30.9.2020 | Svátek má Jeroným, RáchelDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KOČKY: Jak jsme hlídali Mikeše (1)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 58, poslední: 13.9.2015 20:51, přehled diskusí

Prosím o radu:
Autor: Z. Dalmi Datum: 13.9.2015 10:49

kamarádka má mladou kočičku. Pak se k nim nastěhovala cizí, toulavá kočka a přes všechnu snahu se holky nesžily. Tak ta "toulavá" šla k jiným lidem - už vykrmená, vykastrovaná a zcela v pořádku.

Ale kamarádka přesto chce ještě jednu číču. Přijme ta starší malé kotě?

Re: Prosím o radu:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2015 11:27

Bude to otázka spíš na mnohokočičí lid, snad se tu někdo objeví. Ze své velmi omezené zkušenosti můžu říct, že jiné zvíře lépe přijme kocour, a čím mladší, tím lépe. Ale asi to bude kus od kusu, třeba Shorty přijala Kodiho velmi dobře - mmch jejich videem o seznamování jsem se inspirovala teď při seznamování Mikeše s našimi kočkami: nováček se musí bez vyrušování domácí zvěří seznámit s prostorem, kde má záchod, žrádlo a vodu a hlavně kde jsou úkryty a únikové cesty. Pak se mezi oběma pootevřou dveře, aby na sebe trochu viděli a očichali se, ale nemohli k sobě. Potom se k sobě pomalu pustí, za bedlivého lidského dozoru, který klidným hlasem promlouvá a tiší vášně, v případě vzplanutí vášní chrání slabšího. To moc pěkné video je tady, snad se mi podaří vložit:

https://www.youtube.com/watch?v=grLyTX8Dpso

Doporučuji zesílit si zvuk, je tam plno dějotvorného vrčení a syčení :-)

Re: Prosím o radu:
Autor: M. Beda Datum: 13.9.2015 12:33

já padnu, prej - DĚJOTVORNÉ vrčení a syčení :-DDDDD

i když jo, na začátku je ho docela dost

moc hezké video, nejvíc mě pobavil Kody, když hopsal bokem :-DDDDD

Re: Prosím o radu:
Autor: Z. Vave Datum: 13.9.2015 18:00

Bezva video, moc se mi líbí, když koťata dělají velká strašidla. :o) Myslím, že starší kočka vezme kotě líp než jinou dospělou kočku, zvláště když je to kočka bytová a nemám kam se jít urazit. U koček, co chodí ven, si dovedu představit i delší trucování. O tom by mohla hodně vyprávět Zdena b.p.

Re: Prosím o radu:
Autor: A. Lex Datum: 13.9.2015 12:43

Dalmi, Darek I., i když to byl velmi klidný a vklídný kočkour, nedokázal přijmout další kočku, kotě, nebo kočkoura. To začal balit kufry a prý se stěhuje někam jinam.  Darek II., je sice hyperaktivní poděs, hrát si neumí, je moc hrrr, ale myslím si, že by další kočičí stvoření bral. Jenom je skutečně hrrr, ostatní sousedovic kočky se mu vyhýbají, i když si on chce "jenom" hrát. Takže další kočka by byla chudák.

Re: Prosím o radu:
Autor: M. Crossette Datum: 13.9.2015 19:49

Dalmi, jak napsaly jiné, co kočka, to jiný přístup (a těch našich jsem o tom napsala dost !). Ale v každém případě to chce novou kočku (kotě) představit pomalu, ne jen "tady ji máš a zvykni si na to" :)(obzvláště, když ta první už žila sama delší dobu). Já jsem se všemi našemi "novými" kočkami spala pár dnů v extra ložnici a postupně té domácí představovala (přesně jako Lika). Myslím, že pomohlo právě to, že jsem s novým kotětem spala, ne ho jen oddělila. Jestli bude nová kočka postupně i venkovní, je VELMI důležité prvních pár dnů ji mít zavřenou doma (a neutekla pryč) - aby si "domácí prostředí" dostatečně nasála a věděla, kam se "domů" vracet Pak postupně ven, také nechat pročuchat, případně vědět, kam se bezpečně ukrýt (kdyby vchod do domu byl zavřený). Kamarádce přeji hodně štěstí.

Re: Prosím o radu:
Autor: Z. Dalmi Datum: 13.9.2015 20:51

Děkuji moc, všechny rady předám...

Liko,:
Autor: Z. Dalmi Datum: 13.9.2015 10:45

ono je to taky tím, že jsi taková klidná a přívětivá. I kočkám by bylo blbý se e tvé blízkosti hádat :-)

Re: Liko,:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2015 11:20

Dalmi, te´d jsi mě teda zbořila. Klidná a přívětivá jsem, pokud zrovna nezuřím a neječím. Ale kočky se ke mně mají i tak. Ony spíš potřebují, aby je člověk bral laskavě, bez naschválů a pošťuchování.

Re: Liko,:
Autor: Z. Dalmi Datum: 13.9.2015 18:57

Hmm, to potřebují i lidijové :-)

pohlazení po duši:
Autor: L. Liduška Datum: 13.9.2015 10:22

Jéééé to je krásné povídání. Těším se na pokračování.

Re: pohlazení po duši:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2015 11:18

Děkuji, určitě bude, a snad jich nebude třicet, to by byl děs. Mezitím totiž u nás Mikeš asi zase bude na dalším lázeňském pobytu.

Re: pohlazení po duši:
Autor: T. Zana Datum: 13.9.2015 13:05

No co, dlouhej seriál :-)))

Re: pohlazení po duši:
Autor: Z. Lída Datum: 13.9.2015 14:07

Rozhodně nebude delší, než "Ordinace" :-)) A určo bude zajímavější!!!

Hezké nedělní:
Autor: A. Lex Datum: 13.9.2015 9:30

ráno.  Liko, ty jsi už jako scénáristé televizních společností. "Pokračování příště" mě vždy vyděsí, protože vím, že zaručeně do "příště" zapomenu. Tady si budu moci připomenout přečtením :-).

Mikešek je kouzelný kočičí poděs, zbarvením mi připomíná ty naše dva Darečky. Věřím, že všechno dobře dopadne, protože jsi pozitivní člověk :-).

Já jsem se (snad) konečně vyhrabala z počítačových problémů. Po mnohých analytických peripetiích se nakonec přišlo na to, že datový tok v drátech ADSL připojení od O2 je tak slabý, že začal najednou! vypadávat. Jsme na jakési koncové větvi a prý to nejde navýšit?!

Re: Hezké nedělní:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2015 11:18

Já vím, že jsem vás trochu pozlobila tou seriálovou hláškou. Sama jsem se vyděsila, když jsem byla u třetího dne ze zhruba osmdesáti, a ono skoro šest stran! Tohle prostě nejde, navíc kdo není kočičí, toho to musí nudit - řeším samé jukání, záchody a kde kdo chrní. Snad to bude příště zajímavější.

O internetu od 02 se ani nebudu raději vyjadřovat, ale jsem laik, takže tomu nerozumím. Z tvého příspěvku jsem pochopila, že máš modem někde na třešni, takže vidíš, že neporadím.

Milá kočičí osobo,:
Autor: Z. Nelina Datum: 13.9.2015 0:51

krásně se ten časosběrný košiší dokument čte, zejména když z něho čiší pohoda ze všech stran, snad ne "zatím". Jako u TV seriálu si hold týden počkáme na další vývoj.

Ne každý má při začleňování takové štísko.

Re: Milá kočičí osobo,:
Autor: Z. Lika Datum: 13.9.2015 11:14

Nevím, jak budu stíhat, ale budu se snažit v obvyklém termínu pro autory :-) Ale můžu prozradit, že žádná katastrofa se neodehrála a Mikeš už má u nás asi znovu zamluvený pobyt - pokud ho páníčci v příslušnou dobu sundají odněkud z větve :-)

tedááá Liko :)):
Autor: M. Crossette Datum: 12.9.2015 19:14

Já si tu čtu krásné povídání na které jsem se těšila (a doufala, že bude) a ono to končí ..."Jenže následující událost, jak při zpětném pohledu vidím, zřejmě způsobila, že se všechno vyvíjelo poněkud jinak" !!!!!

Pokračování někdy příště !!!! :))))

A nezbývá mi než dočkat klasu jak husa klasu :))

Jsi moc hodná, že ses nabídla Mikeška 2 měsíce pohlídat a protože článek je pouze z prvních 3 dnů, máme se na co těšit. Krásně jsi mi připomněla sžívání našich koček. Přesně jako Myšák na fotkce, zpoza dveří, natažený krk a pro jistotu zbatek těla o kus dál.. tak tak se natahovala(y) "už domácí" kočka (y) na nově příchozí vetřelkyni :))Jen u nás to ně vždy šlo tak rychle, jako u vás. Fotka, kde Mikeš dělá "mísu" uprostřed stolu a jak leží na modré dece - tam je vidět, jaký je to ještě mladý kocourek. Je moc roztomilý a hlavně na té dece je táák podobný naší bývalé kočce Kotěti, když byla takhle mladá. Fotky jsou moc krásné, na té prvné jsou Suzinka a Myšák až dojemné duo. Naše kočky na TV nikdy nereagovaly, televizi jim ale všem, když byly malé, dělalo akvarium.

Jovásku, tak ještě jednou děkuji za krásný "sváteční pugétek" a veškeré gratulace (které opětuji svým spolujmenovkyním). Ano, jak dole píše MaRi, kdysi bývalo "Marie" v kalendáří i 8.9. a můj tatínek to dlouhá léta pletl a chodil mi gratulovat s předstihem :)

Re: tedááá Liko :)):
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2015 19:34

Taky jsem na Tebe vzpomínala, Maričko, jak u vás sžíváte kočky a psy a různě šachujete se zavřenými a otevřenými prostorami... Jsem ráda, že se Ti Mikeš líbí :-) Já byla zpočátku překvapená, že je bílý, čekala jsem po vzoru Ladova Mikeše černého macka :D

Re: tedááá Liko :)):
Autor: M. Crossette Datum: 12.9.2015 19:43

Jó také bych čekala, že Mikeš bude černý :)), ale protože mám Ladova Mikeše moc ráda (knihu tu mám), to jméno se mi líbí u kocourků všech barev. Však ne každý "Garfield" je oranžový (rezavý).

Re: tedááá Liko :)):
Autor: Z. Vave Datum: 13.9.2015 17:58

Náš Mikeš je "pruchatý", jak říká Sharka.

Liko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 12.9.2015 11:52

no toto, tohlento, to se dělá, v nejlepším přestat. Jak já teď usnu?!

A že prý zatímm pohoda, tak co přijde?

Moc hezké povídání o kočičkách, ty moje kočičandy se tak nějak díky výchově od Dede, sžily s našimi pejsky hned, jsem děsně zvědavá jak to dopadne. Taky jsme jednou hlídali kocourka ale to bylo zrovna mezidobí bezezvěře, jmenoval se taky Mikeš a v noci pořádal běhací a skákací rodea ,po celém bytě ale nic nerozbil,jen majitelka kocoura mi musela vyspravit záclony. :-)

Re: Liko,:
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2015 16:28

To, co přišlo, bylo nesmírně zajímavé a poučné. Nemohla jsem se tomu vyhnout, ale teď bych v něčem postupovala trochu jinak.

Strašně mi tu chybí TERRA, bývala bych s ním konzultovala, až by se ze mě kouřilo!

Jo, záclony, tak s těmi taky bude historka :-)

Re: Liko,:
Autor: T. Zana Datum: 12.9.2015 18:55

Terra, ach jo, myslívám na něj, jak se mu daří.

Re: Liko,:
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2015 19:06

Zano, myslí nás na něj víc a často.

Re: Liko,:
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2015 16:38

Ještě jsem si Jenny vzpomněla, jak jsi popisovala první chvíle s kočičandami od Dede u vás. Jak přednosta nejprve velel, a potom správně držel figuru, aby uvelebená kočina nedostala mořskou nemoc :-) Moc pěkné to bylo!

Re: Liko,:
Autor: Z. Jenny Datum: 13.9.2015 12:52

Jj,do dnes drží figuru, zvláště Mia si z přednosty udělala luxusní lehačku s masáží. :-)) ,jak nemasíruje tak ho seřve.

Krásný den všem!:
Autor: L. Bláža Datum: 12.9.2015 10:35

Ježiš to je tak napínavý a ono to má pokračování! A já nevím, jak to dopadlo! :)))

Re: Krásný den všem!:
Autor: Z. Lika Datum: 12.9.2015 16:25

Dopadlo to dobře, všichni žijeme a radujeme se :D