26.1.2020 | Svátek má ZoraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Azyl u černé kočkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 39, poslední: 14.10.2007 10:09, přehled diskusí

Naši čtyři kamarádi:
Autor: Jaromír Polášek Datum: 8.9.2007 11:43

Máme koček plný dům - doslovně. Pořád mění stanovistě, procházejí kočičími vrátky do bytu a zase ven do zahrady. Teď  zrovna všichni odpočívají - zrzavý kříženec s divokou kočkou, kocour Lojza, spí v posteli, mohutný černý Mikeš spí na půdě, malinkatý černý Čičin spí na sedačce a černobílý bicolor Matýsek spí na křesle v obývacím pokoji. Máme tudíž tři černé kočky a všechy pocházejí z ulice, kam je vyhnali lidé. Jsou to naši báječní kamarádi, chodí s námi i na procházky, jezdí autem a užijeme si s nimi spoustu legrace. Je to vůbec hloupá pověra, že černá kočka nosí smůlu - ty naše to určitě nedělají.

Kočkomilové Jarek a Jiřina

Už máme jen tři kamarády:
Autor: Jaromír Polášek Datum: 14.10.2007 10:09

Naši čtyři kamrádi jsou bohužel už jenom tři... Včera ráno nám nějaký spěchající bezohledný řidič srazil a přejel našeho malinkatého Čičina. Měli jsme ho necelé dva roky - zachránili jsme ho na ulici v lednu 2006, zrovna když byly strašné mrazy. Byl to ten nejbáječnější kocour, jakého jsme kdy měli. Ještě dva dny zpátky jsem s ním byl večer na procházce v parku. Byl to černý kocourek, malinkatý, černý jako uhel a nám nosil jenom radost. Teď má poslední pelíšek na naší zahradě.

Kočkomilové Jarek a Jiřina

Kočičky:
Autor: J.Elicerová Datum: 9.2.2007 20:10

Mám od paní Zárubové taky černou kočičku už 4 roky a jsem ráda,že si ji kocourek Matýsek vybral,taky černý.Byli to krásná dvojka komeníčků

Černé kočky nikdo nechce ?:
Autor: Lenka Datum: 8.2.2007 10:58

Fakt ne ? To nechápu, podle mě jsou nejhezčí, takové elegantní. I když my máme doma pestrou směs, jednu černou, dvě černobílé a jednu takovou dost nepopsatelnou - šedo, hnědo, černo, cosi. Jmenuje se Plesnivka, což je fajn v rámci rodiny, ale včera jsme s ní byla na kastraci ( čtyři kočky mi fakt stačí ) a veterinářka se zeptala na jméno...ehm...no jo, přiznala jsem se :-)

Mně se vždycky líbily černé kočky,:
Autor: dalamtin Datum: 7.2.2007 17:40

velmi mě překvapuje, že je o ně menší zájem. Jsou krásné. Přeji oběma prima domov.

Nezáleží na barvě:
Autor: Karolína Datum: 7.2.2007 16:38

já si nemyslím, že by nějak záleželo na barvě koťátka dospělého jedince, ale spíš na tom, jak si získá svého nového dvounohého kamaráda, protože o páníčcích tu nemůže být řeč. Když kamarádka Jana dospěla k názoru, že už nechce psa, protože jejího Bucifala jí někdo ukradl před domem ze zahrady, ale že chce něco chundelatého, mazlivého, co bude pořád doma a co bude moci rozmazlovat a ono naopak bude rozmazlovat ji, jely jsme do útulku Kozly u České Lípy. Měly jsme předem podle internetových obrázků vybraného překrásného hnědého kocourka s bílou náprsenkou, který už tam ale nebyl, takže začalo vybírání z kočiček a kocourků, kteří byli k dispozici. A Jana chtěla kocourka. Z venkovního výběhu se nám nezamlouval žádný, mezi koťaty v domečku byla krásná černá kočička s bílou náprsenkou, kterou už už Jana adoptovala, ale měla nateklé cecíky a tak paní z útulku prohlásila, že si není jistá, zda náhodou kočička nebude březí, kastrovaná nebyla a taky z toho nic nebylo. Tak zbývala jen půda, kde ještě bylo na výběr z mnoha kočičáků. Já o berlích jsem po schodech nemohla, tak šla Jana sama. Během minuty byla dole s kocourkem, který se jí držel jako klíště pacičkami kolem krku a předl jak traktor! A teď ten šok: celou cestu Jana prohlašovala, že kocourek musí být mladý (tomuto je 8 let), nechce v žádném případě bílého (je bílý jak sníh) a aby neměl dlouhou srst (podle vzhledu a potvrzeno i veterinářem se jedná o čistokrevnou tureckou angoru)! Prostě byl její předsevzetí nepředsevzetí a bylo úplně jedno, co chtěla před tím a jaké měla představy! Podívali se na sebe když vstoupila do půdní prostory, kocour nakročil k ní, ona k němu, vyskočil jí do náručí a už je nikdo nerozloučil. O barvě to fakt asi není! Dneska žijí spolu už půl roku, Jana by neměnila ani za nic a myslím, že Cid našel pravý domov.

Re: Nezáleží na barvě:
Autor: Karolína Datum: 7.2.2007 16:39

samozřejmě, že jsem udělala chybu hned v prvním řádku - "koťátko dospělého jedince" je blbost. Má být správně "koťátka NEBO dospělého jedince", to nebo mi vypadlo!!!! Celé to působí bez toho jediného slovíčka dost směšně!

Náhodou dobré:
Autor: YGA Datum: 7.2.2007 17:01

- já myslela, že to znamená, že kotě je od dospělého jedince (i když prakticky je to taky blbost, protože i na koťata musí být ze začátku dva, a že by nutně museli být dospělí - to teda ani náhodou - známe to i u lidí;-)).

Prodávám, jak jsem koupila:
Autor: Han Datum: 7.2.2007 16:02

Černé kočky se staly od 13. století a zejména ve století 16.-náctém předmětem vědeckého zájmu církevních odborníků - excorcitů a juristů. Usilovným vědeckým bádáním se podařilo ujisti, že černé kočky, zejména však kocouři, jsou vtělením nečistých sil. V této podobě  ďábel navštěvuje  své služebnice. Zvrhlé to ženštiny, které místo, aby kočku řádně a po křesťansku vyhnaly od svého prahu, nebo ještě lépe je zabily jako každý  poctivý katolík,  přijaly kočku  do své domácnosti a často i do svého lože!  Tam s ďáblem obcovaly, poslouchaly jeho příkazy a očarovávaly sousedy i jejich dobytek. Tyto ohavné skutky často páchaly ženštiny postarší, osaměle žijící  a vůbec podezřelé. Naštěstí bdělí spoluobčané, vroucně oddaní jediné samospasitelné církvi, ochotně oznamovali   úřadům jejich černé rejdy. Po zavedení řádného procesu, s použitím odborných posudků  státně zkoušených  znalců i práva útrpného, se podařilo příslušným  složkám veřejného aparátu usvědčit čarodějnici i její kočku. Obě (někdy oba) byly pro spásu své duše společně upáleny, kočka spíš pro jistotu, protože ďábel duši nemá.  Kočka někdy utekla, čarodějnice naštěstí nikoliv,  s polámanými údy se těžko utíká. Občas došlo i k justičnímu omylu, alespoň mezi lidmi se to šuškalo. Ale jak poznat osobu nevinnou od čarodějnice? No, těžko, ale naštěstí odborné autority vypracovaly příslušné  metody -  dnes bychom řekli testy, tehdy to výstižně nazvali kladivem. Mezi vědecky ověřenými atributy čarodějnice  se často vyskytoval jeden  spolehlivý znak - doprovod černé kočky.  Lidi se čarodějnic báli, taky se báli, že by se třeba spravedlivý církevní soud  (vyjímečně, jednou za sto let)  trošičku zmýlil a odsoudil na hranici osobu, která se ďáblu nezaprodala. Kočkám, hlavně těm černým,  se začali  vyhýbat, varovat před nimi děti a  své okolí a kladli jim na srdce: černé kočky přinášejí neštěstí, jenom si vzpomeňte ...   A to zůstalo  v kolektivní paměti až do dnešních dnů.

Cerna kocicka:
Autor: Eva P. Datum: 7.2.2007 15:15

Musim hlasit prispevek do nasi minizoo ;-)

Pred par tydny jsme si ke dvema boxerum, kocourkovi Matyskovi a memu priteli pribrali jeste kocicku z utulku. Ceeeelou cernou, jen bily flicek pod krckem :-) je uzasna, vycurana, hrava, vztekla, nenazrana a proste skvela ;-D

R^

Re: Cerna kocicka:
Autor: Vakandi Datum: 7.2.2007 15:17

R^VV toť skvělá zpráva !

Re: Cerna kocicka:
Autor: KláraS Datum: 7.2.2007 15:58

R^R^VV

Re: Cerna kocicka:
Autor: YGA Datum: 7.2.2007 16:36

Hezky jsi svou menažerii vyjmenovala - je to podle postavení v rodině? :-)

Re: Re: Cerna kocicka:
Autor: Eva P. Datum: 9.2.2007 10:07

;-D;-D;-D jak v cem R^

SOS:
Autor: Vakandi Datum: 7.2.2007 14:45

ahoj fšici, musím si postěžovat, Garf 3 den nic nejí, jen trojúhelníček sýra dnes ráno. Myslíte, že může mít zánět dásní?Když jsem mu koukla do tlamičky, na dásničkách červený pruh, hned nad zoubkama. Večer pojedeme k vetovi.....:-(

Ahoj paní barvičková!:
Autor: Lucka Datum: 7.2.2007 15:03

Jo, zánět dásní může mít.. otázkou je, z čeho.. Kolik je mu let? U koček bývá zánět až vředy v tlamce spojeno mj. taky s problémy s ledvinami..:-/

Re: Ahoj paní barvičková!:
Autor: Vakandi Datum: 7.2.2007 15:15

Ahoj Lucko,Garfovi budou v srpnu 3 roky.....

Re: SOS:
Autor: pecka Datum: 7.2.2007 15:11

Vakandi, kdyby měl zánět dásní, bylo by mu z tlamičky cítit. Smrdí mu z pusy?  To bude možná od žaloudku, hlavně jestli aspoň pije. Dej zítra vědět, co vám řekl doktor.

Re: Re: SOS:
Autor: Vakandi Datum: 7.2.2007 15:16

Pije normálně, jen nechce jíst granule, ale měkké věci... sýr...

Re: SOS:
Autor: Vave Datum: 7.2.2007 15:45

Neumím na to mít žádný názor, nejsem kočičková, jen hrozně moc držím palce! R^VV

Re: SOS:
Autor: zana Datum: 7.2.2007 19:46

Vakandi, neporadím :-/, ale držím palce, ať to co nejlépe a nejrychleji přejdeR^V!!

Kolem našeho hradeckého domu byly jenom černé kočky,:
Autor: ri Datum: 7.2.2007 10:12

proto jsem se tak sháněla po zrzavém nebo bílém. Já si myslela, že o černé kočky je zájem největší, no a vida. Tak tomu říkám chybně vyhodnocená statistika ;-)

černá kočka přes cestu:
Autor: Xerxová Datum: 7.2.2007 9:41

od doby, kdy jsem byla malá holka jsem nechápala, proč zrovna černé kočky nesmějí přejít přes cestu, aniž by smůlu lidem nedodaly... A nechápu to dodnes. Líbí se mi černé kočky, černí koně a černé čumáčky u psů (miluju je všechny - jen ty růžové nosíky nemusím:-))

Sákryš, já si asi budu muset pořídit nějakého kocoura:
Autor: jiný Honza Datum: 7.2.2007 9:31

Vždyť už mám přímo kočičí absťák. Jen MLP odolává - je fakt, že se nám hrubě nevedlo, pokaždé jsme o kocoura přišli kvůli nějaké námi neovlivnitelné hlouposti (FIP, otrava ze začervení, otrava herbicidy z mulče). Myslíte, že do čtveřice budeme mít víc štěstí?

Re: Sákryš, já si asi budu muset pořídit nějakého kocoura:
Autor: Gábina I. Datum: 7.2.2007 10:50

Co takhle cca 1-2 letého zrzavého krasavce? V depozitu "U Gábiny"  jeden takový úžasný, pracovním jménem Don Číčo, čeká. Je očkovaný, kastrovaný. Při mazlení umí dělat parakotouly....:-)

Re: Re: Sákryš, já si asi budu muset pořídit nějakého kocoura:
Autor: jiný Honza Datum: 7.2.2007 11:09

Hmmmm.... pěkné, ale psal jsem, že by to doma neprošlo. Navíc máme 3 psy, z toho 2 hodně velké, takže kocour by musel být na psy zvyklý. A byl by venkovní/vnitřní - přes den venku, doma pomazlit nažrat a pak by se vidělo.

Ale díky za nabídku, já se doma zmíním.

Re: Re: Re: Sákryš, já si asi budu muset pořídit nějakého kocoura:
Autor: Gábina I. Datum: 7.2.2007 11:16

On původně venkovní byl, až tak asi do 8. ledna 2007. V té době se flákal kolem metra Černý Most a hlasitě se vyjadřoval, že má hlad, žízeň a je mu smutno, a taky že ho bolí ty rány, zřejmě z nějaké kocouří bitky. Od 8. ledna bydlí u nás v koupelně, když nejsme doma, a v celém bytě, když doma jsme. Je úplně úžasný, nejraději bychom si ho nechali, ale není to fér vůči našim ostatním kočkám, které nejsou tak sebevědomé, mazlivé a v pohodě a neumí si vedle něj vydobýt svůj životní prostor, i když my se snažíme je přesvědčit, že se nic nezměnilo :-(. Jestli jste z Moravy, jak soudím podle odkazů na útulky níže, klidně dovezu, jezdím tam "domů". Takže kdyby MLP povolila (mimochodem, moc krásná zkratka, naučím manžela :-)), tak dejte vědět na Gabriela.I(zavináč)seznam.cz

Re: Re: Re: Sákryš, já si asi budu muset pořídit nějakého kocoura:
Autor: Alk Datum: 7.2.2007 11:26

co když někomu patří. Kocouři se umí dlouho toulat. Kamarádka mi jeden den říkala, měli jsme krásného kocourka, ale před třemi týdny se ztratil a asi už nepřijde. Další kočku už nechci. Druhý den jsem šla na zastávku a cestou se ke mě přidalo odrostlé kotě. Nádherná srst, barva domodra a krásně mazlivé. Došla jsem s ním na zastávku - celou cestu mě sledovalo a kamarádce říkám, podívej jakého mám společníka. Ona zaostřila a povídá to je ten náš tulák. Kde jsi byl, popadla ho a odnesla domů. O kotě se ty tři neděle musl někdo hezky starat. Opravdu bylo nádherné. Bydlím v menším městě a u domků mají lidi kočky, takže mohlo být u někoho na zahradě a nebo obcházet zahrady a ujídat z misek. Rozhodně hlady netrpělo, to by ta srst vypadal jinak.

Je tam běžné, že při čekání na autobus se k chumlu lidí přidá nějaká číča - nejsou toulavé jsou vždy dobře živené a vypadají pěkně. Jen jsou mezi lidi a pro nějaké to pohlazení. A nikdo je nehoní pryč.

Taky si pamatuji na jezevčíka cestovatele - nepozorovaně se přimotal při nástupu do autobusu a když jel autobus zpátky, vystoupil na stejné zastávce co nastoupil - celou cestu prý způsobně seděl na plošině a pozoroval lidi, jak nastupují a vystupují. Jako by ho někdo vedl na vodítku.

Re: Re: Re: Re: Sákryš, já si asi budu muset pořídit nějakého kocoura:
Autor: Gábina I. Datum: 7.2.2007 11:36

To jsme taky zkoumali, ale kocoura jsem viděla prvně už snad v září 2006, letáčky o ztrátě nikde, na oznámení o nálezu žádná reakce, no a že je někdo v Praze na Černém Mostě takový drsňák, že pouští z bytu kocoura volně na procházky po sídlišti, to taky moc nepředpokládám. Mohl se tam samozřejmě přitoulat z větší dálky, ale na to už asi nepřijdeme....

Re: Sákryš, já si asi budu muset pořídit nějakého kocoura:
Autor: tosca Datum: 7.2.2007 11:06

Honzo a co tenhle:

http://www.utulek-ostrava.estranky.cz/stranka/kocky

nebo pokud chceš zase zrzavce, tak si můžeš chvilku počkat:

http://www.utulek-ostrava.estranky.cz/stranka/lecba

:-)