26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Americká kakaová buchta s polevou (Hot Fudge Sundae Cake)

Zvláštností buchty je to, že si při pečení vytvoří vlastní polevu!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Blaza 27.6.2021 20:27

Páni Maričko, takový zvláštní recept jsem ještě neviděla. Ale musí to být moc dobré! R^

Z. Tečka 25.6.2021 18:43

Maričko, tak buchta stvořená metodou žáves mě láká. Je fakt, že na vzhledu skoro nic moc, ale podle materiálu musí být moc dobrá. Mám malý pekáček, kdybych přizpůsobila množství...Mám ten plíšek - pekáček obyč smaltovaný, fakt se nevymazává? Teda fakt to zkusím, všechno mám doma.

M. Crossette 25.6.2021 19:31

Tečko zkus ji, menší dávku můžeš mít jako zkušební, zda bude chutnat nebo ne. A opravdu není třeba vymazávat , ten krém na dně zabrání připálení - tedy mě se nikdy (ani, když jsem jí dělávala často) nepřipálila. A je moc dobrá i o několik dnů později, já myslím dojídala poslední kousek uložený (a zakrytý) v lednici asi týden po pečení a sáale vlhy, nezkažený. Jestli upečeš, ráda si přečtu zda chutnalo (nebo i ne, nejsem háklivá na pravdu, takže se neurazím, kdyby to nebylo podle tvé chuťové představy :-))

A. Lex 25.6.2021 15:54

Maričko, díky za recept. Také jsem mívala moc ráda čokoládovo-ořechové moučníky, ale poslední roky ujíždím na těch "kyselých" ovocných. Z tvých receptů nadužívám sušenky z ovesných vloček!!!:-)

Zano, na Hady kouknu, abych byla v obraze. Všechny "moravské sestry" jsou zaplaťpánbůh v pořádku, živé a zdravé, u YGY a Pitrýska je pár rozbitých křidlic, Emteska s Oldou jsou OK. Všem jsem volala a mluvila s nimi. Myslím na všechny postižené, na hasiče, policisty, na všechny záchranáře. Na lidi, kteří se starají o zvířata. Věřím, že až bude potřeba dobrovolníků, mladí a zdraví lidé se přidají. Tak jako to bylo v roce 1997, při katastrofálních moravských povodních.

A. Lex 25.6.2021 16:05

Zano, byla jsem na Hadech, Moravské sestry tam nasměruji mobilem.

T. Zana 25.6.2021 18:15

Moc děkuju!!

T. Zana 25.6.2021 18:26

Ano, ty sušenky jsou výborné, budu je muset zase udělat :-).

M. Crossette 25.6.2021 19:50

Alex chápu, že v horku je to asi teplá, sytá čokoládová buchta méně lákavá. Já jí vlastně dříve dělávala hlavně v zimě, když tak nějak teplé čokoládové chutě přijdou více vhod (jako třeba horké kakao!). Jsem ráda, že sušenky stale chutnají :-)

My teď třeba máme skoro denně k večeři jako přílohu vychlazený sladko-kyselý okurkový salát. Okurky stale rodí a salát skvěle chladí. Navíc ta zálivka mi připomíná, že sladká octová voda (ze studánky byla voda vždy ledová) bývala typická "letní limonáda" kterou jsme v dětství na chatě běžně pili.

A díky za zprávu o moravských Zvířetnících V Tornáda jsou velice nepředvídatelný děs. Když se naším městečkem přehnalo v r. 2007, zanechalo děsnou spoušť v mnoha částech města a 7 student a 1 paní příšli o život. Naštěstí to bylo ve všechní den, takže lidi v práci a domy většinou prázdně (ale bohužel i studenti byli ve škole). Tornádo změnilo k nepoznání ulici necelý 1 km od nás. Stála jsem zrovna venku a viděla stoupat černý "čmoud" a mysela, že někde hoří pneumatiky. Že se ulicí točí dopadlé tornado mě vůbec nenapadlo( to jsme zjistili až později). A naše čtvrť zcela nedotčená. A to tenkrát byl nejen nezvykle široký "trychtýř" tornada co letěl po zemi (a extra dlouho), ale navíc "poskakoval", neletěl jen jedním směrem. Je to fakt velice nebezpečný přírodní živel a je mi líto, že se tolik lidí na Moravě s ním muselo "seznámit" !!!!V

T. Zana 25.6.2021 11:23

Tak nevím - nejspíš jsem tenhle recept už před těmi pár lety četla, ale přiznám se rovnou, že zapomněla. Je to zvláštní postup, asi bych se trochu bála, že to nemůže dopadnout dobře 8-o.

Uvidíme, jestli tentokrát budu mít kuráž to zkusit ;-). Každopádně moc pěkně zdokumentované jako vždycky, díky Maričko!

Z. Lika 25.6.2021 11:47

Já do toho určitě půjdu, protože mívám "oficiální" rodinné obědy s mlsnými sladkomilci, a tento recept má výhodu, že ho můžu udělat přesně ke kávě. A bude to novinka, navíc přímo z Ameriky :-)

M. Crossette 25.6.2021 15:24

Zano a případně ostatní, dělat buchtu se nebojte. Příprava (hlavně to zatopení) se prostě nedá zkazit, všechna tekutina se vsákna a pak i cast prosákne :-) Další její výhoda je, že všechny surovinz (možná i ořechy, fakt jsou v buchtě dobré) mate skoro všichni doma, takže když by vás honila mlsná, stačí jen umíchat :-)

Liko, je u nás moje švagrová a tak jsem včera dělala znovu k večeři těstoviny s houbami a špenátem z druhé půlky hub a špenátu, co jsme měla po té první večeři. Švagrová byla přímo nadšená, určitě bude také dělat. Tak ještě jednou díky.

No a "moravská tornado" je tedy hrůůůza, je mi všech postižených moc líto, už včera jsem viděla nakolik vodeí, která vypadají přesně jako "americká". A dokonce se o tom píše i v našich dnešních zprávách.. Jedinou "záchranou"( jestli to tak mohu nazvat) pro menší počet lidských obětí je to, že vaše domy jsou cihlové, těžké a podstatně bytelnější. Ty zdejší jsou hlavně obložené dřevěné konstrukce a tornado pak rozmetá celý dům až k základu. U vás asi tornado hlavně strhalo střechy, rozmetalo auta, případně dřevěné stodoly či jiné stavby. Samozřejmě i to je děs,8-o. Ovšem a bohužel zde zase lidi nemají u domů dvorky a malá hospodářství - tedy králíky, slepice, husy a jiná zvířata, jako je to zvykem u vás. A jestli ti se dostali do víru tornada, tak to asi u mnohých domů musela být katastrofa, protože tahle malá zvířata jsou na sílu tornádového vichru jak kousky papíru.

Z. Lika 25.6.2021 21:25

Maričko, jsem moc ráda, že se recept ujal :-)

Jinak pokud jde o tornáda, vždycky myslím i na zvířata. U nás ve zprávách se o nich nemluví a já se nedivím, ale vždy mě zahřeje záběr, na kterém se objeví kočka a jednou i pejsek.

Z. Jenny 25.6.2021 11:05

Jen prolítám, Maričko, díky za recept,měla bych taky buchtu oživit, bezva dokumentace. R^V

Jsem se psicema na chatě,nemám tam přístup na net,tak jen při občasném návratu domů za účel obnovy triček atd. , nahlížím. Nemohla jsem spát bouře řádila a myslím, že to jsem ještě neviděla a neslyšela , myslím na všechny postižené tornádem. Obloha nad Hostýnkem svítila jako nasvícené velkoplošné plátno, žádné klikaté blesky, jen rozsvíceno jako ve dne a hromové nebouchaly jednotlivě ale hučely v celku,jako když na Vás jede nákladní vlak, poprvé v životě jsem měla strach z bouřky. Chtěla jsem vylézt před chatu ale honem jsem byla zpátky i ta země duněla, bylo to cítit pod nohama. Doufám, že jste všichni v pořádku a zdraví. Zdravím na JM a přeji všem hodně sil,budou je potřebovat, VVVVR^

T. Zana 25.6.2021 11:23

Něco jsem k tomu připsala na Hady.

Z. Jenny 25.6.2021 14:06

Zano, na Hady se dostanu ale komentář mi nejde odeslat. Vyhodí mi to. to hlášku o nepřipojení.:-/ Jinak souhlasím a výběr ,či doporučení bych nechala na JM sestrách.R^V

A. Zemanová 25.6.2021 9:27

Pamatuju, že už poprvé jsem nad buchtou pomlaskávala, leč jsem ji nezkoušela. Že by snad teď, až budu mít po rušném zbytku června a celém červenci?

O tornádu jsem se dozvěděla před chvílí, jsem sama u sestřenice a z okna v patře vidím jen stromy. Ufff, držím palce všem postiženým lidem i zvířatům. Viděla jsem šílené záběry, ve vteřině celý život naruby.

E. Zvolánková 25.6.2021 7:12

Krásný pátek všem. Asi mi něco uniklo...Moravou se přehnalo tornádo??? No tak to potěš pánbůh. Doufám také za všechny Zvířetníky a zvířátka, že nikdo nedošel úhony.

Za recept na buchtu díky, ale obávám se, že pokud bych tohle upekla, že by to zmizelo během pár minut a na návštěvu by ani nezbylo;-D Takže asi raději zkoušet ani nebudu, ať nám s dcerkou nerostou zadnice.

A dovolím si dotaz úplně OT...Jak moc je běžné, že se mezi sebou kočky vraždí? Pamatuju si, že kocour manželovy babičky chodil domů z toulaček věčně orvaný. Dnes kolem jedné hodiny v noci jsem ale měla jednu kočičí rvačku v přímém přenosu...rovnou na ulici pod našimi okny. Začalo to tím, že si ty dvě (nebo ti dva...to fakt nešlo poznat) nejprve příšerně nadávali a to gradovalo tak, že se rozštěkali všichni psi z blízkého okolí, co byli venku. Eda ale chrápal v chodbě a nevzrušoval se. Když už to ale všechno řvalo, spát se nedalo, vylezla jsem z postele a koukla z okna...Viděla jsem chlupatou kouli valící se ulicí za příšerného syčení, prskání a "štěkání", ale to štěkaly ty kočky, ne psi....něco takového jsem nikdy předtím neviděla8-o Jsou tohle boje kocourů o teritoria nebo o kočku??

Z. Lika 25.6.2021 11:48

K těm kocourům: ano, rvou se o teritorium. Jsou to nekastrovaní kocouři a málokterý přežije dva roky.

E. Zvolánková 25.6.2021 12:54

Liko, dík za info...ten kocour manželovy babičky byl tedy asi světlá výjimka. Dožil se asi 12 let a byl to hrozný rváč...černý polodlouhosrstý, žlutooký pirát;-D

Z. Lika 25.6.2021 13:39

Tak to musel být lepší rváč než ostatní :D Většinou se jim po rvačce zanítí hluboké rány a umřou na otravu krve, často přijdou o oko, při úprku si něco zlámou... Nekastrovaní kocouři mají opravdu velké ztráty.

M. Crossette 25.6.2021 19:57

Evo, rvačka "na nože" kocourů, ale i koček umí být děs!! Když naše dřívější kočky Dixie a Smoky zažily "přesměrovanou agresi" a kvůli tomu se do sebe pustili a ještě dnes, když si na tu rvačku vzpomenu, mám husí kůži. Nikdy bych nebyla věřila, že se dvě (kastrované) "kamarádky" mohou takhle servat. Také to bylo jen příšeřně řvoucí klubko, nedalo se poznat kdo je kdo a vůbec jsem nevěděla, jak je rozdělit. Prostě v tu chvíli jim fakt "přeskočilo" staly se nepříčetnými, vzájemně se nepoznávaly - prostě pro nás s manželem nezapomenutelná hrůza !!!!

Š. Matyášová 29.6.2021 9:50

no hlavně mezi ně necpat ruce......

Z. Lika 25.6.2021 6:58

Mariččinu buchtu určitě vyzkouším, je praktická pro návštěvy. A je výborně zdokumentovaná.

A po včerejšku už teda vím, o čem Marička občas mluví 8-o

M. Skálová 25.6.2021 6:51

Také na ně myslím celou noc. Takovou hrůzu si nikdo nedovedeme ani představit.

Z. Xerxová 25.6.2021 5:54

hezký pátek všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Recepty ať se klidně sdílejí, ale tornáda mohla zůstat tam, kde jsou na ně zvyklí... Holky moravský, snad je u Vás doma vše v pořádku. Ygo??

Z. Lika 25.6.2021 6:58

Taky jsem na Ygu vzpomněla - možná je ještě u dcery?

Z. Lika 25.6.2021 7:03

Koukla jsem do pošty a včera v půl deváté mi přišlo oznámení o vzniku rajčatového alba od Ygy.

Z. Lika 25.6.2021 7:04

Dám to i sem, šlo o kroupy

https://yga.rajce.idnes.cz/2021_Cerven_8_-_Krute_krupobiti/

Z. Matylda 25.6.2021 7:17

S Ygou jsem si večer psala, je v pořádku. Tornádo je minulo o 7 km. U nás jen lilo a padaly menší kroupy. Mušketýr pracuje v Hodoníně a zatím jen ví, že firma stojí, jestli je vyplavená netuší, ale to byla už na začátku týdne. Lidi z Lužic obvolal a řekl jim, ať nechodí do práce a starají se o to doma. Od jedné v n oci nejde ani u nás doma elektřina, líheň jede na náhradní zdroj. V pět ráno to mělo být opravené, zatím nikdo neví, kdy bude.

Z. Lika 25.6.2021 7:20

Matyldo, díky za zprávu. A jsem moc ráda, že i vy jste relativně v pořádku a že přežije i líheň...