1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

PSI: Kdo si hraje, nezlobí

Jak na separační úzkost i kousavé štěně Aneb základy výcviku hrou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Šusová 16.4.2015 9:59

Re: No jasně

a ráno bys musela vyhazovat papíry do koše, uklidit kelímky od jogurtu, honit pánčičku kolem hřiště, cvičit se v ovládání, když potkáš lidský exkrement, jako dneska Rumíček a Bubiška. Líbilo? :-D .

O. Joklová 16.4.2015 11:08

Re: No jasně

honit pánčičku...

muhehe :-DDDDDDDDDDDDDDD

E. Šusová 16.4.2015 11:41

Re: No jasně

No jo! Musela bys sedět, já bych si všivácky vzala náskok, obešla půl hřiště a pak vyrazila. Musela bys běžet plnou parooooooooooou :-D

T. Zana 16.4.2015 19:36

Re: No jasně

Chicht, takhle mě jako malou trénoval tatínek, jsem zvyklá :-)

M. Pajakerryková 16.4.2015 7:52

dobré ránko

milá Petro K., až se podruhé narodím tak jako pes u tebe nebo u Xerxů. Ani u jedněch se nebudu nudit :)

krásný návod na hraní, jen mě se třeba neoplatilo nechat malou Nastěnku si hrát s Terrynkem, dodnes si se mnou moc hrát nechce, vše máme založeno na žrádle, agility, poslušnost, stopy....ale kdybych jí jako hračku hodila Terrynka tak by to šlo :)

E. Šusová 16.4.2015 9:57

Re: dobré ránko

Ano ano však já jsem taky od úplně prvního okamžiku musela vybojovávat svoje místo na slunci Štajní pozornosti. Zpočátku mě moc nebral, měl přece svůj velký vzor Bubinku a na každým rohu kámoše. Ještě tak doma, to jo, ale venku?  Takže jsem si pěkně mákla :-), ale oplatilo se. Zrovna dneska jsem si užívala společného hraní, kdy jsme řádili všichni tři dohromady :-): Naše oblíbená honička kolem oploceného hřiště mi dala pěkně zabrat, měla jsem to míst rozcvičky.Zároveň jsem si ale jeho psí hrátky užívala, miluju to, dívat se na to jak spolu komunikují, "bojují", taktizují, Vztah mezi námi můžu budovat, psi socializaci a slabé, či chybějící psí kontakty, nenahradím.

M. Pajakerryková 16.4.2015 11:08

Re: dobré ránko

třeba ale Terry vyrůstal s Frogim a vůbec to nevadilo. Asi to bude tím, že Frogi si ním hrál a nebyl za hračku a taky, že Terry je naprosto úžasný boží prostě můj srdcový kluk :)

Nastěnka měla Terryho místo hračky :)

E. Šusová 16.4.2015 11:19

Re: dobré ránko

No jo však jsou každý prostě originál. Nejde počítat s tím, že to bude vždycky stejný. 'Stajnidlo po příchodu mělo řídící jednotku v Bubině. pochopitelně a logicky. Když se volalo, koukal co ona. A to jsme je hodně od prvního momentu brali samostatně, právě proto, aby se upevnila vazba na nás a ne jen na ni. Lidi byli až jako druhá řada. Jak říkám, byla to fuška, ale stálo to za to.

O. Joklová 16.4.2015 11:14

Re: dobré ránko

cifix, dávala jsem sem příspěvek - a BYL TU!!! viděla jsem ho na vlastní voko, neb to furtem zlobí, tak si to kontroluj (co kdyby zmizela nějaká moje perla, žejo)... no a už tu není :-((((((((

Pájo, psala jsem ti včera v souvislosti s tím, jak se Lika ptala, jestli Terrynek ještě pořád plače, že mám taky dotaz

když je to namlouvání v této fázi, v jakém řádu se asi pohybujeme? teda spíš pohybujete?? :-)))))

je to otázka pár dnů, nebo i týdnů?????

Z. Xerxová 16.4.2015 7:05

hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Včera nejmenovaná osoba (černý vlas, černé tričko, černé kalhoty, černé boty) zlobila hračkama Nighta... A on je tak prostinký... že si na ni raději kňučozařval, ať mu plyšááááka dáááá a neschovává ho  :o)  Hezký večer jsme měli... (pro zvědavé jak vychází kluci - zastavila se tu jen člověčí část smečky...)

Z. Lika 16.4.2015 9:07

Re: hezký den

A vydala plyšáka? :-)

E. Šusová 16.4.2015 9:13

Re: hezký den

ano ano, měla jsem tu čest strávit večer s osmdesátikilíčkovým miminkem :-), které má hlavu velikosti kýblu a řekla bych, že mě téměř i převyšuje :-D. Byla jsem dekorována na levém rameni řádem Velkého slintu :-D a měla jsem tu čest si miminko i pochovat - z části, neb celý by se mi do klína asi nevešel a obávám se, že kdybych to zkusila, vyrobí ze mě černobílou fotografii :-D. Byl to skvělý večer, díky.

On je ještě miminkoooo důvěřivé, "zákeřností" naší hry neznalé. Byl roztomilej a veleftipnej.

Z. Rpuťová 16.4.2015 6:35

Jj - svatá slova!

A dodala bych - učte se telepatit!

Že blbnu?

Už se vám stalo, že jste se rozhodli vyrazit na procházku a pséko bylo u dveří, ještě než jste vůbec vstali z gauče? Tak vidíte !!!

Protože pes (kočka, pták .... prostě každé zvíře) tohle umí a antény má zaměřené na vaši hlavu, ne pusu!Hesla jsou fajn, protože se nemusí nic vysvětlovat a všichni v mžiku vědí, o co jde.

Ale napojit se na svého chlupatého parťáka je takříkajíc "vyšší level", neb "jsme jedné krve ty i já"!

E. Šusová 16.4.2015 8:55

Re: Jj - svatá slova!

jojo, oni tu telepatii dosti ovládají, ale aby taky ne, mají čas nás celé dny pozorovat, znají každé naše malé gesto, byť i není pro nás zjevné. To se jim to pak odhalují naše myšlenky :-)

Z. Rpuťová 16.4.2015 9:02

Re: Jj - svatá slova!

Ešusko, já jsem na tyhle svý voči zažila, jak si "povídala" naše Arinka s cizí kočičkou a vysvětlila jí, že se jí nemusí bát. Na první pohled nebylo nic vidět - Arinka si čuchala okolo lavičky a kočička si seděla v klidu na té lavičce a koukala před sebe. Ale ten proud energie, který mezi nimi proudil byl téměř "hmatatelný". A normálně ta kočka zdrhala, jen psa zahlédla na metry.

Z. Rpuťová 16.4.2015 9:10

Re: Jj - svatá slova!

A taky se pamatuju, jak jsem takhle "povídala" s Blesanem, když si chtěl hrát s jednou přitoulanou kočenou a číča hysterčila.

Blesan si stěžoval, že neví co má s tou hysterkou dělat, aby přestala vyvádět a nakonec jsme se usnesli, že nejlepší bude se na to trdlo teď vykašlat.

"Tak jo", odvětil Blesan, na místě sebou plácnul na zem a kóče už nevěnoval jediný pohled.

A kóča, která evidentně "neměla zapnuto" vůbec nechápala, co se to stalo! :)))

Z. Lika 16.4.2015 14:08

Re: Jj - svatá slova!

To je krása :-)) Co se týče badylengvič - je dobré umět aspoň "konverzaci pro turisty" v psovštině a kočičině (jsou diametrálně odlišné), vždyť jako malí jsme asi všichni záviděli Jiříkovi a mysleli si, že bychom museli zbaštit olgoje-chorchorje, abychom aspoň trochu rozuměli. A ono to jde do jisté míry i jinak :-)

Z. Rpuťová 16.4.2015 16:37

Re: Jj - svatá slova!

Liko, od když se páník aspoň trochu snaží, tak ho to jeho pesan nebo kočena určitě naučej.

Taková Ešusová nebo Xerxová ovládaj psího Webstera jak když bičem mrská. To by jinak Ešuska nemohla napsat takovej bezva článek! :))

Z. Lika 16.4.2015 21:04

Re: Jj - svatá slova!

No jo, ty mají v malíku Webstera i s Merriamem :-)