do domu a pokusili se jí uklidnit. Jenže rámus přímo nad hlavou by jí asi také vadil a štěkot v domě by zase nedělal dobře kočkám :-( Tak se to takhle vyřešilo samo, i když bohužel úplně jinak, než jsme si to přáli.

M. Crossette 30.1.2020 16:32

Zapomněla jsem komentovat radost prospívání psích štuclíků V

Š. Matyášová 30.1.2020 10:06

Kočky nemají rády změny, ve svém teritoriu...stavební ruch a rámus je pro ně šílenej...stejně jako ohňostroje...Snad jste to zdárně překonali a bude zase klid ... ráda se na ty Tvý kočenky dívám, jsou úžasné...

M. Crossette 30.1.2020 16:20

Děkuju Šárko ! Zajímavé je, že když v pondělí jezdí popeláři (a pak další óbr vůz na sběr "zeleného odpadu"), kočkám to nevadí. No, někdy přiběhnou ze zahrady dovnitř, ale někam se schovat nejdou. Tohle byl jiný větší ramus, přiliš blízko a trval moc dlouho. No snad už na to zapomněly !

Z. Maya 30.1.2020 9:45

Hezký článek a krásný kočky. Kočky frustrované ze změn znám, ale nudící se depresivní kočku jsem teda ještě neměla. :-)

Z. Lika 30.1.2020 11:03

Znuděnou a depresivní kočku jsem zažila, 2x, vždy po úmrtí dlouholetého společníka. Léčba přírůstkem zabrala.

M. Crossette 30.1.2020 16:14

Mayo, buď za to ráda :-) Jak píše Lika, na takovou kočku je smutý pohled a případná depka se pak dokáže přenést na její majitele :-). Naštěstí na Rusty rychle zabrala "léčba zahradou".:-)

Z. Jenny 30.1.2020 9:38

Milá Maričko,moc hezké povídání. No, co si budeme povídat, kočičáci neradi mění své zaběhnuté rituály a každá změna u nich vyvolává stres. Díky za krásné fotky kočičáků, kteří mají úžasný domov a to díky Vám dvěma. U nás kočky taky našly domov i když jsem původně kočičí člověk nebyla. Trvalo docela dlouho, než se aklimatizovaly, první dvojce od Dede to trvalo nejméně týden a druhé dvojce od Karolíny taktéž. Bohužel jeden kocourek stres nepřežil a tak byla dvojka posléze doplněna. Obě dvojky se zabydlely a užívaly si a ta druhá ještě užívá naší domácnosti. Kombinují jak slastné povalování tak honičky nahoru a dolů a se psicemi žijí v symbióze,dělí se o všechno a dokonce se nefackují navzájem. :-) V Však o nich připravuji referenci.

M. Crossette 30.1.2020 16:10

Moc děkuji Jenny. Však moc dobře vím z tvých povídání a komentářů jak skvěle se všechny zvířata u vás mají, co vše jsi pro kočky i psy udělala V. Navíc to u vás funguje dokonce lépe v tom, že se vzájemně snáší. V Všechny je za mne hezky pohlaď ándulákovi foukni pusu do peří.

Tys původně nebyla kočičí, já (my) zase psí - a vidíš, také jsme měli oboje. Jen teď už o dalším psu neuvažujeme, těch důvodů pro to je víc. Ale nikdy neříkej nikdy.

A. Lex 30.1.2020 9:03

Fotky jsem už prohlédla a ráda si přečetla vysvětlení. To jejich "rozhození" byla asi souhra všeho dohromady.... Zmizení Trixie, hluk u vás a na ulici, možnost náhle svobodně naložit s časem venku na zahradě. Ono se všechno urovná.