28.11.2020 | Svátek má René


Diskuse k článku

KOČKY A PSI: Chlupatý budík.

Mňauíííí, vruíííííí, přeloženo do člověčtiny – budíčééééék! Vstáááávééééj! Pomalu se soukám z nějakého snu a hlubokého spánku. Otevřu opatrně jedno oko a zjišťuji, jak jsme na tom se světlem. Je tmavé šero, tak jako v zimě, za husté mlhy ráno bývá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Hanča 22.1.2014 21:51

Chlupaté buzení

se u nás neprovozuje, protože Denis nespí s námi v ložnici, a vstává nejčastěji podle mě. Tím pádem nepěstujeme ani takové kratochvíle jako je courání na zahradu v noci nebo nad ránem. Musím dodat - díkybohu! On si to pak mazánek dostatečně užije přes den.

Pěkné téma, Alex, mně se moc líbí soužití a spolupráce psa a kočky tak, jak to tady často čtu. My vlastní kočku nemáme a tak jsem doufala, že se třeba něco na ten způsob povede s Denisem a kočkou našich mlaďochů. Jenže se vidí jen občas a krátce a ani po 3 dnech o letošních vánocích se nic nezměnilo - kočka nemá smysl pro humor (psí) a Denise ignoruje a ten je chudák, z toho, že si ho ta černá dáma vůbec nevšímá, na prášky. :))

Z. Vave 22.1.2014 22:22

Re: Chlupaté buzení

Chichi, u nás se nejčastěji otírá o Anku Bertík, ale dělají to občas všechny kočky. Anka většinou nevšímavě odvrací hlavu. Nejspíš si myslí, že musí stačit, když ty vetřelce z domova nevyhodila, ale žádné důvěrnosti jim trpět nebude. :o)

Ale samozřejmě jsou dohromady v pohodě, s Bertíkem nejčastěji žebrají, s Rózkou a Mikešem spávají těsně vedle sebe.

P. Pů 22.1.2014 20:44

Prima.

Neví někdo z místních kočíčích lidí...existuje prý nějaká látka...prodává se v obchodě...která kočkám děsně voní, ta, že flémují jak pominuté a občas se v ní i válí...Já jsem se o tom bavil s kamarádkou z Finska, ale nedobral jsem se toho co to je za látku, oni tomu tam říkají "kočičí mentol"...neví někdo co by to mohlo být?

Z. Lika 22.1.2014 20:57

Re: Prima.

Může to být Nepeta cataria (catnip, česky šanta kočičí), nebo Actinidia polygama (Silver Vine nebo Cat Powder), nebo kozlík lékařský (Valeriana officinalis).

A. Lex 22.1.2014 21:00

Re: Prima.

Hi, hi, Liko jsi rychlejší :-)).

A. Lex 22.1.2014 20:59

Re: Prima.

Pů, je to bylina-trvalka, šanta kočičí. Mám ji na zahradě a kočky si ji moc nevšímají, snad jenom sousedovic Garfield někdy vášnivě očmuchává. Ale docela dobře prý vyvádějí u kozlíkových kapek. Nevím, nezkoušela jsem, ale psal o tom už Mark Twain v Tomu Sawyerovi.

P. Pů 22.1.2014 21:19

Re: Prima.

Díky moc....ta kamarádka má dva ragdoll kocoury a já jsem já vysvětloval co to je flémování (ona to znala, ale jazyková bariéra...prostě jsme si nemohli hned vysvětlit co to je) a pak jsme zkoumali co udělat aby kocouři předvedli flémování a ona našla cosi pod názvem který by se dal přeložit jako "kočičí mentol". Jsou to taková suchá zrnka, její kocouři se prý mohou uflémovat když jim to dá. To bude asi ta šanta.

J. Jovo 22.1.2014 20:40

ROZVERNÍČEK.

"Paní baronko, u vás se kostky cukru nabírají

z cukřenky prostě rukou?" "No jistě, co by na tom mělo být zlého?" "No víte, paní baronko, ono to není zrovna košer, když pánové jdou na

záchod, no a pak na ten cukr sahají." "Ah tak, ale co s tím?"Nejlepší věc, co můžete udělat, je pořídit kleštičky, nejlépe

stříbrné."Baronka slíbí toto nedopatření napravit. A zanedlouho se u ní opět schází vybraná společnost na večírku."Ale paní baronko, co to má být, kde jsou ty kleštičky?" "Jen se račte zajít podívat na pánský záchod, tam jsou v plné

připravenosti."

P. Pů 22.1.2014 20:49

Re: ROZVERNÍČEK.

Já kleštičky na cukr mám. Velmi staré, prvorepublikové. Stlačí se takové perko na jednom jejich konci a na druhém konci se tím rozevře taková chňapka a do té se uchopí kostka. Perko se povolí a chňapka se sevře, a nastojte, kostka je držena a může být nesena nad šálek a puštěna do něj stejným postupem. Ale i tak doporučuji si ruce po návštěvě wc mýt. :o))))

A. Lex 22.1.2014 21:02

Re: ROZVERNÍČEK.

Hm, na pánském WC by to nebyl moc příjemný nástroj....;-)

P. Pů 22.1.2014 21:25

Re: ROZVERNÍČEK.

No hlavně mi nenapadá k čemu by to tam mohlo sloužit....

M. Crossette 22.1.2014 17:30

chlupatý budík !!!!

Milá Alex, to je velice trefný název článku s výmluvnou doprovodnou fotkou. A při četní jsem si vychutnala každé slovo tvých srdcem psaných,vět. Popsala jsi situaci tak plasticky, že jsem měla pocit, že vstávám (a trpím) s tebou :-) Ano, máš krásný chlupatý budíček a přeji ti, aby tě packou společnou budili dlouhou řadu dalších let (jen ten čas si trochu upravili do přijatelnějších mezí).

Z. Pitrýsková 22.1.2014 13:09

Na fotce chybí "mop"

Tedy Alex,

jako u nás doma!  Jen na mojí fotce by byl kocour v negativu. A mezi kocourem a knírajdou by očumoval černobílý mop.

Jak jsem se těšíla, než jsem šla do důchodu, na rotaci  zestárlého těla v teploučké postýlce. Minimálně do rozednění! Houbelec! Zviřátka rozhodují, že se půjde na dvorek ve 3.30, popř. 4.50 a v  jiný podobně nekřesťanský čas.

Pro ty případy mám na verandě svůj velký ušák. Přes jeho opěradlo mám úhledně složenu modrou deku. Moje, chladem roztřesené , tílko se do ní vděčně  schoulí. Sedím v křesle, hlavou bimbám.  V tom černobílý mop přiletí ze dvorka. V tom ajfru mi vyběhne po natažených nohách a vrazí mi  mokrý čumáček do ksiftu. Mokrými packami se pověsí za ramena. To mě probere a tak zjistím,  že Shelmi potřebovala na dvůr, aby zjistila, zda už, náhodou, není venku také sousedovic čuvač. Stojí předními packami na betonové obrubě pod plotem a vrtí ocáskem. "Ještě chviličku mě tu, pánčičko, nech. On už, určitě, brzy přijde."

Tak by mě zajímalo, kolik váží jeden tří kilový biewer, když mi přilehne pokrývku.

A. Lex 22.1.2014 12:00

Samé bláto.

Vrátila jsem se z blátivé dopolední prochajdy. Ajvi má osprchován podvozek a já jdu vařit.

Š. Matyášová 22.1.2014 11:47

horší je to s těmi , jako jste Vy - P.Dvořáku

kteří člověka serou i když se o ně starat nemusí...Alex píše o milých problémech, které mají všichni lidi,co mají společnou domácnost se zvířaty..ale  Vy byste mohl tančit i tanec sv.Víta a nevstala bych!

Z. Jjana 22.1.2014 11:14

Milá Alex,

moc hezky o těch svých chlupatých požehnáních píšeš. Mám doma taky budící jednotku, která funguje: "Mami, vstávej, udělej nám snídani, my se vyčůráme a půjdeme si lehnout." Ona už je tedy máma chvíli vzhůru, ale do té tmy a zimy se jí nechce. A budeme muset vymyslet všichni spolem způsob, jak mládeži vysvětlit, že dospělí chtějí vyspávat aspoň v neděli!

Opatrujte se všichni dvojnožci navzájem a přeji ještě spoustu krásných let s národním buditelem a vousatou dámou.

Z. Vave 22.1.2014 17:31

Re: Milá Alex,

Milá Jjano, tak na tohle je snadná rada. Pokud Tvé děti jedí nějaké musli či nějaké ty pišišvory do mléka a jogurtu, připravte si s klukama v pátek a v sobotu večer mističky a do nich tohle nandejte. Do lednice jim dej jogurt a ať si ráno udělají snídani sami. Nebo můžeš ohřát mléko do termosky a na talířky pod fólii připravit jinou snídani. Nějaké to granko si kluci mlékem zalejou sami. A připrav jim nějaký ranní úkol - něco vybarvit či poskládat. A můžeš si spokojeně pospat. :o)

T. Zana 22.1.2014 18:56

Re: Milá Alex,

Chichichi, to je zkušená žena :-))

Z. Vave 22.1.2014 22:17

Re: Milá Alex,

Jasně, to je dlouhá praxe. :o) Děti "vaření" snídaně moc baví. Sic udělají trochu bordel, ale holt je něco za něco.

Z. Jjana 23.1.2014 14:38

Milá Alex, milá Vave a Zano,

já na tom zapracuji. Vždycky jsem si přála, aby mi chlap nosil snídani až do postele, teď mám chlapy tři - to by bylo, aby se to nepovedlo aspoň s jedním :-D !

O. Joklová 22.1.2014 10:39

krásný článek, krásné téma!!

nejen krásné téma, ale taky převelice nosné - ti kdož sem nemohou psát, reagují na Hadech, to bude dneska počteníčka hromada

já už jsem zareagovala a asi nevymyslím nic jiného... mé chlupaté budíčky chodí (až) okolo osmé hodiny, chichi ... významně mi sedí u hlavy a pak mi očichávají rty a oční víčka... když nereaguju, začnou mi tytéž olizovat a to už málokdy vydržím, tetování těch víček proti tomu bylo hadr ... když neolizují, tak sedí a upřeně mi hypnotizují oči - prohrávám, jakmile pootevřu byť jen škvírku :-DDDDDDDD

a přidám odkaz na jeden obrázek, který těm co vědí jen připomene, a těm co nevědí tak osvětlí některá pravidla soužití s kočkou, a to právě k tématu (leč poučení je nikoli pouze k tématu, ale zcela obecně pravdivé)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1536640_633570806700948_1397204087_n.jpg

A. Lex 22.1.2014 11:58

Re: krásný článek, krásné téma!!

Hi, hi, Bedo, Simonsovi kreslené kočky znám. Všimněte si, prosím, tu rozervanou postel, kočičí hračky všude kolem. Ten pán ví, o čem kreslí.

A. Lex 22.1.2014 11:59

Re: krásný článek, krásné téma!!

Tak to se omlouvám, mělo to podobnou adresu jako video Simonsových kočkách. To je tady:

ttps://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1536640_633570806700948_1397204087_n.jpg

D. Ruščáková 22.1.2014 10:19

Milá Alex, máš krásně zvlčilou zvěř!:))

Ta kočko-psí spolupráce se mi moc líbí. U nás to tak nebylo, tam byla kočičí koalice proti chudákům psům - když je zrovna netrápily, tak si z nich dělaly šprťouchlata:))

Pokud jde o ranní buzení, tak jsem každé ráno kolem páté vděčná, že psi drží noční hlídku venku, protože to dupání a skákání na dřevěné terase mě dokáže probudit v podkrovní ložnici i v případě, že mám zavřená okna. Je zajímavé, že je ta pátá hodina je drží v létě i v zimě, bez ohledu na světlo.

Když spíme v jedné místnosti, jako třeba loni v létě na výcvikovém táboře, tak s Ari není problém. Poté, co ji přesvědčím, že nehodlám sdílet lože s nohatou vlčicí, která si pořád myslí, že je malé štěňátko, tak se skulí někam vedle (nejlépe na druhou postel - vím, proč s sebou vozím psí deku) a spí tak dlouho, dokud já nevstávám. Zato Berry je obávaným nočním stínem. Nejdřív chodí kolem druhé, pak v oblíbených pět. Budí mě tak, že mi z blízka civí do tváře, což je někdy dost děsivé. Když mě přesvědčí, že musíme jít ven, tak zjistím, že jediné co potřebuje, je prověřit okolí, zda se zde neskrývá třeba nějaký lump nebo zlotřilý kocour. To jsou chvíle, kdy bych jí s chutí zakroutila krčkem:)) Vím, že bych se neměla nechat tahat z postele, ale ve zkušeném člověku vždycky vrtá myšlenka - a co když má třeba průjem, chudinka malá? Pak si představím ta muka, když musíte na záchod a žádný není v dohledu... a tak nakonec jdu:))

Z. Dalmi 22.1.2014 11:45

Re: Milá Alex, máš krásně zvlčilou zvěř!:))

Čučení zblízka do obličeje dělal i Rony. A vzdychal. Občas máme na víkend stafordku Cory. Pokud je u nás přes noc, budí MĚ! Proč nejde za ostatními, nevím. Nebo vím, jsem měkký článek řetězu. Ano, čučí a nahlas dýchá :-)

Moc pěkné počtení Alex.

O. Joklová 22.1.2014 18:05

Re: čučí a nahlas dýchá

Dalmi !!! :-DDDDDDDDDDDDDDD

M. Crossette 22.1.2014 17:44

Re: Milá Alex, máš krásně zvlčilou zvěř!:))

"..a co když má třeba průjem, chudinka malá?" Přesně napsané Dede, také takhle uvažuji u Trixie. Jen to není v ranních hodinách, ale během dne, když je tady v domě. Vím, že se vyčůrala, než vešla dovnitř, ale ona za chvíli začne packou škrabat na sklo dveří, což je slyest po celém domě. Okřiknout se nedá, tak jí jdu otevřít, protože...a co když...Pustím ji, zavřu dveře a ona za dvě minuty zase skrábe sklo z vnější strany (také slyšet celým domem). Taky asi chtěla jen zkontrolovat zahradu. Když nereaguji na škrabání skla, chodí za mnou, vrhá významné pohledy, vrtí ocasem, když sedím, začne mi tlapy dávat na klín. No udělala si ze mne poskoka a proto v době, kdy je venku už přijemně teplo, ale ještě nelítá havěť, máme dveře ven stále otevřené.

Z. Matylda 22.1.2014 9:30

U nás je to jinak

Borůvka nad ránem projde dům, aby si zkontrolovala, že je vše v pořádku. Nedej bože, aby něco chodilo po zahradě (mám podezření na kunu). Pak ječí a ječí. Pokud ječí něco zajímavého, vyleze i Světluše. Jinak se Borůvka vrátí zpátky do ložnice, kde se uloží opět ke spánku. Ráno vstává Borůvka s nadšením a Světluše se tváří jako puberťák (proboha, nech mě ještě chvilku spát). Ovšem dolů odchází  se mnou už obě, případně se z Kubova pokoje přidá koča (pokud spím déle, sedí mi Maceška u hlavy na nočním stolku a přede tak, že budík je proti tomu slabota). Pokud Světluška hraje puberťáka dost dlouho, rozhodně ji vzbudí a ze schodů snesou zvuky krmení přidělovaného kočici. Dolů přiletí bílohnědá čára s naprosto probuzenýma očima, která krouží kolem mě tak, že ji Borůvka občas musí napomenout. Do toho chystám svačiny, snídaně... prostě takové normální ráno :-)

T. Zana 22.1.2014 9:08

Milá Alex

Tenhle článek se ti úžasně povedl, je to veselé, láskyplné a vůbec pro radost!

Nekrmte troly!

P. Dvořák 22.1.2014 8:12

O něčem jiném?

Tak nám bylo dáno na vědomí, že si někdo pořídil zvířátka. A ta ho teď serou, protože se o ně musí starat. Nebo je článek o něčem jiném?