27.5.2024 | Svátek má Valdemar


VíP: Aneb víkendový pokecník

16.4.2022

K dnešnímu dada článku mě inspirovala jednak Vave svým článkem o hubnutí onehdy a jednak Pražský dopravní podnik.

Totiž tuhle jsem na internetu hledala dopravní spojení odněkud někam a v nabídnutých výsledcích jsem zpozorovala, kromě ceny, vzdálenosti, zkřížených kladívek apod. také údaj o úspoře CO2 - konkrétně u této jízdy, trvající deset minut, bych ho uspořila skoro půl kila. Pokud pojedu jinudy, uspořím třičtvrtě kila. Páni! Oni to teda asi mysleli jinak, ale tohle mě napadlo jako první. Pokud chci být tedy in a spořit oxid v nemilosti, musím co nejvíc jezdit tramvají. Když se tomu pověnuju, tak během týdne dám i metrák!

Vrátím se k hubnutí, což má taky souvislost, jak uvidíte. Víte, co se se zhubnutým tělesným tukem stane? Moc pěkné názorné video je zde na Ted Talks (dají se zapnout i české titulky). Odpověď určitě znáte: tělesný tuk se mění na vodu a CO2. Z čehož vyplývá, že kdo hubnete nebo o tom jenom uvažujete, počínáte si naprosto neekologicky :DD Naopak jako správní obyvatelé matičky Země byste si to sádlo měli nechat tam, kde je, a ještě nějakou tu vrstvu přidat - budete pěkně oxid vázat v zásobách :DD

Jinak samozřejmě přeji příjemnou sobotu a neděli, velmi sváteční. A jelikož máme obvyklý vípák, pište sem o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit.

Lika Neviditelný pes