17.6.2021 | Svátek má Adolf


Diskuse k článku

PSI: Vousatý svět a já aneb Ibi herečkou

I když jsem za ty roky zvyklá na ledacos, telefonát, který jsem měla loni v červenci, mě překvapil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Zemanová 10.1.2020 9:06

Děkuju Ti za zprostředkování zajímavého a příjemného zážitku, Petro. Iby je krasvice a po právu je z ní filmová hvězda. Na ten film se moc těším.

Z. Lika 9.1.2020 22:22

Výborná zpráva R^

Z. Kytka 9.1.2020 19:50

Nene, zaujala mě fotka č. 2. ;-)

P. Vrchotová 9.1.2020 19:02

Děkuju :-) jojo knírači se rodí černá a je to pro nové zájemce celkem šok. Když jim posílám fotky narozených štěňat, tak mi volají, že oni chtěli pepřáčka a ne černého ;-D Takže vždy vysvětluju a vysvětluju :-)

Parvoviroza je něco trochu jiného než herpesvirus, ale dá se říct, že obojí je hnus ;-( Není prostě o co stát, snad jen že v případě "parva" jsou k dispozici léky, na herpes léky neexistují.

Moc děkuju za odkaz, kouknu.

M. Crossette 9.1.2020 18:24

Petro, gratuluji k úspěchu Iby, psí héérečku (tedy tu skutečnou, filmovou;-)) jsme tu ještě neměli. Iby je krasavice, jak dokazují fotky. Jó "parvo" je i tady postrachem štěňat , Iby si filmovou slávu zaslouží za svůj vybojovaný život. Vůbec jsem nevěděla, že štěňata kníračů jsou při narození takhle celá černá! :-) Moc se mi líbí fotka její hlavy, to mají opravdu knířači takhle barevná fousiska?

Nevím, jestli jste viděli loňský film "A dog's way home". Mohu doporučit, je to typický "feel good film" - doják, ale moc pěkný, skvělé triky s virtuálními zvířaty. Hlavní hrdinka je fenka, kterou pro tuhle roli vybrali z útulku, kam se dostala doslova "ze smetiště". Posílám (bohužel anglický) odkaz jednak na ukázku filmu, ale dole je kousek z tréninku fenky. My film viděli na DVD a v bonusech je o tréninku mnohem víc. Jak píše níže Lika, já také hodně sleduji chování psů, když jsou se svými filmovými majiteli. Jak "koukají jinam". Právě z různých ukázek jejich tréninku vím, jak se psí na své role připravují. A tak pak "vidím", jak u kameramana stojí psí trenér (no u Iby panička:-)) a dává mu povely. Musí to být pro lidského herce(herečku) zvláštní, hrát jak třeba se psem konverzují s při tom vědět, že on mu vlastně vůbec nevěnuje pozornost a kouká "za něj" :-). Ale ve výsledku filmu je radost na to koukat a jistě i Iby bude "na plátně" vypadat stejně skvěle jako ve skutečnosti :-).

https://tinyurl.com/y7lvwz8c

O.T pro Janu Opuštilovou - u minulého Mlsotníku máš odpověď, nasal jsem dodatečně.

Z. Iva 9.1.2020 16:42

Jj, to je u všech plemen. U choďáků někteří končí abecedu už počtvrté. Co si myslet o chovatelích, kteří mají pět, šest vrhů za rok? Sekají to jak Baťa cvičky.

Z. Iva 9.1.2020 16:37

Pokud myslíš fotku č.3 - Iby ve 2 měsících, tak je to asi renonc, v galerii chs je ta fotka s uvedením data - to měla hodně přes čtyři měsíce.

P. Vrchotová 9.1.2020 16:12

Ahojky, Iby jsi ještě osobně nepoznala, protože jsme už dlouho nikam nevyrazili ;-) Je to hrozný poděs, až se potkáme to něco uvidíš ;-D

T. Zana 9.1.2020 15:12

Omlouvám se za OT, ale tohle jste možná všichni nečetli:

Vážení přátelé Zoo Praha, na pomoc australské fauně postižené ničivými požáry se podařilo prostřednictvím naší sbírky „Pomáháme jim přežít“ vybrat za dva a půl dne již 876 608 Kč! Dalších 160 000 Kč jde z projektu „Tři koruny ze vstupu“. Dohromady je tedy připraven více než jeden milion korun! Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat!

Z. Jenny 9.1.2020 15:04

Svérázná herečka Iby je moc hezká a vyloženě fotogenická,to se hned pozná ! :-) Vítám umělkyni i pánčičku mezi námi a budu se těšit až uvidím film,kde stejně jako vy odejdu po spatření pejsky, to bude ke štěstí stačit! V:-):-)

Z. Jenny 9.1.2020 13:11

Taky jsem chtěla avšak nejsem tak pružná jako Bláža. R^

A. Lex 9.1.2020 13:04

Ano, ano, štěňata kníračů jsou moc roztomilá, v ranném dětství mi těmi svými smetáčky připomínají malé nutrie, nevím proč :-) .

A. Lex 9.1.2020 12:56

Milá Péťo, tak už jsem konečně zjistila, kdo je to Iby, tu ještě osobně neznám :-) . Všimla jsem si jenom, že má kupírovaný ocásek. Herpesviry v jakékoliv podobě jsou úžasné svinstvo, to nemluvím o těch škvarcích na rtu. Postherpetickými neuralgiemi jsem si procházela ve vlastním těle pár let a nechtějte vědět co je to za bolesti, když bolí přímo nervy. Iby je pro mne úžasná osobnost, že tohle jako malý cvrček překonala.

Na FB jsem sledovala tvoje informace z natáčení, hned jsem zjišťovala všechno o filmu na netu. Takže máme mezi sebou další Velkou Osůbku, tentokrát hééérrrrečku- Iby. Tořiny kočky z hotelu se dočkaly tento měsíc knižního vydání a prosím připomeňte jestli jsem na někoho ještě nezapoměla..... ;-)

P. Vrchotová 9.1.2020 12:32

Přiznám se, že jsem psy ve filmech moc nesledovala, brala jsem je, že jsou pro film vycvičeni. Až vlastně tady mě bylo vysvětlené, že hodněkrát využívají psy mimo profesionálů.

Iby fungovala většinou na pamlsky, v tom případě je jí jedno, kdo jí je dává ;-D Takže panička jí byla zcela ukradená. A při posledním záběru zase koukala na režiséra, který seděl vedle kamery a štěkal na ni ;-D;-D;-D po pěti sekundách vždy otráveně z místa odešla ;-D

P. Vrchotová 9.1.2020 12:23

Kupírované uši by byl už problém, muselo by se slevit. I ten ocásek je na dnešní dobu zázrak.

K těm vousům....nemívají ve dvou měsících takové vousy, to je fakt. Ale já si držím chov kníračů, kteří jsou víc chlupatí než ostatní. Od počátku mého chovu se mi vždy líbili knírači s delšími vousy a chlupy na nohách a toho se držím. Dodržuju standard knírače v tom, že psi mají drsnou srst po těle, ale nohy a vousy mají krásně chlupaté. Proto naše štěňata už ve 4 týdnech mají na tlamičkách smetáčky a pak už začínají vousatět ;-D

P. Vrchotová 9.1.2020 12:14

Zdravím Evo a pohlazení pro Edu :-) Mým cílem je kvalita, ne kvantita a tato filozofie je myslím dobrá pro všechna odvětví, ať je to chovatelství, nebo výroba čehokoliv. Chovám knírače už mnoho let, můj první vrh byl před 16-ti lety. Některé chov.stanice za tu dobu otočí abecedu klidně třikrát. Ale za jakou cenu? Pro mě je hlavní prioritou psychická a fyzická pohoda našich psů.

T. Zana 9.1.2020 11:35

Ach, ta my tu máme filmovou hvězdu R^!!

Príma článek, doufám, že o Ibi ještě uslyšíme, taková nadaná dáma má určitě spoustu dalších zážitků.

T. Zana 9.1.2020 11:32

Blážo, díky - taky jsem to četla a říkala jsem si, že dám odkaz. Ovšem ty jsi rychlá jako blesk a to se cení R^.

Poslala jsem.

Z. Kytka 9.1.2020 10:57

Hezký článek, zase mám o kousek širší obzory. ;-)Fascinuje mě ta rychlá a absolutní proměna z malého kulatého pupíka na hotovou pejsku. 8-o A že je Iby krasavice inteligentní !! ;-DVR^

Z. Lika 9.1.2020 10:10

No prosím, co všechno se dá s psisky zažít. Když vidím někde ve filmu psa, vždycky ho pozoruji, jak hraje, a velmi často kouká kamsi mimo záběr a ne na filmového páníka, je vidět, že sleduje něčí pokyny. Takže Iby blahopřeju, že se s nějakými pokyny moc nezatěžovala, a blahopřeji k režisérovi, který dokáže ocenit tvůrčí úsilí a improvizaci přímo na place ;-D

Je z ní krásná pejska, vykřesala se z těch hrozných začátků krásně. O té nemoci vlastně nic nevím, musím zaguglit.

E. Zvolánková 9.1.2020 9:43

Eda se taky cpe všude, kde sedím já...v chodbě máme mazlicí lavici;-D;-D Jakmile si tam sednu, už ho mám vedle sebe...Jinak ale spí na pelíšku. Podle mě to je ta jejich potřeba být všude, jako jejich parťáci a na "stejné úrovni komunikace" (abychom na ně nekoukali shora;-D;-D)

Jinak pro Mayu: Malá fousátka už opravdu zřetelné kníry mají velmi brzy, ale většinou je to spíš taková ježatá hubička oproti zbytku těla, ta typická bradka se vyvíjí s věkem. Třeba Eda měl už hubu tak, jak má teď cca na půl roce.

Z. Yga 9.1.2020 9:14

Ách knírači, ti jsou vždycky bezvadní a fotogeničntí. Takže Iby je už filmová hvězda - třebas se s ní setkáme ještě v nějakém jiném biáku, když už je filmu etablovaná ;-D .

Jinak musím uznat, že Ibinka je krásná fousínka.

P.s. Naše Toya sice filmovou hvězdou nebyla, ale na zemi, pokud byla v dosahu židle, taky nesedávala. :-)

Z. Yga 9.1.2020 9:07

Já už včera přes tento účet přispěla V

Z. Maya 9.1.2020 8:46

Zajímavý článek, kdyby Havlovic kníračka měla kupírovaný uši, tak už by to vlastně ani nešlo autenticky natočit. Taky mě teda zaujala ta fotka dvouměsíční Iby, to už fakt mají knírači v tom věku takový fousy? To bych teda nečekala, normálně dlouhá srst roste dlouhosrsťákům až mnohem pozdějc.

Z. Matylda 9.1.2020 8:08

Ještě že po mně nikdo nechce, aby naše kavalírové dámičky někde hrály... jak se ukazuje, naše nová černorezavá bude velká osobnost- prostě jsme si zas uměli vybrat :-) i když tam byla volba ano-ne, protože v tu dobu jiná fenka k dispozici nebyla a Karamelka smutnila.

E. Zvolánková 9.1.2020 7:58

Jinak můj obdiv, podpora a díky za ochotu a snahu odchovávat kvalitní štěňátka podle nejlepšího vědomí a svědomí. Dneska je tolik chovatelských stanic a bohužel i mnoho takových, kde se na zdraví i povahy nehledí. I u těch knírů bohužel. Takže díky za každého slušného, který se snaží dělat vše pro to, aby si plemeno udrželo dobrou pověst. Já nedávno potkala nějakou paní se štěnětem labíka, která, jak nás viděla, hned si psíka volala a dávala na vodítko. Já na ni "v klidu, klidně ho nechte, můj mu neublíží". Paní teda opatrně a s nedůvěrou pejska pustila a s Edou si pak krásně pohráli. Eda se nechal od prcka i okusovat a nijak ho ani neumravňoval. Paní mi pak řekla, že to je po dlouhé době zase konečně knírač, který se nesnaží na potkání všechno sežrat....Tak jsem byla ráda za Edu, ale zároveň mi bylo smutno, že to spousta lidí s těma fousatýma vůbec neumí...resp. jim nerozumí a ti nevychovanci (ne vlastní vinou) dělají pak plemeni špatnou reklamu....

E. Zvolánková 9.1.2020 7:58

Hezké ráno všem,

Petro díky za prima článek. Takže fousatý svět má svou filmovou hvězdu, to je superR^ Je to prima, že to Iby tak dobře zvládla. A jasně...fousatí si vše upravují k obrazu svému (včetně nás;-D;-D;-D). Já si taky kolikrát říkám, když jdeme s Edou do něčeho, s čím se ještě nikdy nesetkal a připravit jej na to předem nebyla možnost, jak to dopadne, ale vždy jen koukám, že to moje fousisko prostě nic dlouho neřeší, vše přijímá, jak to leží a běží, a pokud už se náhodou něčeho lekne, nikdy nehysterčí a z leknutí se rychle oklepe. Tohle na kňourech miluju - tu schopnost "oklepat se" a tu jejich houževnatost a odolnost. Iby je šikulka a i když zrovna tenhle film asi nebude to, nač bych chtěla jít do kina, tak myslím, že také půjdu, abych viděla kníří hvězduR^

L. Blaza 9.1.2020 7:36

O.T.

!! Zde je možnost přispět Australské fauně prostřednictvím veřejné sbírky ZOO Praha: https://bit.ly/2FA1qwh

Z. Xerxová 9.1.2020 6:53

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

vida - tak vy máte doma filmovou hvězdu. A hvězdy můžou měnit scénáře - protože jsou to osobnosti, co si to můžou dovolit ;-D