20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

MLSOTNÍK: Jídla za kačku a vaření pro jednoho

Doby, kdy jsem se živila pytlíčkovými polévkami za 2,50 z výprodeje a ztvrdlými rohlíky, už naštěstí pominuly. Ale čas na hrdinství ještě nenastal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Crossette 17.10.2014 18:16

OT - smutné - umřela nám Smoky

Karolíno, snad odpoustíš, že smutně nařuším tvoje nápadíté kuchaření.

Včera nám umřela Smoky. V červenci jí bylo 14 let. Umřela doma, obklopená láskou, tak jak jsme doufali, že tomu bude. Tušili jsme, že s námi už asi dlouho nebude, když začala hubnout. Ale jedla, pila, chodila ven a vůbec se chovala normálně - prostě mysl byla stále "mladá" ale tělo stárlo a orgány přestávaly splupracovat. Začala jsem jí podstrojovat, celkem se mi to dařilo i když hubla dál. Ale od Dixie jsme věděli, že se tenhle postup prostě nedá zastavit, natož zvrátit a nemělo cenu stresovat jí návštěvou veta jen proto, aby ji tam pár dnů "zavodňovali" (jako Dixie), když konečný výsledek bude stejný. Smoky, ač hubená, stále hladce dokázala vyskočit na stůl pod oknem, nebo na postel, mazlila se. Spala jsem s ní v extra ložnici, kterou manžel nazval "kočičí hospic", aby měla svůj klid a moji peřinu zase sama pro sebe. Ostatní kočky jsem tam pouštěla až ráno. Ještě včera ráno si sama vyšla ven, procházela se (už pomalu a opatrně) po zahradě. Pak dlouho seděla na sluníčku na složeném ručníku a pozorovala ostatní tři kočky, jak kolem lítají. Doma pak klidně ležela na posteli v zavřené ložnici - pravidelně jsem k ní chodila, ležela u ní. Když jsem ji kartáčovala hlavičku, předla. O pár hodin později, umřela. Kéž by takhle "hladce" zemřely všechny naše další kočky. Když jsem připravovala archivní povídání na září, nenapadlo mě, že o měsíc později budeme na Smoky už jen vzpomínat. Ještě že jsou tady naše mladičké tři mušketýrky.

Kdysi Beda krásně spojila pár momentek s hudbou do Zvířetnického videa. Stále to tam je - tady.

https://www.youtube.com/watch?v=a_qQsGu6mMI&list=UUarKX6i4RsVHb87yHsZp85A

T. Zana 17.10.2014 18:33

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Maričko, to je mi tak líto!

Smoky se mi vždycky moc líbila. Odešla nejlíp, jak to jde, kdybychom všichni mohli takhle... ale to nezmenší váš smutek, že?

Myslím na vás, snad zbylé tři kočičky trochu zaplní tu mezeru.

Z. Lika 17.10.2014 18:40

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Beruška chlupatá mazlicí... ach jo. Takže už na vás dohlíží z druhé strany, miláček. Udělali jste moc dobře, že jste jí dopřáli klid a pohodičku. Měla (má) vás moc ráda.

T. Louk 17.10.2014 19:02

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Ach, Maričko, taky je mi moc líto. Ale když už dochází k nevyhnutelnému... jaký milosrdnější odchod si přát, pro Smoky i pro vás, však sama dobře víš. Posílám pohlazení za oceán.

Z. Matylda 17.10.2014 19:30

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Je mi to moc líto, Maričko, ale Smoky měla krásný život a odešla v klidu doma, co může být lepšího.

Z. Dalmi 17.10.2014 20:08

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Maričko,

jsi prostě úžasná. Objímám tě.

Z. Nítkovská 17.10.2014 20:17

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Maričko, tvůj nevšední cit pro všechno živé doprovodil Smoky až do milosrdného konce. A ve tvém psaní má krásný pomníček vedle Kotě(te) i Dixie.

O. Joklová 17.10.2014 20:39

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

ach, to je mi moc líto!!!! :-(((((

Smoky znám od jejího příchodu k vám, moc jsem prožívala jejich sbližování - a užila si ho teď zde připomenuté znovu... Smoky se mi navěky vryla do paměti jako Opal... u Smoky jsem se poprvé z tvého pera setkala se zmínkou o plemeni korat... a další, a další...

vím že to vždycky moc bolí a já tady bulím za další kočičkou která odešla - ty se taky pláči nebraň... Smoky už je s Dixie, a taky s Kotětem - to už je trojice, v té se pěkně vyblbnou a bude se jim lépe čekat

asi je dobře, když v takové chvíli jsou kolem další zvířátka, která mírní smutek - tak snad i vám teď zaplňují místečko v srdci ty tři mladé raubířky... Smoky mě u vás krásný život plný lásky a určitě to věděla

Maričko, upřímnou soustrast a ty Smoky, odpočívej v pokoji (srdíčko)

Z. Yga 17.10.2014 21:00

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Ragovala jsem už u Dede - krásná královnička  Smoky

D. Ruščáková 17.10.2014 21:48

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Taky... Maričko, s láskou jsi dochovala další kočičku a dala jí všechno, co si mohla přát - i tu klidnou smrt (srdíčko)

Z. Vave 17.10.2014 22:01

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Milá Maričko, objímám Tě na dálku, hladím vás oba po tlapce.

Smoky už si opět hraje s Dixie a určitě i Kotě se připojila. Jsou to zase pružné krásky s lesklou srstí a nic je netrápí.

Všechny kočenky u vás mají krásný život a Smoky měla i krásnou smrt, jakou bych si přála pro svá zvířata, až přijde jejich čas, jakou bych si přála pro sebe. Ztráta Smoky vás určitě moc bolí a bude bolet ještě dlouho, ale tenhle klidný odchod by měl být pro vás velkou útěchou. Smoky díky vám přeběhla přes Duhový most bez bolesti a beze strachu, doprovázená vaší obětavou láskou.

Z. Jarka_F. 17.10.2014 22:05

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

S dovolením bych sem přisedla...

Z. Kytka 17.10.2014 22:10

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Maričko je to smutné, ale takový je běh života. Upřímnou soustrast.

Ze srdce bych přála všem zvířátkům aby se měla jako ta tvoje!! <3

Z. Jenny 17.10.2014 23:26

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Maričko, je mi to líto, držte se! Moc na Vás myslím. ( samá srdíčka)

Š. Matyášová 20.10.2014 7:33

Re: OT - smutné - umřela nám Smoky

Tak jsem si přes víkend posmutnila a pobrečela..Smoky už se prochází za Duhou společně s Dixie a Kotětem a já myslím na Vás oba, Maričko,jak to musíte zvládnout... Smoky měla s Vámi krásnej život a odešla tiše a z prostředí plného lásky a pohody..tak by to mělo být...jednou bych u Vás chtěla být kočkou...