4.8.2020 | Svátek má DominikDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Pražské venčení 5.Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 33, poslední: 7.1.2016 23:25, přehled diskusí

Jenny,:
Autor: Z. Nelina Datum: 7.1.2016 21:20

tady jsou znova Tebou zmiňované fotky z presidentské užitkové zahrady. Onehdy jsem je hned zveřejnila.

http://nelina36.rajce.idnes.cz/Hradni_uzitkova_zahrada/

Re: Jenny,:
Autor: H. Williamson Datum: 7.1.2016 22:28

Hezke a zajimave. Jen by mne zajimalo, jak to vsechno zuzitkujou. To maji neco jako pridruzenou vyrobu?

Re: Jenny,:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2016 22:47

To je vše na výzdobu celého hradu, pro různé příležitosti,do všech místností a prostor, včetně všech nádvoří a okolních cest a souvisejících zahrad , také na různá pracovní jednání i recepce. Zahrada je i historická, je tam Masarykův funkční včelín a historické odrůdy ovoce, vše udržované po generace až dosud a doufám, že i dále. Mají tam perfektní malou komplexní kompostárnu, ta mne velmi zaujala. Není to jen pro jednoho onýho. :-)

Prochazka botanickou:
Autor: H. Williamson Datum: 7.1.2016 20:57

se mi moc libi. Nejen ta priroda, ale i vyhledy na Prahu a to umeni. Ale osobne jsem tam nikdy nebyla. Stromovku, tu znam dobre. A pak, protoze jsem se rada a s laskou pohybovala starym centrem, tak miluju ty stare zahrady. Takove krasne oazy.

K OT,tak:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2016 17:46

v této hospůdce je nás dnes cca 9 a ve vedlejší u Dede to samé. Tak se ptám, co se děje.

Vždyť tyto stránky i ty vedlejší byly vždy útočištěm slušných a hodných lidí, milujících zvířata a schopných podělit se o radosti i trable.Ostatní byly vždy chápající a čtiví a taky reagující.

Asi je ten začátek roku hodně krušný a nevlídný. Vím, že každý den nemůže být jen legrace a ne každý, včetně mne píše zábavně a čtivě.

Ale pořád se máme navzájem nebo ne ?

Tož kde jste všichni? Morava a Hostýnky čekají. :-)

Re: K OT,tak:
Autor: T. Zana Datum: 7.1.2016 18:50

Jenny, ten začátek roku fakt není snadnej - já třeba myslela, že už bude v práci klid a ono houbelex, právě jsem přišla domů.

I když to asi není všechno, máš pravdu - lidi, nekoukejte jenom, pište!

Re: K OT,tak:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2016 19:31

Zano, máš pravdu,vím, že ten začátek je dobře ujetej a těch změn a počasí nic moc, to já jenom tak bubákuju aby se trošku pohnuly ledy,jinak chápu, že to není jednoduché. Ale zase bude líp, doufám.

Re: K OT,tak:
Autor: M. Beda Datum: 7.1.2016 20:24

jenny, přimlouvám se za zopakování této informace, a to i několikrát, skoro jako kdybys mluvila k chlapovi (pardon případní mužové)

a ještě se přimlouvám za nějaký konkrétnější název příspěvku, nikouli POUHÉ "OT"

a když to neuděláš, budu to připomínat já :-DDDDDDDDDDDDD

Re: K OT,tak:
Autor: H. Williamson Datum: 7.1.2016 20:49

Jenny, ta Rusava vypada lakave. Teoreticky bych v CR mela tou dobou zase byt. Jenze se mnou je to vzdycky nejiste.Mela bych mit mezitim nejakou mensi operaci na Mayo na Floride, coz zas ale zalezi na tom, ze prednosta bude fit. Takze je to asi tak, jak se rika v jednom mistnim starem prislovi; Budu tam, kdyz pan buh da a potoky se nerozvodni (Good Lord willing and creeks don't rise).

Re: K OT,tak:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2016 20:55

Hano, tak ať Bůh dá!!! Jupííí, to by byla senzace. A pustili bychom si tam Chettovo cédéčko, na plný pecky a juchali bychom.

Re: K OT,tak:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 7.1.2016 21:27

Jenny, to je těžké. Já čtu všechny články na Zvířetníku i Dedeníku, jen většinou nemám co k tomu napsat. A navíc nemám ráda tento typ diskusí - je pro mne nepřehledný. Ráno jsem přemítala nad včerejším článkem Alex, chtěla jsem jí aspoň jednou poděkovat za celý obrazový rok - jenže kam to napsat? Kdo si to ještě u včerejšího článku přečte? A poděkování Alex pod mým dnešním článkem? To je přece nesmysl! No, nakonec jsem nenapsala nikam a mrzí mne to.

Ráda si přečtu Najtí výlety, pokochám se fotkami - ale co k tomu psát? Já, která skoro nevytáhla čenich z republiky a i nadále se chce toulat po vlastech českých.

Úžasné a veselé Bubištajní články, zajímavé a poučné články pana Uhlíře, další a další. Přečtu, prolítnu fotky... a mlčím. Omlouvám se autorům a prosím, PIŠTE! Moc děkuji. Všem.

Re: K OT,tak:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2016 23:04

Petro já vím ,že kolikrát není co říct a taky jeden nemá leckdy ani náladu, znám to dobře. To moje bubákování bylo myšleno jen a jen v dobrém, když tu je málo lidí, trápí mně ,myšlenky , co je s ostatními, zda nejsou nemocní a tak vůbec. Tož tak.

A navíc já mám poprvé v životě na něco čas a tak ho trávím i více u pecka při možnosti počtení a psaní. Možná to vše bude i tím. :-)

Re: K OT,tak:
Autor: Z. Lika Datum: 7.1.2016 23:25

Petro, moc hezky jsi to napsala - a lidi se vracejí a čtou, i když nepíšou. Takže i Alex si to tu nejspíš přečte a potěší ji to.

to OT je sim pěkne DŮLEŽITÉ!!!!!!!!!:
Autor: M. Beda Datum: 7.1.2016 12:36

:-)

Re: to OT je sim pěkne DŮLEŽITÉ!!!!!!!!!:
Autor: M. Beda Datum: 7.1.2016 12:37

heršvec, to patřilo pod jenny pode mnou - holt "šikulka" se nezapře, grrrrrrrrrrrr

OT:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2016 12:25

RUSAVA

volá!!! 10. jublejní "Setkání", vše je na Hadech.

NEZAPOMEŇTE!!!

Hostýnská sekce se na Vás těší.

Petro,díky:
Autor: Z. Jenny Datum: 7.1.2016 12:23

za dnešní putování. Ráda jsem si botanickou připomněla. Mám ji moc ráda,téměř vždy , když jsem v Praze na delší dobu,patří jí jedna z mých vycházek. Posledně jsem fotila jako blázen a protože jsem to spojila s výletem do zahrady pana prezidenta, poslala jsem fotky Nelince a ta je má na rajčeti.Poslední, tedy určitě néé poslední :-),moje návštěva botanické se mimořádně vydařila, byl totiž náádherný den a všechno kvetlo jak o dušu. Taky jsem si pochvalovala, že tam můžou psi, dala jsem řeč s jednou okolojdoucí pejskařkou, prostě to byl krásný den, ještě teď hřeje.

Re: Petro,díky:
Autor: T. Zana Datum: 7.1.2016 18:51

Jenny, já tam byla na Nový rok a bylo to taky krásné :-)

Milá Petro:
Autor: Z. Yga Datum: 7.1.2016 12:10

Krásné potoulání po Trojské botanické zahradě - ano, mám ji nakoukanou od zany (hlavně ty vembloudy a skokana - chich), ale ty to vidíš zase jinak. Jednou, až budu mít cestu do Prahy či jejího okolí, tam budu muset taky zajít (zatím v Troji znám jenom zoologickou).

Vůbec tvé procházky Prahou neasfaltovou jsou krásné a moc si je užívám.

bezva procházka - plus AVÍZO:
Autor: M. Beda Datum: 7.1.2016 11:01

no, dnes se Petra nejspíše trefila hlavně do zaního vkusu, neb ta to tam zná asi i poslepu

a při čtvrtku nabízím ke čtení pravidelnou Vaví 105-ku, tentokrát trochu pohádkovou

http://www.vave.biz/index.php/105-x148/-2015/425-tri-orisky-z-obchodaku

Potěšeníčko:
Autor: Z. Lika Datum: 7.1.2016 10:22

a příjemná procházka. V této Botanické (už jsem doplnila nadpis, že jde o Trojskou, nikoli Na Slupi)jsem zatím byla jen jednou či dvakrát, hanba mi. Musím si nacvičit dojezd, aby mi to připadalo "kousek". A koupit permici, to je na mě nejlepší bič :-)

Venku je dnes nádherně - bílo, příjemně studeno, dobře se dýchá. A u počitadla se můžu těšit na jaro. Dobře je mi na duši!

Re: Potěšeníčko:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 7.1.2016 11:07

A nechceš využít toho bíla? Já ji snad ještě pod sněhem nechytla.

V Praze je kromě Troje a Slupi (bez psů) ještě Botanická zahrada SOŠ Malešice (bez psů). Skleník Fata Morgana, který patří pod trojskou b.z., je také bezpsí.

Re: Potěšeníčko:
Autor: T. Zana Datum: 7.1.2016 18:53

Jj, ta malešická je taky hezká, ale naše je nejlepší :-)

A Liko, za sněhu je botanka fakt krásná!

Re: Potěšeníčko:
Autor: Z. Lika Datum: 7.1.2016 19:03

Asi se tam o víkendu vrhnu...

Vida,:
Autor: Z. Matylda Datum: 7.1.2016 8:50

a já jsem si myslela, že do botanických zahrad se se psem nesmí.

Re: Vida,:
Autor: Ž. Petrs01 Datum: 7.1.2016 10:07

Vždy záleží na konkrétní instituci. Do některých zahrad (zoologických i botanických) psi nesmí, do jiných smí a platí symbolické vstupné, do obou trojských zahrad (zoo i bota) psi smí, ale se vstupným téměř člověčím. Pokud vím, tak do dalších pražských botanických zahrad psi nesmí.

Záleží nejen na tom, kdo zrovna sedí v křesle nejvyšším, ale také na uspořádání konkrétní zahrady - pokud je většina botanické ve sklenících nebo velké části zoologické s průchozími výběhy, byl by tam pohyb se psy problematický. Stejně tak když někde pes uteče a způsobí velké škody (v Ostravě vlítnul ovčák do plameňáků - co nezabil, zemřelo stresem. Od té doby zákaz vstupu psů.), nelze se zákazu divit.

Hezké:
Autor: A. Lex Datum: 7.1.2016 8:43

povídání a téma k výletu. Bohužel pro mne trochu z ruky :-). I brno má svou botanickou, ale ta je přímo ve středu města, je sice krásná, obklopená secesními domy, ale je to město. Proto mám raději lesnická arboreta a nejvícm, které mne uchvátilo je to ve Křtinách.

Ale stejně tu pražskou botanickou znám zpaměti, díky Zaně a jejím fotkám. Takže když jsem se dívala jednou na televizní obrazovku, bez zvuku, (jenom jsem procházela kolem) a zrovna dávali něco o pražské botanické zahradě, hned jsem byla "doma" a pouštěla zvuk :-).

Re: Hezké:
Autor: T. Zana Datum: 7.1.2016 18:55

Díky, je to moje srdeční záležitost :-)

I když brněnské arboretum je velice krásné.

Botanická!:
Autor: T. Zana Datum: 7.1.2016 8:36

Tam to mám ráda (což dokládá spousta fotek ;-)

Když scelovali horní a dolní část zahrady, namíchli tím celé Bohnice (odřízli nám průchod do Stromovky). Ale je fakt, že zahradě to prospělo, je fakt krásná. Prijďte se podívat.

No jéje!:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 7.1.2016 8:25

Jelikož jsme bydleli na Palačáku, měla jsem Botanickou u nosu. A navíc spolužačku, jejíž tatínek tam dělal správce a bydleli tam - takže doba her a malin nezralých. Ale tak krásný to tam tehdy nebylo.

Moc dík za krásný fotky!