24.11.2020 | Svátek má Emílie


Diskuse k článku

VíP: Všeobecný víkendový pokec(ník)

Aneb Peníze co my s nimi (2)

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pajakerryková 13.3.2016 19:28

jen takové večerní hlášení

zatím nerodíme ani se nechystáme, rodička si vesel žere kde co, i kokry na procházce, porodní bedýnka je nachystaná, dnes ji objevil Terry a jal se volný pelíšek přestýlat a celé mi to rozhrabal, lump :)

takže prostě zatím nic

Z. Xerxová 13.3.2016 19:46

Re: jen takové večerní hlášení

držím moc moc palce - ať se ta vytoužená miminka v pořádku vykulí na svět :o)

M. Pajakerryková 13.3.2016 19:48

Re: jen takové večerní hlášení

děkuji, volal mi pán co mi (jim) pomáhal s krytím a shodli jsme se, že porodí ve středu :)

T. Zana 13.3.2016 20:04

Re: jen takové večerní hlášení

Tak ať to vyjde, jak jste jim to dohodli :-) !

Z. Vave 13.3.2016 20:46

Re: jen takové večerní hlášení

:o) Držím palce, ufff, do středy to budou nervy.

M. Pajakerryková 13.3.2016 20:51

Re: jen takové večerní hlášení

kdyby do středy, klidně mohla zabřeznout až to poslední krytí a to bylo 18.1. takže klidně může rodit 18.3. plus dalších 5- 7 dní, to je právě to, že nevíme přesně, které krytí bylo to pravé :)

Z. Vave 14.3.2016 6:06

Re: jen takové večerní hlášení

Takže: Ufff, uffff, uffff! To jsou ale nervy! Myslím na vás.

Z. Jajka 13.3.2016 19:22

Ještě k internetovému bankovnictví

- vřele se doporučuje na něj přistupovat jen z bezpečných počítačů - tj vlastního doma :-). A pokud možno nikdy z veřejných - kavárny, letiště, knihovny... Jak je to se zabezpečením, pokud by člověk používal chytrý mobil a zároveň mu na něj chodila SMS s heslem k potvrzení transakce, nevím.

T. Zana 13.3.2016 19:59

Re: Ještě k internetovému bankovnictví

Jajko, máš naprosto pravdu, chodit na internetové bankovnictví z chytrého mobilu a nechat si tamtéž posílat sms, není dobré. Ono se o tom moc nemluví, protože v bankách vědí, že si nikdo nebude pořizovat druhý mobil na sms, ale bezpečáci to nevidí jako dobré řešení.

To už je lepší používat mobilní bankovnictví, ale já osobně ani tomu moc nefandím, protože mobil má málokdo tak dobře zabezpečený jako počítač.

M. Crossette 13.3.2016 19:02

Zano, máš můj obdiv

že tak skvěle ovládáš bankovnictví a přesto nám to umíš popsat srozumitelně. Jinak je pro mne "účetnická řeč" stejně nerozumitelná, jako třeba poslouchat dialog chemiků, či lékařů - mému uchu to zní jako svahilštinu :)

Asi je to u vás také tak, ale zde, když začnete vyplňovat nějaké heslo tak se často "natahuje barevný proužek", který ukazuje jak "spolehlivé" (strong) heslo bude (a též ho navrhují složit s číslic a písmen s minim. myslím 8 položek). Ovšem při dnešní schopnosti hackerů úspěšně se "nabourat" kam si zamanou, zřejmě ani sebelepší heslo neobstojí.

Peníze jsme nikdy nevyhráli a osobně neznáme nikoho, komu se to povedlo. Holt ve výhře naše štěstí nespočívá :)

T. Zana 13.3.2016 19:45

Re: Zano, máš můj obdiv

Maričko, ta otázka na výhru byla spíš pro zajímavost - taky kromě toho jednoho případu nikoho, kdo něco vyhrál, neznám.

A život je o něčem jiném. Vy jste dvojice, která určitě vyhrávat nepotřebuje :-)

Z. Matylda 13.3.2016 18:48

Včerejší večer dvouplesový

byl sice mírně šílený, ale nakonec vyšlo všechno: http://malcka.rajce.idnes.cz/2016_vecer_dvouplesovy

Na šermířském plese jsme totiž měli vystoupení, takže jsme nemohli odříct. Kuba nás na maturitním chtěl hlavně na začátku, abychom viděli šerpování na maturanty, a pak na konci, abychom ho odvezli domů. Ciož jsme slíbili, ovšem nejdřív jsme museli odvézt do klubovny rekvizitu z vystoupení- věž ponorky. Celou cestu jsem doufala, že nás nechytí policajti- na stříbrném kombíku na střeše byla věž ponorky kapitán Nema i s periskopem a žádnému z nás se nechtělo převlékat, takže já jsem třeba seděla vepředu v klobouku plném kytek, Mušketýr si jen sundal cylindr :)

Z. Lika 13.3.2016 19:04

Re: Včerejší večer dvouplesový

Matyldo, to jsou tak krásné fotky a ještě lepší zážitky, že tu jen vzdychám přávistí :-) Mohly byste tak chodit na promenádu a určitě byste sklidily velký úspěch, moc vám to sluší.

T. Zana 13.3.2016 19:40

Re: Včerejší večer dvouplesový

Moc pěkné fotky. Šťastná a spokojená rodinka na maturitním plese, šmrncovní ženský (a taťka) na šermířském.

Z. Xerxová 13.3.2016 19:46

Re: Včerejší večer dvouplesový

jste fajn rodina - je to vidět

Z. Yga 13.3.2016 19:47

Re: Včerejší večer dvouplesový

Mně jste se líbili na obou plesech - moc vám to slušelo jak v současných tak v historických modelech - a Kačka je čím dál větší kocór, ostatně i Kuba je k světu (;o))

A. Lex 13.3.2016 11:06

Tak s hesly,

dámy, to mám naprosto stejně. Jsem Stihomamka a nevěřím takovým těm "jedno heslo na všechno", takže mám též papírky s hesly :-). Brrr. Ten chaos, který ve mně nastane, když heslo potřebuji.

Zano mám, prosím, dotaz. Co je to bail-in a bail-out. Já myslela, že u našich bank platí bail-aut, alespoň minulý rok, když jsme znovu prodlužovali smlouvu u naší banky, tak nám řekli, "že jsou krytí státem". Chápu to tak, že když nový majitel (je to nějaký Rus, protože Němci mu ji prodali, asi už budeš vědět o jakou banku se jedná) peníze prošustruje, tak máme peníze jištěné státem. Díííky, když tak Ti zavolám!

T. Zana 13.3.2016 13:02

Re: Tak s hesly,

Alex, to, o čem mluvíš, je fond pojištění vkladů. Pojištěny jsou vklady do 100 000 EUR - jinak viz http://www.fpv.cz/cs/otazky-a-odpovedi.html

A. Lex 13.3.2016 17:46

Re: Tak s hesly,

Díky Zano.

Z. Dalmi 13.3.2016 8:19

Děkuji,

v tomhle se moc neorientuji.Ale heslo mám jedno důležité, ta nedůležitá (otravná, např, do internetových obchodů) používám jednoduchá, snadno zapamatovatelná.

V práci do systému to po nás chce co půl roku změnu. Strašně to obtěžuje, protože si i notebook musím zaktualizovat ( a to může jen správce), mobilní telefon taky nebere služební poštu. Tak nevím, co dělal ten náš předseda vlády :-)

T. Zana 13.3.2016 13:06

Re: Děkuji,

No, měl to jednoduchý, od toho je přece přeceda :DD

My máme v práci kiosky. To prosím není to, jak se tam kupuje zmrzlina, ale systém, kdy sice máš na stole procesor, ale prakticky ti to na něm neběží, alébrž to běží někde centrálně, v cloudu. A cloud už vysvětlit neumím. Ale prý je to o moc lepší :-)

Z. Lika 13.3.2016 13:32

Re: Děkuji,

Týjo, to mi připomíná Star Trek a spol, jak běhají po lodi a hledají terminál, kterým se dá něco uřídit. A stejně jako v našich domácnostech a bankách se ozývá "Nemůžu se tam dostat" a hlášky typu "Něco jsem zmáčkl a nevím co"... a často to znamená spuštění odpočtu autodestrukce. Tohle snad u nás nehrozí :D

Z. Matylda 13.3.2016 14:54

Re: Děkuji,

Jenže ve Star Treku vždycky nakonec někdo odešel na místo zvané Jefferiesův průlez a vyřešil odtud úplně všechno. Ale ať dělám, co dělám, takové místo doma nenacházím.

T. Zana 13.3.2016 15:04

Re: Děkuji,

U nás taky nefunguje!

V. Glover 13.3.2016 16:22

Re: Děkuji,

ve star treku lidský důvtip vítězí nad technologií, u mne doma je to obráceně

Z. Jajka 13.3.2016 19:12

Re: Děkuji,

Cloud je když... už máme v práci také všechno na cloudu... Zjednodušeně ve firmách už nejsou servrovny, všechno je někde mimo, přístupné odkudkoliv, patřičně zálohované... viz Wiki: https://cs.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing

Z. Xerxová 13.3.2016 6:43

hezkou neděli

Hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Jdeme na chvilku ven, neb přijedou dopoledne Trpajzlíci...

T. Zana 13.3.2016 13:12

Re: hezkou neděli

Užijte si to :-)

R. Enatae 13.3.2016 1:28

Hesla jsou horor

Copak ta soukromá, na ta mám doma kartičku (zbylá PF z dávného zaměstnání) a tam jsou napsaná.

Horší je to v práci, tam je to slušná kovbojka. Sice na ně máme tabuličku na intranetu, ale vždycky se najde nějaká nestandardní situace typu: účet zakládala jakási dávná zaměstnankyně a společnost tvrdošíjně odmítá komunikovat s kýmkoliv jiným, protože se účet váže současně k IČ a konkrétnímu mailu. Nejšílenější je v tomto ohledu komunikace s Vodafonem, kde mám k dispozici tři různá hesla a záleží jen na ochotě člověka na callcentru, jestli bude mít tu trpělivost je se mnou projít všechna. Ale poslední dobou se zdá, že jsem i Vodafone porazila - podařilo se mi získat číslo na jakéhosi osobního pečovatele, který si zřejmě u mého čísla udělal poznámku, že jsem ta, co má tři hesla :)

Určitě už jsem to někde psala - kdysi v počítačovém pravěku, v dobách programu T602, jsme měli školení o tom, co je to počítač a jak se používá. Školitel přednesl i proslov o heslech, tedy že zvolit si jako heslo slovo "heslo" nebo "12345" není dobré, a uvedl příklad lepšího hesla. Nemalá část z tehdejších účastníků ho používá dodnes :)

T. Zana 13.3.2016 13:16

Re: Hesla jsou horor

Renato, ten konec mě odboural :-)))

Ale věřím tomu, mně před nějakými patnácti lety přísahal informatik, že mu fakt a opravdu volala paní, že se jí pokazil takovej ten stojánek na kafe. Po delším zmateném vysvětlování se vyjasnilo, že ulomila ten výsuvný šuplík pro vložení CD.