30.3.2020 | Svátek má ArnoštDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PSI: Co už umím? (Štajn 12)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 53, poslední: 23.6.2015 9:21, přehled diskusí

Štajníček:
Autor: Z. Jitur Datum: 23.6.2015 9:21

- jako vždycky parádní počteníčko! A ten psí kluk je fakt šikovnej :O)

Petróóó,:
Autor: Z. Jenny Datum: 22.6.2015 23:26

dala bych do žákajdy jednóšku s moc hvězdičkama,jste fakt dobří a krásně jsi to pséky naučila. Tak ráda Tě čtu a vždy mi to spraví náladu. Pindělí je vždy takové divné, i když už nikam nemusím, stále je to ve mně ale jak Tě přečtu, tak dobrýýý. ( samá srdíčka)

Dnes jsem tu hodně pozdě, trochu se léčím.

Krása nesmírná:
Autor: Z. Tora Datum: 22.6.2015 21:46

Moc jsi mě Štajne pobavil. Umíš toho fůru a ne že ne. Jsi šikovný pes.

A hlavně umíš krásně vykládat, že se člověk baví celou dobu. A to jsem dneska docela potřebovala - první den v práci po dovolené je vždycky za trest, myslím.

Díky.

Petro, ty mi děláš jako obvykle špatný svědomí!:)):
Autor: D. Ruščáková Datum: 22.6.2015 19:52

Strašně ráda čtu, co a jak s psíkama cvičíš, úplně to vidím, chápu principy... a mám chuť to zkusit taky. Jenže buď jsou moje holky tupější, či spíš já jsem nemožná, prostě ty psy nic nenaučím. Tedy ty výchovné věci ano (už s Ari umíme "vyhlížet srnečku:)), ale žádnou z těch srandiček.

Takže klobouk dolů a mějte se všichni rádi:))

Jo a ještě dotaz - když je něco učíš, máš je u toho oba nebo s nimi cvičíš zvlášť?

Re: Petro, ty mi děláš jako obvykle špatný svědomí!:)):
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 20:27

já zas Dede obdivuju vaše Meintrailování, to se musí dělat velepoctivě a na to já nemám bohužel tolik času. Tohle naše cvičení (i poslušnostní) má tu výhodu, že se dá strčin mezi umytí nádobí a pověšení prádla, dá se praktikovat kdykoliv a kdekoliv - doma,venku, normálně během vycházky, kdy je to v podstatě i to nejlepší, protože pro to člověk cvičí, aby ho pes vnímal a poslouchal za běžného provozu, cvičáková poslušnost je fajn, ale pes musí umět hlavně fungovat v reálu. Stopy jsou vyšší dívčí a člověk si na to musí vyhradit moře času, takže to zas klobouk dolů z mojí hlavy.

Když chci cvičit vážný věci - cvičím zvlášť, tzn. jeden na vodítku někde a druhý cvičí. Pak ale zase v reálu naopak s oběma - přivolání, chůzi u nohy, na vodítku. Jednoduché sedni-lehni-vstaň taky někdy s oběma. Mám to prostě podle situace a toho co a s kým učím.

To jsem si zase početla!:
Autor: Z. Asteris Datum: 22.6.2015 18:56

Vždycky se u čtení Petřiných článků moc bavím, ale zároveň se stydím, jak jsem nemožná a tu Arinku nejsem schopná nic naučit. Třeba uklidit ten vylízaný kelímek - to by se mi líbilo, ale neumím to Arině vysvětlit. A spoustu dalších "blbůstek". Já na to nemám ani ten cit ani trpělivost. A je mi líto, že Petra se zrzavcema nebyla na setkání, ráda bych je viděla na vlastní oči! A je to úžasná pohoda, číst o tak spokojených psech i lidech, a ještě navíc tak šikovných :), díky.

Re: To jsem si zase početla!:
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 20:30

Hm, přemýšlím, jak dát návod na ten kelímek :-),ale nejsem si jistá, zda mi to půjde, je to ta věc, kterou se učí tak nějak mimoděk...... určitě je nejdřív učím dát něco někam - třeba do velkého koše, aby věděli o co jde, co se po nich chce, protože dát pak kelímek do igelitky - i když velké - může být pro psa složitější. A když pak na to přejdeme, zpočátku psu nastavím tu tašku, tak, aby mu to tam "samo spadlo" a pochopitelně chválím a chválím.... netrvá to dlouho.

Re: To jsem si zase početla!:
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 20:30

Hm, přemýšlím, jak dát návod na ten kelímek :-),ale nejsem si jistá, zda mi to půjde, je to ta věc, kterou se učí tak nějak mimoděk...... určitě je nejdřív učím dát něco někam - třeba do velkého koše, aby věděli o co jde, co se po nich chce, protože dát pak kelímek do igelitky - i když velké - může být pro psa složitější. A když pak na to přejdeme, zpočátku psu nastavím tu tašku, tak, aby mu to tam "samo spadlo" a pochopitelně chválím a chválím.... netrvá to dlouho.

Petro !!!!!:
Autor: M. Crossette Datum: 22.6.2015 18:43

Koukej cos svým článkem způsobila :)))

Ráno jsem otevřela Zvířetník, zjistila, že tu máš článek. Sjela jsem ale jen fotky (nááádherááá) s tím, že článek přečtu později, v klidu. Ten nastal, když jsem si asi před hodinou šla připravit lečo na večeři , protože později musím z domu. Nakrájela a osmažila jsem si kolečka klobásy. Ty jsem vyndala a na vysmažený tuk dala cibuli, papriky a rajčata, abych vše jen "krátce" podusila, že večer je pak jen prohřeju, přidám klobásu, vajíčka a je hotovo. Slovo "krátce" je v úvozovkách schválně. Když jsem zeleninu dala na pánev, nastala ta chvilka volna a šla jsem si přečíst tvůj článek. No začetla jsem se, některé pasáže četla 2x (jak často dělám) a když jsem se konečně odpoutala od velešikovného Štajna... v pánvičce jsem místo mírně podušené zeleniny měla rozvařenou kaši :). Naštěstí manžel není doma, na zahradě dostatečná úroda "náhradních" paprik a rajčat...a v domě Trixie. Takže hromadu prochladlé zeleninové kaše (já dělám leča vždy hodně, aby bylo na 2x) nadšeně zblajzla Trixie a já donesla ze záhonu novou zeleninu. Naštěstí kolečka klobásy jsem stále měla stranou (tu jsme náhradní neměla). K večeři tak bude dobré lečo a co mu předcházelo zůstane moje a Trixino tajemství. :))).

Re: Petro !!!!!:
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 20:41

ááá tak to jsme rádi, že jsme způsobili takovou neočekávanou dobrůtku pro Trixie, aspoň tak odčiníme to každovíkendové škytání, které jí musí nutně brát, když zalívám :-D. Tak hlavně dobrou chuť - všem :-)

Štajníku:
Autor: Z. Dalmi Datum: 22.6.2015 17:56

jsi moc šikovný. Bereme si z tebe příklad a jdeme cvičit. Zrovna leje jako z konve, budeme zkoušet skákání přes kaluže :-)

Re: Štajníku:
Autor: Z. Xerxová Datum: 22.6.2015 18:17

my teď promočení dorazili z procházky domů. Night vzorný (když taky nikde ani noha)... ale po návratu na zahradu a vypuštění z vodítka předvedl takovou lítačku a smykovačku, na rozmáchaném trávníku, až jsem dostala hysterák, že se přerazí vejpůl... Nechápal, proč mu takovou psinu zakazuju...

Re: Štajníku:
Autor: Z. Dalmi Datum: 22.6.2015 18:33

Hrozně leje. Ze Sorbona teklo, opravdu čůrky. Ze mě ostatně taky :-)

Re: Štajníku:
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 20:21

Tak kaluže ty mě Sorbone nejvíc ba, když jsou zamrzlý. My byli taky venku v dešti, ale pršálo jen malinkatě, takže jsme se courli sídlákem, s Bubinou jsme cvičili "ťapičky" "otočku" civilizovanou chůzi u nohy s a bez vodítka a já si dával přivoláníčko, protože tento jest zapotřebí míti v pořádku, tvrdí pánčička. A pak jsem se honil s nějakým černým malým kámošem. Moc a moc. A hráli s pánčičkou na babu, ale Bubi fixlovala, nepočkala až do konce a utikla za pánčičkou dřív. Ale já byl velevýbornej, nenechal jsem se strhnout a pak jsem přepadnul pánčičku 2x v plným trysku.

Najskôr:
Autor: Z. Verenka Datum: 22.6.2015 15:48

všetko šťastie sveta prajem Kaštánkovi!!!

Štajníku,občas chodím po tichej uličke,kde máš za plotom bratranca-tiež m.vyžla/No ale ten je nevychovaný,hrozne na mňa šteká a vrčí,absolutne netuší,že mám/písomné/ skúsenosti s vyžlami.Zajtra sa pri ňom zastavím a pokúsim sa mu vysvetliť,ako sa má soprávne chovať.

Petroooo :-))):
Autor: T. Zana Datum: 22.6.2015 14:16

"Když vona má radost, já ji mám pak 3x takovou a musim ji zdupat."

To je dobrá věta, ta to tak nějak všecko shrnuje :-) Máš moc príma smečku, tak ať jste všichni zdraví, spokojení a plní energie (jau, do hlavy neee! :DD )

Re: Petroooo :-))):
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 14:36

jojo, jemu kolikrát opravdu odměny netřeba, raduje se, že já se raduju a skáče mi po hlavě, což je v jeho podání dost nebezpečný. A kdybyste u toho viděli ten jeho xichtík, jak je z něj doktor Blažej a Radovan Lukavký v jednom :-D

Petro teda:
Autor: A. Bytová Datum: 22.6.2015 14:06

Ani scíplýho pejska neumíš a píska v područí ubohého nutíš sundavat ponohy! Nevim nevim, estli to nemám hlásit.

Re: Petro teda:
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 14:33

K Chocholouškovi asi hlásit :-D :-D. Náhodou cíplýho pejska sem dělala v pátek večer. Máma je už pěkěn dlouho v nemocnici, lítám za ní, v práci bylo masakéro, takže v pátek jsem prostě cípla jako pejsek s pejskama na gauči na chalupě :-), takže Štajnidlo kecá, cíplýho pejska umim a dobře!

POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Jovo Datum: 22.6.2015 13:06

Dnes má svátek Kaštan, přejeme všechno nej, nej a posíláme kytičku.

http://jovo.rajce.idnes.cz/Pranicka_24_2015#Kastan_sv_2015.jpg

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Rpuťová Datum: 22.6.2015 13:32

Tak dneska vinšuju tuplovaně, násobně a tisíckrát k tomu!

Kaštane, ať žiješ !!!!

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Lika Datum: 22.6.2015 13:42

Kaštan, krásné svátkování přeju, a pohodičku pohodu!

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: A. Bytová Datum: 22.6.2015 14:08

Kaštan, VŠE NEJ.

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: T. Zana Datum: 22.6.2015 14:17

Milá Kaštan, všechno nejlepší a hlavně zdraví a zdraví a zdraví. A samozřejmě štěstí a lásku a spokojenost a tak ;-)

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: E. Šusová Datum: 22.6.2015 14:48

Přidávám se do fronty gratulantů a přeji FŠÉÉCKO NEJ!

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Nítkovská Datum: 22.6.2015 15:15

Pro Kaštan přání všeho dobrého a rychlého zotavení.

A ostatním Pájám, Pavčám a Pavlám také velká gratulace (i kdyby byly třeba Pavlíny)

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: T. Zana Datum: 22.6.2015 15:24

Ano, všem ostatním rovněž hezkou oslavu, zdraví, štěstí, spokojenost a tak vůbec :-)

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Jovo Datum: 22.6.2015 16:40

Ještě kytička všem Pavlám.

http://jovo.rajce.idnes.cz/Pranicka_24_2015#Pavla_sv_2015.jpg

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Vave Datum: 22.6.2015 17:01

Všechno nejlepší Kaštánkovi a Páje, jakož i ostatním Pavlám a a Pavlínkám. Hlavně hodně zdraví a pohody a lásky. <3

Re: POZOR, POZOR, HLÁSÁNÍ!!!:
Autor: Z. Lída Datum: 22.6.2015 17:16

Milý Kaštánku, milé Pavly a Pavlínky! Koukám, že jsem ve frontě gratulantů zase poslední. A tak vám přeju všechno to, co už přáli všichni přede mnou. Takže všechno nej...