19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KOČKY: Ferdík - kocour z ulice

Párkrát jsem se už zmínil o tom, že naše rodina již dlouhou dobu pečuje o nalezené kočky. Protože čas běží jako voda, je to už více než patnáct let, co jsme se ujali prvního kocoura. Od té doby prošlo naším neoficiálním útulkem pro kočky asi dvacet koček a kocourů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Eva B. 28.11.2008 11:06

Re: Ferdík

Martinka je svéráz, už  z pohledu těch žlutých očí je vidět, že nikdo si nedovolí nic, co by Martinka předem neschválila :-) budu v pokušení muchlat ten překrásný kožíšek, ale odolám, není čas :-) čtyřstup plného nasazení Tříkočičína zabere všechny volné ruce, Martinka se nemusí žádného mazlicího útoku bát :-) ale nasměju se, jestli a) se Janě Bu bude stýskat tak, že mi ji za tři neděle dojede uzmout b) do měsíce bude Marťa spinkat s námi v posteli :-):-D:-P;-) tak nám držte tlapky...chci ji mít doma před svátky, jednat teď kurýruju chřipku, druhak mám o svátcích volno, bude klid a spousta času... a taky se musím potoulat po obchodech a koupit záchůdek, sadu misek, další pelíšek :-)

Jana Bu. 28.11.2008 11:25

Re: Ferdík

Evi, ono by tě to pokušení přešlo, až by ses přiblížila na dosah Martininy packy ;-D mně se stýskat bude, ale vydržím, hlavní je dobro pro MartinuV

Eva B. 28.11.2008 11:39

Re: Ferdík

ano, Martinka má packu pádnou, určitě osolenou pořádnými drápy, to je vidět i na fotečce :-)

Zdena b.p. 28.11.2008 7:44

Ach jo,

Moc děkuju za Ferdíka. Moc. A zase vyplaval ten dávno uklizený smutek. Pan Zrzavý odcházel 2 léta, až odešel definitivně. A já nevím kam, jen tuším proč. Děkuju za všechny toulavce, kterým pomáháte. Krásný den.VV

Vave 28.11.2008 7:05

Je zvláštní a tajemné,

proč některá zvířata přicházejí k lidem, než se odeberou za Duhový most.

Snad proto, aby neodcházeli ve tmě, zimě, bolesti a sami. Snad proto, aby nám tu nechali vzkaz, aby mohla být napsána tato vzpomínka.

Protože bez vzpomínek všichni odcházejí do temného neznáma. Ale ve vzpomínkách nás neopouští nikdy nikdo. VV

Děkuju autorovi a přeju všem krásný den. VV

Li 28.11.2008 8:24

Re: Je zvláštní a tajemné,

Vave to napsala tak krásně, že se s dovolením pod její text přilípnu a autorovi děkuju VV

Jakub S. 28.11.2008 15:17

Ano, jako vždy. To je celá ona. Nezbude než se prostě připojit: ano, tak to nejspíš bude!

EvaŽ 28.11.2008 8:28

Re: Je zvláštní a tajemné,

K tomu není co dodat.VV Vave je slunečná, hebká duše.

Nezbývá, než doufat, že i my zanecháme vzpomínku a nejen špatnou.;-)

zana 28.11.2008 8:43

Re: Je zvláštní a tajemné,

Tak tak, tohle se dá jenom podepsat.

Xerxová 28.11.2008 8:44

Re: Je zvláštní a tajemné,

VV

veram 28.11.2008 9:43

Re: Je zvláštní a tajemné,

VV

Bubu 28.11.2008 10:46

Re: Je zvláštní a tajemné,

Vave, jak to děláš, že najdeš vždycky ta správná slova V

terra-san 28.11.2008 12:43

Re: Je zvláštní a tajemné,

Vave, máš pravdu - ale nejen před cestou za Duhu, jak se zdá - někdy prostě přijdou pro pomoc. Jako naše Gina, která zmizela vlastně na polovinu léta... a přišla jednoho dne k miskám s obrovskou ranou na krku8-o. Byla odlovena, u veta to spravilo osm stehů (což je na kočku až dost), vyčištěná rána se nádherně hojila. Po celou tu dobu byla Gina vzorná číča, posedávala na zahradě, na oknech, baštila ze své misky. Když se skoro zahojila, na oholeném krku dorostla srst a z ošklivé rány zbýval asi centimetrový proužek - zmizela bez poděkování. Před pár dny dorazila z toulek, naštěstí celá a zdravá, ale v lukách zřejmě začínají docházet myši... Horší je, že tihle svobodní venkovní tuláci prostě někdy...nedorazí.

Jakub S. 28.11.2008 21:49

Re: Je zvláštní a tajemné,

To jsou příběhy - vy jste vlastně všici poněkud dobrodruzi a milovníci tajemna - ?

Kytka 29.11.2008 21:41

Re: Je zvláštní a tajemné,

VV

Rpuť 28.11.2008 6:19

Někdy se pomoci nedá.

Ale je dobře, že měl kam přijít, když se chystal odejít za duhový most.

reina 28.11.2008 0:52

Ferdík

je to vždycky smutné, když odejde milovaný tvoreček, i když s námi pobyl jenom pár dní, týdnů, měsíců...

já si v takových případech říkám, že aspoň mu bylo pár posledních chvil dobře, bylo mu teplíčko, měl pomazlení a plnou mističku... co víc si kosourek může přát?

díky moc za Ferdíka i další kteří se k vám uchýlili a ještě uchýlí