23.2.2020 | Svátek má SvatoplukDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Moje mouraté kočičkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 22.4.2015 10:31, přehled diskusí

Krásné povídání o kočičácích:
Autor: M. Sedláková Datum: 22.4.2015 10:31

Máte pěkné kočičáky Pájo.

Linda je taková něžná kočička.

Murí ten je skoro jako náš Fousín.

Chlapec nám úspěšně kyne a kyne. Budeme mu muset zkrátit příděl do misky. Míša z Plzně

Krásné čtení:
Autor: Z. Nelina Datum: 22.4.2015 0:21

díky za představení tak úžasných košišáků, obrázky č. 6 a 9 mně připomínají podobného zdejšího jedince slastně si užívajícího života. Jen tak dál!

Tak to som:
Autor: Z. Verenka Datum: 21.4.2015 21:12

fakt nevedela,že s tým párením sú také problémy.V mojich predstavách by sa tie zvery s radosťou len párili a párili,tc,tc,/veď sme to ako deti chodili na tajnáča pozorovať-ale svet už nie je ako býval/

No ale sme tu kvôli tým kočenkám-su fakt pohodové,asi to robí celé pohodové dvojnohé tvorstvo

Pájo,:
Autor: Z. Jajka Datum: 21.4.2015 20:45

to se tak krásně četlo :-)

Krásné kočenky,:
Autor: Z. Hanča Datum: 21.4.2015 20:43

Pájo, to je fajn, že jsi nám je představila. A Olík bude mít dobrou imunitu, když od malinka vyrůstá s chlupatci štěkavými i mňoukavými.  :)))

Pajo:
Autor: H. Williamson Datum: 21.4.2015 16:16

To se moc pekne cte, jak je tva domacnost pohodova. Take si myslim, ze tu pohodu prenasis na sve okoli - takova naseptavacka dobre nalady. Jo, a jeste jsem ti chtela rict, jak moc se mi libi vas dum a okoli - koukla jsem na rajce, kdyz jsi jednou dala odkaz.

A drzim palce na stenatka. Nikdy bych nerekla, ze je to tak slozite. Vzdycky jsem si spis myslela, ze jak je kolem harajici feny pes, tak je na stenata zadelano.

Milá Pájo, souhlasím s A. Lex:
Autor: Z. Jitur Datum: 21.4.2015 15:48

Ahoj všem,

milé povídání o mourinkách! Jj, také jsem vždycky jen dohlížela, ale jinak nechala kočky i děti "pohromadě". I když souhlasím s A. Lex, že někdy to může být i trochu riskantní - tedy u nás takhle divoký byl Adéla, kousal, škrabal, sekal po nohou vyčuhujících z pod peřiny, prostě nevynechal jednu příležitost jak se zadrápnout - no naštěstí děti, on i já jsme to přežili bez větší úhony. Jen jednou jsem se zkusila bránit stejně, to když se mi zakousl do ruky, seděla jsem nad ním na zemi a nevím, co mne to napadlo, prostě jsem ho kousla do hlavy - tedy kousla, nebylo se čeho chytit je tam jen kůže a lebka... No nápad to byl tedy naprosto bláznivý, nejen proto, že jsem se nezakousla, tudíž jsem mu neoplatila bolest, ale naučilo mne to, už nikdy se o to nepokoušet. Adin se zakousl do mé ruky daleko silněji, ještě k tomu se zapřel zadními tlapkami s drápy venku do mého předloktí a já řvala nahlas bolestí a měla jsem, co dělat ho z ruky dostat... a několik dalších dní mi zůstaly pořádné rozdrapané, bolestivé a špatně se hojící škrábance...

Re: Milá Pájo, souhlasím s A. Lex:
Autor: H. Williamson Datum: 21.4.2015 16:16

Taky dobry, chicht.

Krásné kočenky:
Autor: Z. Vave Datum: 21.4.2015 15:12

jsi nám dneska představila, milá Pájo. Je prima, že dohlížíš, ale neřešíš jak se kdo na koho zrovna koukl. :o) Jste báječná smečka.

U nás si cením Lucky i Milky za to, že nešílí ze zvířat a jejich chlupů. Táda má ke zvířatům lehce odtažitý vztah. Nebojí se jich ani neštítí, ale nešílí z nich. Matýsek je miluje, ale ví, že je nesmí tahat. A Emička hladí každého, kdo se okolo ní ochomejtne. :o) Ale taky koukám, kde kdo zrovna je a učím, že se zvířátkům dělá jen malá na zádech. Anka už špatně slyší a poslední rok je čím dál lekavější, tak jsem radši víc ve střehu.

Držím palce, aby Tery přestal slézal - napadlo mě, jestli by nepomohlo, kdyby na něj sahal někdo jiný? Třeba si to vykládá tak, že nechceš, aby to dělal? Je to děsně složité a napínavé. :o)

Re: Krásné kočenky:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.4.2015 16:41

přesně tak to uděláme, já je odvezu ke zkušenější kámošce chovatelce a já tam nebudu a odvezu si je až po :)

Milá Pájo,:
Autor: A. Lex Datum: 21.4.2015 14:11

máš pěkné kočky, hlavně spokojené a mají perfektní svoje doma. Dokonce si mohou užívat i čověčího, paniččina "kotěte"! Souhlasím s Bedou, že je to dobře, že Oli vyrůstá v tak rozmanité zvířecí smečce, nejenom jako divám v ZOO z povzdálí, ale pěkně natěsno. Kočky jsou veterinárně jistě dobře ošetřované, takže o nic nejde, když jsou tak pohodové. K našemu Darkovi bych Oliho nepustila. Nevěřím mu pacholkovi. Je hyperaktivní a když mu rupne v té jeho mazané kočičí kebuli, škrábne nebo kousne třeba i mně, když se mu něco nelíbí, nebo mu bráním v činnosti, kterou on má rád a momentálně ho velmi baví. To potom dostane bleskový lepanec a letí. Doslova. Dá nějaký ten pátek pokoj a snaží se kontrolovat svou zlost, ale není to zatím natrvalo.

Přeju vaší poklidné mnohodruhové smečce, aby jste byli zdraví, no a Terrynkovi, aby se mu zadařilo. I psové mají své dny, tak holt musí pomoct člověk.

Milá Pájo!:
Autor: Z. Jenny Datum: 21.4.2015 11:13

Jen se přidám ke Xerxové,pohodáři vždy vytvářejí další pohodáře. Přeji vám spokojenou smečku,zvířátkům posílám pohlazení ,lidijům, jak říká Beda , taktéž. Užívejte si života ! Oli, má vedle sebe náhradní kočičí peřinku, to je věc! Terynkovi ať se zadaří! (samá srdíčka a sluníčka) Krásné čtení!

Utěšený pohled:
Autor: Z. Lika Datum: 21.4.2015 9:33

tak trochu jako do ráje :-) Neviňátko vedle lva atd. (teď ještě kdo je kdo, že).

Souhlasím s předřečníky, že osobní vyladění se přenáší na okolí, z fotek to přímo čiší.

Pájo, dneska je krásně, dneska by to šlo!!!

Pájo, mňoukadla máš taky krásná:
Autor: M. Beda Datum: 21.4.2015 8:34

nejraději bych to zkopírovala od Xerxové, napsala to úplně přesně - pohodová rodina, pohodoví psi, pohodové košky (srdíčko)

jsi frajerka, že nevyšiluješ, když Olí utrpí drobný škrábanec a dokonce (ó, co kdyby ho zadusily, žejo) necháváš kočenky spát v jeho postýlce... vyrůstá natěsno s vašimi zvířátky a už proto má šťastné dětství (samozřejmě nejen proto)

jenom tápu, kdo je kdo....?????????? to bílomouratý mi přijde mohutnější, tak že by kocour? no ale zas, proč potom Mourek, hmmmmm... a v postýlce vidím "to" celomouraté, ale to je asi náhoda, píšeš že tam spávají oba - ve vaší jsou oba i zvěčněni, chicht

každopádně ať je to kdokoli, to bílomouraté stvořeníčko mi trochu připomíná Nynyšku - i tak hezky na zádech dřív lehávala a má úplně stejně vzorované bříško, kamarádka o tom řekla, že má vestu jako číšníček

přeju vám, ať je u vás napořád taková pohoda jako dosud - no a celá nervózní sleduju, jak se u vás vyvíjí situace kolem budoucích štěňátek... možná blbej dotaz, ale proč je prostě nenecháš ať si to udělaj kdy a jak se jim bude chtít? příroda není až tak mocná čarodějka???

Re: Pájo, mňoukadla máš taky krásná:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.4.2015 8:43

Moureček je bílomouratý, on se jmenuje Murinho, lebo když k nám došel hrála Chelsea v tv fotbal, Mourek u z toho vylezl časem :)

no nešílím, i když dnes ráno na sebe shodil hrnek horkého čaje ale vše se vylilo na zem na ne na dítě ale trošku jsem se lekla....

no krytí je docela vážná věc, někdy to pejskům samo nejde tak se jim musí trošku pomoct a Terry prostě z Nasti sleze jak se já pohnu....taky jsem si dřív myslela, že je to šup šup a hotovo ale není.....

Re: Pájo, mňoukadla máš taky krásná:
Autor: M. Beda Datum: 21.4.2015 9:20

podobnost Nynyšky ležící na zádíčkách s Mourkem třeba zde:

http://kocky-online.cz/images/rate/584393592.JPG

k tomu páření, kočky (v přírodě) se v období říje pářej - hezky odborně řečeno - opakovaně... v praxi to znamená že třeba takovej lev na lvici vleze během několika dnů i více než stokrát - a to by v tom byl čert, aby se nezadařilo :-DDDDDDDDDD

u psů (např. vlků, abychom zůstali v divoké přírodě) nevím jak to je

Liko, posílala jsem ti mail:
Autor: M. Beda Datum: 21.4.2015 8:16

dorazil ????

Re: Liko, posílala jsem ti mail:
Autor: Z. Lika Datum: 21.4.2015 9:26

Ano ano. Jak to, že vstáváš tak brzo???

Re: Liko, posílala jsem ti mail:
Autor: M. Beda Datum: 21.4.2015 10:54

KAŽDÝ den vstáváme před 8h kvůli inzulinu!!! akorát se sem někdy dopracuju až pozdějc

Re: Liko, posílala jsem ti mail:
Autor: Z. Lika Datum: 21.4.2015 11:37

A jo, tak to pardon :-))

Ta poslední fotka:
Autor: T. Zana Datum: 21.4.2015 7:45

je krásná! Teda všechny se mi líbí, ale ta poslední nejvíc.

Máš príma smečku :-)

Re: Ta poslední fotka:
Autor: M. Beda Datum: 21.4.2015 8:36

ale mně se právě ta poslední nechce otevřít, načte jenom malý proužek na vršku fotky a šlus :-((((((((

Re: Ta poslední fotka:
Autor: Z. Lika Datum: 21.4.2015 9:46

Vyděsila jsi mě, ale kontrolovala jsem a fotky chodí, dokonce i mně :-)

Pájo,:
Autor: Z. Matylda Datum: 21.4.2015 7:24

tvoje kočky se vyřádí venku, a tak doma můžou dělat klidné jedince spící v dětské postýlce :)

Maceška dneska v noci někde courala, ráno jsem ji volala a Světluch už zas nervózně lítala po terase, kde zas má tu kočku, volají ji a ona se někde fláká? Když je celou noc venku, tak doma pak dělá dekorativní spící kočku. Včera ležela na pohovce jako madame de Pompadour a když na ni odcházející studentka zavolala, tak otočila hlavu a zatvářila se tak, že se jí studentka omluvila :)

Re: Pájo,:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.4.2015 8:51

klidní jedinci si náležitě užívají, že ta zubatá vrčivá je zavřená v ložnici :) a tak se tu promenádují a natahují, jindy jsou ostražité a pozorné a pomalé :)

doufám, že omlouva byla patřičná a vévodkyní přijata :)

hezký den:
Autor: Z. Xerxová Datum: 21.4.2015 6:36

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp. Dneska myslím mocmoc na Kaštánka...

Usměvavá vždycky dobře naladěná Pája má usměvavé skvělé psy, usměvavého krásného pohodového Olinka a tak mě nepřekvapí, že má i pohodové mazlivé a v postýlce spící kočky...

Prostě svůj k svému - ta pohoda se přenáší. Držím palce, ať se za dva měsíce tahle smečka rozroste o kudrnatá "morčátka".

Re: hezký den:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.4.2015 6:40

ve středu do vypukne :) tak jsem zvědavá, předám pse a odcházím, včera venku jsem ho chvilku nechala ale jak jsem na něho šáhla už slézal.....

Re: hezký den:
Autor: M. Pajakerryková Datum: 21.4.2015 6:40

to vypukne :)

Re: hezký den:
Autor: J. Polák Datum: 22.4.2015 0:42

Problém může být v tom, že Tě Terynek respektuje jako alfu smečky. A ten má dle pravidel právo se pářit. Podřízení ho obvykle nemají.

Re: hezký den:
Autor: D. Ruščáková Datum: 21.4.2015 11:14

Eh, těžko něco dodat, tak se přidám:))

Pájo, máš prima kočky a cvičný kocour pro Olinka mě dostal:))

A držím palce na štěňata - vím, že když člověk chce právě teď a tento pár (navíc, když je normálně hlídáš, aby k něčemu nedošlo), tak to nemusí být vůbec jednoduché. Jo kdybys princeznu Nas´tu vypustila, ať si štěňata vybaví sama, věřím, že by se zařídila rychle a spolehlivě:))

Prostě držím palce a chválím článek!